|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.9.2018 15:13:21   
IvanaSK RR
Suzi, pitaj dr na sledecoj kontroli. Mozes ti i tada da uradis test. Mada ja ne vidim razloga za brigu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.1.2019 23:09:33   
Šmizli
Zenice radila sa Torch i rezultat je sledeci HSV 1+2 IgG 120 pozitivan,HSV1+2 IgM 0,4 negativan.Da li neko zna da mi kaze kakav je rezultat.Hvala vam puno

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.1.2019 8:43:31   
nata11
Igg je da si vec prelezala a Igm da nemas trenutno u organizmu, nije aktivna infekcija.


_____________________________





(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.1.2019 8:48:25   
Šmizli
Nato znaci ovaj rezultat je dobar.?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.1.2019 9:13:07   
Maslacak15
sta znaci dobar? Znaci da si nekad lezala herpes virus i imas antitela protiv njega. Sad nemas akutnu infekciju. U tom smislu nema nikakvih problema u trudnoci sa te strane.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.1.2019 12:11:43   
Šmizli
E pa to ja rekoh da nemam sad nesto posto sam 17 nedelja trudnoce.A kakva li je to akutna infekcija sto sam prelezala,ja znam da sam samo prelezala boginje,dal je to,posto nista drugo nisam

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.1.2019 12:16:21   
Šmizli
Ili je to onaj herpes tipa kad izadje na usnu ili tako nesto.To sam imala nekoliko puta kao mala.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
31.1.2019 16:01:39   
Šmizli
Moze li neko da mi pomogne da li je rezultat na torch dobar ako mi je CMV IgG 220,2 reaktivan, i RBV IgG 434 reaktivan.Sve ostalo je nereaktivno.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
31.1.2019 22:25:25   
jess021
Trebalo bi da je Igg pokazatelj da si nekad imala Cmv i Rbv. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.3.2019 18:37:06   
Mimibey
Pozdrav svima..🤗🤗 Skupljam papire za prvu VTO, zanima me da li neko zna više o pozitivnoj IgM vrednosti Rubelle?Obišla sam par doktora na kraju završila na istitutu za mikrobiologiju u Beogradu.
Tamo su mi uradili dodatne testove jer navodno moja pozitivna vrednost je vrlo mala, i kako doktori meni to laički kažu "Ma, nije to ništa..to je mala pozitivna vrednost", a meni to ništa ne znači jer me koči u samom postupku i komisija može da me odbije..
U iščekivanju sam sad narednih rezultata aviditeta antitrla. Dok čekam rezultate obraćam se vama ako znate nešto o tome..😊

Prvi rezultati:
Rubella IgG + 32,83 IU/ml
Rubella IgM granična vrednost 1,05
Ponovim testiranje za nekih mesec dana i dobijam sledeće rezultate:
Rubella IgG + 29 IU/mlRubella IgM + 1,63

Tumačenje rezultata za IgG At
Test: Anti-Rubella virus ELISA IgG (EUROIMMUN):
negativan rezultat: <8 
granična vrednost: >=8 do<11 IU/ml
pozitivan rezultat: >=11 IU/ml

Tumačenje rezultata za IgM At  
Test: Anti-Rubella virus ELISA IgM (EUROIMMUN):negativan rezultat: <0,8 granična vrednost: >=0,8 do<1,1pozitivan rezultat: >=1,1


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.3.2019 19:16:06   
Filadendronka
Zelim ti svu srecu u postupku VTO, ali ovde ti nije glavni problem komisija. Pozitivan Igm ti pokazuje da je infekcija akutna ili subakutna, tako da sve dok Igm ne postane negativan trudnocu treba da izbegnes u sirokom luku. Naravno, moras da se konsultujes sa ginekolozima i infektologom. 

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.3.2019 20:06:54   
Maslacak15
slazem se. Ni ne treba da te puste u postupak Ja nebih ni pokusavala dok ne nestanu IgMs. Rubella je izuzetno opasna za plod i apsolutni NO GO za trudnocu. Sacekaj da prodje infekcija pa onda natenane. Srecno!!! Zasto se niko ne vakcinise ?user posted image

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.3.2019 21:46:22   
Mimibey
Kao dete sam vakcinisana, što potvrđuju i Igg antitela.. ne bih ni ja išla dalje u proces jer mi je jasan rizik zato sam menjala lekare i na svoju ruku tražila dodatne analize, koje će potvrditi ja se nadam da je u pitanju stara infekcija.

Navela sam to za komisiju jer mi doktori kažu da je to mala pozitivna vrednost i da nije ništa.. zbog toga sam pitala da li se neko susreo sa tim i sa mogućim lažno pozitivnim testom..Hvala vam svakako na odgovorima.. 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
25.3.2019 15:32:52   
Mimibey
Javljam rezultate, u slučaju da neko bude u sličnoj situaciji kao i ja.. Dakle, pošto su prisutna + IgG antitela (nekad davno ste bili u kontaktu sa tim virusom, a i od vakcine imate antitela), a vrednost IgM se pojavljuju na graničnoj i nisko pozitivnoj vrednosti, vrlo verovatno da se radi o lažno pozitivnom testu, zbog visoke oset_ljivosti testa. U tom slučaju je najbolje da se uradi test aviditeta na IgG.

Moji rezultati su to pokazali. 

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.3.2019 7:20:07   
Filadendronka
Mimibey, da ne bi gubila vreme najbolje je da aviditet i uopste celokupnu analizu ponovis na Veterinarskom fakultetu. Kako god okrenes na kraju ce te poslati tamo. Imas iznad sve podatke o njima. Svakako je sjajno sto si na vreme saznala i sto mozes da sacekas da rizik prodje. 

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
26.3.2019 7:39:07   
Mimibey
Uradila sam sve dodatne analize, uključujući i aviditet na institutu za mikrobiologiju i imunologiju u Beogradu..

Mislim da je to sve što mi treba..Nadam se da neću morati dalje ići. Hvala 🤗

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.6.2020 22:24:51   
jabudic
Razmišljam nešto, da li sve ovaj nalaz radi u svakoj trudnoći?

Mislim, ako sam imala antitijela u prošloj, imam ih i sad? 🤔

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.6.2020 22:31:34   
branki*
Ja sam to radila samo u prvoj .sa Bokom nisam.

Ako si imala na toksoplazmu igg  .ne znam sad kako ide..Ako si imala antitela da si preležala, o n da nema opasnosti i ne radiš. Ako nisi imala ništa, n i igg,ni ige, onda postoji mogućnost sveže zaraze što nije dobro na početku trudnoće. Ja sad ovo pišem kao laik.javiće se maslačak ili ženice koje stručnije znaju.Ja ne planiram da to radim.sem ako me ne posalje dr .Sa bozom sam tako radila par puta i zaglavila u Niš u bolnici..Samo sam se istraumirala bzv.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.6.2020 22:33:40   
jabudic
Mislim da sam imala na sve ono sto su mi radili.

Radila sam u prvoj i i trecoj, u drugoj se ne sjecam...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.6.2020 22:36:27   
branki*
Ako si imala,onda ne moraš da radis. 

Mislim da je tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.6.2020 23:27:46   
mama Jo
Meni su Torch trazili i u drugoj trudnoci, iako sam ga radila i u prvoj 🤔

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 546
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here