|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 10:21:39   
mihi
Tea šta je sa Vama opet bolesni? Urinarna infekcija?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 10:39:05   
Olga75
samo da kazem pu - pu , Zvercica , jaka cura stamena user posted image
brufen smo pili oko 20 i do sada nema temp , nosic je pun ali dobro , iskreno , par puta je trcala na nosu i piskala a samo temp pa sam se presekla da nije urinarna , laknulo mi je kad joj se nosic napunio
Tea , bas mi je zao sto se mucite user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:08:08   
Tea2

IZVORNA PORUKA: mihi

Tea šta je sa Vama opet bolesni? Urinarna infekcija?

Sve vreme je izgleda bila urinarna.Kako mi rece sjajni dr Maksimovic,lekari su skloni na osnovu jednog nalaza da uspostavljaju dijagnozu.Sa povisenom temperaturom-rezultat ks u granicama normale ,osi hemoglobina,urinom koji je bo-urinarna kultura kaze 30000 e.colli.Raste nam 8 zubica odjednom i nadam se da je to razlog zasto ama baas nista ne jede ...osim sisanja.Dajem joj vodu,sok,supu-spricem.Ona je vesela ....bitno je da vise nema temperature,pa pocece i da jede.Nadam se da je Longacef sredio situaciju.Danas pocinje da pije Pancef.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:10:29   
Olga75
bez pregleda detea je tesko sigurno tvrditi sta je detetu user posted image
a je l  vi to imate urinarni refluks ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:14:40   
lesica
Zvercica-opasnica! Sad ce to brzo da prodje.
Tea,da sto malena ozdravi i da joj vise T ne skace.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:17:27   
Tea2
Olga,gledali su je u dz.Ti si za mene doktor sa velikim d jer si jedina ti posumnjala na urinarnu iako je nisi ni videla.Hvala ti do neba ,zato sam i isla dalje da ispitujem a nisam poslusala svoju dr koja je govorila samo da skidamo temperaturu!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:23:09   
Tea2
Lesice,hvala!Olga ,niko mi nije pominjao refluks.Sinoc sam citala o tome,ne znam ni sta je.Na uz je dr videla na desnom bubregu neka prosirenja i posumnjala da nesto ima pre nego je i stigla ukultura.Zakazan nam je kontrolni pregled za petak,a uz za 2 meseca.Tako se sada plasim da ti lekari nesto ne propuste...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:24:25   
Olga75
pa to je prosirenje i onda se urin vraca i pravi podlogu za bakterije , videcete ne kontrolnom pregledu , ima i tema , stavicu link samo da sredim Zvercicu
edit : evo Tea VUR


< Poruku je uredio Olga RR -- 13.12.2011 11:25:47 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:26:11   
lesica
Tea vidi ovde za refluks KLIK

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:28:43   
Tea2
Olga,hvala.Nebo te je poslalo na ovaj forum!Tesim se cinjenicom da broj od 30000 nije veliki i da cemo srediti situaciju.Lesiceuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Tea2 -- 13.12.2011 11:29:27 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 11:44:18   
mihi
Tea ja stalno pišem kad je temperatura o Urinarnoj infekciji, ali ti si više puta rekla da je urin ok, do 20000cfu/ml bakterija se i ne leči kod dece ali to proširenje što je videla to je proširenje pijelokaliksnog kanala u bubregu i to je dokaz postojanja UI. Ne moguće da ima proširenje a u sedimentu urina nema ni jedan leukocit, znači da dijagnostika urina nije urađena kako treba. Drugo ako nije uzet jutarnji urin ni br bakterija nije realan. Ujutru je mogla (teoretski da ima i 500.000) a već u sledećem urinu jer nije koncentrovan i mnogo manje bakterija. Da li ste izašli iz bolnice? I gde ste ležali koji Vas dr vodio? E sada što se VUR-a tiče imaš temu o tome. Kada na UZ postoji proširenje pijelokaliksnog kanala (moj cin je u infekciji imao obostrano proširenje) oni uvek sumnjaju na refluks.

VUR do III stepena se ne vidi na UZ i preporučuje se mikciona urocisto grafija.
VUR IV i V stepena ili aktivni refluks se vidi na UZ ali je jako redak i kod VAs je dr videla proširenje pijelokaliksnog sistema bubrega, pročitaj u otpusnoj listi mora da piše.

BIće sve ok tako je meni sve izgledalo staršno na početku ali se posle sve sredilo, prošli smo i bez mikcione UG.user posted image

< Poruku je uredio mihi -- 13.12.2011 11:47:28 >

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 12:13:13   
Tea2
Mihi,sinoc sam pisala u nekoj temi,,Horor prica iz bolnice Olga Dedijer".Urin i urinokultura rađeni su iz istog uzorka.Urin rade u bolnici kod njih,ukulturu u Gradskom .Moram ovo da iyguram do kraja.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 12:27:50   
mihi
Da a jesu li uzeli jutarnji urin kesicom ili kateterom?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.12.2011 13:00:28   
Tea2
Ne znam da li je to bio prvi jutarnji,uyet je kesico.Pre toga sam je oprala sapunom

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.12.2011 11:24:13   
Nensi*
Vuk je nocas dobio visoku temperaturu. Oko 1h je imao preko 39,dala sam mu Paracetamol,celu noc nije spavao,buncao je vrteo se,do 6 smo bili budni. U 7h mu opet skoci na preko 39,ja mu opet dam Paracetamol jer je proslo 6 sati i izmasiram ga alkoholom i natopim mu carapice,posle je spala na 37,4,sad opet ima 38,8 user posted image Strah me da mu opet dam Paracetamol posle svega sto se pisalo o njemu,da ne sme puno da se uzima. Da mu dam nesto drugo? Sad cu i da ga istusiram pred spavanje i stavicu mu krompir u carapice,ne znam sta drugo da radim.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.12.2011 11:25:40   
Olga75
daj mu brufen i odvedi ga kod pedijatra

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.12.2011 11:31:29   
Nensi*
On niti kaslje niti je slinav,nista,samo temperatura,mozda ce i neki zub nemam pojma. Na koliko se brufen daje i koliko ml?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.12.2011 11:33:02   
Olga75
brufen se daje na sest sati a dozira se po kilazi ( pise na uputstvu ) ali posto ste imali eserihiju , uhvati urin i odvedi ga kod dr za svaki slucaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.12.2011 13:14:04   
mihi
O Bože Nensi, juče je izgledao tako veseo, što reče Olga odnesite mu urin na pregled sedimenta da vidite da nije urinarna infekcija.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2011 9:39:44   
mihi
Nensi šta je sa Vama nema te od nedelje jel Vuk sada dobro?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 17:01:54   
Sanjica26 RR
Dobili smo temperaturu. Za sada nam je 38. Bili smo kod dr. Kaze da joj je grlo jako crveno i izmerila joj je temperaturu. Dobili smo eferalgan. I jos rece da ima jake grceve. Odakle sad to?!user posted image Dobili i probiotik. Cim sam je uzela zaspala je. Malo je buncala, pa se smirila. Nadam se da nece da ide preko 38.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.12.2011 17:02:11 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:00:39   
Tea2
Sanjice,crveno grlo bi trebalo leciti antibiotikom.Eferalgan je za skidanje temperature.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:02:30   
Sanjica26 RR
Dobili smo Eferalgan za skidanje temperature, a hemomycin za crveno grlo. Vec joj se spala temperatura.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:07:46   
ivaj
Da nije eferalgan suvise slabuser posted image
On se daje malim bebicama.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:10:45   
Sanjica26 RR
Nemam pojma ivaj. Ja sam totalno laik za ovakve stvari.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here