|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tragovi krvi u stolici
19.1.2010 22:49:58   
magnolija
Moj decak ima dvadesetak dana. Dojim ga. Vec nekoliko dana ima grceve, nekad ga muce i satima. Stolicu uglavnom ima redovno. Vec dva dana, u tri pelene, videla sam tragove krvi i stolica mu je nesto sluzavija. Ici cemo sutra kod lekara u svakom slucaju. Bas se brinem. Ako je neko imao slican slucaj sa svojim bebironima, molim vas da podelite svoje iskustvo.
Ne znam da li postoji vec tema o tome, trazila sam i nisam pronasla.
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tragovi krvi u stolici
19.1.2010 22:54:05   
Anoniman
A kakva je stolica? Jel tvrda?

Možda je bzvz pitanje, jer kod dojenih bebica uglavnom nije, ali to pitam, jer moj klinac koji ima 3,5god ima po nekada krvi ali ne u stolici nego na papiru kada ga brišem, ali to je zbog tvrde stolice, te puca sam čmar. Isto je imao i moj brat kao mali. A i ja sam kakila brabonjke, pa ne brinem.

(odgovor članu magnolija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tragovi krvi u stolici
19.1.2010 22:55:48   
gagana83
Magnolija,imas li regade na bradavicama?Hoce od njih da se pojavi krv u stolici.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tragovi krvi u stolici
19.1.2010 22:59:48   
magnolija
Nije tvrda, a nije ni skroz tecna. Onako, normalna valjda. Samo je danas nesto sluzavija. Citala sam po netu da to izmedju ostalog moze biti od naprezanja (dosta ga muce gasovi), pa onda mozda mu smeta nesto sto ja pojedem (recimo mlecni proizvodi), ne znam... Malisa je inace dobro, jedino place kad ga uhvate grcevi, a pre dva dana je vristao satima i grcio se i naprezao, sta znam, mozda je tad doslo do nekog ostecenja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tragovi krvi u stolici
19.1.2010 23:00:21   
magnolija
Nemam ragade, sve je ok sto se toga tice.

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tragovi krvi u stolici
19.1.2010 23:09:55   
Anoniman
Javi nam šta kaže dr. user posted image

(odgovor članu magnolija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tragovi krvi u stolici
20.1.2010 9:51:20   
*Alexx*
Mislim da je to od gasova i naprezanja. Ali obavezno nam javi šta se dešava. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tragovi krvi u stolici
20.1.2010 10:39:10   
mihi
MOže biti upozorenje na intoleranciju na laktozu! U svakom slučaju što pre kod pedijatra.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tragovi krvi u stolici
20.1.2010 10:40:14   
mihi
Imaš u Tiršovoj dr Perišića ili u Institutu dr Nedeljka Radlovića najbolje dečije gastroenterologe u Srbiji.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tragovi krvi u stolici
21.1.2010 16:32:58   
magnolija
Konacnostigoh da se javim. Bili smo u Tirsovoj, najpre kod hirurga, pa kod pedijatra i na kraju kod neonatologa. Izvadili su mu krv, uradili rendgen stomaka, to je sve ok. Kazu da fino napreduje i da je verovatno samo neki virus, sta znam. Uzeli su mu danas uzorak stolice, rezultati ce biti u ponedeljak. Mene samo brine sto mu je stolica sve redja i kao da ima sve vise tragova krvi. Nemam pojma sta da mislim. Nadam se da ce mi moj Vuk biti dobro. Jos na sve to, otekla mu danas pisa. Kaze neonaolog da smo mu mozda suvise povukli pri kupanju i da to ispiram kamilicom. Zasad ga ne boli. Valjda ce sve to proci sa dobrim ishodom.
probacu da izbacim mlecne proizvode, mozda je usled laktoze takva stolica. Interesantno da to nijedan lekar nije pomenuo.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tragovi krvi u stolici
21.1.2010 17:24:50   
*Alexx*
Magnolija, držim palčeve da sve bude OK. Joj, kad pogledam kakvu sam glupost napisala gore... ooo, glupača.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tragovi krvi u stolici
22.1.2010 17:21:13   
magnolija
Izbacila sam mleko i mlecne proizvode iz ishrane i evo, malom je danas bolje, cini mi se. Stolica mu nije vise tako tecna, sve je zuckastija i ima manje tragova krvi, i to veoma svetle, a ne tamnocrvene kao u pocetku.
Nadam se da ce biti sve bolje.


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tragovi krvi u stolici
25.1.2010 1:42:19   
Pansophia
Ne brini, bice sve ok. To se cesto desava bebama. Tako nam je rekla dr pedijatrica. Imali smo slican problem. Nismo isli na ispitivanja. Dr je odmah rekla da je od naprezanja. Proslo je.

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tragovi krvi u stolici
28.1.2010 15:19:18   
magnolija
Da se javim sa izvestajem. Malisi je bilo sve gore. Krv nikako nije prestajala, naprotiv, bilo ju je u sve vecim kolicinama. Stolica sve gora, tecna, zelena, sluzava... Svi nalazi od lekara bili odlicni, oni nas iskulirali, kao, ma to je mozda neki virus, proci ce. Non stop je trazio da jede, spavao jedva po sat vremena, najvise dva, i to retko. I, mi zakljucimo da je gladan. Uzgred, moje mleko je postajao sve providnije. Kupimo mu Novalac AC i damo mu da jede. Odmah je nakon toga spavao tri sata. Za 24 sata, kakio je samo zuckasto, krvi ni u tragovima. Prestadoh da dojim, i sve je doslo u normalu. Konacno sam odahnula. Razmisljala sam da li da krenem ponovo sa dojenjem, no plasim se da mu opet ne bude onako. Ipak je bolje ovako.
user posted image

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tragovi krvi u stolici
28.1.2010 15:25:03   
*Alexx*
Uf, ne mogu da verujem da su vas doktori tako iskulirali!
Ma bitno je da ste vi našli šta je mališi, i da je sad sve OK.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tragovi krvi u stolici
28.1.2010 19:54:44   
Pansophia
Magnolija, da li je moguce da je to bilo od tvog mleka? Da li ste saznali zasto? I moje mleko je sve providnije. Da li je to lose?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tragovi krvi u stolici
29.1.2010 16:22:33   
magnolija
IZVORNA PORUKA: Pansophia

Magnolija, da li je moguce da je to bilo od tvog mleka? Da li ste saznali zasto? I moje mleko je sve providnije. Da li je to lose?

Cinjenica je da mu je odmah nakon adaptiranog mleka bilo bolje, a pre toga mu je stolica desetak dana bila zelena sluzava i krvava. Nisam htela da cekam da to mozda samo od sebe prestane. Osim toga, lepo je poceo da spava i uhvatio neki ritam. Pre toga bio je u totalnom haosu, samo je vristao.
Sto se tice mleka, nemam pojma. Cula sam za neki kao test, izmuzes se i ostavis mleko da odstoji nekoliko sati. Ako bude zuto, ok je, ako poplavi ne valja. E sad, moje je zaista poplavelo i bilo onako vodeno. Nemoj da uzimas ovaj test zdravo za gotovo. A videces i sama da li ti mleko valja po ponasanju svoje bebe.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.1.2010 20:18:42   
Pansophia
Magnolija, uradila sam taj test danas. Posle 1-2 sata moje mleko je ostalo bele boje. Da li je to dobro?

< Poruku je uredio Pansophia -- 31.1.2010 20:19:09 >

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.1.2010 22:17:40   
marija17
magnolija u tvom jednom postu sam zakljucila da povlacite pisu malenom,ima tema o tome,ja sam pedijatra 100% pitala za to ona mi je rekla da mu nista nediram samo ga okupam normalno da mu nista nepovlacim,jer roditelji nekad ne znaju dokle je granica pa znaju vise da urade pogresno nego dobro,moj maleni ima 4 meseca,nikada mu pisu nisam dirala tj povlacila i sve je ok,natrackam mu kilo pavloviceve kad ga obrisem i nema brige.
ne znam lepo covek nije pametan,ali ja mu ne bi dirala.
pitaj pedijatra ponovo za to ili zovi halo bebu

meni su dve patronazne dolazile,zaova mi je babica i rekle su mi da mu nediram.

novalak ac je zakon ja ga koristila 2 mesea,jedino sto bi mogla da se izmlazivas za svaki slicaj da mleko zadrzis dok nedoneses konacnu odluku tj proveris da li je do tvog mleka,ili pravi zalihe,mozda nije problem u tvom mleku pa se posle pokajes,ja sam malog prestala da dojim sa mesec dana,joj jos mi je zao zbog toga

< Poruku je uredio marija17 -- 31.1.2010 22:20:35 >

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.1.2010 22:45:51   
magnolija
IZVORNA PORUKA: Pansophia

Magnolija, uradila sam taj test danas. Posle 1-2 sata moje mleko je ostalo bele boje. Da li je to dobro?


Ma kazem ti, ne oslanjaj se na taj test, ali verujem da ti je mleko dobro. Kazu da hoce da bude vodenasto na pocetku izmlazanja, kasnije ide onaj masniji deo.

Marija17, jeste novalac ac odlican. A za dojenje, ne verujem da cu nastaviti. I ja sam sisala manje od mesec dana pa mi nista ne fali. Ne kazem, zdravije je, ali ocigledno da mom Vuku nesto ne prija. Davala sam mu cak i moje mleko na flasicu, da ne bude da ne vuce dovoljno pa da je zato gladan. Ne vredi. Trazio je da jede na svakih sat vremena.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tragovi krvi u stolici
3.6.2010 8:40:59   
Lu
Krvarenje iz debelog crijeva

user posted image
Očituje se pojavom malih tragova krvi na djetetovim gaćicama , ili crvenkastih tragova u stolici.

Tragovi krvi na gaćicama obično su posljedica ragade na izlaznom dijelu debelog crijeva. Ragada je sitna ozljeda - puknuće na prijelazu sluznice u kožu, a javlja se obično u djece koja su sklona opstipaciji. Tvrdi komadići fecesa koji se izbacuju s teškoćom izazivaju ozljedu.
Ako se tragovi krvi nalaze u stolici može se raditi o upali debelog crijeva (colitis) koja se javlja zbog preosjetljivosti na bjelančevine kravljeg mlijeka ili zbog infekcije crijeva a pri tome se često javlja i proljev.

Ako je uzrok tragovima krvi ragada možete djetetu pomoći i sami ponajprije promjenom jelovnika kako bi stolica postala mekša: uvođenjem veće količine voća i svježeg voćnog soka, povrća i više tekućine to ćete postići. Od voća su u tu svrhu najkorisnije šljive i kruške. Korisne crijevne bakterije uzrokuju fermentaciju voća a pri tome se poveća i potreba za vodom u crijevu – stolica postaje meka i ne izaziva ozljede.

Ako opstipacija traje duže i promjenom jelovnika se ne popravlja, treba odvesti dijete na pregled jer ponekad u završnom dijelu crijeva nastaje zastoj stolice zbog gomilanje većih količina sve tvrđe stolice koja na kraju zatvara izlaz. U takovima slučajevima stolica se odstrani klizmom (klistir) tople fiziološke otopine. Pristupa se i liječenju opstipacije i u tu svrhu obično se rabe preparati koji sadrže laktulozu, jednu vrstu šećera koji navlači vodu i tako omekšava stolicu. Za liječenje ragade primjenjuje se gel prašak ili krema koja pospješuje zarastanje ranice i stvaranje ožiljka.
Nalaz krvi u stolici koji upućuje na kolitis svakako je razlog da potražite liječnički savjet. Analizu stolice se obavlja kako bi se isključila ili dokazala infekcija patogenim bakterijama. Ovisno o vrsti bakterija liječnik će odrediti i liječenje antibioticima. Krv u stolici može biti i posljedica alergije na bjelančevine kravljeg mlijeka. Ova pojava može biti jedan od prvih simptoma alergije na mlijeko u vrlo mlade dojenčadi, te je potrebna promjena prehrane, t.j uvođenje mlijeka koje sadrži bjelančevine soje ili mlijeko koje sadrži hidrolizate bjelančevina.


Krvarenja u novorođenačkoj dobi

Novorođenče ima prvih dana sklonost krvarenju zbog manjka vitamina K koji je značajan u procesu zgrušavanja krvi, a stvaraju ga crijevne bakterije. Budući da je probavni trakt novorođenčeta sterilan t.j. bez bakterija, svakom novorođenčetu, da bi se ublažila sklonost krvarenju, u prvim satima i danima života daje se vitamin K.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tragovi krvi u stolici
9.11.2010 12:48:22   
usamljena
Pomagajte!!!!!!!!
Pre neki dan smo sa AD presli na mleko kravlje. Da li je moguce da se zbog toga pojavila krv u stolici?! Danas sam primetila malo krvi. Inace otkad je na ovom mleku kaki u nekakvim  kuglicama i malo se napreze. Kako da znam da li je od mleka ili naprezanja? Nije mnogo togo, po malo izmedju tih kuglica
Molim vas ako iko zna user posted image

< Poruku je uredio usamljena -- 9.11.2010 12:53:30 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tragovi krvi u stolici
9.11.2010 14:13:30   
Lu
Usamljena, alergija na kravlje mlijeko se manifestuje pojavljivanjem krvi u stolici i obično je to mekana stolica i proljev.
Krv se može pojavljivati od tvrde stolice ( klikerčića) ako do sada nije tako kakila vjerojatnije je to.
Da li je krv okolo kake, klikerčića? (nadam se da razumiješ šta pitam), jer onda je to to, ako nije u sredini, pomješana sa kakom
Mom sinu se to jednom desilo kad je imao tvrdu stolicu, uvijek je imao normalnu stolicu i samo tada se to desilo, valjda su mu popucali kapilari na izlazu iz anusa.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tragovi krvi u stolici
9.11.2010 15:52:28   
usamljena
user posted image Citala sam ovaj tvoj text. Nasla sam na nekom drugom forumu i jedna mama je to lepo rekla-upleteno. Znaci unutar nije oko klikercica. Prestravila sam se. Povracala sam i malo je nedostajalo da se srusim. Bas mi je to bio sok, zasto ne znam ni sama. Jednom sam ja imala krv u stolici pa su bile razne varijacije na temu sta je pa sam se toga set_ila user posted image
Nosicemo "klikere" na analizu da vidimo sta je. Pokusavam se set_iti kad smo tacno poceli s mlekom, mislim odavno ga koristim u Linu ili sa bananom i sl, a tek od pre par dana ga bas pije. Ne mogu da verujem, ako je alergija ili preoset_ljivost, da tek sada to pokazuje! Ne znam sta nam se to desava u zadnje vreme, i bebari i meni user posted image
Stolica joj je "pomesana", ima i klikera i malo mekanijeg dela, nema proljev, temperaturu ili nesto sl. Ima mali milion boja. Primetila sam da joj je malo izrazenija boja anusa, pretpostavljam od naprezanja koje ja ne vidim.
Ovo je sve otkad je na kravljem, do tada je imala stolicu po 2-3 X dnevno, ni mekano ni pretvrdo, tamnije boje.


< Poruku je uredio usamljena -- 9.11.2010 15:57:20 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tragovi krvi u stolici
9.11.2010 20:15:15   
Lu
Usamljena nemoj da misliš negativno, ja bi opet rekla da je prije od naprezanja jer si joj i prije davala po malo mlijeka a i zato što se crveni analni otvor.
Držim vam fige da sve bude okuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here