|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
15.2.2019 11:04:48   
vonavoj
Ti lekovi ne smeju naglo da se prekidaju,samo ih smanjujes..uzimaj 3x1..dok ti se ne javi..ako je pritisak pod kontrolom.ne menjaj do porodjaja.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
15.2.2019 13:27:56   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ne, moja dr mi je rekla da nije pristalica lekova za smirenje u trudnoci i da nece da mi prepise, a ni ginekolog nije prepisao benswdin.

Mene nije bolela glava. Samo sam jutros sva osamucena, dugo sam spavala od leka. I pritisak mi je sada 117 sa 75,nw znam da li smem da nastavim sa lekom da ne snizim previse pritisak, cekam dr da se javi.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Dunja mene je glava jako bolela kad mi je pritisak skocio.
Al dali su mi metildopu i bensedin kao terapiju. Tebi bensedin nisu dali?





Pametno, ne razumem zašto se bensedin trudnicama deli šakom i kapom kod nekih lekara.

Suzi, nemam iskustva sa pritiskom, ali nisi bez razloga dobila terapiju. Pij lekove, odmaraj i ne stresiraj se bez potrebe. Biće sve kako treba user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.2.2019 13:28:15 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
15.2.2019 13:52:04   
vonavoj
Ana,moj dr nije cak ni za metildopu...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
15.2.2019 19:01:07   
dejana007
Dunja sad citam. Jel ti prethodilo nesto pritisku? Neka nervoza il stres il tako iz cistig mira? 


Mojmiki i ja bila juce na pregled i ctg. Sve mirno i sve ok. Sledeci put idem 19.02. Iz Tako da se ti i ja jurimo ;)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
15.2.2019 20:05:19   
MojMiki
Deki jos da idemo u isto porodiliste bile bi zajedno

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
16.2.2019 9:15:57   
vonavoj
Dunja,kako si?

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
16.2.2019 13:09:31   
Sarav
Bili sa decom napolje, sunčano je i prohladno. Evo ih sad zaspale kao ništa jer su se izmorile. I meni je baš prijala skitnja.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
16.2.2019 22:41:31   
Sanjica26 RR
Nema Dunje ceo dan.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
17.2.2019 1:40:26   
MojMiki
Dunjo javi nam se.....

Ja sam danas brisala prozore i jos po nesto sredjivala. Naravno zestoko se umorila, malko boluckalo ali nista bitno. Ne mogu da verujem koliko je ovde prljavo, krilo prozora oko 1m×1m celu stranu magicne isprljam dok obrisem naslage prasine plus glanc, unutra (spolja standardno crnilo)...a brisala sam ih pre tacno mesec dana. Deki kako je stanje kod tebe? 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
17.2.2019 9:46:37   
nata11
I ja cekam da se D javi.


I ja se juce iscimala nesto gadno pa onda zaboleo stomak, ziva bila nisam... 
Danas ne mrdam. Samo najosnovnije. 

_____________________________





(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
17.2.2019 14:43:38   
dunja RR

Tu sam drage, pijem lekove, pritisak je ok sa njima.

Stomak mi je baš baš težak, nervira me što baš malo piškim, nisam ni ranije puno, a sada baš malo, a voda mi se samo gomila u meni.
Sigurno i to utiče da skaće pritisak.

Mislila sam danas da peglam, videću, sama sam sa S.

Malopre bi mi bio majstor koji mi je pre 5 godina radio struju. Dobro ga dozvah, jedva. Baš me iznenadio kada je došao, pose 2 nedelje mog dosađivanja user posted image

Elem, kada smo kupil novi TV pre 20ak dana, bili nam iz SBB da povežu sve, i ubeđivali me da pored tv, na tom izlazu, nema signala. A meni su ljudi pre 5 godina, kada je rađena nova struja, sve kablove, tv, telefon, struju, iternet, provukli kroz zidove, da ne bi nigde visili kablovi. Izvukli mi 4 kabla za tv, od toga 2 u dnevnoj sobi, jedan gore (tu gde smo sada okačili nov tv) i jedan dole (gde je bio uključen stari tv). I preostala 2 izvoda za 2 spavaće sobe.

I SBB-ovac me ubeđivao da na tom gornjem nema signala, tako da mi je novi tv prikačio na donji izvod, a to je izgldalo blago rečeno nakaradno, kabl debeo preko pola zida + S zapinje a i mi, tj. svakog trenutka možemo da oborimo TV. J kao laik sam kontala da nema šanse da dole kabl ima signal, gore ne. I naravno da je lika iz SBBa mrzelo da radi, a i da razmišlja. Ispostavilo se da je trebalo samo da prespoji ta dva kabla, 2 minuta posla. To mi je sada ovaj majstor uradio, ali SBBće svakako morati da opet dođe i zategne sve, skrati kabl, jer za to treba neki alat koji samo oni imaju. user posted image


Nato, odmarkaj, Miki, Dejanče još malooo.
Ostale trudnice, nadam se da ste dobro sve!



< Poruku je uredio dunja RR -- 17.2.2019 14:44:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
17.2.2019 22:54:45   
dejana007
Ja sredjivala juce po kuci. Sin otiso kod tetke na par dana pa rekoh natanane da sredim ono sto je uvek razbacano i naravno nakon par sati motanja po kuci poceli menstrualni bolovi i bolovi u kicmi koji su me drzali i danas. Sada neke kontrakcije ali i dalje mislim da su bezopasne - ranije se zbog njih cimala :) Muz mi.imao blagu temp i bol u grlu. Sad kaslje na suvo da poludis. Ali se ja za sad ne dam tj okej sam. Jedva cekam utorak da vidim sta ce dr reci. Danas sam vec u 40-oj tj njen pocetak. Javljam novosti svakako :-* Mojmiki mi cemo tu negde da se porodimo :)



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
17.2.2019 23:02:28   
dejana007
P.s

Sad cu ja jedno glupo pitanje. Ako se zena prvi put brzo otvarala (za porodjaj) dal bi po pravilu trebalo biti tako i drugi put? :D 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 7:58:43   
bubulence
Dejana pravilo je da nema pravila😉. Uglavnom jeste drugi porodjaj brzi i laksi. Ali ne mora da bude. Kod mene je bio laksi jer je bio iz epidural ali sam se sporije otvarala. I bas sam juce na nekom forumu citala o tome. Bar 80 % zena je reklo da je drugi bio laksi i brzi, ali eto, ima i onih 20% gde nije bilo tako. 


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 8:45:42   
emicaa
Kod mene je bilo brze ali dooosta bolnije.
Bubi ljepoto 😘

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 10:13:35   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: dejana007

P.s

Sad cu ja jedno glupo pitanje. Ako se zena prvi put brzo otvarala (za porodjaj) dal bi po pravilu trebalo biti tako i drugi put? :D 


Pazi,otvaranje kao otvaranje je islo mozda za nijansu sporije drugi put,prvi porodjaj je trajao 4.5h,a drugi npr 6,a treci 2.5😂😂Ali je sva tri puta bilo slicno,meni su svaki.put busili vodenjak,i onda krece pravo otvaranje i kontrakcije.i sve zavisi od dr...drugi put su me ostavili,niko me njje obilazio,a treci put je dr svako.malo cackao,a njihovo cackanje pomaze kod otvaranja.tako da uzmi i to u obzir.Svakako ce ti biti isto kao prvi put,ali odmah da ti kazem nece biti lakse,jer znas sta te ceka..hahhaa..pitala sam se sta mi je ovo trebalo,drugi put,i onda sam i trece rodila..hahhaa..sve se to zaboravi.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 10:32:24   
dejana007
Hvala vam puno na odgovorima. E u pravu ste da se sve zaboravi. Poradjala sam se pre skoro punih 8 god ama svaki bolni osecaj zaboravila. Ne znam kako bese islo. Kao kroz maglu nekih detalja. E sad tad sam jos u 8-om bila otvorena pa mirovala i lezala na patologiji da ne bi doslo do prevremenog porodjaja pa mozda i zato islo brzo. Sad je nekako to cvrsce pa zato mislim da ce biti teze i bolnije posebno ako mi izaziva porodjaj. I tu se malo mislim da ipak uradim analize za eventualni epidural. Imam neki osecaj kao da cu biti trudna jos mesec dana :-D 



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 10:37:42   
vonavoj
O ne,dejana,nema veze..ja sam u prvoj od 6og meseca bila otvorena 2 prsta,lekovi,mirovanje..i prenela 7 dana..U drugoj dosla na dan termina 3 prsta otvorena,na treci porodjaj 5 prstiju,a nisam ni znala😂😂kao sve normalno.Priroda to sve lepo uredi,na vreme.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 12:05:58   
Sarav
Juče smo skitali ceo dan i uživali. Danas sam pala i razbila se kao budala. Nosila sam mlađe dete u rukama kad sam se saplela na stepenicama na ulazu u prodavnicu i da je ne bih razbila kako sam padala prvo sam pala na koleno pa na lakat i nju sam na kraju skoro pa spustila. Ništa joj ne dali, nosila je zimsku jaknu i kapuljaču. Prepala se jadna. I ja tako razbijena podižem dete koje plače a jedna gospođa od oko pedeset_ak godina samo što me nije preskočila. Ja sam blago rečeno razočarana

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 12:49:22   
bubulence
Sarav, a ti? Kako si? Kolika su ti deca?

Dejana, zasto da ne uzmes epidural ako mozes... Moj drugi porodjaj je bio sa epijem i zaista je sjajno iskustvo. 

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 13:09:21   
dejana007
Vonavoj izgleda je pravilo da nema pravila :-) Sarav pazi se i ja padala u ovoj trudnoci. I bas me to nerviralo. Noge se same sapletu nekako. 


Sto se tice epidurala mogu. Da. Al kad me ginekolog pitao rekla ne. U smislu izdrzacu jos jedan porodjaj a plasim se epidurala. Valjda zbog kicme koja me cesto boli. Ali sutra ako me vrati ipak cu ga pitati da prikupim sve sto treba. Ako krenu jaci bolovi ili duze traje porodjaj da olaksam sebi. Videcu.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 13:33:06   
Sarav
Super sam ja sad, samo me malo boli desni lakat i podlaktica. Starija ima 5 god, mlađa za mesec i po puni 2. Ja u petak ulazim u 4.mesec.
Dejana, prvi put bez epidurala, drugi put sa. Razlika nebo i zemlja. Pa što da me boli kad ne mora. I treći put ću, zdravlje Bože. 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 13:44:56   
MojMiki
Sarav pazi se. 

Ova prica oko prirodnog porodjaja mi je spansko selo, znam da je meni sada ok i da ce biti dok ne legnem na sto. A posle rana koja boli...ali brzo ce to proci. Uh najgori deo carskog prvi put je bio kad su mi se posle jedno dva sata iz sve snage naslonili na stomak-ranu a uz to dr i gurnula ruku dole.....grrrrJa ne razmisljam o tome, nista ne mogu da promenim.Jos malko je ostalo, da pozovem malo kasnije dr da se dogovorimo. Sutra u ovo vreme ce verovatno vec sve biti gotovo.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 17:00:29   
bubulence
Dejana, pre nekoliko godina sam pala niz stepenice, i dobro povredila ledja, tj kicmu. Mesec dana nisam ustala iz kreveta. Epidural sam primila bez ikakvih problema. Ne nagovaram te, samo zelim da kazem da je potpuno bezopasan... Kada sam otisla na dogovor za drugi porodjaj , dr me pita da li zelim epidural. Rekoh, neee, samo prirodno, ne zelim te anestezije i sl. On me pogleda i kaze ''gospodjo, svaka cas_t sto vadite i popravljate zub bez anestezije, ja nikada ne bih mogao''.

Ja u cudu, rekoh, ne, odakle vam to, naravno da ne radim to bez anestezije. Kaze, stvarno!? Pa u cemu je razlika? Ne citajte forume i ne slusajte iskustva koja se u medicini nikada nisu desila i uzmite epidural. I uzeh ga. Hvala Bogu. I hvala doktoru. Sarav bas vam je lepa razlika izmedju dece. Moja starija ce imati 8 godina kada stigne beba. Mladja 4,5 god... Velika razlika... 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
18.2.2019 17:01:43   
bubulence
Miki, ti imas zakazan cr za sutra? 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here