|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.2.2017 21:10:00   
Ana RR
Drage nase trudnice, nastavljamo razgovor ovde user posted image

Napravili smo male izmene i odlučili da spojimo trudničke teme i da otvorimo jednu u kojoj će se okupljati sve naše trudnice.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:

-U kalendaru trudnoće klik
-Putem mail-a klik
Pročitajte i zanimljive članke o trudnoći:

-Rast ploda po nedeljama klik
-Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći klik
-Tumaćenje ultrazvučnih nalaza u trudnoci klik

Za trudnice pred porođajem imamo:

-Spisak porodilišta u Srbiji klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak RR mama
Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.

U vezi toga preporučujemo da pročitate opste uslove koriscenja foruma


Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .
U skladu sa tim procitajte opsti uslovi koriscenja portala

Pročitajte i Ringerajin vodič za korišćenje foruma klik


Spisak trudnica koje su u trecem tromesecju :
17.04.2017 mimica 83
25.04.2017. AnaAna1
22.05.2017. zumbulcic
01.06.2017. krin 40
03.06.2017. MicinaMama
15.07. 2017. WhiteSnow
Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .




< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 31.3.2017 16:47:35 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.2.2017 21:49:21   
krin 40
Evo nas u martuuser posted image ..Ana,Zumbuliću pošaljite poruku moderatorima da vas stave na spisak,vi ste treće tromesečje.Ja ću da se prijavim za
7 danauser posted image .Mariyu i Skockicu da obrišu😃.Da nam lagano prodje ovaj mart

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.2.2017 21:53:06   
emicaa
0brisane nase drage porodilje user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.2.2017 21:55:32   
IvanaSK RR
Krin, slobodno se ti prijavi i sada :)
Stomacici, sto lakse i bezbolnije porodjaje vam zelim.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.2.2017 22:15:47   
MicinaMama
Da se upisemo u mart!!!user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 8:48:09   
krin 40
Ivana,Emice upišite me vi.Termin 1.6.2017.Ne mogu da Vam pošaljem poruku sa telefona.Čim je pipnem iskače mi reklama za Mons Zlatibor i izludjuje meuser posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 1.3.2017 8:50:43 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 9:03:44   
IvanaSK RR
Krin, zavrseno.
Kako si ti, kako stomace? Ostali stomacici, drzite se? 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 9:06:18   
Mariya
Jutro user posted image
Au, krin, 1.6.jooj koliko još imaš da guraš user posted image
Šalim se,proći će za čas!
Eto navika ostala da se i dalje javljam u temiuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 1.3.2017 9:08:25 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 9:08:16   
krin 40
Ivanice plašim se da napišem koliko sam dobro da ne ureknem😃Bukvalno šetam i pešačim po 2,3 kilometra.Svaki čas očekujem da me nešto žigne,kuk,
kičma..😃.Ako ovako ostane,ispade da mi je lakša ova trudnoća u 41 nego ona u 30.Hvala Bogu.Marooo zaboravljaš da smo se doca i ja dogovorili da ako sve
bude ok da me porodi izmedju 16 i 20 maja.Nema ŠANSEEE da čekam punih 40user posted image .Samo se ti javljaj.Kako bebica?

< Poruku je uredio krin 40 -- 1.3.2017 9:13:19 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 9:31:21   
Zemunka85
Jutro user posted image .
Ja dosla od DR isla po rez, bas sam se iznenadila, kako imam ova gadjenja, bukvalno sam jela, sta mi se jede. Uopste nisam robovala "moram ovo ili ono". Ok voce mogu, i trazi mi organizam i to jesam, ostalo - pice, paste, mek, pastete, virsle, fast food ma bukvalno sta mi se jelo, to sam i jela. Uopste nisam mogla kuvano, i kada probam, bukvalno patim - lose mi bude. Znala sam da ovo nece doveka i uopste nisam htela da se mucim.
Sve jeok, hvala Bogu i urin i krv, hgb je odlican, nzm koliko zab sam, ali gvozdje 28.5 user posted image . Tako da sledeci mi je Dabl za 6dana.
Uprvoj trudnoci sam do dabla isla vec 4-5puta na UZ, sada samo dva, tako da sam bas zadovoljna ...

Jaoj i ja sam juce iskoristila lep dan, nasla se sa kumom kod sata, pa smo setagle ceo knez i kalis, do kalemegdanske terase, tamo sele na kaficu i onda nazad do moskve i tu se rastale.
I uopste se nisam umorlia. I prosla trudnoca mi je bila savrsena do 16. ned a onda su krenuli ti bolovi i kontrakcije, bolnica, mirovanje .. tako da sada kako se priblizavam, strahujem, ali verujem da ce ovaj put biti bolje.

Veeeelika dilema mi je more. Isla bih, a ne smem. Sve da bude sve najsavrsenije i da imam dozvolu DR, nekako mi nije svejedno. A taaaako mi se ide, zivim za more, to bi bila poslednja nedelja 6m. Sta mislite?

MM i ja cemo opet vcrs na bilijar user posted image da iskoristimo vreme dok L ne dodje, prekosutraaaaa aalal la la alaa jedva cekaaaam user posted image

Ako neko vidi neka upise i mene 10.9.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 9:45:22   
krin 40
Zemunka super za dobre rezultate.Jedi šta ti se jede i uživaj.Iskreno ja lično krajem šestog ne bih išla na more iako se super osećam.Pitanje je kako bih se osećala na plus 32 iako sam u hladu.Drugo,baš mi je porastao stomak..ne bih uživala..e sad to je sve individualno.Imaš vremena,videćeš i sama

< Poruku je uredio krin 40 -- 1.3.2017 9:46:32 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 9:50:10   
IvanaSK RR
Zemunka, super za rezultate.
Ja sam isla na more početkom avgusta, a porodila se krajem novembra. Sve sam ok podnela.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 14:04:45   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Krin, slobodno se ti prijavi i sada :)
Stomacici, sto lakse i bezbolnije porodjaje vam zelim.


Evo upisite i mene, 25.april :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 14:09:26   
AnaAna1
Dobar dan, leeepo martovsko popodne, vala uzivam u ovom prijatnom vremenu...
Ja isla u DZ imala zakazano u 1:15 kad mi ona na salteru kaze "pa vama su greskom zakazali za lekara opste prakse umesto za ginekologa"! A termin se ceka po 15 dana! I sad moram ujutru da idem da moljakam da mi da samo doznake preko reda da ne cekam, jer je njihova greska nije moja! Zdravstvo nam je uzas...

Inace danima jurim one koverte za nagradnu igru (nije da se nadam da cu nesto da dobijem od ove drzave ali ajde da me ne pece savest sto nisam poslala), i najzad iskopah par komada po nekim malim postama po periferiji grada...

Neko je pomenuo tesko kretanje, mene muz zeza pocela sam da hodam kao pingvin, ali bukvalno :D

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 16:08:28   
krin 40
Ana daj sličicu u temi.Ako se ne varam,samo ti nisi kačila slikice😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 18:33:00   
MicinaMama
Dobro vece zene!

Zemunka super za rezultate!user posted image

Uh ja imam veliki problem sa zgaravicom,przi me kao ludo.Kupila sam lek Gaviscon.Pa eto kao malo je bolje.Ovo mi je prva trudnoca sa ovakvom zgaravicom,sada sam 5,5 meseci trudnoce a vec me muci.U prvoj trudnoci sam imala zgaravicu 20-ak dana pred porod i to je to.

U drugoj nikako.

Sada je pocelo mnogo rano.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 21:38:58   
krin 40
Micina m moraćeš da koriguješ ishranu.Meni se uz nju i povraćanje vratilo.Promenila sam ishranu skroz.Posle 18h ne smem ništa.Šta li je sa Skockicom?.Trebali su danas bebanu da rade uz bubrega?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 21:40:37   
MicinaMama
jao krin i meni je isto muka,danas je malo falilo da povratim.Jedva sam i jela koliko mi je muka.Izgleda ova treca trudnoca vecinom izaziva zgaravicu i kasnu mucninu user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
1.3.2017 21:44:29   
krin 40
Moraš da skroz izbaciš prženo i testo.Pekaru takodje.Pomorandže i mandarine isto.Samo kuvano i bareno.I zaboravi na kasne obroke

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
2.3.2017 0:50:34   
Skockica
Evo moje user posted image da vam pozelim laku noc.

Moj malisa spavao celo popodne kad ja nisam mogla spavati i malocas se nasikilo i izbecilo nece da spava a ja tonem

Bili su veceras u poset_i mm, mama i Vasi, lutka moja dosao sav srecan, vice bebiii, i samo dolazi kod njega da ga mazi i ljubi, sunce moje. Koliko sam bogata sa njima dvojicom, pa mislim da nisam toga ni svesna.

Uhvati me sad cesto secanje sta su mi idioti od doktora napricali, nisam ni smela o tome misliti u trudnoci da malom ne naskodim. Sta mi je u par navrata kroz glavu prolazilo, pa to je strasno. Hvala dragom Bogu sto im nisam poverovala. Pa se tako i juce i danas isplacem da se ispustim malo sto sam se tad u sili drzala ali i od srece i zahvalnosti Bogu sto to dete uopste i dise sad. A mm kaze ne misli o tome, uzivaj u nasem andjelu i u pravu je, ne smem se sad zbog mleka sikirati.

Krin danas smo imali samo standardnu kontolu jer niko ne smatra da je bilo sta hitno. Srce je dobro, ima lepu boju, reflekse, pokrete... Bubrege i kicmu cemo snimati u petak. Hvala sto pitas user posted image

< Poruku je uredio Skockica -- 2.3.2017 0:53:45 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
2.3.2017 7:12:25   
krin 40
Jutro.Skockice drago mi je da je beban u redu.Sada te malo pucaju hormoni pa si osetljivija.Proći će😃.Baš nam se grupa ispraznila.Vreme je da još neka čekalica predje.Što li se Mimica ne javlja?Divan dan.Sin ode na fax,kada ćera ode
u školu popodne ja ću u skitnju😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
2.3.2017 7:55:36   
zumbulcic
Jutroooo

Jao kad se sjetim septembra na temi trudilica kad sam prijavila user posted image a Ana me pozvala na ovu temu cinilo mi se mart kao vjecnost, a evo ga ne znam ni sama kad prije.

Skockice citala sam na prosloj temi da si imala tezak porodaj user posted image sreca sve je dobro proslo, bebac je dobro a ti ces se vec nekako oporavit. Ljubi mi ga od tete s rr user posted image

Moderatori moj termin je 22.5. a jos jednom cu provjerit kad budem isla dr pa ako bude promjene javim vam.

Kod nas sunce sija ali je zato mraz opuco. Jedva cekam daa se digne. Jucer se nisam javljala, jucer nam bio praznik pa muz bio u stanu i proveli smo cijeli dan zajedno. On nesto raducko za racunarom a ja kuhala.
Sad pijem kaficu pa kontam da odem kod drugarice da se malo poigram s malom 3-mjesecnom pisuljom user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
2.3.2017 8:26:43   
AnaAna1
Zimbulcicu, utripovala sam da si napisala 22.04.pa se zbunih kako si pre mene, tek sam sad skontala da je maj u pitanju user posted image bice zanimljivo, blizu ste ti i Krin. Micinamama kog datuma ti bese?

Skockice ne smes zbog mleka da se sekiras, to su nama bas naglasili ovamo u skolici, kazu sto smo veseliji i opusteniji to je veca verovatnoca da imamo mleka, i da ne smemo da dozvolimo da nas bilo sta nasekira... zato osmeh jer je sve super da bebicom i uzivajte i grlite se user posted image

Krin jeste, prazni nam se polako grupa, nadam se da ce doci neka nova cekalica sa crticama, pa da sad mi pamatujemo i odgovaramo na "glupa" pitanja kao iskusne trudnice user posted image kad se set_im sta sam sve pitala u pocetku, sad mi dodje smesno user posted image

MicinaMama i mene pocinje polako kiselina a po nekad i malo mucnina, mora da se bira hrana, a meni nesto sve bezveze, uopste nemam zelju za nekom lepom hranom... a inace sam veliki gurman, ne mogu da prepoznam sebe u trudnoci, mislila sam da cu samo jos vise da se razjedem...

Joj sinoc sam se malo uplasila. Bila po gradu ceo dan, usla i izasla iz kola jedno 20 puta (to mi tesko pada), i u jednom trenutku poceo da me probada stomak dole nisko ispod pupka u jednoj tacki...ja odem kuci i legnem kad ono stereo cas ziga stomak, cas jedan prsljen nisko u kicmi... i tako sam prelezala od 6 popodne do 10 uvece na trosedu, pa presla u krevet, a ono ziganje stomaka jos vise pocelo... (nisu lazne kontrakcije jer nije klasicna bol ili stezanje, nego probadanje u jednoj tacki)... i kao uspavam se nekako a po glavi mi se motalo svasta, rekoh nece valjda da krene nesto citala sam da moze kicma da ziga pred pocetak, ali evo juros sve ok, nista me ne boli osim malo kicma... mozda sam misic istegla, ne znam... odmaracu danas, necu da idem u planiranu set_nju, za svaki slucaj...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 2.3.2017 8:30:14 >

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
2.3.2017 9:14:58   
MicinaMama
Skockice nemoj da se sekiras,vazno je da je sve dobro ispalo.Kao sto Krin rece,sada si malo oset_ljiva.Jos sva ta prica pa ne bude coveku lako,ali smiri se zbog sebe i bebe.

Znam,lakse je pricati i savetovati nekoga nego prozivljavati...ali eto....zelim ti brz oporavak!

I ja cekam kao na iglama 10-i mart da vidim kako je zeludac kod moje bebice.Bas kao i skockica,puna sam pozitivne energije i nade.

Krin,samo hodas.Dobro pa i mozes.Ja sam vec pileceg daha i slabije pokretljiva hehehe...

Anaana verujes li mi da ni sama ne znam tacan termin.Prvo su mi stavili 3-10 juna pa su promenili na 3-i jun.Tako da mi je registrovan termin u bolnici za 03.06 ... normalno bi trebalo biti na samom kraju juna...mada po njihovom misljenju to nema sanse da izdrzim.Meni je to glupost da zbog prethodnih trudnoca i ovu jednako smatraju.Videcemo kada se porodimuser posted image

Sinoc nisam spavala,mnogo sam se namucila sa zgaravicom.Spavala sam polu-sedeci.Malo spavam,malo ne....sva sam se izmrcvarila.Gaviscon mi pomogne ali samo par sati.Plasim se i to mnogo da pijem.Doza je 3-4 kesice na dan.

< Poruku je uredio MicinaMama -- 2.3.2017 9:17:34 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
2.3.2017 10:31:08   
krin 40
Micina ovde upisujemo očekivani po zadnjoj meci pa kada bude.Ti si negde oko dve nedelje posle mog.Ako nisi sigurna kucaj na netu kalendar trudnoće,ubaci
tačan datum poslednje mece i izbaciće ti😃.Pa i ja sam upisala 1.6 a ako sve bude ok
izmedju 16.5 i 20.5 sam već u bolnici na indukovanjuuser posted image po dogovoru sa dr.15.5 sam punih 37 nedelja.Tada radimo analize i ako Bog da da sve
bude ok ODOH JA U BOLNICU!Jedva čekam.Danas ste sve na broju.Baš lepo,živnula tema.Ja u 12 odoh napolje


< Poruku je uredio krin 40 -- 2.3.2017 10:34:43 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here