|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
28.6.2018 18:56:17   
lesli
Jos ne znam nista.
Treba prvo da me pregledaju, pa da na osnovu toga odluce...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
28.6.2018 20:03:08   
Maraj
Mili jel ti i dalje primas progesteron u dz

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 8:23:01   
smeško
Lesli, sta kazu? Jos malo i stizu nove bebice!!!
Maro, kazu da je operacija prosla odlicno. Ja sam se toliko uplasila, htela sam da bezim sa stola.user posted image Dr je bila toliko stegnuta, ali sve je ispalo ok, kako ona kaze. Uradjeno i podvezivanje. Bila sam celog dana na int.nezi na posmatranju, pa posle na odeljenju cr. Moj dr je sav cenzurisan, on priča samo lepe delove, a ova dr mi je stavila do znanja koliko sam rizikovala ovom trudnocom. Zato sam sada resila da malo uzivam u zivotu sa porodicom, da se opustim, da shvatim da nista nije vredno zdravlja i da sve sto mi treba vec imam. Udavih, ali to je u kratkim crtama.user posted image
Ljubim vas puno i da sve na zeljeni nacin zavrsite svoje trudnoce.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 8:24:35   
Maraj
user posted image smesko. Bas mi je drago
Pa nekad i ti lekari nabiju tenziju... svako otvaranje stomaka je rizik....
Vazno da si ti dobro i da cete danas kuci user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 8:28:55   
mirana1
Snesko user posted image .
Uzivaj sad .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 8:47:30   
IvanaSK RR
Smesko, važno da je sve proslo dobrouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 10:13:12   
lesli
Smesko user posted image
Bas mi je drago sto je sve dobro proslo i bas je lepo sto imate i 3. dete :)

E i kod nas izgleda dobre vesti. Izgleda cemo napolje. Grlic se jeste skratio i po uz ali s’ obzirom koliki je bio i pored tog skracenja ga je ostalo i vise nego dovoljno do kraja tj bar do 36 nedelja(ovo poslednje je moja skromna procena user posted image ). Radili su i rucni pregled, tako zaista deluje malo skraceno, ali je zatvoren i spolja i iznutra i po uz merama je skroz ok, sto je najbitnije. user posted image je isto ok, lepo napreduje.
E sad mislim da ce ostaviti nifelat jer je bukvalno stomak i pored njega u svakoj viziti bio stegnut u manjoj ili vecoj meri.
Mada mi se cini da cu o ukidanju istog diskutovati sa doktorkom kada jos malo porastemo. Lek uopste nije naivan...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 11:07:09   
smeško
Bravo, Les!
Ja mislila da je nifelat lek za snizavanje pritiska.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 11:09:21   
Maraj
Lesli super sto ides kuci. Vidi ne znam sta da ti kazem. I ja sam u prosloj trudnoci i u ovoj pila pronison koji je kortiko. Ali ja bez tog leka ne mogu u trudnoci tako da on meni ima vise koristi nego stete i ako nije ni malo naivan lek

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 14:57:57   
milicicak
Smesko, Lesli, super vesti user posted image
Ja danas nikakva, naleteo takav dan. Bez ikakvog razloga user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 15:00:59   
Maraj
I ja mili. Ne znam sta cu sa sobom. Jela sam kajsije. Pa posto su mi istrugale stomak pojedoh i kokice. Uzas...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 15:12:54   
lesli
Evo nas kod kuce! Rucala i zakucala se za krevet. Valjda truckanje i sedenje pa se sad kontrakcije javljaju jedna za drugom. Bilo je i par intezivnijih, ali smirice se valjda uskoro.

Smesko jeste to prvenstveno lek za pritisak, ali ga daju i za smanjivanje kontrakcija. Citala sam bas na netu - blokira ulaz kalcijuma u misice i time smanjuje sposobnost kontrahovanja. I amerikanci ga isto daju (kod njih se taj lek zove procardia).

A kad kazem da nije naivan to znaci da sam procitala da studije na ljudima nisu sprovedene, ali rezultati ispitivanja na zivotinjama uopste nisu bezazleni user posted image i da se daje po principu procena koristi i rizika...

A inace misle da imam puno kontrakcija i da su na momente bas jake zato sto organizam nije pripremljen na sve ovo sto mu se desava, a gradja je takva kakva je. Kazu da misle da u drugoj trudnoci ne bi trebalo da bude ovakvih tegoba. Iz njihovih usta u Bozje usi. user posted image
I sad mi je tek potpuno jasno zasto je Goca odbila da vrati 2 embriona, verovatno je i ona na osnovu gradje procenila da to ne bi izaslo na dobro.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 15:17:04   
Maraj
Les vazno da si kuci. Gledaj da sto vise odmaras. Bolje da lezis kuci nego h bolnici.
A sta je sa gradjom? Jesi li sitnine gradje? Koliko si visoka

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 16:40:33   
vonavoj
Smesko,drago mi je da je sve proslo ok,a sve je zbog tvog stava!
Uzivajte!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 17:01:38   
lesli
Naravno da je bolje. Jedva sam cekala da dodjem kuci. Sto zbog toga sto mi fali muz, kuca, san... a i zbog toga sto mi je otpust bio znak da oni misle da sam ja skroz ok, u suprotnom me ne bi pustili 100%.

Inace, ne nisam uopste niska za zenu. Visoka sam 175, ali sto Goca rece tanusna, kao spageta...


Ne znam za vas, ali ja nekad imam utisak da njeni udarci isprovociraju kontrakcije? user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 17:52:20   
Maraj
Idi lesli ti kako spomenu gradju ja te zamislila sa 150 i nesto cm a ti ko manekenka user posted image
E pa mozda to kod tebe tako, mada ne verujem da kontrakcije imaju veze sa pomeeanjem bebe

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 19:47:10   
lesli
Nasmeja me Maraj user posted image Daleko sam od manekenke :)

Ma mozda i nema veze. Moguce da posto se pocesto steze, nekad se zadesi i ta situacija da ona lupi i da se stomak stegne iza toga. A ja namcor odmah uzela da optuzujem dete... user posted image

Ja sam se sad ubila od spavanja. user posted image A bas mi je falio san

< Poruku je uredio lesli -- 29.6.2018 19:49:12 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 19:50:00   
Maraj
Moja se proteze i samo mk pomera stomak.
Sa L nisam imala gorusicu a sada s njom...katastrofa koliko je imam

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
29.6.2018 19:56:42   
lesli
Stvarno? ja sam mislila da je gorusica sastavni deo trudnoce.
Stomak raste, pomera organe i kad dovoljno poraste onda pocne da pritiska zeludac iz koga se podize kiselina...cista fizika :)

Mene isto ubi. A najgore je ako pojedem nesto masno ili nesto slatko. Jednom sam se tako zeznula i uzela neki keks da kao ublazim gorusicu. I zeznem se zestoko jer je keks bio SLADAK. Tek sam posle htela da umrem od gorusice user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
30.6.2018 10:08:12   
Maraj
Jutro drage
Kako ste? Ja onako. Celu noc ui jutro me bolucka stomak. Sva sam nikakva

Les ma ni jednom nisam imala gorusicu do sada u ovoj trudnoci. Kao babe kazu da beba ima kosu pa odtle gorusica. Meni L rodjen sa ogromnom kosom. Nikad gorusicu nisam imala. A sad...imam utisak da ako otvorim usta , krenucu vatru da bljujem

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
30.6.2018 11:38:40   
IvanaSK RR
Selimo se u jul user posted image
Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 30.6.2018 11:39:21 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 621
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 24 [25]
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here