|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
21.9.2019 10:24:01   
Maruska15
Hvala ženske na podršci. Ja sam se prepala zato što je babica koja mi je radila ultrazvuk malo digla paniku. I odmah otrcala kod nekog glavnog doktora kako reče jedan od najboljih na klinici da se konsultuje sa njim. I imam kod njega zakazan uzv za 2 nedelje. Znači do pre tri nedelje je sve bilo savršeno i sada odjednom beba je velicine za 17 nedelju a ja sam 18+2 po zadnjoj menstruaciji. Znači skoro 10 dana zaostaje. Prva cerka mi je rodjena 2 nedelje pre termina sa 3800 i 53cm. I ne vidim razlog da ova beba bude sitnija, ali opet svako je dete priča za sebe.


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
21.9.2019 12:05:48   
AnaTamara
Ja uopšte nisam svesna da cu se uskoro poroditi 🤣

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
21.9.2019 16:28:11   
popkica bebic
AnaTamara, ni ja nisam svesna toga! Ti barem znaš kadar ćeš, a ja nemam pojma i što duže traje, veći super i moji strahovi.

Mame, tužno je kako se slabo piše ovde. Baš je pusto u temi. Gde su sve prijavljene trudnice, kako li su? 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
21.9.2019 19:27:13   
Maruska15
Blago vama koje ste pred porodjajem. Ja sam se danas konačno preselila u novi stan. Sve je sređeno cakum pakum.  Umorna sam kao pas,ali srećna što je sve gotovo. Odoh sad da se banjam,prijatno vam veče svima na forumu. 💖

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 9:22:45   
popkica bebic
Dobro jutro, žene, majke, trudnice! 😄 Kako smo danas? Ja dinstam konjetinu, a vrlo rado bih jela nešto drugo. Celu noć nisam oka sklopila. Sve vreme mi je porođaj bio na pameti iz kojekakve scene i baš, baš sam se uznemirila. Još uvek nisam načisto sa sobom da li da tražim epidural.... Joj.... 🙄



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 9:27:53   
Bojana05
Dobro jutro☺️☺️Koja ti je to beba Popkice,prva ili...? Nova sam pa nisam upucena...mislim da nema potrebe toliko da se plasis. Ja sam se oba puta porodila prirodno bez ikakvih problema😁naravno prirodno je osecati neki strah,ipak je to porodjaj ali opet brzo prodje

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 9:31:23   
AnaTamara
Maruska, blago tebi kada ti je sve sredjeno, kod mene se sada kreci, ruse zidovi, lepe plocice.... 🤣




_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 9:31:43   
Bojana05
Sto se tice epidurala,znam dosta prijateljica koje su se tako porodile bas iz straha od porodjaja i bola i stvarno su bile zadovoljne kao je sve proslo☺️☺️Treba da uzmes nesto sto ce tebi celu stvar uciniti prijatnijom

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 9:49:13   
popkica bebic
Bojana, u pitanju je treća beba. Dva puta sam se i ja poradjala prirodno, bez ikakvih anestezija, ali bilo je užasno bolno, pogotovo kada krenu naponi. Zato sam otkinuta, ovaj strah već predugo traje! Kad bih makar znala da će brzo da bude i dobro sve.... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 10:47:38   
Bojana05
Pa nema sta da mislis onda,ti znas kako je sve bilo i zasto bi se mucila ako vec mozes epidural☺️☺️Nije svima isto a nije ni svaki put isto ni istoj zeni,tako da ja bih na tvom mestu izabrala epidural bez razmisljanja. Ja se ne bojim prirodnog porodjaja samo da sve ide kako treba,da ne moram na carski,to je moj strah😂😂

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 12:03:56   
Beca.t
Svako svoju muku....mene ceka CR kao i prvi put, oporavak je malo tezi, svako ko moze najbolje priroeno. Ja da mogu uzela bih epidural😀 
Ove nedelje idem na UZ,jedva cekam. Danas sam aktivna  i spremila rucak do pola. Evo nas na Dunavu, oni voze bajs a ja jedem palacinke.

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 13:16:10   
Joksi91
Pozdrav drage dame, majke, kraljice 🤩 Javljam se iz Amerike, u 9-oj nedelji trudnoce pa nekako nostalgija malo jace drma u ovim hormonalnim danima pa pozeleh da vidim sta “nase” trudnice muci, hrabri, uveseljava 😍 ovde je sve tako drugacije od onoga sto sam ja navikla da cujem kod ginekologa (zavaljena materica, ranice itd), ali uvek ti je blize ono na sta si navikao da cujes 🤗 Imate li neki savet za mucninu u  ranoj trudnoci? Ovo nije jutarnja mucnina vec celodnevna mizerija kako sam je nazvala s’ obzirom da me retko napusta 🥴😬 Hvala unapred 🌸


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 14:12:20   
Bojana05
Caooooo☺️☺️Meni je za mucninu pomagalo da jedem cesce i vrlo malo,ujutru cim ustanem nesto stavim usta inace sam gotova hahahaha i samo slano,naravno😀😀srecno i cestitam🥰🥰🥰

(odgovor članu Joksi91)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 16:00:28   
Beca.t
Draga Jokis, dobro nam dosla! Lepo sto si se prikljucila iz daleke USA, imamo jos par devojaka koje nisu u Srbiji.
I nama svima je u glavnom bilo muka...meni 24h....malo popustalo pa opet. Ali prodje posle 3 meseca. Pomagalo mi je: caj od nane, limun i lumunada, suve grickalice...
Nikako ne ustaj na prazan stomak, gricni nesto suvo ujutru i taki cesto ali po malo i naravno badem pomaze. Izbegavaj slatko, masno, to dodatno moze da smeta.

(odgovor članu Joksi91)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 17:19:57   
Joksi91
Hvala devojke 🥰🥰🥰 I meni je drago da se prikljucim nasem forumu 😍🌸 Hvala na savetima! U sustini sam probala sve to 🥴 i djumbir, i ne znam vise sta sve ne, ali mislim da mi sve to vrlo malo pomogne, uglavnom mi je lose, zube gotovo ni ne mogu lepo da operem odmah povratim 🤢 Pored mucnina, hormoni me ubijaju, jako se cudno osecam, jakooo sam umorna, razdrazljiva, ledja me bole, imam grceve, zeludac konstantno zeza, i tako sve po redu, osecam se kao baka neka a tako i zvucim 🤗 Slabo pricam sa bilo kim o tome jer je jos rano a nazalost sam pobacila prosle godine, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa svim ovim simptomima, je l’ bude znatno bolje posle prvog tromesecja? Ponekad se pitam jesam li normalna haha mada mi je doktorka rekla da jesam i da je sve to normalno valjda zbog hormona... izvinjavam se ako ste vec pisale o tome a verujem da jeste ali sam se tek sad prikljucila pa rekoh cisto malo da se bolje upoznamo 🤩

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 17:31:25   
Beca.t
Draga Joksi, ja sam se osecala grozno, ni za sta nisam bila, ma do prodavnice nisam mogla da odem a jos sam morala i da lezim jer sam prokrvarila i tako do puna tri meseca i na inekcijama i tabletama. Uzasno, kao u nekoj depresiji, sa svima sam se svadjala a osecala sam se malaksalo, slabo...ma nikako. Delovalo je kao da nikada ta faza nece proci, i tamo posle 12. nedelje pocne polako da jenjava i onda polako ali sigurno udjes u fazu energije i apetita. I stvarno bude tako. U prvoj trudnoci nisam imala ama bas nikakve simptome i bilo mi je super pa mi je ova druga bas na pocetku bila nesto novo. Ponavaljm se ali evo radi tebe, meni je i prva i druga trudnoca iz VTO pa samim tim jos vise brige, strepnje itd...ali sve dodje na svoje mesto. Kapiram da si 91. godiste po nazivu, znaci mlada si i nema razloga za brigu. Kaze moja dr da ona najvise voli kada je trudnicama lose u prvom tromesecju jer to onda znaci da je trudnoca super! 😀🤗

(odgovor članu Joksi91)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 18:38:35   
Joksi91
Jaoj, Beco, citam sada ovo i identicno se osecam, evo bas sada razmisljam da me do marketa mrzi da odem, Boze, kao da mi treba ne znam kakva snaga za to... I to sto kazes kao depresija, isto se osecam, cak sam se i cula sa terapeutom iz Srbije jer sam pricala sa njim i ranije i on kaze nisi depresivna ja kazem pa zasto sam ovako bezveze kaze zato sto si TRUDNA, drugo stanje! Rekoh ovo moje je trece stanje 😂😂 Ali ulivas mi snagu kad pomislim da ce za 4 nedelje biti bolje... Nervira me sto i kad mi nije muka jedno 3-4h a u poslednje vreme me mucnina ponekad ne drzi po ceo dan, ja odmah panicim, da nesto nije u redu, pritiskam grudi da vidim da li me boli, jao da l’ je sve u redu sa bebom i kad mi opet krene mucnina kazem sebi e bas nisi mogla da uzivas ova 3h ahah i tako sve u krug... Mozda je u Srbiji drugacije ali imam osecaj barem ovde da zene ne pricaju dovoljno o tome kroz sta prolaze... ovde je zakonsko 6 nedelja! Pa ti vidi da li ces raditi dok ti vodenjak ne pukne da imas 6 nedelja sa bebom ili 2 pred 4 posle, zamisli da ostavis bebicu od mesec dana? Nehumano. Ali posle toliko slusanja o tome (s obzirom da sam se ja povukla iz biznisa proslog meseca zbog mucnina i svega) sve govorim sebi kako su one heroji i svaka njima cas_t a ja sam beskorisna, i tako samo nalazim nesto da me nervira 🥴🙂


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 19:09:22   
Beca.t
Sve isto...stalno osluskujes svoje telo i tako u krug i tako i sada u 21. nedelji. Nije lako biti trudnica! Znam da je u USA jako kratko porodiljsko, surovo ali sta da se radi..Evropa je humanija po tom pitanju. Ja sam kao i ti odbrojavala dane do kraja treceg jer onda kao ulazis u sigurniji period. Sve te razumem, a ne samo ja vec 90% ovde prisutnih. Da ne kazem da vecina njih ceka 3. dete a i cetvrto bebana. Sa tolikom decom u ovom stanju...nije lako.
Drago mi je da ti je lakse, potpuno te razumem.  U prva tri meseca zvala sam koleginicu koja ima petoro dece, inace ljudi obrazovani, muz joj kardiolog, i kazem joj kako je luda sto je toliko puta bila u drugom stanju  a svaki put imala uzasne mucnine...ali eto i to prodje i ko te posle pita. A muskarce boli uvce, oni samo uzivaju.
Pisi ti nama, kad god i ovde ces naci saputnice na ovom neobicno lepom putovanju. 🤗🤗🤗

(odgovor članu Joksi91)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
22.9.2019 21:31:11   
Joksi91
Upravo tako! A vidis zanimljivo mi je da si to pomenula ja bas kazem partneru hajde sada nemam neke obaveze, nemam nikoga da brinem o njemu ali zamisli da prolazim kroz ovo i da imam malo dete koje zavisi od mene ili dva! Iju! Koje smo mi zene heroji zapravo! Cela koncepcija o majkama mi se promenila, kad samo pomislim koliko odricanja, energije itd treba da bi se i jedno dete izvelo na pravi put pa i rodilo a kamoli vise! I to sto kazes svaki put imala mucnine, mi smo uvek pricali da zelimo troje dece, dok nisam otisla na pregled vec sam rekla jaoj samo da su blizanci da prebrinem i ja sam zavrsila, kakva tri puta! A sad posto nisu mu kazem okej mozda jos jedno ali ne obecavam, sta fali i jedno, ma super nam je to haha! Ali kapiram da se to sve zaboravi kad dobijes dete i da za godinu dve vec udjes u sve to ponovo, sto opet pokazuje kakve smo kraljice zapravo i to ne bismo nikada smele zaboraviti! 🌸🌸🌸

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
23.9.2019 12:50:47   
blizanac2
Drage zene, volim da cituckam vasa iskustva i sve sto piset_e. Evo mene 9+3, bila sam na uz, dr kaze da je sve u redu, a bebana nesto mase rucicama i nogicama, srculence kuca kao kod zekana. 😊 Doktorka mi je vec zakazala dabl. Mene su ubile mucnine neke dve nedelje, nisam mogla da zivim, sada je to nekako prestalo, ali ja sam i dalje kao neka baba, samo mi se lezi, spava, ne moram nigde da idem, i najlepse mi je kuci u pidzami, eventualno da mi je tu muzic  Apetit mi je neki glupav, jela bih samo nesto slano, i pila kisele sokove, tj limunadu i cedjenu, povrce i voce bas slabo, a mislim da bi mi to sada znacilo malo zbog vitamina, ali 🤢. 


(odgovor članu Joksi91)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
23.9.2019 13:29:16   
Bebana17
Gde ste zenice!? Mojih troje je ostalo kod kuće, tj. izostalo iz vrtića zbog bolesti, juče su imali temperaturu, pa mi bilo žao da ih danas vodim u vrtić. Danas nemaju temperaturu, ali neka malo odmore kod kuće.
01. Oktobra imam zakazan specijalistički uz, ne mogu da dočekam da vidim maleno devojče, ali se radujem što je baš aktivna ovih dana u stomačiću. Juče sam lepo osetila, da li rukicu ili nogicu kako je gurnula, koža stomaka se podigla na gore, tako malena, a već se proteže ko velika, tako da je osetim. Jutros nisam jela na vreme, i odmah me opalila mučnina, tako da sam uzela u usta bilo šta, i odmah me prošlo, bitno je samo da ne budem dugo gladna. Onih klasičnih celodnevnih mučnina ja više nemam, već dosta dugo, ali eto, iznenade me ponekad. U subotu sam bila kod mojih sa decom, malo sam odmorila. Prija kad se tetke i baba brinu oko dece. Šteta što su daleko.
Maruška, super što si se preselila u novi stan, sad se opusti i uživaj.
Popkice, Ana Tamara kad će te na ctg krenuti?
Beco, kako si ti?
Joksi, dobro nam došla! Brzo će mučnine proći, meni već u 13-14 nedelji bilo lakše.
Blizanac, meni se u trudnoćama sa devojčicama pila narandža i limunada :)

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
23.9.2019 13:38:21   
blizanac2
O mrvice malene, sad vladaju virusi koliko cujem. Zelim vam brz oporavak! ❤️ I svaka cas_t za cetvrto dete, kod nas u porodici sam ja to cetvrto. 🤗

Uh, jedva cekam taj osecaj kako se beba mrda i proteze. 😊 Obradovala si me sa limunadom i narandzom. 🙊Mene sad brine zastooo nemam mucnine. 😂 Ali me zato boli zeludac. Uvek neke brige, stalno osluskivanje, pracenje.. Ja sam i dalje na terapiji i progesteronu, pronisonu, nadam se da mi uskoro ukida, izbusena sam kao sito od svega.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
23.9.2019 14:25:25   
AnaTamara


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Gde ste zenice!? Mojih troje je ostalo kod kuće, tj. izostalo iz vrtića zbog bolesti, juče su imali temperaturu, pa mi bilo žao da ih danas vodim u vrtić. Danas nemaju temperaturu, ali neka malo odmore kod kuće.
01. Oktobra imam zakazan specijalistički uz, ne mogu da dočekam da vidim maleno devojče, ali se radujem što je baš aktivna ovih dana u stomačiću. Juče sam lepo oset_ila, da li rukicu ili nogicu kako je gurnula, koža stomaka se podigla na gore, tako malena, a već se proteže ko velika, tako da je oset_im. Jutros nisam jela na vreme, i odmah me opalila mučnina, tako da sam uzela u usta bilo šta, i odmah me prošlo, bitno je samo da ne budem dugo gladna. Onih klasičnih celodnevnih mučnina ja više nemam, već dosta dugo, ali eto, iznenade me ponekad. U subotu sam bila kod mojih sa decom, malo sam odmorila. Prija kad se tetke i baba brinu oko dece. Šteta što su daleko.
Maruška, super što si se preselila u novi stan, sad se opusti i uživaj.
Popkice, Ana Tamara kad će te na ctg krenuti?
Beco, kako si ti?
Joksi, dobro nam došla! Brzo će mučnine proći, meni već u 13-14 nedelji bilo lakše.
Blizanac, meni se u trudnoćama sa devojčicama pila narandža i limunada :)


Bebana, ja u cetvrtak na ctg 😃 malopre sam spakovala stvarcice za bolnicu, za svaki slučaj, iako zivim 3 min od bolnice. Na momente sam super aktivna, mogu sve, na momente ne mogu da mrdnem iz kreveta 🤣 vec sam pisala da sam prvi put dobila bolove kad sam bila ravno 36.nedelja, pa su me drzali na tokolizi samo da budem 37.i odmah porodili, malo mi je zbog toga frka

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
23.9.2019 14:37:18   
popkica bebic
Dan, mame! Ja sam, evo, jutros bila na prvom CTG u. Dobar je, Bogu hvala! Još uvek misle niko nije radio vaginalni pregled, tako da nemam pojma da li sam uopšte počela da se otvaram. I bolje, ionako nas na porođaju pregledaju često 😊🙄Još uvek nisan ništa kupila ni bebi ni sebi, a kako ne znam pol bebe, tako ne znam koju boju odelceta da uzmem. Nove trudnice dobrodošle! Taman ćemo AnaTamara i ja uskoro "napolje" iz teme, pa da dođu naslednice. 😄

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
23.9.2019 22:39:35   
Beca.t
Bebana, kako sve postizes...svaka tebi cas_t! Dobro sam, hvala sto pitas. Bas sutra idem u firmu na neki sastanak a u cetvrtak na UZ. Bili su nam kumovi veceras, kuma u 9. mesecu, blago njoj jos malo oa bebac. A decica stariia nam se igrala dok muzevi uzivaju na fudbalu. 😀
Super sto imamo nove devojke na forumu, malo smo se vise raspisale.  Inace i meni zna da bude ponekad muka ali kad nesto pojedem, tipa grozdja ili nesto slatko sto mi ne prija, limunada mi mnogo prija i sada.
Pravila sam palacinke, pa smo jeli ko prasici. Poslala i sestri i njenoj deci.
Laku noc drage mame! 😘

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here