|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
25.10.2018 12:04:10   
dejana007
Upravo tako. Ginekolog kaze siofir ne moze da smeta a endokrinolog bi ga iskljucio. Meni secer nije visok.iz testa krvi. Ali kad sam radila u prosloj trudnoci ogtest bio mi je 11 tj gornja granica pa su rekli da je dovoljna korekcija hrane. U prvoj trudnoci sam se ugojila ja mislim 15kg ali sam 5kg smakla negde 10-ak mi he uvek ostajao ili sam ga tesko skidala a jako brzo vracala. Sad ostala trudna sa 75kg a u prvoj sa 63kg

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
27.10.2018 9:55:40   
dejana007
Moram opet ja da se upisem. Malo brinem. Juce imala malo obojen sekret kad se obrisala. Ali bukvalno jedva vidljivo malo braon. Do sada je sve ok tj nije se ponovilo a pratim. I imam bolove u donjem delu stomaka. Nije mi tvrd stomak. Ti bolovi budu pa prodju pa opet ih oset_im. Ne znam dal da kontaktiram ginekologa il da sacekam do ponedeljka a da pojacam.utrogestan i mirovanje? Inace 11.10 mi merio grlic i sve ostalo. Bilo sve zatvoreno i ok. Tek danas ulazim u 24 nedelju

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
27.10.2018 10:05:28   
lesli
Dejana, da li ste imali odnose ili koristis utrogestan?
Mozda to krvi sto je bilo nije iz materice nego grlic ili vagina? Ali mozda da se svakako javis lekaru, cisto da te proveri...radi tvog mira.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
27.10.2018 10:25:17   
dejana007
Hvala na odgovoru. Zvala ga malopre. Da stavljam i ujutru i uvece utrogestan, a veceras da popijem monural. Koliko procitala to je za urinarne infekcije. Mada ja radila pre 10-ak dana i u higijenski i na biohemiji urin i bio.je ok. Ako ne prodje za par dana da se javim. Nema ustajanje ovog vikenda definitivno. Taman budes miran i eto ti ga sad

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
27.10.2018 10:36:45   
dejana007
Koristim uvece trogestan. Odnose imala pre 3 nedelje. Sad vec ne bih vise. Nego nisam napusala da su mi.na endo dali merac secera u krvi. Danas cu vaditi sama sebi krv u nekoliko navrata. Pre dorucka pa 2 sata nakon dorucka, pa pre rucka pa 2 sata nakon rucka, tako isto i nakon vecere i pred spavanje. Upisujem rezultate i zajedno sa jos nekim analizama krvi nosim na endo. Kazu ako je tu uredan nalaz ne radim oggt, a ako ima odstupanja da cu raditi oggt. Mada ja tek usla u 24 nedelju ne znam dal sam poranila. Kao radi se od 24 do 28 nedelje. Tako malopre procitala na netu.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
27.10.2018 19:21:33   
lesli
E vidis urinarna infekcija mi nije pala na pamet. Pomislila sam da si se mozda zagrebala kad si stavljala utrogestan ili tako nesto.U svakom slucaju pametno sto si se javila lekaru ;)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
28.10.2018 23:46:13   
MojMiki
Dejana jesi li dobro? Devojke kako ste mi, nema vas?Mi smo slavili 2-3 dana, evo tu je upala misica ledja, ruke, noge, krilca, kljunic ;-)Jesam umorna, ali super je proslo. Bubica sutira bas jako, kao da ima mnogo vise od pola kilograma...cini mi se da je jaca nego M tada.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
29.10.2018 14:25:53   
suzanazeljko
Nase bebice su super,jedan 20 mm drugi 18mm. Tako da je sve u redu. 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
29.10.2018 14:57:30   
dunja RR
Lepe vesti Suzana.

Dejanče kako si?

Miki, i moja šutira, mnogo više nego S. Ajde kada stugneš, virni u teme za garderobicu, da vidim šta ćeš kupovati devojani, ti si malo pre mene.
Neobično mi da kupujem odeću za devojčice, nisam još krenula, za sada samo gledam :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
29.10.2018 15:17:25   
Malaruskinja
Dobar dan lepsim polovinama! Ovo je iskreno prvi put da pisem na bilo kakvom forumu... Ali su mi potrebni saveti i podrska.Sumnjam da sam trudna i zelim da sam trudna, ali nikako jos da utvrdim. Imam sve moguce simptome trudnoce, osecam se kao da sam trudna iako nemam dece, ne mogu vam opisati da moje telo to oseca. Ali me jos mnogo toga me zbunjuje...Bas krajem proslog meseca, moj dragi je zavrsio u meni i bila sam sigurna da cu zatrudneti, a to je bilo tri dana pred menstruaciju koju ja dobijem, mada je krv nekako bila drugacija i  krvarila sam za koji dan krace nego inace. Pocela sam biti nervoznija nakon nekog vremena, umornija jako, culo mirisa i ukusa mi se poremetilo nacisto, pa pomislih da 6 dana nakon svega uradim test koji je pokazao negativno, logicno... I tu se tad privremeno uverih da nekim cudom nisam zatrudnela. Medjutim proslo je mesec dana i malo jace od ocekivanog zaceca, menstruacija mi kasni sada 3 dana sto se ne desava, uglavnom porani ako nije u dan... Grudi su mi se nekako uvecale, oset_ljive su, imam sve cesce mucnine, glavobolje, mnogo mi je vruce gde god da sam i kako god da sam obucena, zavrti mi se u glavi cesto, ravnotezu gubim, sve sam umornija, stomak mi je nadut, čitam simptome trudnoce, svi su prisutni. Ali opet sve to moze biti i uzrokovano drugim necim? Zbunjena sam. Ne znma sta da mislim. Uradila sam posle 12 dana od moguceg zaceca test koji je opet bio negativan, ali ne osecam se tako... Ja eto vec mesec dana ne mogu sa sigurnoscu znati. Testovi jedno tvrde, ja se drugacije osecam. Osecam da se nesto cudno i drugacije desava u mom telu...oprosite na dugom pisanju...

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
29.10.2018 15:49:39   
MojMiki
Suzana samo tako nastavite, srecna sam zbog vas!Dejanaaaaa javi nam se
Dunjice daj neki link za temice sa garderobicom....ja sam pre tebe ali jos ne razmisljam o tome :-)
Malaruskinja najpametnije je da uradis beta hcg iz krvi i znaces sta je. Ako i ne bude pozitivno nemoj se razocarati, nekada iz velike zelje budu tu i simptomi. 

(odgovor članu Malaruskinja)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
29.10.2018 16:43:13   
dunja RR
Mala Ruskinja, izvadi betu iz krvi ako možeš.


Miki evo temica KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malaruskinja)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
29.10.2018 20:07:53   
dejana007
Zdravo devojke, nemam vise bolove u stomaku a utrogestan stavljam ujutru i uvece od 200. Sekret je ok. Mada se vise izlezavam. Merila secer za vikend i danas bila da dajem krv. Sutra sa rezultatima kod endokrinologa. U sredu kod hematologa mada, iako sam laik, sve mi na nizoj granici i mislim da je pocetak anemije. Al videcu sta ce hematolog reci. Ruku na srce malo sam se ispustila i ulenjila sto se hrane tice. Samo pravila testaste stvari i slatkise.... Od jutros krenula kuvana jaja, pekla razeni hleb, cblenirala cveklu jabuku i limun a za veceru dzigericu.. i da malo poradim i pojacam ishranu. Inace bebca osecam. Aktivan je :-) Veliki pozdrav za sve vas :-* :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
31.10.2018 12:20:48   
Ksenix
Zdravo svima.. danas sam 8.0.. da li se nekome desilo da već u ovom periodu grudi počnu manje da bole? Do nedelje nisam mogla nikoga ni da zagrlim.. danas je bol već dosta manji.. samo što sam se malo opustila posle UZ prošle nedelje, opet briga.. zvala sam i kliniku, kažu da ne brinem, ali da ispratim situaciju kroz par sati ili do sledećeg jutra pa da se ponovo javim.. da li je bol samo manji ili je skroz prestao.. tako da se nisam baš utešila user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
31.10.2018 12:26:00   
dunja RR
Mene u svakoj trudnoci bole na pocetku, pa prestanu i tako na smenu. U stvari sto je trudnoca starija mene ne bole samo su velike, sa venama i ogromnim bradavicama. Ne brini. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
31.10.2018 12:28:29   
veselicaa
Drage nase trudnice evo nove teme Klik

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here