|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
30.9.2018 19:53:59   
Sanjica26 RR
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde user posted image

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:

11.12.2018 dekidaki0206 user posted image

25.02.2019. MojMiki user posted image user posted image

26.02.2019. dejana007 user posted image

8.3.2019. dunja RR user posted image user posted image

25.03.2019 mama ivane user posted image user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
1.10.2018 17:14:54   
dunja RR
Gde ste trudnice?

Ja sam juče odmarala dosta, uspeh i wc da obavim, juče, popila sam šolju maslinovog ulja. mislim da me danas manje boli stomak, ko zna da li je sve zbog tog zatvora.

Zvao me dr Brakus, on kaže d su ti bolovi normalni, sve se širi, ali on ne zna da mi je grlić 3.14 i posteljica nisko, on čeka četvrtak da sve lepo premeri. Rekao mi je da nema potrebe ranije da dolazim, da ne brigam.

Danas sam puno radila, ležeći na levom bokui dignutim nogama, za kompom, i imam još. Ali nisam izlazila, čekam četvrtak da vidim šta će dr reći.


Enokrinolog javila da ne treba fraxiparin, D dimer je ok. Piću magnezijum 2 put dnevno, i krenuću sa feroglobinom.


Javljate se :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
1.10.2018 17:19:03   
vonavoj
Koliko mozes odmaraj i Mg je meni pomogao.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
1.10.2018 17:37:49   
dunja RR
Da u pravi si, verovatno je i mg pomogao da ima manje bolova, zaboravila sam na to.

Danas nemam uopšte onih probadanja u vagini, pubičnoj kosti, a jučeee, to je samo sevalo. I bolelo me u predelu gde je cista, ma ceo donji stomak. Da li ona i dalje puca, šta li .. Posle wc-a se malo smanjilo, li je bilo i dalje boova. Danas ništa, ali ima i dalje te neke težine u donem stomaku, teško ustajem, itd. Toga ničega nije bilo pre 7 dana, mogla sam da letim.


Skuvao mi mm danas pasulj, odličan user posted image , klopali smo svi. S nije u vrtiću, kašlje ali manje nego juče. Ići će verovatno u vrtić od srede, četvrtka ..nismo išli kod dr, inhalirali smo se.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.10.2018 17:39:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
1.10.2018 17:54:29   
dunja RR
Zamolila sam mm da napravi palačinke sa džemom od kajsija, eno ga muti user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
1.10.2018 23:43:00   
suzanazeljko
Cure da li je neko imao problem sa nadutim stomakom u ranoj trudnoci? I sta raditi? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
2.10.2018 0:39:33   
dunja RR
To je normalno, posebno kod VTO trudnoće na početku, uzmi mladog sira, ali gedaj da je pasterizovan, znači kupovni u radnjama, isto i jogurt, surutka, da se smire jajnici, sve je to sada pod reakcijom unutra.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
2.10.2018 0:46:19   
suzanazeljko
Surutku sam pila dve nedelje posle aspiracije. Ali jogurt je ok. A cula sam i za Donat i za suve sljive da su dobre? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
2.10.2018 7:04:52   
mama ivane
Kako ste trudnice raspolozene jutros ? Ja nisam nesto posebno raspolozena kod mene je vreme bezveze pada kisa user posted image

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 13:59:51   
dunja RR
Zene, ja bila na UZ, sutra imam sastanak pa sam morala da pomerim uz za danas. Elem, dr nije htep da me pregleda vaginalno jer kaze da mu sve izgleda super. Posteljica jeste nisko ali kaze da jw rano da pricamo o tome da li ce oszati nisko.Na kraju mi je uradio vaginalni UZ jer sam ga molila, kaze grlic je 42mm!! Zatvoren i nema kontrakcija, beba je super, on kaze da njwmu sve izgleda odlicno. Zako da posle 5 dana odoh uskoro u set_nju sa mojim detetom da vozimo novi trotinet weeee. Dosla mi i zaova na par dana pa eto i pomoci! 
Pisite kako ste! 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 14:06:03   
dunja RR
E da, rekao je da beba nije nisko , naprotiv! 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 14:43:07   
vonavoj
Divno,Dunja,bas mi je drago. Opusti se onda. Kazem ti ja da beba i posteljica nemaju veze,da mora da su nisko.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 14:47:39   
Maraj
Dunja mene je celu ovu drugu trudnocu stomak boleo. Ko sta radi ja sam samo kakala da me stomak boli. Do 10 ujutru nesto i uradim. Onda krene da me bolucka i nista nisam mogla...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 18:02:07   
Duškić
Bravo, uzivkaj!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 20:54:39   
dunja RR
Ja počinjem da tripujem da je moj drugi dr u petak napravio slovnu tj brojčanu grešku, on je preko stomaka merio i upisao 3,14cm, možda je hteo napisati 4,14 (a nijednog trenutka nije spomenuo da je grlić kraći nego što bi trebao biti), ako je ovaj danas dr izmerio vaginalno 42 mm, sa mnooogo boljim aparatom za UZ :) Pitaa sam danas dr 3 puta jel siguran da je 42mm, pa je bio totalno zbunjen, kaže šta se opterećujete grlićem kada je odličan, tolike operacije ste prošli i CR, do sada bi pokazao svoje loše strane, a pošto nije, biće ok, tako kaže.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.10.2018 20:57:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
3.10.2018 22:20:34   
Maslacak15
Juhuu. Mozda je samo bilo lose merenje. Super je to 42mm, odlicno:)) E divno, sad se opusti Dunja...Puno te pozdravlja berlinska ekipa😀

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 2:19:45   
dunja RR
Veliki zagrljaj ka Berlinu user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 13:37:21   
dunja RR
Ja nisam osećala ništa do pre nedelju dana, onda je krenulo.
Ali evo sada nema bolova, super sam, ko nova. Tek po neko žiganje ali i pokrete njene osećam, kaž dr a se odgurkuje nogicama, pa me desno udara guzom, a levo osećam nogice user posted image

Da li se materica istezala, zatvor, cista, umor, ne znam, bitno da je sada ok.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Dunja mene je celu ovu drugu trudnocu stomak boleo. Ko sta radi ja sam samo kakala da me stomak boli. Do 10 ujutru nesto i uradim. Onda krene da me bolucka i nista nisam mogla...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 14:59:58   
Maraj
E pa super dunja.
Meni je mama priznala sada kada sam se porodila da se plasila da li cu izgurati celu trudnocu jer ko sta.radi, ja se zalim da me boli user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 19:58:12   
suzanazeljko
Cure,meni je 11 dana po transferu beta bila 251 sta mislite da li su mozda blizanci? (Posto jos uvek nismo bili na UZ) 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 22:12:01   
dunja RR
Suzana, mislim da se to ne zna do UZ, meni je 10. dan posle transfera (fet) bila 310, jedna beba, tj sada već dečak 4 god, a u drugog trudnoći je bila nešto manja, isto jedna beba.

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.10.2018 22:13:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 22:32:18   
dunja RR
Kod mene kontra, svi mi kažu da nisu videli još ovako poletnu trudnicu.
Jedan drugar mi rekao, kako lako ti to nosiš, ja bi da sam na tvom mestu rodio petoro user posted image
A mama i tetka mi stalno govore, uspoooriiii (i u pravu su znam ..)

Mi bili u Skadarliji na večeri i muzici (koliko stranacaaa tamo user posted image a i u gradu uopšte, prvo smo bili na Savi pa u Knezu, pa završismo u Skdarliji), sada stigosmo kući, zavalila sam se i preživam ćevape user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Maraj

E pa super dunja.
Meni je mama priznala sada kada sam se porodila da se plasila da li cu izgurati celu trudnocu jer ko sta.radi, ja se zalim da me boli user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 4.10.2018 22:34:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 22:50:41   
MojMiki
Zdravo devojke, evo i mene posle poduze pauze. U utorak stigli iz Egipta, bilo nam je fantasticno vec pricamo kako cemo sledece godine sa bubicom tamo :-) M je tamo bas lepo poceo da jede, a mi presrecni. M i mene je tamo bolelo grlo 2-3dana, dobili terapiju i sve proslo. Meni je bilo teze zbog trudnoce i velike razlike u temperaturi u restoranima i napolju su mi smetale, generalno mi je ova trudnoca teza....ali letovanje je bilo super. Mnogo sam se ugojila tamo, gladne oci i lepa klopa :-)  Dunja drago mi je da si dobro Suzanazeljko cestitam, na UZ ces videti da li je jedna ili dve bebe. Moje iskustvo u prvoj trudnoci isto visoka beta ali jedna beba, u drugoj je bas bila niska da na prvu nije bilo sigurno da li je uspesno i ponovo jedna beba....prvo decak, sada devojcica.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
4.10.2018 23:34:57   
suzanazeljko
Cure,opet ja. Noge su mi natecene tvrde kao kamen (listovi) sta raditi? 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
5.10.2018 11:05:07   
dejana007
Pozdrav za sve mame, čitala sam iskustva iz septembra meseca i sad oktobar. Ukratko moram se poistovetiti s Dunjom. probadanja jako nisko, posebno kad ustajem ( bez obzira dal lezim il sedim), zatvor užasan, plašim se odlaska u toalet. bebca osećam od 18 nedelje ( sad sam 20-ta nedelja i sad su jači osećaji ). Grlić mi je urednog položaja, radila papa terst i kolposkopiju, u higijenski briseve i urin i za sad je to ok. Krvnu sliku radim tek krajem meseca kad idem kod hematologa. Radim do sledećeg utorka pa onda kući na izležavanje. 5-ti mesec rada mislim sasvim dovoljno... A i krenulo je vreme virusa i prehlada i jedva čekam da se sklonim iz gužve.
Otoke još uvek nemam ali me prepao pritisak juče. Konkretno juče na poslu oko 13 krenula jaka glavobolja - čelo, slepoočnice i potiljačni deo, osećam jače lupanje srca i kao da nemam dovoljno vazduha. Kući mi svekrva izmeri pritisak 130 sa 90. meni je pritisak najviši do sad bio 120 sa 80. Sinoć merila i jutros i opet 130 sa 90 a glavobolja ne prestaje. Sledeće nedelje idem na kontrolu pa ću reći to ginekologu, ali prepala sam se iako mi kažu da to još uvek nije povišen pritisak. Al je za mene viši nego pre 10 dana.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here