|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 83 [84]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 22:47:25   
bubulence
Serpi ne razumem se najbolje ali ako si smela u prve tri trudnoce zasto ne bi sada...?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:03:37   
lelaigor
IZVORNA PORUKA: serpica

lelo pa kako da ne znaju kako da ti pomognu???user posted image mora da postoji nacin majku mu....bas mi je zaouser posted image a to da si matora necu ni da komentarisem....pa ti si medju mladjim trudnicama....
Ja u ponedejak popodne idem kod dr user posted image

Pa, eto, ona kaže ne može da mi pomogne, nisam slučaj za fizijatra nego za ortopeda. Šta god im to značilo. A godine, pa ja ne znam. Da mi ej prva pa i da kaže, mada ni onda nisam matora, ali eto..starija je žena, pa kontam da je zato, njoj je sve starije od 20 matoro. user posted image

IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: bubulence

ana ne moraju da se edukuju ali neka cute i ne komentarisu

user posted image Uze mi recenicu iz usta
Ok ne moze nista da joj da jer je trudna, ali da li mogu napismeno da joj daju dijagnozu da barem zenu ne teraju na normalan porodjaj ako ce se namuciti kao isus.
A o tome ko je mator za trudnocu ne bih jer nisam merodavna user posted image
Meni niko nikad nije mator za trudnocu, dece nikad dosta...samo neka se radjaju


To i ja kažem. Ja jesam jako bolešljiva i ne bih se usudila dalje od 30te samo iz tog razloga. Ali, brate mili, kad žene sve rađaju i ništa im ne bude. Mislim, kakvo crno okoštavanje u 29. godini?? Videću za porođaj šta ću. Rekla sam mm, pošto je on serviser medicinske opreme i možda neko od njegocih može da navata nekog u Betaniji, nek makar pita koliko traže za cr, pa da se planiramo. Ne znam. Ja se ne usuđujem ovako na prirodni, raspašću se.
Što kaže Anči, ja ne mogu na redovan pregled, nisam mogla sad kod ove noge malo da raširim, a kamoli da me privežu tamo na porođajnom stolu...ju, ju, ne znam. Ježim se kad pomislim. Malo mi je frka od carskog, ali opet, bolje i tako nego da posle ne mogu da funkcionišem sa bebom.

Joj, Anči, kako tebe to muči lagano. Pa jesu li jake kontrakcije? U tih zadnjih par dana valjda živci najviše odu, još ako svi okolo gnjave kad ćeš, pa što već nisi...ma idi.
Serpi ja mislim da možeš to za mučnine, što ne bi?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:08:42   
Mala Elena
Lelo, znaci blizi mi se "okostavanje karlicnih kostiju" hahahaaa user posted image
Ne brini, ne mogu tacno da se setim( kao da je bilo pre sto godina) ali mislim da mi je u 8-om beba nalegla na zivac pa sam hramala bas bas ali nisam bila vezana za krevet. Doktor je rekao da ce trajati do porodjaja ali trajalo je mesec dana. Ne brini se. ..

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:12:35   
lelaigor
PA, eto ne znam koliko imaš, ali meni jepočelo par meseci ranije kako ona kaže, jer u februaru punim 29. Što bi rekao mm, kao da to počinje istog dana kad napunim 29. user posted image
Ma, nisu meni živci, sve smo to već istražili, ne bi me kosti bolele, itd. No nije ni bitno. Ne brinem. Puno. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:15:54   
mati
Ju Lelo znaci ja uhvatih zadnji voz pre nego se okostim.user posted image Ma to su sve gluposti, tek ces da ih slusas, samo ja takve oosbe stavim na MUTE kad nemam sta pametno da cujem. I ja u februaru 29.
Al ostaresmo.user posted image

< Poruku je uredio mati -- 31.10.2014 23:16:11 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:19:56   
lelaigor
IZVORNA PORUKA: mati

Al ostaresmo.user posted image

user posted image user posted image
Baš sam rekla mm malopre: Nisam ni znala da sam u stvari toliko matora! Ne osećam se baš tako jako matorom."
A najbolja mi je moja mama kad sam joj sve to ispričala: PA, da, ima smisla, okoštavaš se...znam kako je to. Da, mama, ali ti imaš 55!!!!

< Poruku je uredio lelaigor -- 31.10.2014 23:20:25 >


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:20:51   
Maslacak15
Daco generacijo cujes li ti ove omladinke?user posted image Ja sam se u vasim godinama smatrala jos titovom pionirkom i premladom za decu user posted image Sve je to individualno naravno, ali treba biti biser pa reci zeni sa 28 godina da je matora da bude trudna. Stvarno treba biti biser...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:26:54   
mati

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Daco generacijo cujes li ti ove omladinke?user posted image Ja sam se u vasim godinama smatrala jos titovom pionirkom i premladom za decu user posted image Sve je to individualno naravno, ali treba biti biser pa reci zeni sa 28 godina da je matora da bude trudna. Stvarno treba biti biser...

Ma kakav biser, neupucen, jos dr.
Lelo trebalo je da je pitas sa koliko je ona rodila ako ima dece. Zameni ginekologa ako mozes.
Meni dr ne prica da sam stara al redovno me pita " pa jer vi vidite da vam je karton jos malo pa popunjen?"user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:27:15   
lelaigor
PA, to i ja kažem. Sve je to individualno, sestra od tetke mm nije ni razmišljala o deci pre 32, a ja sam planirala prvo dete kad samimala 22. Svejedno. Ali što ti kažeš, kako može dr da kaže tako nešto?
MAti, ortoped je, nije ginekolog. Moja dr je hvala Bogu fina, ne misli da sam matora.user posted image

< Poruku je uredio lelaigor -- 31.10.2014 23:29:07 >


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
31.10.2014 23:35:39   
mati
Ma sto onda brines... Pa to jegurno neka tetka starog kova i misljenja da devojka treba da zatrudni cim dobije menstruaciju, i ne daj boze da joj slucajno muz nije prvi s kim je spavala.
Uzivaj draga u trudnoci i ne brini.
Idem iz ove teme dok nisam dobila pec.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 0:02:03   
srculence25
IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Ja sam se u vasim godinama smatrala jos titovom pionirkom i premladom za decu user posted image Sve je to individualno naravno, ali treba biti biser pa reci zeni sa 28 godina da je matora da bude trudna. Stvarno treba biti biser...

Maslackic ja imam 27 pa mi moj dr na svaki rezultat koji sam odnela govorio da su moje godine u pitanju

IZVORNA PORUKA: bubulence

srculence nisam bas u toku, od cega si otekla?

Neznam od cega samo sam najednom je otekla i stvorila se kao neka bubuljica ali nije groznica.Za sad
ta bubuljica je skoro nestala tacnije kao da se sasusila ali usna je i dalje otecena ali dosta manje nego u toku dana.
Nadam se da ce sutra biti bolje.
Anita,Sanjalice user posted image
IZVORNA PORUKA: bubulence

wiv jedna moja skolaska je isto rodila bebanu putem vto, i dolazi meni druga skolska i kaze "srela sam Gogu sa bebom, ista je kao prava" ... mene je to bas pogodilo iako ja nisam bila vto trudnica, i bas sam je napic*ala, a jos vise sam popizdela kada sam isla da vidim tu bebanu i kaze mi Goga da je ova krmaca i njoj to isto rekla... hocu da kazem da ce svakakvih komentara biti ali ne treba se nervirati...
pre par dana Ema i ja na pijaci i uzimamo nesto, pita me zena koja prodaje sta cu roditi, Ema odmah kaze "seku' ona je onako pogleda i kaze "kad te nece onda nece"... ja se nasmejem i pitam "a vi imate sinove", ona kaze "ne, mm ne moze da ima dece"... i sta covek da joj kaze...


Gospode boze me sacuvaj kakvi ljudi pa jos njen muz nemoze da ima jos komentarise.
Ima ljudi tako zatucanih da mi dodje samo da se krstim i da neverujem.Recimo mi kad smo se spremali za vto moj svekar je prokomentarisao i sta sad
oni se igraju doktora i muckaju u epruveti i ispadne neki mali crni user posted image a mi plavi.
Neki dan dosli svekar i svekrva i pitaju me kako sam.Ja onako sva ushicena kazem jao u ponedeljak konacno na ultrazvuk.Na to moja sveki kao pa nevalja cesto ici to zraci a na to svekar
odgovara kao jos ce dete ispasti degenerik sa tolikim kontrolama i pregledima user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 0:09:30   
mati
Srculence to u njihovo vreme nije bilo. user posted image
Sta onda ja da kazem, Mita je trebalo da isisjava koliko je ozracen. Od kako su mi u cetvrtom mesecu krenula krvarenja bila sam inventar u bolnici, i uvek su gledali na UZ da li je beba dobro. Svi me gledali i dr i studenti i stazisti... A tek u osmom i devetom mesecu sam isla na dva dana.
Samo uzivajte stomacici dragi.

< Poruku je uredio mati -- 1.11.2014 0:10:05 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 0:45:36   
srculence25
Mati e bas to u njihovo vreme nije bilo.I samo poredi mene i nju koja je radjala pre 30 i kusur godina.A za babu da negovorim.
Ona je rodila sa 17 isla kopala neznam ti ja sta sve i dodje da mi prebaci kako ja nemogu da ponesem ni kantu ogreva a ona je sve radila.
A mi smo cekali na bebicu 7 godina

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 0:54:43   
Mala Elena
Lelo 26 ,ali godine lete kao lude... danima me bole ledja ko da ce mi grba izaci, sta da vam kazem.
A to da si matora za trudnocu ....glupost najveca na svetu. Nikad zena ne moze biti stara ako zeli dete!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 4:41:44   
Bokac
Zdravo zenske, kod vas ce uskoro jutro tako da mogu i dobro jutro da vam pozelim i ostavljam vam kafu za prvu koja s pojavi.
Dobro dosle sve nove trudnice. Ja sam se zatrpala sa testovima za skolu pa nisam imala ni malo lufta da vam se javim.
Prosle nedelje sam dusu ispovracala-sta reci kad sam uspela da za tri dana smrsam 5 kg i na kraju su mi dr dali neke lekove koje popijem pre spavanja i nema povracanja vise. Osecam blagu mucninu ali nista strasno.
Imam jedno pitanje za sve vas. Da li znate nesto o testu kojim uzimaju uzorak placente zbog genetickog ispitivanja bebe. Ja sam cula i znala za amnio centezu ali za test koji ovde zovu cvs nista ne znam. Dr su mi rekli da ce mi raditi taj test jer pokazuje isto i ac jedino sti moze da se radi 3-4 nedelje ranije nego ac i bolje je i za bebu i za mene ako dodju losi rezultati i resimo da prekinemo trudnocu. Ja sam iznenadjena sa ovim jer nisam ni cula pre za taj test. Aj kazite mi vasa iskustva ako ste i vi uopste culi za ovo...

< Poruku je uredio Bokac -- 1.11.2014 4:43:52 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 4:45:51   
Bokac
Lelo a ne mogu a da ne prokomentarisem nista za matoru trudnicu sa 28 godina jooj sta ja da kazem sa mojih 35 user posted image

(odgovor članu Bokac)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
1.11.2014 7:35:01   
branki*
nova tema

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bokac)
Direktna veza do poruke: 2092
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 82 83 [84]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 83 [84]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here