|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.5.2013 22:54:26   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: lampica

Ako ima neko ko je pravnik molim da odgovori.
Imam li pravo na stari godisnji,iz 2012, jer sam od novembra 2011. bila na trudnickom, a posle mi je otvoreno porodiljsko od 30. 4 2012 do 2013? Koliko ja znam mogu iskoristiti do 30.6. ali su mi u firmi rekli da nemam pravo?user posted image
Pomagajte devojke!


Nisam pravnik , ali mi je posao izmedju ostalog i prijava/odjava radnika . Svako ima pravo , bila porodilja ili ne , da stari odmor iskoristi u novoj kalendarskoj godini ali do 30.06.tekuce godine.

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu lampica)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2013 13:42:03   
marella
meni je danas uplaceno od soc za mart, a od grada za feb. po mojoj nekoj evidenciji... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2013 13:44:56   
Modessty
Da li porodiljsko uplaćuju na vreme ili i to kasni? Jel to beše zavisi od firme ili od socijalnog?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu marella)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2013 17:57:16   
Ninanaa
Ja sam poslednju uplatu porodiljskog imala 1.aprila (valjda za februar) i od tada nista,zanima me ima li jos neko ili su samo mene zaboravili user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2013 22:45:14   
Sanchy
Ne brini,ima nas jos,pisala sam na prethodnoj strani ,nista nisam dobila krajem aprila jer je knjigovodja zakasnila sa predajom a zakasnila je jer su oni pomerili predaju zbog praznika ,da poludis,,sad ocekujem krajem maja ili cak u junu

(odgovor članu Ninanaa)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.5.2013 22:54:02   
leamalamut
Po pravilu bi porodiljsko trebalo da se isplacuje kada i plata ostalim zaposlenim ako je ozbiljna firma u pitanju . Tek nakon uplate porodilji podnosi se zahtev , mesecno , opstini za refundaciju .
A sto se tice trudnickog , poslodavac nije u obavezi da isplati sve dok mu drzava ne uplati

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.5.2013 8:48:42   
Ninanaa
Hvala, sad mi je lakse i teze kad znam sta je u pitanju ;-),sve u svemu koga briga od cega ce majke da prehrane decu i kako da prezive mesec...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.5.2013 22:56:31   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne brini,ima nas jos,pisala sam na prethodnoj strani ,nista nisam dobila krajem aprila jer je knjigovodja zakasnila sa predajom a zakasnila je jer su oni pomerili predaju zbog praznika ,da poludis,,sad ocekujem krajem maja ili cak u junu


Ne znam gde je tvoja knjigovodja zakasnila ... Vec sam pisala da porodiljko po pravilu ide kad i plata ostalim radnicima . To sto knjigovodja predaje nema prakticno veze sa tobom , jer se predaje nakon uplate tebi a ne obrnuto . Kod trudnickog poslodavac moze da ceka da mu rzzo uplati pa onda da on isplati a i ne mora , ako je normalan poslodavac i to ce isplatiti kad i ostalima .
Ne znam kakvo je stanje u firmi u kojoj si zaposlena , ali nije ispravno da ti kasni porodiljko , ne samo tebi nego i svima koji imaju taj problem . BUNITE SE ZENE , imate pravo na to , samo im malo mahnite Zakonom o radu , na neke ima uticaja....
Strasno je sta rade u ovoj zemlji , i ono sto ne placaju ne mogu da daju , uzas ...

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.5.2013 0:43:52   
Sanchy
Stanje lose kao i kod vecine privatnika u ovoj zemlji..Zakon o radu malu ulogu tu igra...i ako je porodiljsko u pitanju isto kao i da je trudnickouser posted image ..

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.5.2013 0:49:59 >

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.5.2013 10:15:45   
Rosita
Meni sad porodiljsko uplacuju kad i svim radnicima, a tako su i 65% trudnickog. Mislim da jos nisu ni predali za refundaciju, ali mi placaju od svojih para. To bi trebalo da mora tako! Za trudnicko i moze da bude povuci potegni, ali porodiljsko trazite i ne dajte da vam kasni!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.5.2013 12:27:35   
leamalamut
Potpuno se slazem
IZVORNA PORUKA: Rosita

Meni sad porodiljsko uplacuju kad i svim radnicima, a tako su i 65% trudnickog. Mislim da jos nisu ni predali za refundaciju, ali mi placaju od svojih para. To bi trebalo da mora tako! Za trudnicko i moze da bude povuci potegni, ali porodiljsko trazite i ne dajte da vam kasni!


. Ja sam suvlasnik u svojoj privatnoj firmi od 8 radnika , imali smo i porodilju i nikad nismo kasnili . Zakon igra veliku ulogu ako znas da ga iskoristis .

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.5.2013 12:30:50   
Donce
Da vas pitam,da li je bila uplata grada za februar 2013....ove moje u firmi čovek ne može da uhvati ni za glavu ni za rep.user posted image

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2013 20:25:47   
Tina79
Da li neko zna na koji broj da se raspitam za naknadu bolovanja? Na odrzavanju trudnoce sam od sredine decembra a do sada sam primila samo dve uplate. Ceo april i ceo maj nista! A kamoli ono sto dotira grad Beograd. Da li je to uopste istina?!! Ima li neko slicno iskustvo?

(odgovor članu Donce)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2013 20:39:45   
chipatsua
0113232568 grad beograd isplata35% trudnickog
0112646022 65% trudnickog

Ja sam dobila 65% za februar 22. 4., a 35% od grada za januar mi je uplaćeno 16. maja.

(odgovor članu Tina79)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2013 10:05:26   
Tina79
Chipatsua puno ti hvala! Sve se nadam bice, bice ali me je vise totalno izdalo strpljenje. Za naknadu 65% su mi trazili ime i pib firme, kao i moje ime i prezime i rekli da nazovem sutra. A za 35% da nije bilo nikakve uplate i da nemaju pojma kada ce biti...Stvarno zalosno u kakvoj zemlji zivimo...
Hvala jos jednom.

(odgovor članu chipatsua)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2013 10:10:48   
Modessty
kad čitam koliko kasne i šta se sve dešava strah me hvata kad od polovine avgusta otvorim porodiljsko! Trudničko sam uspela da izbegnem.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Tina79)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2013 11:34:42   
Tina79
Da te utesim u firmi su mi rekli da je sasvim druga prica kada se porodis. Onda kao ide redovno, a ovo uplacuju citiram "kad se smiluju".

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2013 17:10:21   
Dani.kv
Jel moze neko da mi resi nedoumicu? Na porodiljskom dal primam moj prosek plate,republicki ili punu platu? Drzavna firma je u pitanju

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2013 17:38:24   
leamalamut
Zavisi . Ako si u stalnom radnom odnosu duze od godinu dana onda je tvoj prosek plate , ako si od 6-12 m , recimo 7m onda se sabira tvoj do 7 i republicki prosek onih meseci koji fale do pune godine.

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.6.2013 12:59:42   
viking
Ne znam gde sam to čula, ali da li je istina da trudnice starije od 36-37 godina imaju pravo na bolovanje od prvog dana jer se to vodi kao rizična trudnoća zbog godina? Znate li nešto o tome?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.6.2013 23:23:05   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ne znam gde sam to čula, ali da li je istina da trudnice starije od 36-37 godina imaju pravo na bolovanje od prvog dana jer se to vodi kao rizična trudnoća zbog godina? Znate li nešto o tome?


Bolovanje nema veze sa godinama , ako ginekolog smatra da je rizicna trudnoca iz bilo kog razloga , onda trudnica može odmah da ide na trudničko bolovanje sa doznakama od ginekologa gde on piše da je ista na održavanju trudnoće .

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.6.2013 23:53:14   
viking
OK, hvala za info, bila sam ubeđena da ima veze s godinama user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.6.2013 8:41:39   
marella
Da li vam je uplacena neka parica od soc. i grada ovog meseca? Znate li nesto o tome?

< Poruku je uredio marella -- 21.6.2013 8:42:10 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.6.2013 8:56:20   
serpica

IZVORNA PORUKA: marella

Da li vam je uplacena neka parica od soc. i grada ovog meseca? Znate li nesto o tome?




i mene interesuje da li ce biti skoro uplata za maj?

(odgovor članu marella)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.6.2013 14:46:14   
chipatsua
Za maj? Je l' to trudnicko ili porodiljsko?
Od grada mi je uplaceno za februar 11. juna, a od socijalnog 30. maja za mart, tako da se nadam da cu uskoro dobiti 65% za april.
Mada, drugarica je dobila od grada za 7-8 dana marta jos pocetkom juna. Mozda ima veze to sto joj je firma uplacivala trudnicko redovno, nisu cekali  da dobiju pare iz socijalnog.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here