|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.1.2018 10:44:13   
dejana007
Izvinite posle spontanog koliko je trajalo krvarenje? meni je krenulo u utorak 02.01. evo danas utorak jos imam, s tim sto je prva dva dana bilo preobimno pa onda kao normalan ciklus pa onda opet 5-og dana bolovi i odlivi, i sad se smirilo ali opet ima. za sutra mi zakazan UZ. Ne znam dal će biti revizije il neće morati ništa da se radi. I zanima me dal se revizija radi isto pod anestezijom? Hvala unapred.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.1.2018 10:54:23   
Ana RR
Dejana, baš mi je žao user posted image

Ja nisam krvarila, na uz u 10. nedelji je ustanovljeno da nema srčane radnje pa sam morala na kiretažu. Posle kiretaže sam krvarila taj prvi dan kao tokom ciklusa, posle je išlo po malo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.1.2018 11:02:15   
dejana007
Citala sam par tema i malo sam se zabrinula zbog krvarenja, mada temp nemam i nije stalno bilo obimno. S druge strane neka komsika mi rekla da ako ide revizija ona se radi na živo - što ne mogu da poverujem... Ja sam bila negde 8-ma, 9-ta nedelja plod bez srcane reakcije i krenuo ciklu odnosno spontani.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.1.2018 11:04:32   
Ana RR
Ne bi trebalo da se radi na živo. Ja sam radila u Višegradskoj i sve smo dobile totalnu (kratkotrajnu) anesteziju. Dvema devojkama nisu dobro uradili pa su im radili ponovo i isto je rađeno u anesteziji. Ne znam kako je u Nišu ali nadam se da nisu toliki kreteni da rade bez anestezije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.1.2018 11:15:48   
dejana007
U redu, hvala puno na odgovoru user posted image Javljam se sutra sa izvestajem lekara.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.1.2018 11:24:45   
Ana RR
Javi obavezno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
11.1.2018 9:17:20   
dejana007
Zavrsih juce UZ pregled. Dr kaze da se sve iscistilo i da sam se ovaj put izvukla. Ma sta to znacilo. Ali cenim ga da sam imala srece da ne radimo reviziju isl. Reko mi je da ce krvarenje biti jos neko vreme jer mi jis zadebljan endometrijum u to je to. Pauza za sledeci pokusaj trudnoce bi mogla do sledeceg ciklusa.

< Poruku je uredio dejana007 -- 11.1.2018 9:18:11 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
11.1.2018 10:57:05   
Ana RR
Super, dejana. Proći će to brzo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
11.1.2018 11:37:48   
Maslacak15
moja doktorka je insistirala na tome i mislim da je u pravu da se proverava nivo HCGa svake nedelje dok nije sisao na nulu. Ja sam imala znatno kasniji pobacaj, ali sam izbegla kiretazu posto sam izazvala ciscenje Cytotecom. Iako je ultrazvucni nalaz bio ok odmah posle tri dana ( sve je otislo) pet nedelja je trajalo dok hormon nije kompletno izasao iz cirkulacije.
Iako se radi o predostroznosti i verovatno ce biti sve ok 90% mislim da nije lose iskontrolisati, jel zadrzavanje produkata koncepcije barem i minimalno moze da odlozi vracanje sistema u normalu.
Inace nema potrebe za daljim cekanjem koje se cesto preporucuje u Srbiji. Ja sam imala prekid 21 aprila u 11. nedelji (realno plod nije prosao 7. kada je stao razvoj), HCG je detektovan kao 0 25.maja. Imala sam samo jedan normalan ciklus od 28 dana i zatrudnela u narednom. LMP mi je 22 jun. I nikad mi niko nije postavio pitanje sto sam tako brzo zatrudnela.....

Inace ja sam krvarila prilicno ali to je logicno jel je trudnoca bila poodmakla. Gestaciona kesica je bila veca od 3 centimentra u mmomentu kad je prestao razvoj. Tacnije prva noc je bila bas bas gadna, uz druzenje sa sakom analgetika, detalje nebih opisivalauser posted image a posle 48 h je preslo u nesto slicno normalnom ciklusu. Ali je trajalo 10 ak dana dok nije skroz prestalo. S tim sto posle pet sest dana nije vise bilo bog zna sta.

U slucaju biohemijskih i ranijih pobacaja verovatno je manje krvarenje.

Zelim ti da nam se brzo pridruzis na trudnicki temama!!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 11.1.2018 11:47:12 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.1.2018 17:16:38   
dejana007
Maslacak veliko hvala na iscrpnom odgoviru i savetima. Puno mi znace. Mogu da odem sutra da uradim betu. Niko mi to nije preporucio niti znam sta da radim ako je povisena. Upravo imam 10-ti dan. Ali je minimalno. Meni zumancana kesa bila preko 4.5 mm a plod oko 2.5mm. Pisala sam svoj problem u temi o praznom mesku. Zbog stresa (smrt oca) pila sam vece doze bromazepama 2 nedelje. Cim sam saznala za trudnocu ( a beta bila preko 6000) prestala sam ali ocito bilo kasno. Dr odmah reko da je velika doza i da ne ocekuje otkucaje. Ja sam se nadala cudu ali eto. Cekam drugo dete 4 godina i sad mi se u neko nevreme desi "slucajno". Bez folikulometrije, klomifena, poligina i ostalih stvari...Ali nadam se jos nekom "slucaju" i jos jednoj bebi :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
25.2.2018 13:03:23   
Dora89
Meni je dr rekao da čekam onoliko koliko je trajala trudnoća, i da se u tom periodu urade testovi na Hlamidiju, Mikoplazmu i Ureaplazmu. Ja sam odlučila da čekam duplo duže. Sad sam opet trudna, za sada je sve OK, hvala Bogu, pa ćemo da vidimo. Taj test na Hlamidiju, Mikoplazmu i Ureaplazmu dodatno se plaća, ne spada u rutinske preglede, ali svakako bih preporučila svima da urade ako planiraju trudnoći ili je trudnoća u toku, jer bolje prevenirati, nego "kad je izgubljena bitka, svi su generali pametni".

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
25.2.2018 13:09:41   
Srecko47E
Meni su rekli da sacekam da peodje prvi ciklus i da pikusamo ponovo.Sacekali smo tri meseca i vredelo je.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.7.2018 10:31:20   
Manjama
Evo i ja da podelim sa vama svoj slucaj. Imala sam indukovani pobacaj u 18.nedelji 30.aprila ove godine. Bebi se nije dobro razvijao mozak i morala sam da prekinem trudnocu. Posle tog pobacaja ciklus je dosao posle pet nedelja i radila sam test tacno pet nedelja od tog ciklusa i user posted image eto ih dve crtice. Da nije bilo tog pobacaja, osecaj bi bio predivan, ali sam trenutno uglavnom u strahu, posto je jos rano, pijem Elevit od prvog simptoma trudnoce (ja u pocetku samo umor osecam, tako sam i posumnjala) i planiram jos folne dodati, posto je bitna za razvoj mozga. Sledece nedelje sam zakazala pregled, pa cemo videti sve.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.7.2018 11:04:17   
Milena18
Manjama, želim ti da sve prođe dobro i da ti trudnoća bude laka. Strah je normalan, čak i one žene koje nemaju loše iskustvo se pribojavaju takvog ishoda.
Dora89, ne znam gde ti živiš, možda nisi u Srbiji. Ja nisam plaćala testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, ginekolog mi je dao uput jer su to kod nas standardni testovi koje radi svaka trudnica. Meni je čak dao uput i ranije, kad sam rekla da planiram trudnoću.

(odgovor članu Manjama)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.7.2018 14:06:04   
Manjama
Hvala puno..user posted image znam da treba biti i ostati pozitivan i nadati se dobrom ishodu. Sreca pa imam klinca od 16 meseci koji mi ne dozvoljava da preterano razmisljam o losim stvarima user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.7.2021 17:15:11   
Buba Mira
Da se zapljunem, nažalost, i ovde.

Spontani pobačaj u 6. nedelji. Dobro sam. Psihički sam bila lom. Sada sam bolje. Zanima me kada ste počele ponovo da radite na bebi nakon spontanog? Kod mene nije bila kiretaža, sve je samo otišlo...Doktor mi je rekao da možemo odmah, čim budem spremna psihički, da je imao žena koje nisu ni sačekale sledeći ciklus, već su ostale u drugom stanju, da je sve bilo super sa tim bebama, da se opustim i ne nerviram, i da ne gibim vreme pošto imam 40 godina. Ja stvarno tako i želim, da ne gubim vreme, ali me ipak zanima da li je neko baš baš tako brzo počeo da radi na bebi i ostao trudan i da li je sve bilo u redu? 

(odgovor članu Manjama)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.7.2021 17:32:08   
Ana RR
Bubo, baš mi je žao.. dešava se, na žalost..

Meni su posle takve situacije rekli da možemo odmah da pokušavamo. Kada smo izgubili bebu u 11.nedelji, onda nam je savetovano da napravimo pauzu pošto je rađena kiretaža. Mislim da je samo do tebe i koliko si psihički spremna sada, fizički mislim da nema prepreka.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.7.2021 17:41:44   
Buba Mira
Sada idemo na more na dva meseca, da odmorimo od svega i posvetimo se jedno drugom maksimalno. Sigurna sam da ćemo u tom periodu poželeti da radimo na detetu opet, već sada uživam u ogromnoj nežnosti i emociji koja me je donekle i izvukla iz očaja. Ne znam da li ću uspeti da sačekam ciklus jer je želja za bebom ogromna. A taman kad treba da dobijem, nakon toga se vraćam u Srbiju pa nećemo moći ni da pokušavamo. Dakle, želimo, dr kaže da može, ali opet želim da pitam da li je neko ostao trudan a da nije sačekao prvi ciklus nakob spontanog.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
9.7.2021 22:02:25   
Maslacak15
zao mi je buba miro ali na zalost u ti. godinama to je dodatan rizik. dobra vest je da ne mora nista da znaci za sledecu trudnocu.

     ja sam imala missed koji je ustanovljen tek u 10 oj nedelji, radila sam.medimamentoznu kiretazu 21 aprila 2017. uspelo je ali je trajalo dok je beta pala na nulu. zatrudnela sam vec u julu iako sam u avgustu napuna 40. moja A se rodila 21. marta 2018 znaci 11 meseci posle pobacaja, imala sam super trudnocu i bas nikakvih problema.      znaci nova trudnoca novo izvlacenje, zelim ti da se sto pre obradujes. Pozdravljam te puno.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
10.7.2021 12:53:25   
Buba Mira
Hvala žene moje drage. ♥️


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
10.7.2021 22:58:53   
flamingos
Manjama,želim ti sve najbolje.Da tridnoća prođe kako treba i da slavimo na našoj rr kad dođe beba.

Buba,jako mi je žao...Štošta sam lošeg iskusila,tako da znam...Drži se,srećno da što pre zatrudniš,pa da svi zajedno slavimo dolazak bebe.Pozdrav.❤

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
30.7.2021 19:24:21   
Miki29
Da li saznala uzrok pobačaja? Ja sam imala pobačaj i 21. nedelji pre nešto više od mesec dana, tromboza pupčanika...samo mi je jedno jutro prolabirao vodenjak i nije bilo spasa, lekari su mislili da je infekcija, ali HP nalaz je pokazao infarkte posteljice i krvarenja pupčanika. 

Pitam da li si saznala jer vidim da si nakon toga imala uspešnu trudnoću, čemu se i ja nadam :) 

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
30.7.2021 22:58:17   
lesli
Obzirom da si imala trombozu pupcanika, trebalo bi da ispitas trombofilije - urodjene i stecene.I verovatno mozes da ocekujes terapiju niskomolekularnim heparinom u narednoj trudnoci.

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
30.7.2021 23:20:47   
Miki29


IZVORNA PORUKA: lesli

Obzirom da si imala trombozu pupcanika, trebalo bi da ispitas trombofilije - urodjene i stecene.I verovatno mozes da ocekujes terapiju niskomolekularnim heparinom u narednoj trudnoci.




To sam krenula već da ispitujem, verovatno imam neku urodjenju, jer se uglavnom takve stvari dešavaju zbog urodjenih kako kaže moja dr. Posle koliko ste krenule da radite na novoj trudnoći? Meni je dr savetovala da sačekam 3 meseca. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 3:44:36   
lesli
Ja sam pocela posle 2 ciklusa. Rekli su da odradim briseve i ako su cisti moze odmah. Medjutim, imala sam eserihiju koju je trebalo sanirati…Ali da napomenem da je u pitanju bila manja trudnoca (missed otkriven u 10. nedelji) i radjena je kiretaza. Poslusaj sta ti kazu za tu pauzu. Taman dok prikupis sve nalaze (pretpostavljam da su ti trazili jos nesto jer je pobacaj u visokoj trudnoci bio), procice ti to vreme.
Ako je trombofilija uzrok pobacaja, uz terapiju u sledecoj trudnoci ce biti sve ok. Kontrolisaces se kod hematologa, on ce ti prilagodjavati terapiju.



(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here