|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
9.9.2014 8:22:37   
daca77

IZVORNA PORUKA: dunja RR



Meni je oporavak od carskog bio neuporedivo brži i lakši nego posle operacije (isti rez kao kod CR, pre tri godine).
Jedna dr. mi je ranije to objasnila - operacija traje 2,5-3 sata, čiste matericu i jajnike, a kod CR izvade bebu i sve traje 15-20 minuta. Naravno, i CR je operacija, ali klasična operacije ciste, mioma, je ipak nešto delikatnije što se tretiranja samog organizma tiče, pa je samim tim i oporavak teži. Ali ništa nije neizdrživo, mi smo dokaz zar ne?



Dunja, bas htela da te pitam kako je tekao oporavak nakon CR, jer i ja sam imala 2 operacije od 3h i ceo stomak isceprkan.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Carski rez
9.9.2014 8:32:46   
Peace*
Koliko ste krvarile posle carskog? Da li je to bas obilno krvarenje ili je vise kao obican ciklus?


Nakon prvog sam krvarila okruglo 6 nedelja, i to, mogla bih reći prilično, ne baš kao 2-gi dan menstruacije, ali kao recimo 4ti. Nakon okruglo 6 nedelja kao da je neko zavrnuo slavinu.
Sa drugim sa krvarila mnogo kraće, više se ne sećam, al nije bilo duže od 2 nedelje, i mnogo slabijim intenzitetom.
Šta je uzrok, ne znam.
Razlike us CR-ovima su:
- prvi u totalu, drugi u spinalu
- posle prvog sam pila kapi za skupljanje materice, posle drugog ne.

Oporavak posle prvog CR je bio neuporedivo brži. Ne mislim na prvih para dana, to je bilo slično, nego recimo, posle prvog sam već 10 dana nakon CR išla u duge šetnje sa bebom, dok posle drugog sam 14ti dan krenula u šetnju, i sva sreća što je mama pošla sa nama jer mi je starije dete pobeglo, a mene je toliko polela rana da nisam mogla da potrčim za njim, pri tom na trećem ćošku od kuće.
Opet, razlika je to što sam kod prvog celu trudnoću odmarala, i nakon porođaja odmarala kad god beba spava, a sa drugim sam radila do 15 dana pred porođaj, a posle porođaja sam želela da se posvetim starijem detetu, tako da sam ga i dizala i kupala, i sve. Nisam odmarala.

Sestra je cekala 2 i kusur godine. Mora li opet na carski ili je to individualno po proceni lekara?


Saveti lekara za razliku između CR-ova su različiti. Imaš temu Koliko nakon CR novi CR, da ti ne prepričavam.

Nakon prvog CR ne mora opet na CR.
Recimo, imam drugaricu koja je prvo rodila na CR, a posle 3g drugo prirodno. Krenulo, šta ćeš.
I Jeca, bivša formušica, se isto sad pre nepunih 6m porodila prirodno, a prvo je rodila na CR pre 6g.


< Poruku je uredio Peace* -- 9.9.2014 8:36:08 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Carski rez
9.9.2014 11:08:12   
Ninnochka
A da li ste imale dren?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Carski rez
9.9.2014 11:11:25   
branki*
posle carskog?ja ne.samo kateter.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Carski rez
9.9.2014 11:11:56   
serpica
Uhh dren dva puta jesam poslednji put ne.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Carski rez
9.9.2014 11:12:12   
doktorkakristal
nema potrebe za drenom

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Carski rez
9.9.2014 12:23:42   
daca77
A koji je najbolji analgetik posle CR?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Carski rez
9.9.2014 12:25:36   
Peace*
Ništa nisam uzimala. Što su dali kroz infuziju - to je to.

Neke žene su tražile i posle te prve doze koju svima daju, ja nisam.

I nisam imala dren ni jednom.

< Poruku je uredio Peace* -- 9.9.2014 12:26:25 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Carski rez
9.9.2014 13:20:15   
Mala Elena
Hvala ti peace na odgovoru ...nju brine to da joj ne pukne materica otkud znam gde je sta citala ili ko joj je rekao. Ja verujem da ni ona nece imati problema. Termin joj je u decembru pa je jos rano da doktor kaze da li ce moci prirodno ili na cr ....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Carski rez
9.9.2014 13:24:02   
Peace*
Moji roditelji su lekari, ni jedno nije ginekolog, ali oni prosto nisu bili za prirodan porođaj nakon CR. Isto su spominjali mogućnost pucanja materice, mada su mamu više brinule oči (što je bila i indikacija za prvi CR).

I, koliko shvatam, u svetu je postalo normalno da se nakon CR ide na prirodan porođaj ako je sve ok.

< Poruku je uredio Peace* -- 9.9.2014 13:25:25 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Carski rez
9.9.2014 15:35:30   
doktorkakristal
od lekova za bolove ja sam primala samo na dan sekcje diklofen,zodol i dolantin (nesto nkao morfijum) e od njega mi je bilo mnooogo dobro user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Carski rez
9.9.2014 15:39:47   
serpica
IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

nema potrebe za drenom




Doco kod mene je imalo potrebe,cak mislim da je trebalo i poslednji put da mi stave mozda mi rana ne bi curila 40 dana.user posted image
Dacika kod nas daju Novalgetol ja to pijem kad me boli zub,da mi nisu davali lekove za bubrege ko zna kakvi bi mi bolovi bili,mada ne gledaj mene.
Raspitaj se da poneses nesto malooo jace da imas ako zatreba.

< Poruku je uredio serpica -- 9.9.2014 15:42:10 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Carski rez
9.9.2014 15:47:55   
doktorkakristal
SERPI ja sam imala srecu da mi nije curila rana,skoro svakoj drugoj jeste user posted image
kod nas hoce da daju injekciju ako trazis,mada je ok da imas nesto od tableta kod sebe,ja nisam i nisu mi trebale,ali sve je individualno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Carski rez
9.9.2014 15:50:47   
Sanchy
Novalgetol injekcije u bolnici,ne smes nista na svoju ruku da pijes,po otpustu kuci diklofen ..kuci mi nije trebalo nista,u bolnici sam primala prva dva dana injekcije

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Carski rez
9.9.2014 16:13:05   
World

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Imam jedno pitanje posto se nisam poradjala na carski. .kolika se treba razlika napraviti ako je porodjaj bio CR ? Sestra je cekala 2 i kusur godine. Mora li opet na carski ili je to individualno po proceni lekara? Ona mi skoro nesto spomenu da se plasi da joj ne pukne materica, a ja ne znam kako da je utesim .....to valjda ako ide prirodnim putem. user posted image


moja dr je rekla da treba sacekati sa narednom trudnocom bar godinu dana, mada i ako se desi ranije nije smak svijeta.. pitala sam je i za prirodan porodjaj, kaze teorijski mozes se poroditi prirodno ali ono bas totalno prirodno, znaci bez indukcije, probijanja vodenjalka i slicno.. otprilike ako ti beba tako sama izadje bez nekih prevelikih desavanja.. ja sam nakon godinu ostala trudna opet i isla sam na drugi carski, posto mi je vodenjak procurio puno ranije od termina.. mada mi je rekla za jednu zenicu koja je dva puta rodila na carski, treci prirodno..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Carski rez
9.9.2014 16:27:34   
Žapkić
Moj dr je rekao da za sledeći CR treba da prodje 4 godine.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Carski rez
9.9.2014 16:34:34   
doktorkakristal
http://www.ringeraja.rs/forum/m_76865/mpage_3/key_/tm.htm imamo i tu temu user posted image

< Poruku je uredio doktorkakristal RR -- 9.9.2014 16:35:20 >


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Carski rez
10.9.2014 12:57:40   
Vanda
Ni kod mene nije bio dren, nije nista curilouser posted image . (Nas 4 u sobi i sve bez drena). Nikakve lekove nisam imala potrebe da uzimam osim onih u Betaniji sto daju kroz infuziju.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Carski rez
25.9.2014 14:17:40   
Vekilica2
ja sam se porodila u Visegradskoj, prvi put 2009 a drugi put 2010.godine i sve je proslo Ok. Ona puta posle carskog sam imala dren prva 24 sata a potom ga izvade (kakvo olaksanje). Prvi put sam bila otpustena 5. dan a drugi put 4. jer je sve bilo super. Trudnocu mi je vodio i porodio me dr.Vukolic Dusan.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Carski rez
25.9.2014 15:17:54   
Klarita
Doco, dolantin user posted image user posted image kod nas samo na debelu vezu user posted image

Daco, rekla samti usmeno, pismeno necu da me ne proterajuuser posted image

(odgovor članu Vekilica2)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Carski rez
25.9.2014 16:59:52   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Vekilica2

ja sam se porodila u Visegradskoj, prvi put 2009 a drugi put 2010.godine i sve je proslo Ok. Ona puta posle carskog sam imala dren prva 24 sata a potom ga izvade (kakvo olaksanje). Prvi put sam bila otpustena 5. dan a drugi put 4. jer je sve bilo super. Trudnocu mi je vodio i porodio me dr.Vukolic Dusan.

Jedan od najboljih doktora, a , prvenstveno, predivan čovek!!!user posted image user posted image user posted image

I ja sam imala dren , ali samo 24h

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Vekilica2)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Carski rez
25.9.2014 18:20:19   
doktorkakristal
KLARITA pa na vezu kako drugacije user posted image radih tamo godinu dana ionako mi dinar nisu dali valda sam bar taj dolantin zasluzila user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Carski rez
25.9.2014 20:48:33   
Cecana
Ja sam se porodila carskim rezom pre 10 godina,i sad imam zakazan carski rez kad udjem u 39 nedelju,oko 10 oktobra.Nakon prvog carskog sam se brzo oporavila,malo mi je rana curkala par dana,ali sam uglavnom lezala sedam dana.Kuci smo pusteni nakon 4 dana.Sad sam starija 10 godina videcemo kako ce biti.
Dr.je rekao ako slucajno krene prirodan porodjaj mozda me porode i prirodno,mada ne veruje da ce krenuti posto mi je grlic ceo i veba se nije spustila.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Carski rez
25.9.2014 21:23:10   
SunFlower
IZVORNA PORUKA: Cecana


Dr.je rekao ako slucajno krene prirodan porodjaj mozda me porode i prirodno


Ovo i mene zanima, da li ima iskustava prirodan porodjaj posle carskog. I meni je receno da cu se poradjati prirodno ukoliko me bude indikacija opet za carski, a prvi porodjaj je bio carski rez pre 3 ipo godine. Iako bih bas volela prirodan porodjaj, nije mi uopste svejedno jer nikad nisam cula za takav slucajuser posted image

< Poruku je uredio SunFlower -- 25.9.2014 21:25:50 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Carski rez
25.9.2014 21:41:44   
branki*
suncokret,moguce je,kako ne,pisale su devojke o tomi na nekoj temi..da je bio prirodni porodjaj nakon carskog.

< Poruku je uredio branki RR -- 26.9.2014 8:01:42 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here