|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
25.9.2014 21:46:30   
serpica

IZVORNA PORUKA: SunFlower

IZVORNA PORUKA: Cecana


Dr.je rekao ako slucajno krene prirodan porodjaj mozda me porode i prirodno


Ovo i mene zanima, da li ima iskustava prirodan porodjaj posle carskog. I meni je receno da cu se poradjati prirodno ukoliko me bude indikacija opet za carski, a prvi porodjaj je bio carski rez pre 3 ipo godine. Iako bih bas volela prirodan porodjaj, nije mi uopste svejedno jer nikad nisam cula za takav slucajuser posted image




Ima slucajeva i to dosta,najbitnije je zasto je uradjen prvi carski rez,recimo,ako je beba prvi put bila karlicno i zato je uradjen CR onda drugi put ne mora da bude.To je samo primer,ja sam jos drugi put pitala da idem na prirodno rekli su mi nema sanse,jer kod mene je slucaj da imam patoloski duzi pupcanik nego sto je to normalno i da zato postoji veliki rizik od prodnog porodjaja.Za treci nisam ni pitala,znala sam sta sledi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Carski rez
25.9.2014 21:53:10   
World
Serpice, ako si vec 3 puta isla na carski, jesu li ti rekli smijes li jos? I kada?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:06:57   
SunFlower
Kod mene je bio vise splet okolnosti, prenela vec 11-ti dan, bolovi poceli, beba se spustila a meni grlic ko cement, ni makac (od giniprala verovatno). Nisu me ni pokusavali, dr je odma zakljucio da idem na carski da se ne maltretiramo. Eto, ajde da se nadam onda, mozda ima sansi da ovaj put bude prirodan porodjaj, videcemo kako ce se odvijati situacija ima jos dosta do marta.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:10:15   
Klarita
Ja sam misljenja da ako je prvi carski, zasto reskirati drugim user posted image mislim, drugim prirodnim porodjajem. bas su retki slucajevi. Moj dr nije tako nesto ni razmatrao npr.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:15:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: World

Serpice, ako si vec 3 puta isla na carski, jesu li ti rekli smijes li jos? I kada?




Jesu,pisala sam u temi koliko nakon CR novi CR da ne masimo temu.user posted image
Klarita doktorima je lakse pa zato to ne pominju kao opciju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:20:33   
SunFlower
To se i ja mislim, ali vidis prva trudnoca je vodjena ovde a sada je vodim tamo, tamo se samo u krajnjoj nuzdi pribegava carskom. Svaka zena dobije epidural, neke lopte, konopce za olaksavanje bolova, moze se i u kadi lezati, moze biti tu muz, majka, koga god zelis i vazdan jos neka cuda, imas u sobi radio i tv da pustis muziku itd. Zaista zvuci divno, preguras i cao, posle 2 dana ides kuci.
Jako im se razlikuju tretmani i trudnoce a i porodjaja u odnosu na Srbiju. Tako meni moja dr tamo veli. Kaze videces gospodjice tek gde si doslauser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:23:58   
World
Vidim sad sta si sve pisala. Pitala sam te zbog toga sto su mi rekli da je otprilike 3 cr neki maksimum...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:32:32   
serpica

IZVORNA PORUKA: World

Vidim sad sta si sve pisala. Pitala sam te zbog toga sto su mi rekli da je otprilike 3 cr neki maksimum...




jeste maksimum ali uvek ima izuzetka,neka zena bolje podnese ili jednostavno ima vise srece od druge.Ja se iskreno nadam da ako opet ostanem trudna necu da imam problema. I mnogo mi je zao sto sam morala na CR.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Carski rez
25.9.2014 22:43:30   
World
Svaka cast na hrabrosti, nadam se da ce sve proteci glatko. user posted image

I meni je zao sto su me sjeckali, ali visa sila. Mada, mozda da sam mladja, sacekala bih koju godinu pa onda u nove pohode.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Carski rez
27.9.2014 13:09:52   
Janja V
Porodila sam se carskim rezom jer je tako moralo i ne kajem se. Bitno mi je samo da je bebac bio dobro. Bolelo je jako dok sam se budila iz anestezije, a kasnije sve manje. Naravno, tu su bile injekcije protiv bolova. Drugi dan sam ustala iz kreveta, izasla iz sok-sobe i odmah setala, dizala bebu i fokusiala se na oporavak. Bilo je po malo tesko svako sledece ustajanje iz kreveta, ali cim sam petog dana izasla sa bebom kuci, sve je proslo. Mogu reci da sam imala dobro iskustvo sa cr, a tu je imao udela i moj genijalni doktor Zikic.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Carski rez
18.10.2014 18:39:47   
plačljiva
Drage moje da li je neka od vas radila carski rez skoro u Višegradskoj?user posted image

(odgovor članu Janja V)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Carski rez
26.10.2014 9:14:22   
maja8564
Izgleda ću morati da se porodim carskim rezom, pa imam nekoliko pitanja. Koliko traje sam proces carskog reza? Koliko će mi trebati da se oporavim? Jel može da nešto ne bude u redu posle carskog reza? Eto za početak to me interesuje, ako se setim još nečeg pišem. Ako imate neki drugi savet svakako bi mi dobro došao.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Carski rez
26.10.2014 10:12:21   
maja8564
Guglala sam malo i našla neke odgovore.
http://saznajlako.com/2014/05/16/carski-rez-najbitnija-pitanja-i-odgovori/

Operacija nije duga, ali proces nakon operacije uopšte mi se ne svidja. Treba da se poradjam za oko dve nedelje, a već sada uopše mi jnije svejedno.

(odgovor članu maja8564)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Carski rez
26.10.2014 10:33:47   
serpica

IZVORNA PORUKA: maja8564

Izgleda ću morati da se porodim carskim rezom, pa imam nekoliko pitanja. Koliko traje sam proces carskog reza? Koliko će mi trebati da se oporavim? Jel može da nešto ne bude u redu posle carskog reza? Eto za početak to me interesuje, ako se setim još nečeg pišem. Ako imate neki drugi savet svakako bi mi dobro došao.




Maja,sve je individualno,ne brini unapred,ovde ima zena koje su se oporavile maltene za dva dana i ko da nisu bile operisane,a ima i nas koje smo da kazem malo zakasale.Sve u svemu,polako,mozda ti postoperativni tok prodje ok,meni je posle 3.CR rana curila i gnojila 40 dana,isla na previjanje i na kraju sve ispalo ok,prvi put slicno,a drugi put sam prosla super,zato ti kazem sve zavisi. meni je recimo budjenje iz anestezije najtezi deo,sve ostalo se prevazidje odmah cim ti donesu bebu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu maja8564)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Carski rez
26.10.2014 21:28:27   
maja8564
To si u pravu. I ja mislim da će sve biti lakše kad vidim bebicu. :) Hvala ti na ohrabrenju, nadam se da ću ja biti onaj od lakših slučajeva. :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Carski rez
26.10.2014 21:32:47   
branki*
majo,ja sam takodje od laksih slucajeva bilauser posted image
vec to vece sa ustala,sutra hodala..prvi dan bas gadno boli,ali svaki sledeci je laksi.
videcemo kako cu sad proci sa drugim carskim rezom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja8564)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Carski rez
26.10.2014 21:33:23   
serpica
Ne brini,bice sve ok,nismo sve iste,samo pozitivno razmisljaj i bice sve ok. user posted image
Tako i ja samu sebe tesim kad mi zapadnu crne misli,ali sam optimista i uvek se nadam najboljem,pa tako i sada,ako Bog da zdravlja na prolece procicu jos jedan CR user posted image i nadam se da vam prenesem iskustva.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu maja8564)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Carski rez
26.10.2014 21:33:42   
Peace*
Ja imam dva cr iza sebe.
Prvi u totalu, drugi u spinalu.
Oba imaju svoje prednosti i mane, al kad bih radjala trece, bilo bi u spinalu.
Nisam imala komplikacija.
Sa prvim sam se oporavila brze nwgo drugarica koja se porodila 10 dana pre mene prirodno.
Sa drugim je oporavak trajao malo duze, verujem zbog toga sto nisam htela da se prvo dete oseca zapostavljeno pa skoro da nisam ni odmarala.
Bice sve u redu. Ostavi se citanja interneta, naletecey na razne price i to ti ne treba.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu maja8564)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Carski rez
26.10.2014 21:35:41   
Maslacak15
majo ne mora da znaci da je oporavak dug. Ja sam oba puta prosla super, radjeni su mi rezovi u spinalu znaci regionalnoj anesteziji. Ovde vidim da u Srbiji mnogo zavisi od bolnice, ima jos devojaka koje su se poradjale u spinalu ali se cesce radi u opstoj. Meni je spinal bio bas bas super iskustvo. Osim toga jaki bolovi su prisutni samo 24-48 h a ni oni nisu bili neizdrzvi. Daju lekove. Ustala sam istog dana i to prvo ustajanje je najtezi deo iskustva, bas je bolelo. Ali svako sledece je neuporedivo lakse. Vec drugi dan sam isla da se tusiram, treci dan setala hodnikom. Pustena sam oba puta vec cetvrti dan. Nisam imala dren, nista s enije komplikovalo, bolovi su bili samo trenutacni u momentu kad ustajem ili se savijam. Inace nije uopste bolelo. Iskreno posle 5 dana mnogo vise su mi smetale grudi nego stomak. Iako ne sumnjam da zene koje se porode prirodno se lakse oporave, mislim da je to slucaj samo sa nekomplikovanim porodjajima. Koliko vidim na forumu pola zena ne moze da sedi bar deset dana zbog epizotomije. Tako da sve ima svoje....Nije to tako strasno i nema razloga da se brines. Mislim da dramaticnije zvuci nego sto jeste. Bar je to moje iskustvo. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu maja8564)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Carski rez
27.10.2014 22:30:32   
doktorkakristal
i ja spadam u srecnice koje su super prosle kod mene spinalna anestezija ,nakon popustanja iste posle par sati pocnu bolovi zbog stezanja materice odmah primila koktel lekova delovali bukvalno odmah,jela pila isti dan,cak dobih i kafu radila tad moja prijateljica,sutra dan prvo ustajanje bolno i to samo zbog sestre koja je radila jer nije htela da mi pomogne pa sam se digla sama,bolelo uzas ali vec nakon pola sata opet odlucim da ustanem i ladno odsetala da vidim bebu i vratila se treci dan isla ko da nisam operisana,sta da ti kazem kad sam se ladno savila da operem kosu user posted image ,drzala bebu nosala je po sobi i tako sve u svemu meni je bilo super

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Carski rez
10.11.2014 17:26:01   
lelaigor
Imam nekoliko pitanja, bilo bi dobro da mi odgovore ženice koje su se porađale u Betaniji.
1. Da li se nose iste stvari kao za prirodan porođaj? Šta se dodaje?
2. Kada dobijam bebu i na koliko?
3. Da li je beba obučena u stvari koje sam ja ponela i u čemu je tamo u stvari?
4. Da li se nose švedske gaće i tetra za široki povoj? Ne sećam se toga od prvog porođaja (prirodan). user posted image
5. Da li mi je dosta 2 spavaćice za tih 4 dana koliko se ostaje?
6. Jel'''''''' se koriste mrežasti ulošci i za cr?
7. Da li nosim plazmu i sok kao za prirodan? Kako se jede, kada i šta?
8. Da li treba kao za prirodan porođaj, jednu spavaćicu i papuče u kesu pa se u to presvlačim kad stignem tamo?
9. Kad se ide tamo kad je zakazan cr, dan pre?
10. Tupferi za grudi (da ne curi mleko), grudnjak za dojenje? Jel'''' treba u porodilište nositi?
Možda mi još nešto padne na pamet...

< Poruku je uredio lelaigor -- 10.11.2014 17:39:54 >


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Carski rez
10.11.2014 17:51:17   
Anoniman
Ja sam pisala detaljno u temi Betanija pa procitaj. preko mobilnog sam pa ne mogu postaviti link. ako te nesto zanima pitaj.

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Carski rez
10.11.2014 17:55:14   
lelaigor
E superiška, sad ću probati da nađem. user posted image
A i iskopiraću ovo svoje pitanje tamo, pa gde ko vidi.

< Poruku je uredio lelaigor -- 10.11.2014 17:56:54 >


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Carski rez
3.2.2015 18:33:48   
cetvrtko
Carski rez je carski samo za bebe a za majku je samo rez :D ljudi kako je mene to boljelo . Srecom samo prvim 4 dana . Posle gotovo da nisam nista ni osjecala . Istina je da kada vidite bebu sve nestane i nista vas ne boli dok je tu . Ja sam mog drugi dana podigla i drzala na stomaku a da nisam provalila da me ubija sve dok ga nisu odnjeli . Onda sam trazila nesto protiv bolova :D

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Carski rez
9.3.2015 2:07:37   
SunFlower
ja sam se porodila opet u spinalu i ovaj put sam super prosla, mnoooogo bolje nego prvi put. pisala sam vec, posle 3 sata od operacije su me podigli, pridvece skinuli kateter. odmah sam vecerala, ujutru se istusirala najnormalnije. bebu odmah taj dan dojila (mleko nadoslo sutradan). bolovi su nestali oko 5.-6. dana ali nisu bili nesto jaki, najvise dok beba sisa ali to nema neke veze sa samim rezom.
evo sad bas lezim i pocinjem da osecam da me svrbi rez, verovatno se osecaj vraca polakouser posted image

< Poruku je uredio SunFlower -- 9.3.2015 2:08:36 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here