|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj kompjuter ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (11.08. – 31.08.2014.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikonica Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo na osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
25.9.2014 21:46:30   
serpica

IZVORNA PORUKA: SunFlower

IZVORNA PORUKA: Cecana

Dr.je rekao ako slucajno krene prirodan porodjaj mozda me porode i prirodno

Ovo i mene zanima, da li ima iskustava prirodan porodjaj posle carskog. I meni je receno da cu se poradjati prirodno ukoliko me bude indikacija opet za carski, a prvi porodjaj je bio carski rez pre 3 ipo godine. Iako bih bas volela prirodan porodjaj, nije mi uopste svejedno jer nikad nisam cula za takav slucajuser posted image

Ima slucajeva i to dosta,najbitnije je zasto je uradjen prvi carski rez,recimo,ako je beba prvi put bila karlicno i zato je uradjen CR onda drugi put ne mora da bude.To je samo primer,ja sam jos drugi put pitala da idem na prirodno rekli su mi nema sanse,jer kod mene je slucaj da imam patoloski duzi pupcanik nego sto je to normalno i da zato postoji veliki rizik od prodnog porodjaja.Za treci nisam ni pitala,znala sam sta sledi.

"Ja samo zivim svoj zivot.
Ponekad kako hocu,ponekad kako moram."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1626
25.9.2014 21:53:10   
World
Serpice, ako si vec 3 puta isla na carski, jesu li ti rekli smijes li jos? I kada?

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1627
25.9.2014 22:06:57   
SunFlower
Kod mene je bio vise splet okolnosti, prenela vec 11-ti dan, bolovi poceli, beba se spustila a meni grlic ko cement, ni makac (od giniprala verovatno). Nisu me ni pokusavali, dr je odma zakljucio da idem na carski da se ne maltretiramo. Eto, ajde da se nadam onda, mozda ima sansi da ovaj put bude prirodan porodjaj, videcemo kako ce se odvijati situacija ima jos dosta do marta.

Kuj me, živote, kuj!
Ako sam kremen - sevaću,
ako sam čelik - pevaću,
ako sam staklo - nek se zdrobim.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1628
25.9.2014 22:10:15   
Klarita
Ja sam misljenja da ako je prvi carski, zasto reskirati drugim user posted image mislim, drugim prirodnim porodjajem. bas su retki slucajevi. Moj dr nije tako nesto ni razmatrao npr.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1629
25.9.2014 22:15:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: World

Serpice, ako si vec 3 puta isla na carski, jesu li ti rekli smijes li jos? I kada?

Jesu,pisala sam u temi koliko nakon CR novi CR da ne masimo temu.user posted image
Klarita doktorima je lakse pa zato to ne pominju kao opciju.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1630
25.9.2014 22:20:33   
SunFlower
To se i ja mislim, ali vidis prva trudnoca je vodjena ovde a sada je vodim tamo, tamo se samo u krajnjoj nuzdi pribegava carskom. Svaka zena dobije epidural, neke lopte, konopce za olaksavanje bolova, moze se i u kadi lezati, moze biti tu muz, majka, koga god zelis i vazdan jos neka cuda, imas u sobi radio i tv da pustis muziku itd. Zaista zvuci divno, preguras i cao, posle 2 dana ides kuci.
Jako im se razlikuju tretmani i trudnoce a i porodjaja u odnosu na Srbiju. Tako meni moja dr tamo veli. Kaze videces gospodjice tek gde si doslauser posted image

Kuj me, živote, kuj!
Ako sam kremen - sevaću,
ako sam čelik - pevaću,
ako sam staklo - nek se zdrobim.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1631
25.9.2014 22:23:58   
World
Vidim sad sta si sve pisala. Pitala sam te zbog toga sto su mi rekli da je otprilike 3 cr neki maksimum...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1632
25.9.2014 22:32:32   
serpica

IZVORNA PORUKA: World

Vidim sad sta si sve pisala. Pitala sam te zbog toga sto su mi rekli da je otprilike 3 cr neki maksimum...

jeste maksimum ali uvek ima izuzetka,neka zena bolje podnese ili jednostavno ima vise srece od druge.Ja se iskreno nadam da ako opet ostanem trudna necu da imam problema. I mnogo mi je zao sto sam morala na CR.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1633
25.9.2014 22:43:30   
World
Svaka cast na hrabrosti, nadam se da ce sve proteci glatko. user posted image

I meni je zao sto su me sjeckali, ali visa sila. Mada, mozda da sam mladja, sacekala bih koju godinu pa onda u nove pohode.. user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1634
27.9.2014 13:09:52   
Janja V
Porodila sam se carskim rezom jer je tako moralo i ne kajem se. Bitno mi je samo da je bebac bio dobro. Bolelo je jako dok sam se budila iz anestezije, a kasnije sve manje. Naravno, tu su bile injekcije protiv bolova. Drugi dan sam ustala iz kreveta, izasla iz sok-sobe i odmah setala, dizala bebu i fokusiala se na oporavak. Bilo je po malo tesko svako sledece ustajanje iz kreveta, ali cim sam petog dana izasla sa bebom kuci, sve je proslo. Mogu reci da sam imala dobro iskustvo sa cr, a tu je imao udela i moj genijalni doktor Zikic.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1635
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Idi na:

Najsočnija pita bundevara
Kuvar: lelaigor
Ovom receptu naučila me je moja tetka iz Kikinde. Ovo je obavezan desert u kućama u Kikindi tokom Dana Ludaje.

Anketa

Ime za dečaka
Sanja19

Koje je najlepše ime?

Oznake

Click Here