|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
17.3.2015 22:31:15   
Jekica_88
Malo čituckam ovu temu jer želim da znam šta me čeka. Ja sam pre 5 godina imala hitnu operaciju slepog creva i veoma sam loše prošla sa tom operacijom, a posle 6 meseci sam laparoskopski operisala miom na materici u Višegradskoj i imam veoma pozitivna iskustva. Moja doktorka mi je još tada rekla da kad budem ostala trudna da će me verovarno porađati na carski zbog operacije mioma na materici i da ne valja rizikovati sa mojom matericom jer navodno može da pukne tokom vaginalnog porođaja. Ja sam se potajno nadala da će se nešto promeniti, prošlo je skoro 5 godina, međutim saopštila mi je doktorka da i dalje stoji iza toga da nisam za prirodni porođaj ( sada sam treći mesec trudnoće) .

Ništa od ovoga ne bi bio problem da ja nemam traume sa operacije slepog creva, upravo zbog opšte anestezije. Operisana sam u Jagodini, i mogu samo da kažem da je ta bolnica rasulo i ne daj Bože nikome da zatreba ozbiljnije lekar u Jagodini, čast izuzecima. Probudila sam se u sred ušivanja sa tubusom u grlu, a nos mi se začepio u toku operacije, nisam mogla nikako da dišem. Dok su oni primetili da sam se ja probudila prošlo je poprilično. Bila sam potpuno svesna kad su mi izvadili tubus i počela sam da se gušim jer nisam mogla da dišem ni na nos ni na usta iz nekog razloga. Počela je panika oko mene, stavili su mi kiseonik, dali mi neke injekcije , ja sam se još više uplašila, bukvalno sam mislila da ću umreti. Očajno sam pokušavala da kazem da mi trebaju kapi za nos da bih prodisala, a dobila sam šamare, vikanje, dranje, paničenje. Sećam se da sam počela da se gubim i u tom trenutku sam dobila fiziološki rastvor u nos...nekome je konačno palo napamet da to proba i ja jedva prodišem. Mojoj majci su rekli da sam se gušila jer sam pušila pre operacije user posted image što naravno nema veze sa vezom, a tek to što su mi grlo odrali pokušavajući na silu da mi gurnu tubus za odrasle a meni je dušnik sužen i na kraju se setili da mi stave za decu. I zbog svega ovoga imam strašne traume vezane za opštu anesteziju.

Definitivno moram na carski, u Jagodini ne postoji mogućnost spinalne anestezije, tako da mi ostaje još nekoliko meseci da se psihički pripremim za to...

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1651
   RE: Carski rez
18.3.2015 6:19:52   
serpica
Jekice ima jos dosta do porodjaja,razgovaraj sa jos nekim dr da cujes i drugo misljenje,proslo je dosta od operacije,ima zena koje su radjale rirodno nakon carskog,ne gledaju oni samo predhodne operacije i stanje materice ima tu jos dosta faktora koji uticu na to da li moze CR ili ne. A jesi li razmisljala da se porodis u drugom gradu? Znam da nije lako,ali ako imas mogucosti sto da ne...Cuprija,Nis?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Jekica_88)
Direktna veza do poruke: 1652
   RE: Carski rez
18.3.2015 8:37:55   
SunFlower
jekice, ako imas mogucnost da se porodis u drugom gradu, Aleksinac ti nije daleko a tu daju spinalnu (tu sam se porodila sa sinom pre 4 godine, bas u spinalnoj). sve ce biti ok, ne brigajuser posted image

< Poruku je uredio SunFlower -- 18.3.2015 8:38:36 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1653
   RE: Carski rez
11.6.2015 11:34:43   
Anarunika
Šerpice pročitala sam tvoju porođajnu priču! Sve ono što si opisala pred samu operaciju...maltene si opisala moja osećanja pred ovaj poslednji carski rez. Čekanje, misli u tom čekanju, reči doktora....sve!
Meni je doduše bio treći carski rez i rekla sam više ne, ali sad kad pročitah tvoju priču...pokolebala si me user posted image

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1654
   RE: Carski rez
12.6.2015 7:04:16   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Šerpice pročitala sam tvoju porođajnu priču! Sve ono što si opisala pred samu operaciju...maltene si opisala moja osećanja pred ovaj poslednji carski rez. Čekanje, misli u tom čekanju, reči doktora....sve!
Meni je doduše bio treći carski rez i rekla sam više ne, ali sad kad pročitah tvoju priču...pokolebala si me user posted image




user posted image kazu Bog cuva hrabre,samo napred user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1655
   RE: Carski rez
22.6.2015 10:45:16   
Наташица
питање: колико дана раније су вам радили рез? мени докторица заказа 2 дана раније, јер је на годишњем па не може пре. знам да се бар 5 дана раније ради. имала сам већ један царски. лудим од помисли да ми крене природан пород. не желим ни да покушавају природан пород. размишљам да контактирам другог доктора.

< Poruku je uredio Наташица -- 22.6.2015 10:46:01 >


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1656
   RE: Carski rez
22.6.2015 12:20:42   
SunFlower
Meni je uradjen 6 dana ranije, ali moralo je jer je pocela plodova voda da curi, inace bi cekali jos. Mozda jeste malo rizicno 2 dana pre termina, ali to se nikad ne zna. Valjda tvoja doktorica zna sta radi. A i ako krene ranije uvek mozes traziti carski neko drugi da uradi ako je ne daj boze hitno.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1657
   RE: Carski rez
22.6.2015 12:59:10   
Peace*
Natašice,
sa prvim detetom su mi zakazali CR 10 dana pre termina (2006g), dok sa drugim su pustili da priđem što bliže terminu, mislim čak da su me porodili 2 dana pred termin (2010.g.), al nemoj me držati za reč. Bilo je 2-5 dana pred termin. Isto sam se jela kao ti, ali je ispalo dobro.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1658
   RE: Carski rez
22.6.2015 13:15:47   
Наташица
идем у сриједу на контролу па ћу да видим шта да радим...разговараћу са докторицом да видим шта бих могла урадити. да будем искрена надала сам се да ће бар 7 дана бити раније. досадило ми више. сатраше ме врућине. хвала вам.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1659
   RE: Carski rez
22.6.2015 16:22:36   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Наташица

питање: колико дана раније су вам радили рез? мени докторица заказа 2 дана раније, јер је на годишњем па не може пре. знам да се бар 5 дана раније ради. имала сам већ један царски. лудим од помисли да ми крене природан пород. не желим ни да покушавају природан пород. размишљам да контактирам другог доктора.


Meni su drugi carski rez radili tačno na termin. Nisu mi krenule kontrakicije. Mislim da ne treba da brineš, sve će biti u redu.

< Poruku je uredio Anarunika -- 22.6.2015 16:23:17 >

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1660
   RE: Carski rez
28.6.2015 13:28:05   
Наташица
хвала вам на одговорима. ја се надам да неће кренути. одлучила сам чекати докторицу да дође са годишњег па како буде.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1661
   RE: Carski rez
14.8.2015 15:03:31   
Maraj
Jer ima neko da se poradjao CR u Frontu.
Zbog fragmina dr mi rece da ce mi raditi CR u totalnoj anesteziji krajem septembra.
Kakva je tamo procedura? Kada se ustaje nakon CR kada donose bebu da li je bebi frendli i kod CR? Jesu li sestre ok user posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1662
   RE: Carski rez
16.8.2015 15:03:34   
Bebana17
Maraj, da li ti je fragmin jedini razlog zašto te šalju na carski? Moja drugarica se u junu porodila na carski u narodnom frontu, znam da je bila zadovoljna, da se vrlo brzo oporavila, već treći dan je bila kao nova, nju je operisao profesor mislim da se zove Mikanović (možda sam lupila). Ne sećam se da li je rekla da je beba bila kraj nje. Javiće se neko ko zna. Mislim da svuda insistiraju da što pre ustaneš, to jest odmah sledeći dan od operacije (ne verujem da ih teraju da ustaju na dan operacije :))

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1663
   RE: Carski rez
16.8.2015 15:34:45   
Maraj
Da bebana zbog fragmina. Kaze mi dr da je kontraindikovan spinal i fragmin. Mada hematolog koji me vodi mi je dao šemu. Pise da 18 sati pre spinala ne smem primiti fragmin i valjda 8 sati posle. Ginekolog mi rece CR u totalnoj. Doduse beba mi je karlicno tako da bi kaze dr svakako isla na CR al moram totslnu anesteziju zbog fragmina.
Mene to zanima oko bebe kada je donose bas jedva cekam da ga vidim a ne znam kada je to. I kada donose bebe na podoj? Kada zene koje radjaju CR mogu da doje? Tj kad stavljaju bebu na dojku?

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1664
   RE: Carski rez
16.8.2015 22:42:36   
mirkam
Maraj, ja nemam iskustva sa Frontom, al imam sa CR user posted image
Bebu su mi donijeli posle sat-dvam tj cim sam malo dosla sebi pose budjenja iz anestezije. Prvi dan su mi ga donijeli dva puta samo da ga vidim, sjutra dan na svaka tri sata kad i ostale bebe ali samo na mazelje ,a vec treceg dana potpuno normalno na dojenje..E sad, nije svuda tako..javice se neka mama koja ima iskustva sa Frontom.
A sto se tice samog CR..ja ne znam kakav je prirodan porodjaj ali sam sigurna da cu i sledece dijete, ako Bog da, opet insistirati da rodim na CR.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1665
   RE: Carski rez
17.8.2015 7:32:32   
Maraj
Hvala mirka na odgovoru. Mene buni to dojenje nakon CR. Kad nadodje mleko, kad se beba stavlja da sisa? Ti si tek 3.dan?

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1666
   RE: Carski rez
17.8.2015 8:20:51   
isidora88
U NS se bebe stavljaju da sisaju posle 12h

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1667
   RE: Carski rez
17.8.2015 8:22:16   
Maraj
Hvala isi.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1668
   RE: Carski rez
23.8.2015 16:01:12   
Valerie
da li je neko isao u bolnicu bas na dan zakazanog CR? obicno se ide dan ranije, ali se pitam ima li smisla da uopste pitam da me prime na dan CR... znam cinculiram user posted image

maraj, mi smo poceli sa podojem tek posle vise od 48 sati, ako se ne varam. i cimerka i ja. u Gradskoj je bebi frendli, ali tek od kada si u stanju sama da uzimas i vracas dete, a to je neki treci dan, sem ako si superwoman po mom misljenju user posted image
mislim da je osnovno to sto nemaju dovoljno sestara da se setkaju i nose bebe, a u sok sobi i poluintenzivnoj nema krevetaca, tek na odeljenju.
ja sad planiram da trazim i malko ranije, ako mi nadodje mleko, ali samo ako budem imala snage. i pored jakih lekova bol postoji kad se pridizes, moze i malo nesvestica.
sa druge strane, tih prvih dana bebi je potrebno malo, a ja sam zaista nakljukana lekovima, pa mislim da joj je i bolja dohrana. (od 4. dana zivota nijednom nije dobila dohranu). mislim da je najvaznije da se mama oporavi i ima pomoc oko grudi i bilo cega sto je muci. a onda je lakse i psihicki i fizicki...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1669
   RE: Carski rez
23.8.2015 23:11:46   
dunja RR
Valerie, mislim da je Šerpi išla baš na dan CR, ali nisam sigurna. Ali ona je u Nišu.

Da, i meni su u gradskoj S doneli na podoj tek posle 48 sati tj. tada su ga ostavili samnom. I to na moj zahtev, hteli su još da ga drže u boksu zbog mojih vtoglavica-ja sam malo duže ostala u šoku jer sam primala transfuziju bačjda zbog loše krvne slike i imala vrtoglavice.

Ali recimo moja cimerka je jednom ili dvaput podojila bebu još u šoku, kada su ga doneli.

Ne znam sada recimo zbog toga što nam tako kasnije donose bebu na podoj, da li uopšte posisaju kolostrum. Posebno recimo u mom slučaju, kada je mleko jedva krenulo, muke sam imala, ne znam da li je išta i posisao u bolnici, pa i kući prvih dana. Laktacija mi se uspostavila tek sa njegovih mesec i po, ali nema veze, nisam odustala i evo dojim ga već 15 meseci skoro.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1670
   RE: Carski rez
24.8.2015 7:52:40   
serpica
Valeri sa drugim detetom sam isla na dan carskog,otisla u 14h zavrsili u 16:15h dr dezurao i tako smo se dogovorili
Sa Tomom nedelju dana ranije cekala na patologiji a sad sam otisla dan ranije..sve zavisi kako se dogovoris sa dr.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1671
   RE: Carski rez
4.9.2015 15:24:00   
jess021
Maraj, a jel ti moras cr uz opstu anesteziju ili si ti tako htela?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1672
   RE: Carski rez
4.9.2015 15:49:13   
Maraj
Jess dr mi rekla da moram
Hematolog mi napisao semu i za spinalnu anesteziju. Napisao da min 18 sati pre spinala ne smem da primim fragmin. Dakle eto mogao bi sponal al dr kaze da je rizicnije.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1673
   RE: Carski rez
7.9.2015 18:00:54   
Valerie
hvala vam puno na odgovorima. cekala sam definitivan dogovor, i da, mora dan ranije... sem ako nas ne iznenadi.... nema veze, spremam se i na to. najvise mi je zbog cerke, ostalo je manje vise svejedno...

dunja, stvarno nezgodno to odlaganje dojanja, mada je meni znacilo zbog bolova. ali posle kad je nadoslo, radila i pumpica i kupus i masaze, skameni se zacas. a pod utiskom saveta da podoj traje po 15 minuta po dojci, beba nije ni mogla da prazni bas kako treba. kad sam se opasuljila da je pustim da sisa koliko god dugo hoce, sve se sredilo. ja zaista ne znam odakle ideja da se tako po meni bezvezan savet daje prvorotkama...

ne znam do kada je kolostrum, ja sam zbog kolicine deo morala i da bacim jer nisam imala sterilizator. sad sam i to spremila user posted image boja mleka je svakako mnogo tamnija nego posle nedelju ili 10 dana.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1674
   RE: Carski rez
7.9.2015 18:06:11   
Maraj
Valerie ne razumem poslednji pasus. Kakve veze ima sterilizator i kolostrum. Sorry meni prva trudnoca pa dok pohvatam

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here