|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 22:47:56   
bek_ica
Ja sam u 24-oj nedelji trudnoce,pre 2 meseca sam isla na pregled zuba i imam 2 za vadjenjeuser posted image
Zubar mi je predlozio da je najbolje da dodjem krajem petog ili u setom mesecu trudnoce....
medjutim ginekolog koji mi vodi trudnocu ne radi do kraja meseca,a ja sam usla u sesti mesec i neznam sta da radimuser posted image
Da li je neko vec imao takvu intervenciju i trudnoci i da li anestezija moze negativno da utice na bebuuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 22:53:25   
eugenija
Ehej Bekice,

ja sam pitala svog ginekologa šta ako se, ne daj Bože, desi slučajno da me zub zaboli, a ona mi reče da se od 4. meseca normalno može ići zubaru i raditi sve što treba.

Nisam imala problem nikada sa zubima, sreća, svi su zdravi i lepi, ali sam imala 567 pitanja na listi svaki put na pregledu kod gin., pa između njih i to pitanjeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 23:00:01   
bek_ica
e hvala ti puno,ma ni ja Bogu hvala nisam imala problema nemam ni jedan karijes ali ovo je bila moja nepaznja pre trudnoceuser posted image
polomila sam ih,nisam sredila na vreme jer se bojim zubara i tako sam dosla u situaciji da moram da vadim zube u trudnociuser posted image
Zubar mi je rekao da mogu da mi prave probleme u devetom mesecu,pa zato bi volela da sredim to sto pre ali sam se plasila da anestezijane utice na bebuuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 23:04:33   
eugenija
Mislim da stomatolozi znaju šta rade sa trudnicama, naročito ako im kažeš da si trudna (ako ne vide)user posted image

Samo polako... I uživaj u trudnoći!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 23:11:04   
Anoniman
Ja sam išla kod zubara u trudnoći, popravljala zube, a ja ni "AAAAA" ne kažem bez anestezije. Bez brige bekice! 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 23:21:16   
bek_ica
super,ubedili ste me- idem kod zubara ovih danauser posted image
sad mi je lakse kad znam da nije stetna anestezijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
15.9.2009 23:27:45   
eugenija
IZVORNA PORUKA: bek_ica
nisam sredila na vreme jer se bojim zubara i tako sam dosla u situaciji da moram da vadim zube u trudnociuser posted image




Ma ne moraš ni ići, pošalji ih po nekom u čaši

user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 1:40:22   
Macak
Mozes Bekice, i to sto pre to bolje, danasnji lokalni anestetici nisu kontraindikovani u trudnoci, postoji samo jedan lokalni anestetik koje je kontraindikovan u trudnoci a to je prilokain jer kao vazokonstrikotor koristi felipresin koje je slicne strukure kao oksitocin, ali to svaki stomatolog zna, pritom se on vise i ne koristi, sa danasnjim nema nikakvih problema, a i ti ces se osecati puno bolje, nakon toga dobra oralna higijena, u trudnoci je to narocito vazno, i onda nece biti vise takvih problema!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 12:06:50   
bek_ica


Ma ne moraš ni ići, pošalji ih po nekom u čaši



user posted image user posted image user posted image SLATKO SI ME NASMEJALAuser posted image user posted image user posted image
da znas da bi mi tako najlakse bilouser posted image





(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 12:20:37   
Nanica1
Ja drugo tromesecje kampujem kod zubara! Imala sam bolove a nismo mogli da otkrijemo uzrok posto imam jako lose zube, nisam mogla da provalim koji me boli pa smo tako vadili i popravljali sve redom! Mucila sam se 1.5 mesec dok nisam provalila koji je zub. Posle sam ga izvadila i od tada mi je super! Jedino sto mi je danas stavljen lek koji treba da umrtvi zivac pa me sada to boli ali to je normalno. Polako popusta...

(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 12:35:44   
eugenija
IZVORNA PORUKA: bek_ica



Ma ne moraš ni ići, pošalji ih po nekom u čaši



user posted image user posted image user posted image SLATKO SI ME NASMEJALAuser posted image user posted image user posted image
da znas da bi mi tako najlakse bilouser posted image




Dobro je, posle nešto mislim, možda sam naljutila ženuuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 16.9.2009 12:36:49 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 12:40:24   
bek_ica
ma gde si me naljutila,nego ja otisla na spavanjeuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 12:44:23   
bek_ica
sad mi je lakse,kada znam da nije nista strasno vaditi zube u trudnociuser posted image
srecom meni se nijedan dosad nije pokvario u trudnoci do sadauser posted image ,da necuje zlo
ovo vucem jos od pre trudnoce,moja nemarnost

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 14:28:19   
cicko
IZVORNA PORUKA: Macak

Mozes Bekice, i to sto pre to bolje, danasnji lokalni anestetici nisu kontraindikovani u trudnoci, postoji samo jedan lokalni anestetik koje je kontraindikovan u trudnoci a to je prilokain jer kao vazokonstrikotor koristi felipresin koje je slicne strukure kao oksitocin, ali to svaki stomatolog zna, pritom se on vise i ne koristi, sa danasnjim nema nikakvih problema, a i ti ces se osecati puno bolje, nakon toga dobra oralna higijena, u trudnoci je to narocito vazno, i onda nece biti vise takvih problema!!!


Tako je, i da je bez adrenalina!user posted image

(odgovor članu Macak)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
16.9.2009 14:36:19   
Anoniman
A ja sam imala jedan zub kome je izvadjen zivac, potpuno mrtav ali je bio funkcionalan. Zvakala sam sa njim.
Kad ja neko vece perem zube...i on otpade kao od sale. ode!!!
I znam da imam jos nekih za popravljanje a PLASIIIIIIM SEEEEEE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
12.10.2009 23:31:55   
bek_ica
Nemoj da se plasis,ja sam pre par dana imala operaciju zuba i odlicno je proslo,Bogu hvala!
Nisam ni osetila i to mi je zub bio pod upalom i koren je zarastao,tako da popravi to sto pre!
Nemas razloga za brigu,samo hrabro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
8.11.2009 11:26:21   
Mašnica
Sinoć mi je pukao zub user posted image  U pitanju je 6 koja se toliko puta popravljala jer ja nisam htjela da je vadim, pa opet propadala i evo sad pukla.

Iz vaših pisanja vidim da treba da sačekam da se završi 4-ti mjesec pa da odem kod zubara da ga izvadi. Strah me paradentoze, mama je imala u trudnoći samnom. Mada je ovaj zub što je meni pukao već bio kvaran jako...

(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
8.11.2009 11:53:29   
Brand new mama
Ne mozes dobiti paradentozu,vec trudnicki gingivitis koji nastaje pod uticajem hormona.Ja sam ga imala,nisam mogla da koristim el. cetkicu jer su mi od nje dosta krvarili zubi,te sam uzela onu srednje tvrdoce.Koristila sam Meridol pastu(mislim da je ima i kod nas) i Listerin(zeleni)  za ispiranje.Samo sto cesce peri zube,posto u trudnoci uglavnom vise "zvackamo"user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
26.11.2009 10:11:44   
Shishica
Juce me bolela glava desno od zuba, umnjak gore desno..
E reko neces!
Danas ujutru ja odem kod doktorice kod koje sam jedino imala hrabrosti da odem jer je super psiholog i super zena i zubar... kad me ustine za jagodice pa vice : "Buci, buci, buci.." user posted image

Dala mi je anesteziju obicnu..kao prosli put kad mi je vadila zub jer sam tu dobro podnela onda. Ja pitam pa jel sme ta.. ona kaze kako sme sto ne... i sad ne znam... Zub izvadjen, kamenac skinut... majko moja mila, sva sam se iskovrnula na onoj stolici..

Savetovala mi je propolis..

I moram i donja dva umnjaka da vadim.. A rekla sam joj ako mi bude popravljala nesto, ja bez anestezije necu!!!!

Samo sl. put da odem sa nekom potvrdom da sam trudnica..

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
26.11.2009 10:14:09   
Shishica
I boli me sad... user posted image I zedna sam... user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
1.3.2011 8:45:21   
Crvenkapa85
ja moram kod zubara a bojim se vadjenja.....jel daju anesteziju???

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vadjenje zuba u trudnoci
1.3.2011 8:59:17   
boje
naravno draga...nista se nesekiraj. u pitanju je anelgezija i nema veze sa bebom. samo hrabrouser posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here