|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vadjenje umnjaka
24.3.2010 14:06:31   
Anoniman
[Sadržaj poruke je obrisan]

< Poruku je uredio Olga RR -- 12.6.2014 13:59:04 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 14:10:25   
prase
Ja nisam, ali mm i moj brat jesu... Zavisi kakav je zub. MM je heroj u smislu da nikada ne priznaje iako mu je bilo tesko, tako da se ne racuna. Njemu je jedan umnjak izleteo lagano kao mlecni zub, a drugi su mu trojica zubara sa pauzama vadila deo po deo... Moj brat je zentara, vidim mu po boji ociju kad sedne u stolicu da bi rado pobegao, ali oba umnjaka su mu izletela kao da nisu umnjaci. Mislim da jedino moze da se zakomplikuje ako je zub krt, odnosno ako nema zivac pa je mrtav ili ako se korenovi upletu sa necim, ali to je jako, jako retko (bar tako kaze moja drugarica koja je zubar).

Moje sestre od tetke su vadile umnjake, ni jedna se nije posebno zalila. Bili su zdravi zubi, samo su morale zbog prostora u vilici.

Drzi se! Nije to nista strasno... i ne vodi decu sa sobom, ako deca vide da ti je frka i njima ce biti a mogu da odrastu bez straha od zubara user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 14:13:59   
Suncicabg
Vadila operativnim putem - strasno je bilo user posted image

Ako ti je osmica vec lepo nikla, mm je takvu vadio bude sve ok, kao bilo koje vadjenje.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 14:14:17   
Anoniman
Ja sam izvadila gornje, ništa nisam oset_ila, nije dugo krvarilo.

Donji me još čekaju...


(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
24.3.2010 14:14:23   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
24.3.2010 14:15:42   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 14:17:49   
dunja RR
Meni su vadili dva zdrava donja umnjaka, a trebaju još dva gornja(imam jako malu vilicu a velike i jake zube)...

Jedan donji su mi izvadili na oralnoj hirurgiji, zato što nije skroz izašao a kažem mala vilica, morao se vaditi; sledećih 20-ak dana me je užasno bolela rana, inaće nikada ne pijem lekove protiv bolova, a tada sam pila tablu cafetina dnevno, jer na mene jedino on deluje, a bilo je leto pa sam skroz upalila, smrdela je rana užasno, nisam izlazila iz kuće, i dobila sam veliki herpes oko usne......drugi mi je izvadila rođaka mog bivšeg kolege, na fakultetu( bila je student), ali je on već bio izbio, skoro skroz i super sam prošla....

< Poruku je uredio dunja -- 24.3.2010 14:23:02 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
24.3.2010 14:41:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 15:06:13   
BabyG
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

Ja sam jaaaaaaaaako veliki prpadžija po pitanju zubara. Sve mi se vraća iz stomala samo kad oset__im onaj njihov ''''miris''''. Kao klinka sam imala loša iskustva sa njima, pa verovatno zbog toga. U trudnoći su mi otišla sva četiri, iako su izrasli zdravi. U suštini, meni je moja draga user posted image napravila haos od zuba. Jedan mi se čak polomio do korena dok sam žvakala žvaku. user posted image Plakala sam k''''o kiša. Nedostatak Ca. Jbg! user posted image Skoro sam počela da sređujem zube u DZ i pravo da vam kažem, sramota me je koliki sam prpadžija. user posted image   Čak sam i njima rekla da bi se pre porodila 10_x_, nego što bi popravila jedan zub. user posted image Jeste da me je strah neopisivo, ali stvarno mi je još gora pomisao da izgledam k''''o baba neka sa svoje 22. godine. user posted image I eto.. U 18h opet idem kod zubara. Držite mi fige. user posted image


< Poruku je uredio branki RR -- 8.10.2015 21:35:31 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 15:32:22   
ksenija81
Pa ovako...
Vadila sam tj operisala dva u roku od mesec dana i isustvo mi je super:) koliko moze biti... Jedan je poceo da nice, a drugi su mi vadili iz kosti tj. vilice. Trajalo je svaka po pola sata i samo mi je bilo tesko da drzim vilicu otvorenu sve vreme, mnogo sam se umorila. Ne prpam od zubara jer sam u zivotu tek sa dvadest i nesto popravljala prvi zub, a i kad je pod anestezijom apsolutno nista ne osecas. ne boj se i hrabro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 15:34:16   
ksenija81
E da mene je posle jako bolelo i jedino su mi pomogle ampule novalgetola i to svega par dana. Rana jeste smrdela ali kad izvade konce, sve srede...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 15:44:05   
Anoniman
Meni je samo jedan izasao, i njega, kao i ostala tri, moram da vadim pod hitno, dok ovi jos nisu izasli, jer su mi vec izkrivili zube. Dr mi je radio rentgen i kaze da ova tri ne rastu na gore nego na stranuuser posted image Uzas...ali boli me vilica, i nisam prpadzija, pa se nadam da cu to ovog, ili sledeceg meseca srediti. 

(odgovor članu ksenija81)
  Direktna veza do poruke: 12
   [Obrisana poruka]
24.3.2010 16:35:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vađenje umnjaka
24.3.2010 21:39:51   
Anoniman
Ja sam izvadila dva gornja umnjaka koji su mi rasli u obraz i pravili probleme. Bili su zdravi i izrasli su, koliko su mogli. Vadjenje nije nista bolelo, cak sam odmah nakon vadjenja isla u setnju i na kaficu. 

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vađenje umnjaka
25.3.2010 14:52:35   
LillyT
Drugarici su za 15 min izvadili oba donja bez muke. Mom momku su vadili jedan dve nedelje. Prvo ga nisu sondirali, pa su prekinuli, a posle je dr cackao 50min i rekao je da ima jako cvrste zube. Bilo kako bilo, izgleda da sve zavisi od zuba do zuba, sto se mora, nije tesko....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vađenje umnjaka
3.6.2010 9:09:06   
kokoloko
moje devojke, treba mi malo podrške i koja reč iskustva. naime, ovog meseca smo mm i ja intezivno radili na user posted image . još uvek je rano da znam da li smo smućkali ili ne. na sve to bi trebalo da u ponedeljak vadim umnjak. lečim ga neko vreme, međutim imam problema sa desnima i "džepovima" oko njega.stomatolog preporučuje vađenje. trebalo bi da do vađenja pijem antibiotik i nakon vađenja primim inekciju (kortikoteroid) protiv otoka i bola. zabrinuta sam da nečim ne naškodim plodu ukoliko smo uspeli sa smućkamo. da li je isuviše rano da o tome brinem jer u krajnjem slučaju možda nismo ni uspeli ovog meseca. zvala sam ginekologa koji je savetovao da ukoliko ne mogu da odložim intervenciju pijem eritromicin ili amoksiklav, a da tu inekciju ni ne primim. šta mi vi kažete?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vađenje umnjaka
3.6.2010 14:01:58   
Anoniman
Prvo mi reci kad ocekujes da ne-dobijes???Ja sam skoro vadila umnjake i to korenje gornjih osmica...Isto sam morala da pijem antibiotike jer sam imala gnojne kese na oba...E sad, meni je zubar rekao da vadjenje zuba ne skodi bebi, ali antibiotici nisu preporucljivi...Ti uradi sledece- idi danas i izvadi betu..Najkasnije do sutra ces imati rezultate...Ako si trudna zubar ce te verovatno poslati kod hirurga da ti se to hirurski izvadi ( bolje i to nego eritromicin), a ako nisi pij antibiotike i resi se bede pre nego sto beba dodje...
Cmokicuser posted image

(odgovor članu kokoloko)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vađenje umnjaka
3.6.2010 14:06:27   
Nena81
Jedno pitanje kada su vam 8 izrasle ?

Meni tek sad raste gore jedan, imam 29 god, a posto sam 7 skoro sve izvadila jer su mi se lomile, mislim da ce ove 8 doci na njihovo mesto i da cu proci bez vadjenja.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vađenje umnjaka
3.6.2010 14:09:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

Jedno pitanje kada su vam 8 izrasle ?

Meni tek sad raste gore jedan, imam 29 god, a posto sam 7 skoro sve izvadila jer su mi se lomile, mislim da ce ove 8 doci na njihovo mesto i da cu proci bez vadjenja.



Meni su poceli da rastu sa 20...Rasli su 8 godina gurajuci se u vilici i pokvarili se...Inace, doci ce oni tebi na mesto sedmica, ali nije u tome caka...Problem je u tome stoi su osmice karijaticni i nezdravi zubi, jer citav zivot skupljaju svaki lek koji popijemo, pa izrastu trosni....Inace, zubar mi je rekao da nicemu ne sluze osimn da naprave problem u vilici...

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vađenje umnjaka
3.6.2010 15:57:26   
Daca88
Prvi gornji umnjak mi je izasao sa 15 godina,a vec sa 17 god sam ga morala izvaditi.To je jedini zub koji mi fali,inace zaista(kuc,kuc da ne ureknem)imam zdrave zube.
Taj gornji umnjak je lose izrastao,korenje se upetljalo u vilicu,bolo me je,desni su se gnojili,pa mi je zubar savetovao da izvadimo.
Tokom vadjenja mi je izlomio svo korenje jer samo je tako moglo posto je nezgodno izrastao,onda mi je vadio deo po deo od izlomljenog korenja.Povredio mi je i kost od vilice,bla bla...uglavnom dve lokalne anestezije,i vadjenje je trajalo nekih sat vremena.Posle nisam mogla od bolova danima da jedem,jako je krvarilo,rana je zarasla tek posle 7 dana,a krvarilo je nonstop oko 3 dana.Pila sam i lekove protiv bolova...
Drugi gornji umnjak mi je izasao isto sa 15 god.i taj je zdrav,dobro je izrastao ne pravi mi probleme.
Jedan donji umnjak mi je izasao sa 18 god,taj je isto ok,a drugi donji umnjak mi je poceo izlaziti u trudnoci,nedavno i poprilicno je boleo izlazak i to probijanje desni.Nije ceo izasao,treba jos da raste.
Inace imala sam iz skolskih dana 4 sive plombe,a pre vencanja sam isla na remont!Izvadila sam sve sive plombe i zamenila ih za bele.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vađenje umnjaka
3.6.2010 19:44:46   
MO2009
ja sam vadila 2 i ono sto mi je dr rekao da neizmenicno stavljam tople i hladne oblogena 30 min, to sam radila i nije mi nista oteklo... i tako oba puta... sve je proslo super, nakon 7 dana vadjenje konaca, ali to ne boli nista.


(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vađenje umnjaka
7.6.2010 14:59:48   
kokoloko
moje drage. danas idem da vadim umnjak. inače se bojim zubara, ali ipak redovno idem. vađenja se naročito plašim. plaaaaaaaaaaaaaaaaašim se user posted image

(odgovor članu MO2009)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vađenje umnjaka
7.6.2010 15:03:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: kokoloko

moje drage. danas idem da vadim umnjak. inače se bojim zubara, ali ipak redovno idem. vađenja se naročito plašim. plaaaaaaaaaaaaaaaaašim se user posted image


srećno dragauser posted image
jooooj i ja imam dva gornja, moram bar jedan uskoro da izvadim, pa kasnije i drugiuser posted image

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vađenje umnjaka
8.6.2010 16:20:24   
Mayablue82
Ja sam u 20.nedelji trudnoce i moram da vadim osmicu posto me boli. Idem veceras da vidim sta ce da bude, ali nisam bas srecna. Ta zubarka kaze da ako me boli zub, onda ni anestezija nece da deluje user posted image Da li to znaci da ce da mi vade na zivo? Ovi komentari me nisu bas puno ohrabrili. Uhhhh... Ako prezivim, napisacu kako je proslo.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vađenje umnjaka
9.6.2010 9:49:08   
kokoloko
samo da vam javim da sam izvadila taj prokleti umnjak. operativnim putem, trajalo oko sat vremena, tri kopče. i to je to. boli ali ne za padanjeu nesvest. najgore mi je što sam gladna, a ne mogu da zinem da bih jela. od juče jedem samo kiselo mleko i sladolede.

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here