|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.6.2013 0:22:06   
milenatea
zenske uzela sam ocanisept, pojavio mi se neki odvratan sekret ponovo. nadam se da necu napraviti neki belaj. kad dobijem pa mi prodje ici cu da proverim briseve. ubicu se sta li ce me vise strefiti? proslog meseca su brisevi bili ok. user posted image user posted image

_____________________________

Poraz je najbolji učenik, jer u poraz možeš da sipaš sve svoje buduće pobede - koliko ti je potrebno.

(odgovor članu Lenka2)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
23.6.2013 10:21:19   
maca821
Ja sam radila bris i izolovali su mi Streptococcus alfa heamolitycus u većem broju, kad se nisam šlognula! A u procesu sam VTO. Sad pijem Eritromicin a sutra treba da idem u Betaniju na UZ pa ću reći dr za to. Sad me brine da mi ne obustave VTO....user posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
23.6.2013 14:43:33   
jess021

IZVORNA PORUKA: maca821

Ja sam radila bris i izolovali su mi Streptococcus alfa heamolitycus u većem broju, kad se nisam šlognula! A u procesu sam VTO. Sad pijem Eritromicin a sutra treba da idem u Betaniju na UZ pa ću reći dr za to. Sad me brine da mi ne obustave VTO....user posted image

maco, jer ti dr trazila da radis briseve, jer sam se ja bas pitala da li ce trebati opet, a znam da si ti nekoliko dana ispred mene sa terapijom?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
23.6.2013 15:23:57   
maca821
Ne traže, to sam ja na svoju ruku, e sad čitam da od hormona hoće da se poremeti vaginalana flora, a Streptokok je normalan stanovnik....

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
24.6.2013 10:52:20   
Jole84
Probajte da se isperete kamilicom sa malo sode bikarbone,ona dobro ubija sve te "bezazlene" bakterije.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
24.6.2013 12:12:20   
Maraj
mm danas dobio rezultat spermokulture pise da ima enterokoku. Smorili smo se strasno, pa se i ja nosim mislju da uradim vaginalni i cervikalni bris

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.6.2013 13:38:53   
nata11
Maco meni kada tako naidju neke bakterije ja gurnem par vaginaleta od kantariona one na biljnoj bazi i pomogne.
Maraj ako imas vremena sto da ne, i ja sam planirala ovih dana ali kontam bolje posle odmora, nista mi sada nevredi ako na bazenima zakacim neku bakteriju.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.7.2013 19:08:24   
unique
Zdravo!
Da li enterokoke u cervikalnom i vaginalnom brisu mogu da odloze VTO?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.7.2013 19:51:49   
Maraj
ja koliko znam da, mora nalaz biti skroz uredan...

(odgovor članu unique)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.7.2013 7:55:33   
Maja1309
Dali mi netko zna točno reći šta je to cervikalni bris?

Dali je to ubiti naziv za bris za 4 beštije, mikroplazmu, uraplazmu, klamidiju i HPV.

Naime, rodica kaže da je radila cervikalni bris i bris na klamidiju? Ja sam mislila da cervikalni bris podrazumjeva bris na re 4 beštije.
Može li mi neko objasniti, budući ih moram raditi kad mi prođe vještica?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.7.2013 19:21:49   
Bebana17
Majo, kada kazu cervikalni bris, radi se na bakterije (ostale) i candidu analize. Ali u to ti ne spadaju hlamidija, miko i ureaplazma, one se rade posebno. To su ti ukupno četiri analize (različite su te osnove na kojima uzgajaju bakterije, pa moraju posebno da ih rade).

Ova sva četiri brisa su ti bitna.

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.7.2013 19:24:40   
Bebana17
A cervikalni bris ti je jedna analiza, bris sa cerviksa materice (jednom uzmu uzorak i analiziraju ga na bakterije i kandidu).

Ostatak (hlamidija, miko, urea) se radi odvojeno (još tri brisa). Nadam se da sam bila jasna.

Toliko sam se briseva naradila, i sad opet nije u redu cervikalni, posle ešerihije pojavila se neka klebsela. Nikad kraja ovim gadurama....


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.7.2013 7:56:08   
Maja1309
Babana hvala ti puno. Toliko sam tražila po guglu i nisam uspjela naći objašnjenje hvala puno draga.

znači, jedna analiza je bris cerviksa na bakterije i kandidu, i još tri analize/brisa na mikro, urea, klamidija.

Bebana a dali se i HPV radi standarno i bitan je kao ova 4.

Meni na nalazu piše da uradim CB i TORCH. Imala sam kiretažu prije 2 mjeseca.
Jel ovaj CB podrazumjeva sve 4 beštije, ili samo cervikalnio bris na bakterije i kandidu.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.7.2013 18:28:33   
Bebana17
TORCH ne znam šta je, nikad nisam radila, ni HPV (za ovo drugo znam šta je, ali ga nisam radila).

A CB kad ti piše to znači samo cervikalni bris, gde će ti uraditi analize na bakterije (ali ne na hlamidiju, urea i miko plazme, već na one druge) i na kandidu. Kao što rekoh, ostale moraš posebno da tražiš da ti urade, ako hoćeš ili ti doktor, a ovako, dobićeš samo urađen cervikalni bris na bakterije i kandidu (na eserihiju, streptokoke, enterokokus i ostale bakterije)....

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 16:49:46   
lelaigor
Prošli ponedeljak sam bila na redovnoj kontroli kod dr, radila mi je papa i bris. Danas sam zvala za rezultate, sestra kaže da je papa ok a da u brisu imam malo leukocita, dr je rekla da stavljam Polygynax vaginalete 6 dana. Da li neko zna šta zanče ti leukociti u brisu?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 17:18:57   
anci kv
ja sam te vag.korirtila kad sam imala peckanje,dal od prehlade ili bakterije,pomogle su

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 17:19:30   
minnica
Obično su znak da ima neke infekcije.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 17:22:05   
lelaigor
A čudno mi je da ništa drugo nije rekla, samo da ih ima malo i da je dr rekla da 6 dana stavljam vaginalete. VAljda nije neka ozbiljna infekcija??

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 17:29:17   
minnica
Ne brini, verovatno imaš samo malo više bakterija. Terapija bi trajala duže od6 dana da je nešto ozbiljnije.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 17:29:46   
godo
Ne bi trebalo da bude jaca infekcija jer se obicno koriste da sprece infekcije.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.7.2013 17:45:10   
lelaigor
Hvala user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu godo)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.8.2013 12:16:59   
bubica_mala
Devojke možda neka ima slično iskustvo pa će moći nešto da mi preporuči...

Naime, treba da radim jednodnevnu dijagnostiku početkom septembra i za to treba da imam nalaze cervikalnog i vaginalnog brisa, da su oba sterilna, e sad ja sam ta oba radila pre tri meseca i sve je bilo ok, a sad me interesuje da li neka zna neke vaginalete koje bih mogla da koristim par dana pre uzimanja brisa, da bi mi rezultati bili ok (ne mislim da imam nešto, nego će mi taman user posted image proći, pa da stavim da ubijem i tu neku najmanju bakterijicu ako je slučajno zalutala...) Ima li neka neki predlog? Ne znam da li mi je prejako da stavljam Polyginax ili samo da stavljam one sa kantarionom? Problem je što mi brisevi važe samo dve nedelje, pa neću imati vremena da ih ponovim, ako slučajno nešto imam...


< Poruku je uredio bubica_mala -- 16.8.2013 12:18:27 >

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.8.2013 12:26:11   
nata11
Ja upravo sada iz tog istog razloga koristim Hipervag. Imam jos 2 vaginalete pa idem za uput. A mozes i one sto su samo od kantariona.

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.8.2013 12:35:52   
bubica_mala
E hvala ti puno na odgovoru, uzeću onda Hypervag, čisto preventivno!

Želim ti sve najbolje user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.9.2013 19:49:44   
reve84
Zdravo devojke,

Danas sam dobila rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa i nadjena mi je astafilokokus aureus. Inace sam 26. nedelja trudnoce pa se bojim jel ona opasna po bebu ili za grlic s obzirom da je imam i na grlicu. Jel ima neko iskustva sa ovom bakterijom?

Hvala svakako!

Pozz!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here