|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vakcina protiv hepatitisa b trostruko vece sa...
17.12.2011 0:55:38   
jovicaa
pronasla sam ovaj clanak... zanima me sta vi mislite o tome?

Web stranica Mercola otkriva kako je nova studija pokazala da cjepljenje protiv hepatitisa B novorođenih dječaka,  više nego utrostručuje rizik od razvoja poremećaja autističnog spektra, uz to otkrivamo i druge negativne učinke cjepiva na djeci i odraslima koje su potvrdile različite znanstvene studije. Autori studije koristili su američki uzorak vjerojatnosti  dobiven iz National Health Interview  Survey (NHIS) 1997.-2002. baze podataka. Zaključak navodi da: “Rezultati sugeriraju da američka muška novorođenčad cijepljena  cjepivom protiv hepatitisa B imaju 3-puta veći rizik od ASD.” Autori su također naveli da je njihovo ranije istraživanje utvrdilo da je cjepivo za hepatitis B  bilo povezano s prijemima rane intervencije i posebnim obrazovnim uslugama. Nova studija koristi različite baze podataka  njihovih ranijih studija, i našli su iste rezultate, što ukazuje na valjanosti  njihovih nalaza. Komentar dr. Mercole: Rutinska upotreba cjepiva protiv hepatitisa B počela je 1992 godine,  usprkos činjenici da nije bilo nikakvih logičkih argumenata za to. Nikad nije ni trebalo biti uključeno u kalendar cijepljenja, a evo i zašto: Da li novorođenčad stvarno treba cjepivo protiv hepatitisa B? Hepatitis B je isto tako teško za „uloviti“ kao i npr. AIDS.  Skoro  uvijek treba postojati krvni ili seksualni kontakt. Zato je najugroženija skupina narkomani „na igli“ i oni ljudi koji često mijenjaju partnere. Osim toga, imunitet izveden iz cjepiva je kratkog vijeka. Do 60 posto osoba koje su u početku odgovorile na cjepivo  izgubit će antitijela u roku od 12 godina. Dakle, to znači da će ova cjepiva  osigurati malo ili nimalo zaštite od stvarnih rizika stjecanja hepatitisa B, a to su promiskuitetno seksualno ponašanje i  intravenozna zlouporaba opojnih droga. Cjepivo izaziva daleko više štete kod djece nego koristi Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) – sustav izvještavanja štetnih posljedica zbog cijepljenja je razvijen od strane vlade. Mnogi stručnjaci vjeruju da se samo 10 %  nuspojava prijavi jer izvješćivanje NIJE propisano zakonom. (Neka istraživanja navode da je  taj broj bliži 1 %). Čak i sa samo 10 % prijavljenih problema, bilo je gotovo 25.000 VAERS hepatitis B izvješća od srpnja 1990. do 31. listopada 1998., pokazujući  439 smrtnih slučajeva i 9.673 ozbiljnih reakcija  koje uključuju posjete hitnoj pomoći, hospitalizacije, invalidnosti ili smrti. Sada, hepatitis B je rijetka, uglavnom krvlju prenosiva bolest. U 1996. godini  samo je 54 slučajeva bolesti izvješteno CDC- u  u dobnoj skupini od  0 do 1 god. Te godine rođeno je 3,9 milijuna djece, tako da je učestalost hepatitisa B u dobnoj skupini  od 0 do 1 – samo 0,001 posto. U međuvremenu, u te iste godine VAERS je primio 1.080 izvješća nuspojava od cjepiva protiv hepatitisa B u 0-1 dobnoj skupini, uključujući i 47 smrtnih slučajeva! Jednostavnije rečeno : na  svako dijete koje cijepljeno protiv hepatitisa B bilo je 20 djece koja su imala ozbiljne komplikacije. Sjetimo se da je izvješteno za samo 10 % reakcija, što znači da tradicionalna medicina našteti oko 200 djece kako bi zaštitili jedno od hepatitisa B! To je jednostavno neoprostivo … Veza između cjepiva i autizma Unatoč tvrdnji konvencionalnih zdravstvenih stručnjaka da nikada nije pronađena veza između cjepiva i autizma, ima dosta veze, ako znate kako gledati. Članak u časopisu The Age of Autism tvrdi da se ne može doći do zaključka o vezi između cjepiva i autizma na osnovu studije koje ispituje  samo jednu vrstu cjepiva, ili jednu vrstu sastojka. Djeca danas dobivaju nevjerojatnih 48 doza cjepiva prije šeste godine. Za grafikon koji prikazuje različite vrste cjepiva uključenih u raspored cijepljenja u djetinjstvu, možete preuzeti letak s NVIC.org Prema Davidu Kirby-u, autor u djela – Dokaz štete: živa u cjepivima i epidemija autizma : medicinske kontroverze, od 11 različitih vrsta cjepiva koje su primijenjene, samo cjepivo ospice-zaušnjaci-rubeola (MMR) zapravo je studirano u suradnji s autizmom. Ali gdje su studije svih drugih u odnosu na autizam? A gdje su rigorozne studije koje pokazuju kumulativni učinak nekoliko cjepiva primijenjenih istodobno ili u kratkom vremenskom razdoblju?  To je nelogično, i potpuno neupućeno navesti da je trenutni raspored cijepljenja u redu, i da cjepiva nemaju  veze s rastom autizma, a na temelju studija koje su učinili do sada. Stopa autizma je podignuta na novu razinu Niz godina stopa autizma bila je oko 1 na  150, ali najnovije statistike pokazuju da je stopa autizma u SAD-u sada povećana na 1 od 63. A ti brojevi  su stari  dvije godine. (Članak je objavljen 2009.!) To je šokantan zaključak istraživanja iz  2007. godine iz nacionalne ankete dječjeg  zdravlja (NSCH), koji otkriva 100 postotno povećanje u slučajevima koje prijavljuju roditelji o  autističnom spektru poremećaja (ASD), u odnosu na njihove ankete 2003. Slična britanska studija govori o stopi  od  1 na  83 u Velikoj Britaniji. Očito, nešto je u tijeku; nešto ide krivo! Jednostavno odbaciti vezu s cjepivom izjavom da nije ovjerena  od strane rigorozne znanstvene studije je nesavjesno. Ako želimo zdraviji svijet, svi moramo postati građani za razum i logiku, koji zahtijevaju više racionalan pristup, gdje je sigurnost  prije dobiti. Uostalom, baš kao što je  bilo veza između pušenja i raka pluća dugo prije nego je konvencionalna medicina promijenila napjev, ima dovoljno dokaza i danas pozvati na kompletno zaustavljanje našeg prekomjernog programa  cjepiva i zabranu bilo koje razine žive u cjepivima. No, baš kao u slučaju Big Tobacco, Big Pharma odbija učiniti ono što je pravo i zaštititi vas i vašu djecu  nepotrebne patnje, jer bi to značilo drastično smanjenje profita. Hepatitis B cjepivo i povećan rizik od neuroloških poremećaja Korištenjem podataka od 1997 – 2002 godine, ovo najnovije istraživanje pokazalo je da su novorođeni dječaci više nego utrostručili  rizik od razvoja poremećaja autističnog spektra nakon primanja cjepiva protiv Hepatitisa B. Povećano korištenje cjepiva protiv Hepatitisa B također se podudara s izvornim porastom autizma. Prema CDC nacionalnom istraživanju imunizacije,  8 % djece primilo cjepivo Hep B u 1992 godini. U to vrijeme stopa ASD je bila 67 na 10.000. Četiri godine kasnije, 82 % djece primilo je  cjepivo Hep B, a stopa ASD porasla je na oko 100 od 10.000.
U to vrijeme, cjepivo Hep B sadrži 25 mikrograma Thimerosala – sastojka koji sadrži živu i za koji se  odavno misli da je faktor autizma zbog jakog neurotoksičnog učinka. Prema FDA, nova formulacija cjepiva bez Thimerosala  protiv hepatitisa B licencirana je  u kolovozu 1999., (Recombivax-HB Merck) te u siječnju 2007 (Engerix-B Glaxo SmithKline). Međutim, unatoč činjenici da  cjepivo Hep B sada ne sadrži Thimerosal, nedavna istraživanja su pokazala da  cjepivo protiv hepatitisa B ipak može oštetiti mijelin kod onih s određenim genetskim faktorima. Jedno nedavno istraživanje je pokazalo da djeca, koja su primila cjepivo protiv hepatitis B, imaju 50 % veću vjerojatnost da razviju “središnji živčani sustav upalnih demijelinizacija” nego djeca koja nisu primila cjepivo. GlaxoSmithKlineov brand  Engerix B cjepivo pokazalo se da je najgore od te hrpe,jer  povećava rizik od demijelinizacije za 74%. Također gotovo utrostručuje rizik od razvoja multiple skleroze kod genetski osjetljivih ljudi. Kao što sam spomenuo gore, Engerix-B je licenciran kao verzija cjepiva bez Thimerosal u siječnju 2007. Međutim, sve te formulacije sadrže oko 0,5 mg po ml ALUMINIJA u cjepivu,umjesto žive,  što može biti još gore… Kao što možete vidjeti, postoji širok izbor potencijalnih čimbenika koji su uključeni, a ne samo jedno cjepivo ili jedan sastojak cjepiva. Moramo znati što sve te kombinacije izlaganja znače za zdravlje naše djece, ako želimo da se ova plima autizma zaustavi. Dikazi protiv thimerosala Novije studije osporavaju početne industrijski financirane nalaze koji Thimerosal proglašavaju sigurnim za upotrebu. Na primjer, studija objavljena u časopisu Toxicological & Environmental Chemistry u lipnju ove godine, pokazala je da spojevi na temelju žive koji se koriste kao konzervans za cjepiva – poznatiji  kao ‘Thimerosal’ – izaziva neuronske štete slične onim kao kod pacijenata s  autizmom. Prema studiji, oštećenja uzrokovana thimerosalom dovode do:
  • Koncentracija i vremenski ovisne mitohondrijske štete
  • Smanjene aktivnosti oskidacijske redukcije
  • Stanične degeneracije  i stanične smrti
Čak i niske koncentracije Thimerosala  izazivaju značajnu staničnu toksičnost u ljudskim neuronima i fetalnim stanicama. Također je utvrđeno da je Thimerosal znatno više otrovan nego drugi ispitani  metalni spojevi. Prije četiri godine, Robert F. Kennedy, Jr. je napisao članak obavezan za čitanje objavljen u časopisu Rolling Stone , koji izlaže istinu o pohlepi farmaceutske industrije, i o tajnim okupljanjima kojima je plan prikriti opasnosti Thimerosala. Prema Kennedyu, u lipnju 2000. godine, skupina najboljih vladinih znanstvenika i zdravstvenih djelatnika – uključujući i visoke dužnosnike iz Centra za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) i iz centra za hranu i lijekove (FDA), te najbolje stručnjake iz Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) i  predstavnike od svih glavnih proizvođača cjepiva – tajno su se okupili kako bi raspravljali o korištenju Thimerosal u cijepljenju djece. Podaci pokazuju da je otrovni teški metal odgovoran za drastično povećanje  autizma i drugih neuroloških poremećaja kod djece.  Međutim, umjesto da uzimaju sve mjere za zaštitu javnog zdravlja, oni su proveli većinu od sljedeća dva dana kujući zavjeru kako da zaštite industrije, u krajnjem slučaju rješavajući se zabrinjavajućih podataka.
Iako je 2001 godine Thimerosal na kraju uklonjen iz  većine cjepiva za djecu, još uvijek se koristi u nekim višedoznim ampulama, a PRISUTAN JE U GOTOVO SVIM CJEPIVIMA PROTIV SEZONSKE GRIPE. Mnoga buduća cjepiva protiv svinjske gripe će također sadržavati 25 mikrograma žive. Druga nedavna studija potvrđuje vezu između niske razine trovanja živom kod djece i dijagnoze autistični spektar poremećaja (ASD) objavljena je u časopisu Journal of Neurological Sciences u rujnu 2008. godine. To je bio prva potencijalna kohortna studija da se ispitaju djeca s dijagnosticiranom ASD-om putem mokraćnog porphyrin profil analize (UPPA) kako bi se ocijenio fiziološki učinke živine toksičnosti.( Oni su se također koristili glutacijskom analizom za procjenu dječje osjetljivosti na trovanja živom. (Opaska : Kohortna studija (Cohort Study). To je longitudinalna studija koja počinje sakupljanjem grupa pacijenata (kohorti) npr. svi pacijenti između 55 i 60 godina starosti. Jedna kohorta pacijenata je izložena interesu studije (exposure of interest), dok se druga ne izlaže. Obje grupe se prate tokom vremena (prospektivno) i prati se ishod (bolest)). Kod djece s ozbiljnim ASD poremećajem je utvrđeno da imaju znatno veće razine otrovanja sa živom u odnosu na sudionike s blagim ASD-om. I glutation – ključni biokemijski put živine detoksikacije u vašem tijelu – bio je značajno niži u bolesnika s dijagnozom ASD u usporedbi s kontrolnom skupinom.  ( opaska : Glutation je aminokiselina koja djeluje kao prirodni antioksidant u organizmu, a uloga mu je u neutralizaciji slobodnih radikala, revitalizacija i jačanje obrambenog sustava i izuzetno je bitan faktor u usporavanju procesa starenja. Najbolje ju je unijeti putem hrane, pazeći pri tome da uzimamo i selen i vitamin C koji su aktivatori glutationa. Nalazimo ga u lubenici, brokuli, cvjetači, šparogama, rajčici i avokadu.) Htio bih naglasiti, međutim, da iako ovo istraživanje pokazuje odnos između niže razine glutationa i veće težine autizma, živa nije jedini otrov koji može utjecati na glutation razinama. Postoji prezasićenost od toksina u  svakodnevnom okolišu koji pridonose  vašem otrovnom teretu, tako da bilo koji broj  toksina može pridonijeti problemu. Na primjer, postoje jaki dokazi koji ukazuju da otrovni mikrobi, endotoksini, ekološke kemikalije kao što su ftalati, i utjecaj elektromagnetskih polja mogu biti značajni faktori za autizam. I nedostatak vitamina D nedavno je impliciran kao temeljni uvjet.

_____________________________

don't shit where you eat :))
Direktna veza do poruke: 1
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 10:34:19   
zoća
čekaj,sad mi ništa nije jasno od kada je autizam stečena bolest,ili i ja da bacam diplomu

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 10:37:36   
minavb
Autizam je nasledna bolest, nastala zbog složenih genetičkih poremećaja koji do danas nisu dovoljno istraženi. Iako je autizam primarno genetički poremećaj nastanak Autizma je povezan s nekoliko prenatalnih i perinatalnih faktora rizika. Studija iz 2007. godine za faktore rizika nalazi povezanost s roditeljskim karakteristikama koje uključuju poodmaklu dob za majku i oca, zatim mesto rođenja, i određena stanja kod porođaja koja uključuju malu težinu deteta kod rođenja i trajanje trudnoće te pojavu hipoksije za vreme porođaja.
Po nekim autorima kao mogući uzroci njegovog nastanka navode se poremećaji u toku rođenja kao i postvakcinalne reakcije nakon vakcina primljenih u ranom detinjstvu. Ove teorije su neprihvatljive jer su bez pouzdanih dokaza.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 11:57:57   
Anoniman
Do nedavno smo pisale o vezi MMR i autizam, eto ga sad i Hepatitis B...

KLIK

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 12:24:04   
simke
Ja uopšte ne vidim potrebu za ovom vakcinom,nije mi jasno zašto je uvrštena u kalendar obavezne vakcinacijeuser posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 12:46:56   
isidora88
ja ne znam sta vise da mislim o silnim vakcinama,svaka je stetna na neki nacinuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 12:52:40   
kalinam

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja ne znam sta vise da mislim o silnim vakcinama,svaka je stetna na neki nacinuser posted image

I svaka je spasla milijarde beba od smrti od banalnih bolesti.
Da li biste vakcinisale decu da ne morate?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 15:09:07   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: simke

Ja uopšte ne vidim potrebu za ovom vakcinom,nije mi jasno zašto je uvrštena u kalendar obavezne vakcinacijeuser posted image




eto to se i ja pitam? hepatitis b se prenosi putem krvi i seksa, a istice za 12 godina, nasa deca nece ni stupati u seksualne odnose sledecih 12  godina ... nadam se...


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 15:10:19   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: kalinam


IZVORNA PORUKA: isidora88

ja ne znam sta vise da mislim o silnim vakcinama,svaka je stetna na neki nacinuser posted image

I svaka je spasla milijarde beba od smrti od banalnih bolesti.
Da li biste vakcinisale decu da ne morate?

vakcinisala bih ali ne protiv svega. ovako nemam izbora pa i ne razmisljam mnogo, ali kada vidim ovako nesto, ne mogu a da se ne zapitam, koja je svrha ove vakcine?!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 15:14:05   
minavb
Hepatitis B moze da dobije na bilo kojoj hirurskoj intervenciji u kojoj se koriste instumenti za visestruku upotrebu, moze u vrticu da jede istom kasikom sa zarazenim detetom, imaju ranice u ustima i eto... mnogo je nacina. Hepatitis B nije sala, ode jetra i tu nema pomoci. Mojoj koleginici je umro muz zbog teske ciroze jetre koja je posledica hepatitisa B. DObio ga je na regrutacijiu sa 16 godina. Bolje da je primi ranije a da mu ne treba, nego da je ne primi pa da posle cupamo kose sa glave sto nije.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 15:35:29   
Verus
Ja sam odbila Hep B na rodjenju.  Drugu je primila tek u sredu (to je jedna koju zakonski ovde mozes da odlozis dokle zelis).  Uglavnom se prenosi sexualnim putem i transfuzijom, koriscenjem istih igli. Isto cu uraditi i sa drugim detetom.  Ne vidim potrebu da se imunitet tek rodjenog deteta bombarduje vakcinama, a dete staro tek par sati...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 16:33:49   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Verus RR

.....  Ne vidim potrebu da se imunitet tek rodjenog deteta bombarduje vakcinama, a dete staro tek par sati...


Tačno tako. Ja se to pitam od početka. Suludo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 20:46:12   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: minavb

Hepatitis B moze da dobije na bilo kojoj hirurskoj intervenciji u kojoj se koriste instumenti za visestruku upotrebu, moze u vrticu da jede istom kasikom sa zarazenim detetom, imaju ranice u ustima i eto... mnogo je nacina. Hepatitis B nije sala, ode jetra i tu nema pomoci. Mojoj koleginici je umro muz zbog teske ciroze jetre koja je posledica hepatitisa B. DObio ga je na regrutacijiu sa 16 godina. Bolje da je primi ranije a da mu ne treba, nego da je ne primi pa da posle cupamo kose sa glave sto nije.


zar ne sterilisu sve?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 20:47:08   
jovicaa
da verus to je idiotizam.... a ne donesu ti bebu da sisa odmah, nego joj daju dohranu i vakcinu, bas fino.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 20:54:15   
mihi
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam odbila Hep B na rodjenju.  Drugu je primila tek u sredu (to je jedna koju zakonski ovde mozes da odlozis dokle zelis).  Uglavnom se prenosi sexualnim putem i transfuzijom, koriscenjem istih igli. Isto cu uraditi i sa drugim detetom.  Ne vidim potrebu da se imunitet tek rodjenog deteta bombarduje vakcinama, a dete staro tek par sati...


Izvini Verus ali deca u tom uzrastu nemaju razvijen imunološki sistem, on će se tek razvijati. Zato su nakon mnogih istraživnja zaključili da je za decu bezbednije da se vakcine daju odmah nakon rođenja BCG i ENdžerix i u drugom mesecu DI Te Polio mono Pertusis jer je tada imunološka reakcija mnogo manje burnu a sinteza antitela se odvija istovremeno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 21:42:35   
minavb
IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: minavb

Hepatitis B moze da dobije na bilo kojoj hirurskoj intervenciji u kojoj se koriste instumenti za visestruku upotrebu, moze u vrticu da jede istom kasikom sa zarazenim detetom, imaju ranice u ustima i eto... mnogo je nacina. Hepatitis B nije sala, ode jetra i tu nema pomoci. Mojoj koleginici je umro muz zbog teske ciroze jetre koja je posledica hepatitisa B. DObio ga je na regrutacijiu sa 16 godina. Bolje da je primi ranije a da mu ne treba, nego da je ne primi pa da posle cupamo kose sa glave sto nije.


zar ne sterilisu sve?


Sterilisu, ali autoklav ili sta vec moze da se pokvari, para ne moze da prodre svuda... desava se u malom procentu ali se desava.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
17.12.2011 21:48:16   
zoća
u neku ruku si u pravu.Imunitet novorođenče prvih par meseci ima od majke to je prirodni pasivni imunitet,ali šta je sa bolestima koje majka nije preležala.Samo da naglasim i ovo da zahvaljujući vakcinama neke su bolesti iskorenjene
IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: Verus RR

.....  Ne vidim potrebu da se imunitet tek rodjenog deteta bombarduje vakcinama, a dete staro tek par sati...


Tačno tako. Ja se to pitam od početka. Suludo.


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
25.4.2012 10:30:38   
poseydon.

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pronasla sam ovaj clanak... zanima me sta vi mislite o tome?

Web stranica Mercola otkriva kako je nova studija pokazala da cjepljenje protiv hepatitisa B novorođenih dječaka,  više nego utrostručuje rizik od razvoja poremećaja autističnog spektra, uz to otkrivamo i druge negativne učinke cjepiva na djeci i odraslima koje su potvrdile različite znanstvene studije. Autori studije koristili su američki uzorak vjerojatnosti  dobiven iz National Health Interview  Survey (NHIS) 1997.-2002. baze podataka. Zaključak navodi da: “Rezultati sugeriraju da američka muška novorođenčad cijepljena  cjepivom protiv hepatitisa B imaju 3-puta veći rizik od ASD.” Autori su također naveli da je njihovo ranije istraživanje utvrdilo da je cjepivo za hepatitis B  bilo povezano s prijemima rane intervencije i posebnim obrazovnim uslugama. 

apsolutna istina i evo link sa izjavom koliki je trenutni procenat djece ostecenog neuroloskog sistema a sve to strpali pod ime bolest-autizam ... autizam nije bolest i nikada nece biti nego stravicno i nepopravljivo spaljivanje mozdanih centara... znaci dolazi do nepopravljivog ostecenja a onda zvanicna medicina to pokusava progurati u narod pod bolescu da bi sakrili pravu istinu... vec u narodu pustaju informaciju da je autizam kao bolest poprimio epidemioloske razmjere a istina je da su od thimerosala derivata na bazi žive ( Hg ) dosle sve komplikacije... uporno se iznosi neistina na svim stranama kako je to neki vid genskog poremecaja,uticaj roditelja i nekih njihovih bolesti i kakvih jos stvari koje su van pameti samo da se skrene trag koji vas upucuje na istinu...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
25.4.2012 10:33:01   
Anoniman
Ok, sad je već prevršilo svaku meru. Zabranite poseydonu da piše na forumu. 

(odgovor članu poseydon.)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
12.8.2012 13:35:48   
poseydon...

veliki pozdrav za sve vas... jedno malo obavjestenje... svajcarska je zabranila vakcinaciju,njemacka,austrija,poljska i niz drugih evropskih zemalja ukinuli obavezu vakcinacije po hitnom postupku,farmaceutske firme pojedine priznale da cjepiva sadrze velike kolicine otrova i da su ih lazno predstavljali kao sigurne pa je sud odredio da plate kaznu od 3 milijarde dolara a zaradili su unistavajuci djecu 100 puta vise... sve vise doktora javno govori o stetnosti vakcinacije,na hiljade roditelja zaustavilo cijepljenje svoje djece i pokusavaju na prirodan nacin da izbace otrove koji su ih unistili ... procitajte knjigu Dr. Lidija Gajski sto je objavila u HR da je svaka vakcina apsolutno nepotrebna i nadasve izuzetno otrovna za vase dijete. to nije objavio neki sarlatan nego poznati i priznati doktor... evo vam stranica na FB koji vodi Dr. Sladjana Velkov izuzetno priznati i u svijetu poznati doktor gdje se javljaju ne samo roditelji cija su djeca ostecena od vakcina nego i oni cija su djeca pomrla posle vakcinacija... http://www.facebook.com/groups/204234299684425/ posebno mi je drago i zelim istaci da se na toj stranici dosada javilo na desetine hiljada buducih roditelja koji ocekuju bebu pa su se unaprijed obratili za pomoc u edukaciji i zastiti svog djeteta od vakcinacije... svima su izasli u susret, pomogli tako sto su rekli sta je vakcina,na cemu se uzgaja,cemu prvenstveno sluzi i nacin na koji da odbiju vakcinaciju... tamo ce te pronaci niz roditelja koji su javno rekli da je samo dovoljno da odete kod svog pedijatra i u kartonu vaseg djeteta potpisete da odbijate vakcinaciju i to je to... obaveza o vakcinaciji ne postoji,sve drugo receno je totalna laz a u zakonu o zastiti pacijenata jasno pise ; pacijent ima pravo da odbije bilo koji medicinski tretman ili experiment i niko nad njim nesmije izvrsiti bilo kakav medicinski tretman bez pacijentovog potpisa... posto svi znamo da je vakcina experimentalni program onda je svima jasno da obaveza nepostoji... da pojednostavimo ; moze li vas ko naterati da se operisete ako vi to nezelite ??? naravno da nemoze pa tako vas niko nemoze naterati ni na bilo koji drugi medicinski tretman ili experiment... svako ko vam kaze da je vakcina zakonski obavezna znajte da vas laze i nemisli vam dobro a obicno su vam to isti oni koji vam na lijep nacin predlazu da vakcinisete svoje dijete a ujedno rade za farmaceutske kompanije i imaju procenat od prodatih vakcina... ogroooomna vecina roditelja odlucila je prekinuti najveci genocid nad djecom koji je ikada sproveden tako sto su zaustavili daljne vakcinisanje... nas zadatak i duznost je da vam pomognemo u edukaciji i shvatanju istine,da vas zastitimo i sacuvamo... na ovom forumu je ostao sasvim mali broj vas roditelja koje javno pozivamo da nam se pridruzite u nasoj zajednickoj borbi a to je zastita i ocuvanje nase djece... na nasoj stranici pronaci ce te sve sto se tice zakona i vidjeti da je zakon na nasoj strani,objasniti nacin i postupak ciscenja organizma vaseg djeteta od teskih otrova i ko zna kakvih sve virusa na prirodan i bezbjedan nacin ali nazalost upoznat ce te i roditelje djece koja su umrla 24 sata nakon vakcinisanja... ti roditelji iako u svom grcu i boli smogli su snage da javno kazu sta im se sve desilo i poceli da obrazuju druge roditelje da ne naprave istu gresku,gledali su kako njihova djeca umiru i nemogu im pomoci ali ipak je u njima ostala ljudskost pa sada zele zastititi tudju djecu... dobro dosli ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 4:53:00   
Yag
Uhhh zivote moj bebac je vec primio jednu I treba opet za dve nedelje Ali nece sigurnouser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu poseydon...)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:20:04   
Modessty
yag prvo razgovaraj sa lekarom pa onda donesi odluku.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:22:49   
Modessty
već je bilo problema u ovoj temi. Molim vas da dobro razmislite pre nego što poverujete pričama sa foruma pre nego svojim lekarima. I zašto Posejdonu nije zabranjeno pisanje na forumu? Već je bilo dovoljno svadji i rasprava oko ove i sličnih tema

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:24:13   
Anoniman
ne verujem da ima veze sa autizmom. necak mm je autistican, ponasanje mu je bilo drugacije od rodjenja (kako svi kazu) a prvu hep b vakcinu je dobio sa godinu dana (tako se ovde radi). za hep b smo citali da moze da izazove multiplex sklerozu, ali kao to je bilo ranije, u novijim vakcinama je kao taj cinilac izbacen. mi smo tu vakcinu, prvu dozu, primili pre mesec dana.

(odgovor članu Yag)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:36:22   
Yag
Sta sad da radim ja vec odlicno znam sta ce nas doktor da kaze tj svakako ce me ubedjivati da primimo nego jel vi mislite da ima potrebu da prima Odma po rodjenju Sa 4 nedelje Sa 8 nedelja pa Sa 4 meseca godina Dana 4 godine I kad Krene u skolu

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here