|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 16:50:19   
World
majsko dete, na zalost, tvoj muz nema nikakve veze sa vanmatericnom, t


e vidis meni su rekli da (pored one price da se nikad ne zna tacan uzrok vanmatericne) razlog mogu biti i losi spermatozoidi?! ne znam kako, ali eto, doktori rekli tako....


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 20:57:21   
nina26
razlog mogu biti i losi spermatozoidi?!


mozda su mislili kad se desi pu pu spontani, da je mozda i zbog losih spermica, ne verujem da imaju vezu sa vanmatericnom bas...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 21:38:26   
World
ma ne, bas su mi rekli za vanmatericnu, posto sam imala jednu... nije rijec o spontanom.. mada, ko zna, ionako nikad niko ne moze tacno da utvrdi zasto se desila...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 22:42:13   
jelena038
ma kako ne moze, mene kad su otvorili, i prvi i drugi put, rekli su mi da su bili sasvim zapuseni, zbog priraslica i da iz istog razloga ocekujem i sledecu, s tom razlikom st su mi drugi put rekli da iz istog razloga ocekujem splet creva.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 23:28:44   
World
ma dobro, mislila sam ovako napamet ne moze se znati... tebe su bas isjeckali pa se vidjelo sve, ali mene nisu uopste operisali, tako da su ostala samo nagadjanja...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.9.2012 14:19:39   
mtajcica83
Drage RR-ovke da li mozete da mi kazete sta tacno treba od nalaza da se radi posle VM?? Ja sam imala prosle godine VM, a od tada sam isla samo 2 puta na kontrolu, i to na obican gin.pregled i ultrazvuk.Hvala

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.9.2012 14:55:14   
m@j@25
ja sam radila briseve

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.11.2012 8:34:00   
Verolina

IZVORNA PORUKA: mtajcica83

Drage RR-ovke da li mozete da mi kazete sta tacno treba od nalaza da se radi posle VM?? Ja sam imala prosle godine VM, a od tada sam isla samo 2 puta na kontrolu, i to na obican gin.pregled i ultrazvuk.Hvala

Moras da uradis HSG obavezno, da bi ti se videla prohodnost jajovoda.
Inace, ja sam radila HSG , moji jajovodi su prohodni, a fasovala sam pre toga VM. Mislim da priroda ima cudne puteve.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.11.2012 8:37:14   
mtajcica83
Molim vas RR, da li mi mozete preporuciti neku dobru privatnu ginekolkosku kliniku u BG..Pisem u ovoj temi jer sam imala VM..Ynaci potrebno mi je da je klinika provjerena i da sve nalaye mogu uraditi na jednom mjestu...HVALA...
Mozete mi poslati i PP,moyda bolje tako, ako ovdje ne smiju da se reklamiraju klinike...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2012 21:12:54   
Ana RR
Mtajcice, ja ne bih znala koji kliniku da ti preporučim, nisam baš upućena. Ja preglede obavljam u jednoj privatnoj ordinaciji, a tu sam vodila i trudnoću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Vanmaterična trudnoća
24.11.2012 10:44:18   
Anoniman
mtajcice, ja stvarno ne znam, ali pisem cisto da podignem temu, mozda neko vidi pa ti odgovori.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Vanmaterična trudnoća
24.11.2012 12:28:57   
bratzz

IZVORNA PORUKA: mtajcica83

Molim vas RR, da li mi mozete preporuciti neku dobru privatnu ginekolkosku kliniku u BG..Pisem u ovoj temi jer sam imala VM..Ynaci potrebno mi je da je klinika provjerena i da sve nalaye mogu uraditi na jednom mjestu...HVALA...
Mozete mi poslati i PP,moyda bolje tako, ako ovdje ne smiju da se reklamiraju klinike...

Kada si imala, u skorije vreme ili ranije? Posto nisam iz Beograda nemogu ti pomoci, a neznam o tome nista.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.11.2012 20:39:27   
mihi
Odgovorila Matijic.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Vanmaterična trudnoća
26.6.2013 2:14:15   
micaubica
pozdrav drage moje. i ja sam nazalost imala vmt.operisana sam pre tri nedelje,klasicno (tako je moralo zbog velikog broja priraslica) i izvadjen mi je levi jajovod... interesuje me da li je jos nekoj od vas receno da se ljudima koji se lece od steriliteta ne daje methotrexate,lek koji moze da izazove izbacivanje vanmatericne,jer je citostatik i ubija jajne celije?? iskreno,ja sam se nadala tom leku,ali sam dobila to objasnjenje i morala sam da se operisem :(

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Vanmaterična trudnoća
5.7.2013 2:15:50   
World
meni nisu rekli nista, ali s obzirom da sam jedva nakon 5 godina od vm ostala trudna, mozda to i ima neke veze.. mislim, u svakom slucaju je citostatik otrov i nece poboljsati nista to je sigurno, ali eto, zbog sanse da se ocuva jajovod to je kao neka bolja opcija...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu micaubica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Vanmaterična trudnoća
24.7.2013 14:11:15   
mtajcica83
Kolike su sanse da se sa jednim jajovodom prirodno ostane u drugom stanju i da li se treba bojati da nece biti nekih nezeljenih posledica..??

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Vanmaterična trudnoća
21.8.2013 13:22:56   
bebica85
imam 28 godina...
napokon sam nasla onog pravog pre skoro dve godine ... :)
u julu prosle godine smo poceli raditi na bebici,jer je zelimo oboje ....
toliko sam bila razocarana sto nije uspelo iz prve,da sam postala opterecena time nakon toga...
pokusavali smo i dalje,da bih u decembru saznala da sam trudna,ali je vanmatericna....:((((
krvarila sam dve nedelje i znala sam da nesto nije u redu ....krv je pocela da bude skoro crna ...a bolovi sve jaci...otisla lekaru i mislili su da je spontani jer je test pokazao trudnocu....odmah su me prebacili u bolnicu i putem ultrazvuka utvrdili da su sati u pitanju do smrti i hitno izvrsili operaciju...nakon 6 meseci sam otisla na kontrolu ginekologu,ne onom koji me je prvi put pregledao i radosti moje,sve je sacuvano,sve je tu ...nista mi nisu izvadili bez problema mogu ostati trudna :)))
sada opet pokusavamo ...
dobila sam 29. jula,uvece i prestalo mi je 31. uvece ... 2. avgusta mi je kanulo jos par kapljica i posle toga sam pocela primecivati simptome trudnoce...vrtoglavica,mucnina,zgaravica...to je sada prestalo...bolovi u donjem delu stomaka,kao da cu dobiti ...danima su trajali...
trebam dobiti 26.08. i molim boga da ne dobijem...mada ja nestrpljiva,uradila sam danas test koji je bio negativan...a simtomi su tu i sada ne znam sta je ...cekam sa nestrpljenjem dane kada trebam dobiti ...
htela sam sve ovo podeliti sa vama,jer sam svojima dosadila....njima je to bizarno a mene bas muci jer zelim bebu bas :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 14:49:08   
lepao
Ja sam 6 sedmica trudnoce i juce su mi jedni doktori (skupa rade) rekli da mi je vanmatericna skoro pa sto posto.
Beta mi je bila 513 u petak a 72 sata nakon 897.. Nije se bas uduplala sto posto.
Zvala sam momka koji radi u Bahceciu kaze da je ne moguce vidjeti dok bet ne bude 1500 a i da mi je beta dobra.
Kome vjerovati?!!

(odgovor članu bebica85)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 14:55:39   
World
Imas li kakve bolove ili nesvjestice ili nesto? Mislim da bi vec trebali 100% vidjeti ako je vanmatericna, trebali su te ostaviti na posmatranju ako nista.. Nemoj se zezati sa tim, moze ti i zivot doci u pitanje ako se ne odreaguje na vrijeme.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 15:04:48   
madre
lepao, jesi li 5+ nedelja ili 6+ nedelja?
iskreno, beta mi deluje mala i mislim da je trebalo da bude dosta veca posle 72 sata! ne treba da prestanes da se nadas, ali mislim da treba da budes jako opreznauser posted image zelim ti svu srecuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 15:11:01   
degu
Beta se stvarno ne duplira pravilno, ali ne mora da znači da je vanmaterična, jako je mala beta da se išta vidi na UZ. Ovo može biti i biohemijska nažalost, ali bolje i to nego vanmaterična.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 22:10:18   
lepao
Ja sam svugdje citala da se tek moze bilo sta vidjeti (trudnica ili vanmatericna) kad je beta 1500 i preko.
Isla sam privatno tvrdili su zbog bete da jeste.
Nemam simptoma nikakvih ali cesto zene nemaju a bude vanmatericna.

IZVORNA PORUKA: World

Imas li kakve bolove ili nesvjestice ili nesto? Mislim da bi vec trebali 100% vidjeti ako je vanmatericna, trebali su te ostaviti na posmatranju ako nista.. Nemoj se zezati sa tim, moze ti i zivot doci u pitanje ako se ne odreaguje na vrijeme.


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 22:11:29   
World
Meni su vidjeli u 6. nedelji, pa zato kazem. Ne mora da znaci da jeste, ali opet budi oprezna dok ne utvrdis stanje.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 22:13:31   
lepao
6 je nedelja ne puna ali mi je ovulacija bila kasnije tek 18 dan.
Danas sam oper radila betu u drugoj laboratoriji i beta mi je 1470 znaci dosta veca nego juce.


IZVORNA PORUKA: madre

lepao, jesi li 5+ nedelja ili 6+ nedelja?
iskreno, beta mi deluje mala i mislim da je trebalo da bude dosta veca posle 72 sata! ne treba da prestanes da se nadas, ali mislim da treba da budes jako opreznauser posted image zelim ti svu srecuuser posted image


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.2.2014 22:14:16   
lepao
kolika ti je beta bila?
u petak idem na pregled

IZVORNA PORUKA: World

Meni su vidjeli u 6. nedelji, pa zato kazem. Ne mora da znaci da jeste, ali opet budi oprezna dok ne utvrdis stanje.


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here