|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XV
28.2.2018 18:56:03   
Tacnica86
Cao svima,nova sam ovde..od malopre😀
Cisto da vas upoznam sa mojom pricom...U braku sam sa muzem 2.5 god.,a sve ukupno 13 god.Vec dve god pokusavamo da dobijemo bebu.uradili smo sve analize koje nam je doktor davao i sve je ok.tako bar kazu.Ali nista se ne desava..planiramo da udjem u proces VTO-a,pa me zanima da li postoji mogucnost da se inseminacije preskoce,obziron da sam cula da ide prvo to,pa VTO?

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Vantelesna oplodnja XV
28.2.2018 19:02:34   
nata11
Cao Tacnica.
Postoji to zavisi od dr koji te vodi na odeljenju steriliteta. Moras se posavetovati sa njim.

Mada ako nemate konkretan problem mozes i probati. To se radi mesec za mesecom, dosta brzo to ide.

< Poruku je uredio nata11 -- 28.2.2018 19:03:13 >


_____________________________





(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 10:14:34   
vojvodjanka87
Pozdrav zenice ☺ ja samo da vam se javim i da vam kazem sta mi se dogodilo u medjuvremenu 😔 prikupila sam sve analize sem hormona koje sam trebala raditi sutra posto mi je juce krenuo ciklus i uz u kolpo,ali ja sam u cetvrtak zavrsila hitno na op stolu usled neopisivih bolova.. Navodna cista za koju su doktori u bet rekli da nije nista i da oni to ne bi dirali da ja mogu na vto sa njom nije bila obicna cista nego je to bio uvrnut i naduvan jajovod ...uklonili su mi i jajovod i jajnik😔ostao mi je jedan policistican sa potpuno zacepljenim jajovodom,sutra izlazim kuci pa od sl ciklusa ponovo u borbu sa jednim ali sta je tu je,e sad ,da li neko zna sta mi sad jos treba od papira obzirom na situaciju?

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 10:55:21   
Maslacak15
vojvojdjanka jooojuser posted image bas mi je zao sto se tako mucis....za papirologiju ti ne mogu pomoci. Ali kazes da ti je jajnik policistican. Jesi li sigurna da je endokrinoloski preduzeto sve sto moze? To je jako bitno i za uspeh VTOa. Jel imas insulinsku rezistenciju, kakvi su androgeni ? itd....

Tacnice dobrodosla. Kao prvo stani polako? Zasto se zuri sa VTO?? Da li si sigurna da vam treba ? Kazes radili ste analize koje vam je "doktor davao". Od presudnog znacaja je sta ste sve radili jel vecina doktora bas i nije revnosna. Osim toga cak i da je sve ok na prvi pogled mozda nije na drugi. Daleko od toga da te odvracam od VTO ,to je revoucionarna metodologija koja je pomogla milionima parova do sada. Ali sve jedno ja i dalje mislim da treba da bude poslednje sredstvo. I da je bolje ako je moguce ostvariti prirodno zacece.
Ovo ti kazem kao neko ko je cekao prvu trudnocu 3 godine i dva puta drzala u rukama upute za VTO ( jer nisu znali sta mi je) da bi se ispostavilo da imam trivijalan problem ( resiv sa pola tablete nedeljno) dok ne zatrudnim a inace sam super plodna otprilike. I kad je problem nadjen ostala sam do sada cetiri puta u drugom stanj sto bi rekli "iz prve", i uskoro ocekujem trece dete ( imala sam jedan spontani proslog proleca) uz besprekorne trudnoce. ne kazem da je uvek tako ali ne treba juriti i srljati. Znam kako je veruj mi, bila sam u situaciji.....

mislim da VTO ne treba odlagati u sledecim situacijama: postoji jasno definisan problem ( tipa zena nema jajovode ili su zapuseni, muskarac ima uzasan sppermiogram) itd ili pak ako je zena u kasnim 30 im, od neke na primer 37 godine. Tu ne treba gubiti vreme. A ostalima se isplati koliko god bilo tesko i mucno vrsiti pritisak na lekare da traze u cemu je problem. Pritom su bitniji endokrinolozi nego ginekolozi o cemu sam milion puta pisala.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.3.2018 11:00:12 >

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 11:25:56   
vojvodjanka87
Maslacak hvala...taj jajnik sto su izvadili zajedno sa jajovodom je bio na ultrazvuku svaki put odlican,cak je i taj jajovod na hsg delimicno produvan,kako to mi nije jasno jer je bio dvaput umotan i prekinut dovod krvi ,sad mi je ostao taj policistican pa me zanima kako to sad sa njim ide,jer planiram da uradim krioprezervaciju jc,i sto pre ponovo uci u proces vto,cak sta vise nastavljam sve od sl meseca ako dr dozvoli,nisam nikad rafila te testove ali hormoni su mi dobri svaki put,e videcemo sl meseca kakvi ce biti bez ovog jajnika. 😢

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 11:56:19   
Maslacak15
Nije Mi jasno Sto Su morali da vade i Jajnik, Al sta je tu je...kako god sad je kasno. Ne Mora da znaci da je taj Sto je policistican los. Generalno pcos se resava.ako razmisljala o krioprezervaciji vodi racuna da ih Bude dovoljno (jajnih celija). Ako mozes najbolje je ici na embrione...Samo budi istrajna. Mlada si, situacija je kompleksna Ali ima vremena. Glavu goreuser posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 13:07:58   
vojvodjanka87
Maslacak to sam ih i ja pitala,oni se nesto nasli uvredjeni sto to pitam kao gospodjo da nismo morali ne bi ga izvadili bio je sav crn i kao mandarina,bas me je to ubilo sto su njega dirali,ali ja cu nastaviti dalje da se borim nista me nece pokolebati..hoce mi sad posle vadjenja janika amh pasti posto je bio 4,1?

< Poruku je uredio vojvodjanka87 -- 4.3.2018 13:09:33 >


_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 13:41:16   
nata11
Vojvodjanka zao mi je user posted image user posted image
Jesi odabrala kliniku koja ima mogucnost zamrzavanja. I ja bih pre isla na zamrznute embrione ali videces opet sa dr.

_____________________________





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 13:46:39   
vojvodjanka87
Nisam jos dosla do toga da biram kliniku,ali planiram da ih zamrznem za kasnije da imam za ne daj boze ,ko bi se ovom nadao😞kontala sam da biram betaniju jer je tamo moj dr koji je upucen u citavu moju situaciju...samo ne znam da li da pre predavanja papira komisiji odem kod njega na odeljenje i sve mu ispricam sta mi se desilo da mi on predlozi sta dalje.

< Poruku je uredio vojvodjanka87 -- 4.3.2018 13:49:08 >


_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.3.2018 14:06:48   
nata11
Da razumem te. Ja bih ti preporucila da se vidis sa njim i posavetujes.

_____________________________





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Vantelesna oplodnja XV
8.3.2018 22:16:58   
zece
Ja sam danas bila na prvi uz I imamo 16 antralnih folikula I nekoliko malih I smo poceli sa bemfola stimulacii sutra porcinem sa kleksan a u pon idem na novi uz

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Vantelesna oplodnja XV
17.3.2018 8:13:31   
nata11
Koja je normalna vrednost estradiola (tokom stimulacije hormonima) na dan primanja stop inekcije?


_____________________________





(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Vantelesna oplodnja XV
17.3.2018 8:34:53   
Maslacak15
zavisi od broja folikula Nato. Orjentaciono se racuna 200 pg/ml po zdravom folikulu ( pazi na jedinice, pmolovi su su drugo). ... Srecno!!!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Vantelesna oplodnja XV
17.3.2018 14:42:48   
vocicana
Zece drzim pesnice da sve bude dobro.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Vantelesna oplodnja XV
18.3.2018 12:59:51   
zece
Hvala voci sutra idem na punkcije jk imamo 7 zrelih jk i nekoliko malih koj nisu za bacanje tako mi je rekao dr

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Vantelesna oplodnja XV
18.3.2018 21:52:48   
vocicana
Drzim pesnice. Toliko cu ti se obradovati, a onda da te vidim u user posted image , da pises, jer stvarno imas sta. Prosla si zaista pakao, najjace drzim pesnice stisnute!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Vantelesna oplodnja XV
19.3.2018 22:21:49   
zece
Hvalaa voci aspiracija je prosla ok imala sam 8 jk sutra cu mi drreci kada CE biti et

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Vantelesna oplodnja XV
19.3.2018 22:26:01   
Maraj
Bravo zece user posted image navijamo sadauser posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Vantelesna oplodnja XV
19.3.2018 22:27:50   
IvanaSK RR
Zece, uz tebe smo!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Vantelesna oplodnja XV
19.3.2018 22:46:13   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: zece

Hvala voci sutra idem na punkcije jk imamo 7 zrelih jk i nekoliko malih koj nisu za bacanje tako mi je rekao dr


Ajde navijamo zeceuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Vantelesna oplodnja XV
20.3.2018 0:05:16   
jess021
Zeceuser posted image user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Vantelesna oplodnja XV
20.3.2018 12:09:09   
pozitivna
draga vidim dobre vesti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Vantelesna oplodnja XV
20.3.2018 12:09:58   
pozitivna
ZECE user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Vantelesna oplodnja XV
20.3.2018 19:53:00   
veselicaa
Nova tema KLIK

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 2474
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here