|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:23:51   
Maslacak15
weeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Divno dunja!!!!!!!!!!

prelepo

uzivaj na moru

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:24:44   
Ksenix
Hvala svima na podršci! user posted image

Ja sam stvarno dobro, navikla sam da mi u životu ništa ne uspeva iz prvog puta, ali, na kraju, ipak uspeva! Tako će biti i ovaj put! user posted image
Mi smo pre deset dana kaparisali i stan (isto drugi put, prvi put je bilo u "smrdljivim" zgradama, ako se neko seća tog slučaja), tako da imam pune ruke posla.. treba izabrati te pločice i ostale zezancije.. uvek ima na šta da se preusmeri energija i uvek moramo verovati da je to što se dešava dobro za nas!

Samo jedno pitanje još.. rekli su mi da se javim kad prokrvarim.. je l' sledeći pokušaj može da se radi već u sledećem ciklusu?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:27:33   
Maslacak15
Ksenix draga, propustila sam tvoju poruku sa rezultatom. Zao mi je sto nije uspelo. Kao sto i sama kazes treba biti optimista. Mislim da savetuju tri meseca pauze. Neznam bas zbog cega ali tako je to u Srbiji.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:30:52   
jess021
Ksenix, mislim da je rano da radis odmah u sledecem mesecu. Odmori malo. Ja sam imala 3 vto, sa razmakom nekih 6 meseci.
Ne znam da li ima neki konkretan razlog sa medicinskog stanovista, ali laicki mislim da organizmu treba da se malo regenerise i fizicki i psihicki malo da se rasteretis.

< Poruku je uredio jess021 -- 13.7.2018 14:32:12 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:32:18   
Rosita
Dunjauser posted image , jako mi je drago.
Kseniks, bice, ostani pozitivna.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:34:15   
lesli
E meni se cini posto je bio fet u pitanju i posto imas jos embriona da ce te staviti jedan ciklus na mikroginon i da onda u narednom moze opet fet.
Meni je fet uspeo iz prve, ali kao da sam nacula takav neki scenario na klinici.

Ps. Samo vidi posto ste usli u pricu sa stanom, da li bi ti odgovaralo da se to prolingira neki mesec. Znam koliki je to stres, narocito sa majstorima.
Ja se nisam prepucavala sa njima vec mm, ali ne mozes a da ne posizis ako se dogovoris jedno, dodjes u stan vidis da nisu uradili kako ste se dogovorili, pa onda prepravljaju to, pa probijanje rokova... Mene je to ozviljno izludjivalo, ali ako nisi taj tip onda super :)

< Poruku je uredio lesli -- 13.7.2018 14:37:43 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:37:16   
Maslacak15
bilo bi logicno da je tako lesli. Nadam se.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:40:29   
jess021
Ksenix, izvini. Propustila sam da je FET u pitanju.
Onda moze i ranije.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 14:40:36   
lesli
Mislim da sam cula takav odgovor dok sam cekala na klinici, a neko se raspitivao kad moze da se radi fet.
Cak mislim da je nevezano da li je prethodno bio fet ili stimulacija... Ono sto mislim da ne dozvoljavaju, stimulaciju za stimulacijom. Ali to ipak ima smisla. Priprema za fet uopste nije toliko invazivna, a nekad ga Goca radi i iz prirodnog ciklusa.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 15:53:43   
dunja RR
Ja znam recimo da kada mi u septembru nije uspela VTO (bila biohemijska trudnoća), rekli su mi da već sledeći ciklus dođem, da radimo novi postupak ili da probamo iz prirodnjaka (što je po meni kao i FET kada se radi bez dodatnih injekcija? jer ja sam radila fet iz prirodnjaka, tj samo sam imala jedan, dva UZ-a i transfer). Tj tada su mi rekli da Goca uopšte na pravi pauzu ako ne uspe VTO, ali ja sam smatrala da mi treba odmor, pa sam eto kasnije otišla.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 15:56:23   
Maraj
Ksenix ja sam fet radila posle 2 ciklusa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.7.2018 16:52:55   
Ksenix
Ja sam pravila jedan ciklus pauzu posle aspiracije, zbog vadjenja polipa, tako da mi se organizam odmorio od stimulacije. Volela bih da pokušam još jednom pre septembra i kretanja u školu.. A što se tiče stana, vrlo sam tolerantna na tu vrstu stresa.. kad nisam pošizela onda kad smo izlazili iz već kupljenog i sredjenog stana, neću ni sad, kad sam još zadovoljnija novim rešenjem.. nešto se mislim, gore će biti tim majstorima.. ja sam navikla da djake stalno nešto opominjem, ispravljam i mnogo sam dosadna user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.7.2018 10:15:32   
nata11
Kako se dr odlucuju na vto bez prethodnih kontraceptivnih pilula?

P.S. Moj grad zvanicno uveo finansiranje jos 2 vto za zene do 45 godina user posted image

< Poruku je uredio nata11 -- 14.7.2018 10:23:33 >


_____________________________





(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.7.2018 10:32:05   
dunja RR
Ja sam sada išla bez kontraceptiva, sama sam tražila da idemo bez (po savetu endokrinologa) i dobili smo 10jc. Prošli put smo išli sa kontracepivima, i dobila sam 4 JC, jer mi je mikroginon previše uspavao jajnike, jedva su se pokrenuli.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.7.2018 10:35:42   
dunja RR
Ksenix draga, uradi onako kako osećaš da treba. Ako se osećaš odmorno, smatraš da je pravi trenutak (pre početka škole) i Goca kaže da može odmah, go for it.
Jedino što nisam sigurna kada klinika radi u avgustu, možda i nema pauzu, ali mislim da ipak Goca u nekom trenutku u avgustu ode na odmor. Ona radi kao mašina, i treba bar desetak dana negde da otperja. Proveri kada ne rade, pa taman radiš FET i kada Goca bude odmorna ai ti user posted image


IZVORNA PORUKA: Ksenix

Ja sam pravila jedan ciklus pauzu posle aspiracije, zbog vadjenja polipa, tako da mi se organizam odmorio od stimulacije. Volela bih da pokušam još jednom pre septembra i kretanja u školu.. A što se tiče stana, vrlo sam tolerantna na tu vrstu stresa.. kad nisam pošizela onda kad smo izlazili iz već kupljenog i sredjenog stana, neću ni sad, kad sam još zadovoljnija novim rešenjem.. nešto se mislim, gore će biti tim majstorima.. ja sam navikla da djake stalno nešto opominjem, ispravljam i mnogo sam dosadna user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.7.2018 11:23:24   
zece
Dunjaaa superr cestitam mila od srce ja sam pre dva dana bila opet na uz I u bolnici Sam bila jer sam imala povisen vaginalni iscedak I Dr su mislilli da nije bio vodenjak ali Hvala bogu nije bilo vodenjak nego kandida I na uz save je bio ok potvrdili su mi sad sigurno da je devojcica

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.7.2018 12:51:18   
Ksenix
Drage žene user posted image
Danas sam malo racionalnija, smirile se strasti user posted image Juče sam imala želju da što pre nastavimo, ali, posle razmišljam.. nije problem stres oko stana, ali može biti problem moje ležanje i čekanje a treba tražiti koješta za stan i obilaziti.. kad već nije sad uspelo, da bar stan bude sredjen kako treba, pa sa novim stanom i energijom u novi pokušaj.. Naravno, još bolje da i Goca bude odmorna.. tako da.. sačekaćemo lagano septembar user posted image

zece, divno za tvoju trudnoću i devojčicu! user posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.7.2018 13:48:20   
Ana RR
Dunjaaaaa!!! Divno! Znala sam da je sve kako treba!! Cestitam 😙😙😙

Mi se vratili sa plaze da malo odmorimo i setih se da si trebala raditi uz.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
27.7.2018 17:59:40   
vojvodjanka87
Dunja cestitam i ja user posted image user posted image Sad se opusti na moru i uzivaj Ja sam happy jer smo prekjuce dobili pozivno pismo za nasu prvu vto idemo na konsultacije pocetkom oktobra ,nadam se do decembra ce biti odradjeno...user posted image

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.7.2018 8:58:03   
dunja RR
Anči, Vojvođanka, hvala drage user posted image

Vojvođanka, navijamo, javljam nam ovde novosti:)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.7.2018 14:51:50   
MojMiki
Drzimo palceve da bude sve ok. Javljaj nam user posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.7.2018 21:11:36   
vojvodjanka87
Hocu drage hvala vamuser posted image necu da se nerviram oko toga bice sta bude bitno da je pocela ta pricauser posted image

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.8.2018 1:53:11   
zece
Mi smo godinama mucili muku sa spermogram om za nakraj juce kod mm slucajno Dr otkriju da mm boluje od hasimotov sindrom nijedan Dr nije nam rekao da mm treba da ispita hormoni zbog astenozoospermije I juce he slucajno isao kod internist zbog bolki u zeludcu I dr mu je rekao da vidi u kakvo mu je stanje I tiroidna zlezda na uz I imao sta videti tiroidna zlezda Duplo uvecana tsh isto I antitpo isto toliko sam se razocarala nez I samo su mi rekli trudna si sta hoces zasto te vec interesuje interesuje me jer ne planiram ostati sa jednom detetom I bez muza interesuje me jer I drugi ljudi muke muce kao I mi sto smo se mucili

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.8.2018 14:33:47   
MojMiki
Zece ja imam hasimoto i sasvim slucajno sam to otkrila pre 10g ( sa 25g), vrlo je nepredvidim simptomi mogu biti svakakvi a mogu biti i skroh prikriveni odnosno da se naviknemo na njih. Zao mi je sto tvoj suprug ima hasimoto, ali sa druge strane je odlicno sto je otkriven i sto mozete da se borite sa njim sada. Sto manje stresa je vise od pola terapije...kazu pesma je lek za stitnu. I naravno obavezna terapija i kontrola. Ne zelim da te plasim, ali to je autoimuna bolest i nasledna....vidi kad se porodis da li se u tom porodilistu radi skrining stitne zlezde. U Srbiji se radi po automatizmu od skoro.

Kako si ti? Kako napredujes?
Dodji nam u trudnicke teme :-*

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.8.2018 18:51:18   
MojMiki
http://mislipozitivno.com/dobar-dan-ja-sam-hasimoto/


(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here