|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
21.8.2017 20:47:55   
Mali Potter
Pozdrav svima, evo da se i ja prikljucim ovoj temi. Nama je zakazana vto za oktobar, trenutno pijem Belaru, ali ono sto je meni bilo malo čudno jeste što su mi dali ove pilule bez ikakve prethodne provere hormona?? Imala sam samo neke rezultate stare dve godine koje sam priložila prilikom prvog pregleda, što je bilo u decembru prošle godine. Kada sam pitala da li treba da ponovim hormonski status pre početka procesa vto, dobila sam dva skroz suprotna odgovora. Naime, jedna sestra mi je rekla da nema potrebe za hormonskim statusom jer oni meni daju terapiju bez toga, dok mi je druga sestra rekla da naravno da treba da uradim hormonski status pre nego što krenem sa kontracepcijom. Da li je kod vas bila ista situacija? Ili je to posledica toga što su oni u tom periodu bili na kolektivnom godišnjem, pa i nije bilo lekara sa kojim sam mogla da se konsultujem oko toga.. user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
23.8.2017 10:21:40   
nata11
Mali Potter meni u KC Nis nisu ponavljali hormone pre stimulacije osim prolaktina koji mi je uvek problematican. Pitaj opet, pozovi.

_____________________________





(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
6.9.2017 20:44:28   
dragicica
Mali Potter, hormone ce ti proveriti prilikom prvog ultrazvuka i na osnovu rezultata se krece sa stimulacijom,naravno ako su zadovoljavajuci. Budi bez brige i samo napred user posted image Znaci,prvo ultrazvuk,pa vadjenje krvi i cekanje rezultata...


< Poruku je uredio dragicica -- 6.9.2017 20:46:52 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
6.9.2017 21:18:23   
Mali Potter

IZVORNA PORUKA: dragicica

Mali Potter, hormone ce ti proveriti prilikom prvog ultrazvuka i na osnovu rezultata se krece sa stimulacijom,naravno ako su zadovoljavajuci. Budi bez brige i samo napred user posted image Znaci,prvo ultrazvuk,pa vadjenje krvi i cekanje rezultata...



Hvala na podrsci dragicice user posted image Gde si ti radila VTO? Kakva su tvoja iskustva?

(odgovor članu dragicica)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
7.9.2017 22:50:07   
dragicica
Prva vto Spebo neuspesna, druga takodje kod njih uspesna user posted image . Sto se tice njih nemam lošeg iskustva, jedino guzve malo smaraju ali mora se sve pregurati. Za njih sve pohvale!!! Inače, u pitanju je icsi metoda oba puta.

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
19.10.2017 21:03:20   
Ivanica83
Eto i ja docekala transfer 17 og ..ubacene su 2 blastociste , i sad cekamo.. pitala bih devojke dali su osecale neko blago boluckanje u stomaku.. od tranfera to osecam pa se plasim malo user posted image

(odgovor članu dragicica)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 11:45:02   
Mali Potter
Ivancice83 i meni je tog dana radjen transfer user posted image , i ja sam sad u fazi cekanja user posted image , a vreme prolazi neverovatno sporoooooo
Sto se tice boluckanja, ja ga imam od transfera u predelu jajnika, vise je kao neko ziganje prilikom naprezanja, a ne konstatna bol..kazu da je to dobar znak user posted image

(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 11:52:06   
Ivanica83
Isto tako u predelu jajnika... veruj mi da me zabrinulo, nije konstantno ali s vremena na vreme osetim, inace druge simptome nemam za sada, grudi ok apetit malo smanjen ali mislim da je od lezanja, ne trosim se kako da ogladnim ? 😀 a vreme ne ide sporo nego STOJI 😀😀😀 ali navijam za nas bice dobro sigurno.. javi se obavezno ako te mrvice daju neki znak 😘😘😘

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 12:08:08   
Mali Potter
Pretpostavljam da je to delom i zbog punkcije, mada mene nisu boleli jajnici tad, nego su poceli posle transfera.. Meni grudi blago osetljive, kao kad treba da dobijem, a ovako druge simptome nemam. Kad su tebi rekli da radis betu?

(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 12:09:46   
Ivanica83
14 dana od transfera ..e sad ne znam dan transfera dal se racuna ili ne?

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 12:15:29   
Mali Potter
Mislim da sam negde procitala da je dan transfera nulti dan, ali zvacu ih da proverim user posted image Jooooj, ko ce izdrzi 14 dana...user posted image

(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 12:26:47   
Ivanica83
I ja se pitam ko 😀 a jesu li tebi ubacili blastociste ili osmoceliske embrione?

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 12:30:22   
Mali Potter
Meni su vratili treceg dana osmocelijske, jedan sa ocenom 5, i jednu cetvorkicu. Kako stojis sa raspolozenjem? Ja sam cas happy, a cas mi dodje da ujedam i placem bez razloga user posted image

(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 12:35:18   
Ivanica83
Nemam neke krize kako sam ocekivala... drzim se nekako, uvek je neko tu pa skrenem misli.. ja sam stimulaciju radila jos jula pa imala hiper i odlozili za septembar transfer, ko za inat ja se u septembru prehladim i to bas bas.. i opet odlozili za oktobar, ubacili mi dve blastocistice kazu extra kvaliteta inace imam 9 ( sad vec 7) blastociste i 3 osmoceliske smrzlice 😀

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 13:34:43   
nata11
Ivanice jesu ti oni predlagali da ubacis 2 blaste?

_____________________________





(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.10.2017 13:36:33   
Ivanica83
Nisu ni pitali 😀 rekli odmrzli ih odlicne su i ubacili 😂😂😂

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
25.10.2017 15:54:09   
nata11
Ja nisam prosla za Spebo user posted image user posted image
Ispunili su bonus za ovu godinu. Sada ostaje da cekam pismo da vidim da li ce me prebaciti za neku drugu kliniku ili ce me mozda odloziti za 2018.

_____________________________





(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
25.10.2017 16:49:04   
Ivanica83
Ukoliko su oni ispunili svoje brojno stanje za 2017 mozes da promenis ti kliniku ili da ih obavestis da si ipak zainteredovana za Spebo i da cey cekati slobodan termin.. ni slucajno nemoj da dozvolis da te ubacuju tamo gde ima mesta .. moj savet ti je bilo koja privatna klinika. 😉 ja sam prvo odabrala narodni front ali posle histeroskopije koje sam tamo odradila i na moju srecu da je odeljenje za vto u tom trenutku bilo u renoviranju, promenila sam za Spebo i ne kajem se..pristup sa pacijentima je za razliku od fronta 1000% bolji

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.2.2018 10:58:23   
nata11
Ivanice jel planiras odlazak na novi postupak ? po smrzlice user posted image

_____________________________





(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
9.3.2018 17:51:48   
Ivanica83
Insulin mi je povećan već tri nedelje sam na terapiji..krajem meseca ću ponoviti snalizu ako je nadam.se ok rezultat bože zdravlja aprila idem user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
31.3.2018 8:29:49   
nata11
Da bacim i ja koju.

Generalno sam zadovoljna klinikom. Ja sam njihov pacijent bila i ranije ali je ovo prva ivf kod njih.
Za razliku od drzavnih vidi se razlika u ponasanju sestra i organizovanosti. Sve nekako ide lakse i brze. Nema predugog cekanja, terapiju za RFZO pacijente izdaju da se sami bockate ( sto nije slucaj u KC).
Ovog puta je ceo proces zavrsen za 21 dan.Usla u postupak bez kontraceptiva 2 dc kada mi je radjen UZ i vadjeni hormoni. Primala terapiju 11 dana i odlicno reagovala- 20 JC od toga 7 blasti. Endomentrijum je bio odlican na dt 9,3. Plasili su se OHSS pa sam posle punkcije imala kontrole svakog jutra ali sve je bilo u najboljem redu. Na preporuku nase clanice koju sam upoznala na prethodnoj vto user posted image pila sam sportske vode sa elektrolitima (3 flase dnevno) i UZ je bio odlican, ni kap vode u jaj. Hipatija hvala do neba na ovom otkricu user posted image
Ono sto je u ovom procesu bila novina da kazem je uvodjenje Fraxiparina 0,3 od punkcije. Kod mene najbolnije jeste transfer zbog zavaljenje materice i ostrih uglova koje ima pa sam uvek ja ta koja najduze zaglavi na transferu ali i to se izdrzi.
Vracene 2 blaste i onda sam se 5dpt probudila strasno nervozna i jednostavno sam znala da je to to. Tako mi je bilo i u prvom procesu kada sam 6dpt krenula da blago krvarim i mucila se sa betama, utrogestanima i inekcijama narednih 15 dana. Znala sam sta me ceka i nisam ni imala volje da odmah radnim betu. Po dogovoru sa klinikom povecala sam dozu U oralno, ukinula Fraxiparin ali se nisam nadala. Da nisu oni insistirali ne bih ni vadila iskreno Betu. Posle ovoliko godina upoznate svoje telo i znate sta sledi.
Sto se tice placanja posto vidim da to svi spominju nisam imala utisak da je to nesto *najbitnije*. Mi smo imali zamrzavanje i cuvanje za par meseci i to su rekli mm moze i da me odveze kuci pa da se vrati kada stigne da nije problem.

Ono sto je veoma uocljivo da njima treba prosirenje klinike i jos dr jer je zaista veliki broj pacijenata. Sestre prave raspored tako da se ne formiradju ogromne guzve ali ipak je mali prostor. Takodje sto meni znaci iako sam u istom gradu, gotovo sve mogu zavrsiti mailom na koje odgovaraju u sto kracem roku (sto je za KC naravno misaona imenica).

Naravno predaje nema, kao sto rekoh ja sam betu preplakala 2 dana pre nego da je vadim i vec sledece nedelje idem kod dr za papire za novu vto preko RFZO a do tada idem kod dr na konsultaciju. Razgovarali smo o histeroskopiji ( kojih se ja uzasavam a na pomen laparoskopije mi dodje da cupam kosu), videcu da li je to u opticaju ili bih tokom leta uradila FET iz prirodnog ciklusa.


_____________________________





(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
31.3.2018 9:54:51   
Maslacak15
Natouser posted image . Samo budi hrabra...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 947
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here