|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   `rupica na guzi`
3.11.2009 18:47:49   
marija17
danas smo bili na prvom pregledu i kaze dr da odemo kod hirurga da pogleda, jer beba ima rupicu izmedju trticne kosti i anusa, kaze dr da je to nasledno..ostalo nisam cula od malog koji je urlao za medalju,mada mi nista nije znacajno govorila,osim da se to desava i da odemo kod hirurga da ako...ne znam sta onda hirurg uradi to i to.
rado bi napisala kako se zove `to` ali na uputu nikako ne mogu da provalim sta pise,pa me interesuje da li se neko susreo sa tim i ocemu se radi, ili ako postoji ovakva tema da me neko uputi ka njoj
pozzz

< Poruku je uredio marija17 -- 3.11.2009 18:49:14 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: `rupica na guzi`
3.11.2009 19:25:07   
dunja RR
ja imam tu rupicu od rodjenja samo se sada slabo vidi jer sam se 15kg ugojila, meni nikada nije smetalo i mama mi nikada nije spominjala da je bilo koji dr kada sam bila mala to komentarisao i dijagnostifikovao, ja sam se sazivela sa tim i uvek mi delovalo slatko, a mesto na kom se nalazi je bas iznad guze na samom dnu kicme, znaci nije u mesu nego u kosti, velicine vrha prsta.........

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: `rupica na guzi`
3.11.2009 21:50:41   
marija17
jeste to je to, hvala sad mi je bar lakse user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: `rupica na guzi`
3.11.2009 22:00:22   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: marija17

jeste to je to, hvala sad mi je bar lakse user posted image


ti proveri za svaki slucaj, ali meni stvarno nikada nije smetalo, bice dobro bebacuser posted image

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: `rupica na guzi`
4.11.2009 13:10:46   
Rivana
Mom Luki su rekli da ima neki zarez na guzi i da je zato sklon urinarnim infekcijama user posted image ako je meni nesto jasno......user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: `rupica na guzi`
4.11.2009 23:57:22   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: dunja

ja imam tu rupicu od rodjenja samo se sada slabo vidi jer sam se 15kg ugojila, meni nikada nije smetalo i mama mi nikada nije spominjala da je bilo koji dr kada sam bila mala to komentarisao i dijagnostifikovao, ja sam se sazivela sa tim i uvek mi delovalo slatko, a mesto na kom se nalazi je bas iznad guze na samom dnu kicme, znaci nije u mesu nego u kosti, velicine vrha prsta.........

Ovako isto ima moja beba i niko nam nista nije rekao ni dao uput. Ima i mala od moje drugarice i bas sam je pitala za to. Kaze da nije nijedan dr komentarisao. Prosto je takva anatomija tog dela tela.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: `rupica na guzi`
5.11.2009 22:59:55   
marija17
hvala svima, u svakom slucaju u narednih 10 tak dana idemo kod hirurga,pa cu bas okaciti sta mi je rekao i o cemu se radi.
pozz za sve
p.s ovaj forum je zlata vredanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: `rupica na guzi`
6.11.2009 0:02:20   
dacica
i ja imam tu rupicu,i nikada mi nije smetala,niti sam imala problema,ne sekiraj se...pozzz

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: `rupica na guzi`
28.4.2011 21:12:16   
Mala Loojka
Moj mali ima rupicu ispod trticne kosti/iznad anusa... Kao da je neko cackalicom probusio...
Prva doktorka me je preplasila i rekla da je mozda spina bifida(a ja koliko sam procitala to se javlja na kicmenom stubu, al ajde) i dala mi uput za rehabilitacioni centar... Tamo su mi rekli tek u maju da zovem da zakazem... Onda mi je druga doktorka rekla da je to neki repic, ili kako vec zovu, i da je bitno da ne vlazi i dala mi uput za Tirsovu za neurologa... WTF??? I zacudila se sto mi ova prva dala uput za taj centar... POLUDELA SAM... ne znam sta da mislim...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: `rupica na guzi`
28.4.2011 23:39:42   
AndreaK
ja sam primetila kod Mateja nesto nalik ovom sto vi ovde opisujete, pomislila sam da je mozda normalno i da ce nestati kako on bude rastao... a to sam primetila jer sam zagledala inace se ne vidi mnogo... do sada nisam znala da se tome pridaje neki znacaj...

al bas cu skrenuti paznju doktorki na prvoj kontroli...

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: `rupica na guzi`
29.4.2011 11:33:37   
ivaj
I ja imam to pa je i Jana nasledila od mene.
Nikad mi nije smetalo,pa verujem da nece ni njoj.

Eto nisam imala pojma da to ima jos nekouser posted image
Mislila sam da sam izrod i da mi je to neki vesticiji znakuser posted image (salim se)

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: `rupica na guzi`
29.4.2011 11:48:32   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ivaj

I ja imam to pa je i Jana nasledila od mene.
Nikad mi nije smetalo,pa verujem da nece ni njoj.

Eto nisam imala pojma da to ima jos nekouser posted image
Mislila sam da sam izrod i da mi je to neki vesticiji znakuser posted image (salim se)



hahhaham ni ja, mislila sam da sam jedina user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: `rupica na guzi`
30.4.2011 7:51:25   
Mala Loojka
Znaci to nije nista opasno ?:)
Ja se uplasila da nije, ne daj Boze, spina bifida...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 11:36:44   
Beatris
Zdravo svima!Nasla sam ovu temu,pa vas molim za pomoc,vidim da pisete o rupici iznad anusa.Moj mali bebac ima dva meseca i pre nekoliko dana sam slucajno videla da ima rupicu,udubljenje iznad analnog otvora,dva,tri cm iznad.Pokazali smo to pedijatru,ona je samo rekla da je to spina bifida i da moramo pratiti.Nije nas uputila ni kod jednog specijaliste.Jako sam zabrinuta,pa vas molim da mi kazete sta mogu da ocekujem,dr nije nista vise komentarisala i kada smo pitali nista konkretno nije odgovorila.Marija 17 kako je tvoja beba,jeste li obavili jos neke preglede i sta su vam rekli?Mala Loojka kako je tvoja beba i sta su vama rekli na tim pregledima?

   P.S. Meni je u 13-oj god dijagnostikovana spina slucajno,prilikom rendgenskog snimka kicme i niko to vise nikada nije komentarisao.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 11:39:13   
dunja RR

Ja je imam ceo život (rupicu). Niti mi je neko ikada spomenuo da to može biti opasno niti sam imala bio kakvih problema. To je moje iskustvo.

(odgovor članu Beatris)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 11:42:48   
Beatris
Hvala ti,videla sam tvoje objave,nadam se da i mom bebcu nece praviti problem.A jesi li ti nekada snimala kicmu i da li su ti nesto rekli,jer ukoliko je to spina bifida moralo bi da pokaze na snimku?hvala veliko!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 11:45:18   
dunja RR


Ne znam da li su nam na onim sistematskim pregledima kada smo bili klinci snimali kičmu. Inače, nikada nisam snimala kasnije, kao odrasla.

(odgovor članu Beatris)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 12:14:00   
Leana
Beatris, mom sinu je na prvom pregledu pedijatrica to primetila i dala nam uput za neurologa u Tiršovoj. Tamo su nam rekli da je ok pošto je on imao normalnu motoriku za taj uzrast (ne sećam se više, ali ga je vrtela, pomerala, gledala mu noge...), a ništa nije curelo iz te rupice. Otišli smo na njenu preporuku i na ultrazvuk i tamo su videli da su mu ti zadnji pršljenovi malo drugačiji ali da će to vremenom da se sredi. Išli smo posle opet na ultrazvuk sa otprilike 6 meseci i sve je bilo ok. Rekli su nam da je to spina bifida oculta, to je njen najblaži oblik i može da izazove probleme sa urinarnim infekcijama, a i ne mora. Nama do sad nije.
E sad, ja sam ovaj medicinski deo objasnila kao totalni laik, pa će ti se možda javiti neko stručniji da me ispravi. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 12:26:19   
lanajelena
Ma necu vise nista da citam,sad sam se prestravila,moja Lana ima tu rupicu (bar kad bi neko od vas slikao da vidim da li je to to user posted image ) ima 4,5 god pa valjda bi neko primetio da nesto nije ok,meni je to bilo bas slatko

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 12:30:16   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ma necu vise nista da citam,sad sam se prestravila,moja Lana ima tu rupicu (bar kad bi neko od vas slikao da vidim da li je to to user posted image ) ima 4,5 god pa valjda bi neko primetio da nesto nije ok,meni je to bilo bas slatko


I ja, svašta sam sada iščitala, kao može da se otkrije i u poznijim godinama user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 12:40:05   
Leana

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ma necu vise nista da citam,sad sam se prestravila,


a ja baš napisala ovo da vas utešim da nije ništa strašno, izgleda da nisam dobra u tešenjuuser posted image
Ako ti je dete ok, a pošto ima 4,5 godine sigurno je ok jer bi se nešto primetilo, onda nemaš zašto da brineš.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 14:15:08   
Beatris
Hvala Leana najlepse.I ja cu videti sa mojom doktorkom da nas uputi kod neurologa.Nas decak ima dva meseca i ja smatram da je njegova motorika za taj uzrast dobra,ali bih svakako volela da to vidi i neko od strucnjaka.Hvala najlepse,nadam se da ce sve biti dobro.

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 14:25:00   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Beatris
Pokazali smo to pedijatru,ona je samo rekla da je to spina bifida i da moramo pratiti.Nije nas uputila ni kod jednog specijaliste.

Ako je spina bifida stvarno, dalje zavisi od pozicije (kod kod pršnjena je) i da li je prate neke paralize i/ili gubitak osećaja. Zato je bitno da ga pregleda neurolog.
Ipak, dok malo ne poraste, nećete moći da znate tačno koliki je problem (ako je spina bifida) dok ne počne da bude više samostalan i da može da se odrade testovi za ispitivanje veličine problema. U najlaškem obliku obično postoji problem sa motorikom bešike, tj. nevoljno mokrenje, ali može vremenom da se ispravi.

Ako ste u prilici da se konsultujete sa neurologom, ja bih to uradila na vašem mestu. Čisto da znate opcije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Beatris)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: `rupica na guzi`
6.12.2011 14:38:15   
Beatris
New Mom hvala najlepse,definitivno cu posetiti neurologa da cujem njegovo misljenje.Mom malom se rupica nalazi malo iznad anusa,pa pretpostavljam da i ukoliko se radi o spini nije nista ozbiljno,jer sam citala da ukoliko je postavljena nize na kicmi  pravi manje probleme,laicki receno.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: `rupica na guzi`
27.8.2017 18:11:24   
Tatjana.87
Pozdrav svima mom bebcu je na prvom pregledu pedijatra nakon porođaja viđena za sakralna jamicu, pa su mi rekli da je ona pokazatelj da nešto nije u redu i tako se i ispostavilo,na ultrazvuku su videli da mu je proširen pijelon,i sada nam slede kontrole u lokalnom dispanzeru i u Tiršovoj...

(odgovor članu Beatris)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here