|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelja pr...
22.4.2009 23:09:55   
eugenija
Imam super prijatelje sa super klincem koji ima 4 godine.. ALI!!!

Kada dođu, ja posle toga 5 dana sređujem stan, vraćam sve na svoje mesto, ribam, brišem, perem i lepim šta je slomljeno...

Prošli put je razvalio tapacirung sa stolice za komp, išarao markerom sav moj krevet, otkinuo lajsnu od laminata, otkinuo ručicu od regala, sve banane ogulio (dva kilograma) i ostavio tako (ni jednu nije ni gricnuo) i sve iz kuhinje izvadio napolje, te se bacio na moj donji veš i razbacao mi sve gaćice i grudnjake gde je stigao...

Mama i tata sede mirno, pričaju, piju kafu, tu i tamo kažu kratko : "Ne, ne!" i nastave sa pričom. On ih ne ferma ni za živu glavu... Tu i tamo ja napustim priču sa njima i posvetim se njemu, dam mu da crta, dam mu da se igra, ali on ne želi da crta po papiru, lepši mu je moj kauč... Onda pričam s njim da to nije u redu da se dira, da ja ne dam zbog toga i toga, ali može recimo da slaže kockice, ili da se igra sa nečim drugim, čak bi se i ja igrala s njim, samo da ne lomi ništa.. Ali on se sav namrgodi (inače se nikada ne smeje, sav je namrgođen i ozbiljan) i nastavi po svom.

Treba da dođu da vide novi stan, ali ja sam sva u grču, jer ne znam šta će ovog puta polomitiuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:15:01   
Sneža
Jao Eugenija,pa dobro ti to trpiš,ja bih popiz**** najstrašnije.Pa mislim jesu li oni ćoravi pa ne vide šta njihovo dete radi?Ju ju,pa bre nemoj slučajno to više dopuštati,pa šta će tek biti kad dođu a ti sa bebom,hoće li malo šarati i po bebi,a oni gledaju???user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:16:02   
eugenija
Veruj da se i toga plašim... Stvarno me to muči...user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:19:13   
Sneža
Pa reci im ženo,vaše dete je malo nestašnije nego što je normalno(kao malo nestašnije-a u sebi garant poželiš da ga baciš kroz terasu),pa lepo vas molim da pazite na njega dok je ovde!I tačka!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:22:16   
eugenija
Ma kažem, nije da ne kažem, komentar je : "Ma nemoguć je, ne znamo šta ćemo s njim!"


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:22:38   
Mai
Ijaoj

Pa to jos nisam videla. user posted image user posted image user posted image  
Stvarno ima svakakve dece, ustvari roditelja.
Mislim da moras odmah to da im kazes narocito ako su ti dobri prijatelji, da malo povedu racuna o klincu kada su u gostima. Ako su prijatelji pravi, shvatice svoju gresku i razumeti te


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:27:02   
Sneža
Eugi,da li bi ti da imaš tako nestašno dete sedela i pila kafu dok on drugarici rastura stan?Mislim možda i bi i ja da sam ga dobila u 18-toj godini,ali u ovim našim god.?user posted image ,onda tvoja drugarica ima neki ozbiljan problem,mislim neznam možda grešim ali moje mišljenje je takvo.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:32:58   
eugenija
Ima problem, izuzetno se bori za sinovljevu ljubav.. zanemaruje i supruga i prijatelje i porodicu, i sebe, i sve je posvećeno sinu i sve je dopušteno sinu.. Ima neku potrebu da bude voljena bez rezerve i užasne scene pravi, recimo, gleda se crtani film "U potrazi za Nemom", ide scena sa nekom ribom sa zubima, on sedi normalno gleda, ona, ničim izazvana pita : "Sine jel se bojiš dućo mamina?" (dete uopšte nije pokazalo strah), on kaže "Ne bojim!", nastavlja da gleda... Zatim ga ona uzima sebi u naručje, ljubi po celoj glavi kže : "Ne boj se, mama te čuva!"

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:34:37   
MERYEN
user posted image Isti slucaj sa nasim prijateljima samo je devojcica u pitanju,uzas jedan,sve sam trpela dok se nisam porodila vise ne,povucem je za ruku i kazem glasno gromovito,TO NE MOZE,TO SE NE DIRA,BEBA SPAVA SEDI TU I NE POMERAJ SE,ne pomaze to puno,juri ona i dalje ali i ja za njom,pa joj posle pola sata dosadi i sedne pored majke ajmo kuci ajmo kuci.Meni bude zao pa se igram sa njom malo,i uglavnom se smiri objasnim da je beba tu da mora da bude tisina da on spava i tako ma sou je sa njom.

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:43:46   
Sneža
Ma Eugenija,ti ćeš to morati da rešiš,ako ne lepo a onda...

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:44:39   
eugenija
Joj draga Meryen koja je to muka... Al po svemu sudeći, i ja ću tako kada se beba rodi, nema mi druge... Pa nek bude i "Ajmo kući!".. Ipak ne smem dozvoliti takvo ponašanje u svom domu!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.4.2009 23:51:51   
MERYEN
Velika muka draga,znam to odlicno,ja sad nemam vremena da jurcam za tudjom decom,zelim da se posvetim svom detetu,a ne da provedem sate cisteci za njom,i dok je kod nas najvise me plasi da se ne povredi razbije jednom je nadjem zaglavljenu izmedju kreveta i zida ja jedva ruku provucem ona pala na glavu samo joj nogice vire imamo i sliku njena mama je slikala dok sam se ja presekla ziva ....

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 0:02:05   
Didy
Joj, ala ste me našle! Već danima razmišljam o toj temi...
Naše kumče dođe baš često kod nas sa mamom i tatom i tada se sve sklanja sa stola i što je njemu na dohvat ruke, jer on sve dira, a roditelji ne reaguju. Danas su tek odreagovali kad je došao iz spavaće sobe sa makazama u ustima (udarili su ga po dupetu, a on je histerisao i vrištao 10 minuta, a oni nisu reagovali na urlanje). Kao, reaguju oni, ali to je: "Hajde, idi ti po njega!" "Neka, idi ti." "Neka, kuma će." I to je pilo vode dok se nije naša beba rodila. E, sad ne mogu ja sama da pazim na oba deteta istovremeno. Imam osećaj da dođu kod nas bukvalno da se odmore od svog deteta, jer ga mi čuvamo. I već mi je prekipelo, a ne znam kako da im kažem, a da se ne uvrede. Otvara kantu za đubre, pretura po njoj, zagrize pet jabuka odjednom, izmrvi keks po celom stanu, svlači stolnjak, kida igračke, cepa knjige... Roditelji skoro da ni ne odreaguju.
Jednom je mm popravljao utičnicu baš kad su oni došli. I mali posle nekog vremena zgrabio zice koje su virile iz zida i čupa (sreća pa je osigurač bio odvrnut). Ja dodjem i lupim ga malo po ruci, a mm me posle kritikovao zašto ja diram tuđe dete. Mislim, znam da nije trebalo, ali već me je cela situacija izvela iz takta. Šta da je zaista bilo struje? Da li bismo mi bili krivi zbog, ne daj bože, nekih posledica?
Nisam pametna, a muči me već danima...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 0:10:15   
Sneža
Ma dete ko dete,naravno uvek ima nestašnijih i razmaženijih od drugih,ali meni nisu jasni ti roditeljiuser posted image baš me živo zanima šta kada neko isto takvo dete dođe kod njih u goste!

< Poruku je uredio Sneža -- 23.4.2009 0:11:15 >


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 0:18:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža
Mislim možda i bi i ja da sam ga dobila u 18-toj godini,ali u ovim našim god.?user posted image ,

Joj ja imam 20 al bih poludela i ko zna kako odreagovala posto strasno mrzim nevaspitanu decu a i jos gore roditelje!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 23.4.2009 0:19:15 >

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 6:33:01   
Anoniman
Ja na ovu temu imam da kažem dve stvari:

1. Moj Luka je nestašan. Kod jednih prijatelja koji sada imaju bebu baš ima prostora za trčanje u hodniku, i tamo uvek deca trče. Kada se rodila beba, ja sam ga smirivala kao "Psssssst beba spava", ali su on bili u fazonu "Pusti ga, ne smeta joj!", i zaista mala spava bez problema dok se deca jure. Naravno, kada se pretera - urgiram. Međutim, onda je počelo otvaranje ormana, čupanje cveća, vuče zavese - e to već nije išlo. Nikada ne sedim mirno ako takve stvari radi. I kada se već previše uspali, i kada ne mogu više da ga kontrolišem - odemo kući.

2. Kada mi dolaze gosti, kod mene se zna: čokolada se jede isključivo u maminom krilu, ne maže se po nameštaju, niti se musave ruke brišu o kauč. Jednostavno: ne može. Ako neće da jede čokoladu u maminom krilu - neće je jesti. Bojice - ne dam! To mora da se rasčisti sa odraslima. Deca su deca - ne kapiraju, posebno ako roditelji ne reaguju.

EUG, ja ti kažem ovako: ako ste vi zaista prijatelji reci otvoreno: HEEEEEEEEEEJ LJUDI, PA IPAK JE U OVOM STANU SVE NOVO, NIJE MI PALO SA NEBA, AJDE ISKONTROLIŠITE DETE DA NE UNIŠTAVA ONO ŠTO SAM JA STVORILA! I SVAKI PUT KADA KRENE DA RADI NEŠTO ŠTO TI NIJE PO VOLJI, RECI IM DIREKTNO - "RECI DETETU DA MI NE ŠARA NAMEŠAJ!", ILI JEDNOSTAVNO USTANEŠ, UZMEŠ DETETU BOJICU I GOTOVO! Nek se dere...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 6:42:09   
Lu
Joj kako je to nezahvalno kad moraš smirivati tuđe dijete u svojoj kući pored njegove majke.
Eugi to se mora izreći naglas onoliko puta koliko je potrebno da ta majka shvati da nije uredu da njeno dijete uništava tvoj stan.
Jedna je stvar očigledana,ona ima problem sa djetetom ali ti ne treba da ispaštaš zbog toga,pogotovo što upravo iščekuješ svoje.
Imam jednu takvu osobu kojoj je svejedno da joj sin skače po glavi,lomi stvari po kući itd...
njen izgovor je ne mogu mu ništa takav je...ma mislim ludilo, to dijete jede cigarete pred njom a ona nemoj sine i nastavi gledat seriju...
Isto bi ona dozvolila mom sinu da radi kod nje što hoće,moj Roko vidio od njenog malog da se popeo u patikama prljavim na krevet i skače i krene on za njim... ma stani mali da ti nije palo na pamet a ona kaže ma pusti ih,
halo pa ja to ne dozvoljavam u svojoj kući niti u bilo čijoj i kraj priče.
Ona kad dođe ja se više posvetim njenom sinu,kao što kažeš Eugi,to se ne smije evo igrajte se stim itd...
Ona je to primijetila i izbjegava da dolazi(rodbina smo pa je ponekad neizbježno)ali meni je svejedno ako ti ne možeš naučiti svoje dijete da ne radi sr... neću ni ja, ja imam svoje ali što ne dam njemu da radi u kući ne dam ni drugoj djeci,kraj priče.
Shvati da si u pravu 100% i nemoj da imaš grižnju savjesti, s nekim osobama jednostavno nema dobrog načina za ukazati na grešku!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
23.4.2009 8:18:27   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 8:21:46   
Anoniman
ono što svojoj djeci ne dozvoljavam neću dozvoliti ni tuđem ...
a ni moja djeca neće raditi gluposti u tuđoj kući taman da ta osoba dozvoljava da joj se sruši kuća...

tako da se radi toga od muževog prijatelja žena naljutila ... i od tada hvalim te Bože vise nikad mi nije došla ... a meni kao krivinauser posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 8:25:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

ono što svojoj djeci ne dozvoljavam neću dozvoliti ni tuđem ...
a ni moja djeca neće raditi gluposti u tuđoj kući taman da ta osoba dozvoljava da joj se sruši kuća...






Vala bas tako. Kad moje dete pravi gluposti u gostima ja ga grdim i  ako ne vredi ni to ja ga pokupim i vodim kuci. A ne mogu da se naljutim ako ga neko drugi ukori, pa mora dete da slusa starije, pa i druge ljude osim svojih roditelja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 8:28:50   
Anoniman
upravo tako Zille ... ako sam u gostima ... i ako nece da me poslusa ... za ruku i idemo kući ... kratko i jasno

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   [Obrisana poruka]
23.4.2009 8:30:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 8:36:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagi

Cinjenica je da ima ljudi kojima djeca uopste smetaju ja imam takvih par jednostavno ne idem kod njih ja ih zovem osobenjacimauser posted image


ima Gagi... ali ja i to poštujem ... ja imam par prijatelja koji ni u ludilu ne bi imali djecu... čak ni muza ili zenu...jednostavno su takvi ... njima su neke druge stvari na pameti ... medjutim moju djecu jako vole ... ako nista vise onda radi mene jer su moji prijatelji ... i znam da uvijek paze za svaki praznik i rodjendan da dodju i ako ja nemam obicaja da ih zovem

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 11:54:56   
Modessty
ja neznam dal je to lepo ili ne ali ja ne trpim da mi dete upropašćava nameštaj. Može da se igra koliko hoće, da crta, da razmrvi smoki po tepihu...dete je dete!user posted image Ali vandalizam ne dolazi u obzir. Kad dete poludi a roditelj ne reaguje ja podviknem detetu.
Do sada nisam imala tako ekstreman slučaj kao Eugi.

Problem svakako nisu deca nego roditelji. Ovo kažem iz iskustva nekog ko godinama radi sa tudjom decom. Dodju roditelji i kažu, znate šta mali/mala je nemoguć u kući i mi više neznamo šta s njim tj njom user posted image user posted image
I ja sad kao treba dete da naučim da se ponaša lepo i to za tri vidjenja nedeljno! Svašta!

Lepo kaže jedan naš prijatelj DECU LUDIH RODITELJA NE PRIMAM user posted image user posted image

ako ja budem taj ludi roditelj jednog dana MOLIM VAS UPUCAJTE ME ODMAH!!!

user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.4.2009 12:18:15   
Sneža
ako ja budem taj ludi roditelj jednog dana MOLIM VAS UPUCAJTE ME ODMAH!!!user posted image user posted image user posted image
Mod draga čime želiš da te upucamo?mitraljez,puška,pištolj,praćka?user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here