|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Autofagija
12.2.2021 7:06:57   
Duškić
Autofagija
Ovo je prirodan proces tela da reciklira stare ćelije i da ih iskoristi za građenje novih, zdravih ćelija.Ćelijski biolog Yoshiniri Ohsumi je 2016. godine dobio Nobelovu nagradu u oblasti filozofije i medicine za revolucionarno otkriće autofagije. Koncept recikliranja ćelija poznat je od šezdesetih godina prošlog veka, kada su istraživači primetili da ćelije mogu da sebe pojedu. Japanski nobelovac je devedesetih godina svoja istraživanja vršio na kvascu, a odatle i potiču prva zvanična otkrića koja su aktuelna i danas.Verovali ili ne, slični procesi koji se dešavaju u kvascu, dešavaju se i u našem telu.Autofagijom se proizvodi nova energija, koja dolazi od drugih ćelija, a ne iz hrane,
Kako pokrenuti proces autofagije?
Autofagija je prirodan proces u telu koji se odvija sve dok je ne poremetimo novom hranom.Ona lako može da postane način života, jer ima mnogo blagodeti za naše telo. Aktivna je u svakoj ćeliji u telu, a aktivira se kada gladujemo ili kada postimo.Kada pričamo i procesu autofagije, onda treba napomenuti da se sprovodi neizmenični post. Zapravo, više neće jesti kao pre.Promeni će te raspored. Tako što ćemo postiti (odnosno nećete jesti ) između 12 i 36 sati.Najbolji efekti autofagije postižu se kada se ne jede 24 do 48 sati, ali mnogim ljudima je to izuzetno teško, i lako će odustati. Ipak, post koji traje između 12 i 36 sati nije nemoguće sprovesti.Autofagija se može sprovesti i ako se obroci smanje na dva dnevno, umesto dosadašnjih tri. U međuvremenu, nema slatkiša, užine, grickalica. Nema ničega. Možete da popijete jedino čaj ili vodu.Večera treba da bude u 18h, a naredni obrok sledećeg dana oko 12h.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Autofagija
12.2.2021 9:26:22   
smeško
А кафа? Ја једем и пијем кафу чим отворим очи. user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Autofagija
12.2.2021 12:39:57   
Duškić
Kafa bez šecera i čaj mogu da se piju sve vreme, bas sam svašta čitala.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Autofagija
12.2.2021 14:31:43   
branki*
kafa i caj mogu,ja ovo praktikujem godinama,maltene pola zivota skoro sa prekidima,i pre nego sto je novak popularizovao,jer imam periode gladovanja uvek.super stvar ,inace.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Autofagija
12.2.2021 14:40:04   
Ivanka 75
Moja kuma zapocela proslo leto pa batalila posle nekoliko meseci. Kaze tesko joj da odrzi ritam jedenje ne jedenje. Inace bila odusevljena na pocetku.


Meni autofagija ima smisla skroz ali nisam za toliko uskracivanje hrane organizmu. Mislim da je bolje jesti manje obroke. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Autofagija
13.2.2021 22:56:16   
mati
Meni je ovo totalno nerealno. Bukvalno izgladnjivanje. Ima puno boljih i zdravijih načina, nego ne jesti 48h ili da mi večera bude u 18h a doručak u 12 h. Što bi rekla moja koleginica "izbusila sam kašiku", ali to je podrazumevalo smanjivanje obilnih obroka, i podelu hrane, a ne totalno izgladnjivanje. Ovo je samo moje mišljenje i nikako se ne slažem sa ovom metodom...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Autofagija
13.2.2021 23:09:40   
Ivanka 75
Autofagija je npr problem onima koji fade drugu smenu. Istrosis se ba poslu, prezalogajio si nesto do 18, 19 h i dodjes kuci oko ponoci i da ne jedes nista... Nema sanse.

Prepolovi tanjir i reseno. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Autofagija
13.2.2021 23:18:10   
mati
Ivanka, ja radim samo prvu. Navikla sam da doruckujem oko pola deset. Ako ima puno posla pa okasnim, počinje glava da me boli. Vikendom recimo doruckujem čim otvorim oči. Još od detinjstva mi je ta navika. Totalno mi je neprirodno to izgladnjivanje. Vežbaj, znoji se, bilo šta. Samo da se ne uskraćuje hrana ovoliko ekstremno..

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Autofagija
13.2.2021 23:37:26   
Ivanka 75
Kazem ti moja kuma probala letos.

Prvobitni ushicenje i odusevljenost zamenike misli o hrani i gledanje kako drugi jedu a ona ne moze posle 19h. Ja uvek jedem ko mecava kad zavrsim casove u 22h. Iscrpi me i moram da jedem. Ako ne jedem ujutru mi se vrti u glavi. Nije to za svakoga, ja, ipak, nemam zalihe 🤔

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Autofagija
13.2.2021 23:41:14   
mati
E to "ko mećava" je pravi izraz... Ma ja imam zalihe, ali svakako mi se vrti u glavi i boli me glava ako ne jedem.
Ko može i ko misli da će mu pomoći neka se upusti. Moje mišljenje je da nikako nije nije ni zdravo ni prirodno. Sve te drastične metode kasnije duplo vraćaju kilazu, a da celog života tako sebi neko uskraćuje hranu nije rešenje...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Autofagija
13.2.2021 23:53:09   
Ivanka 75
Lepo kaze kineska mudrost "Pun stomak, prazna glava" 😂

I smesno  i istinito u isto vreme. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Autofagija
14.2.2021 7:56:43   
branki*
to sa vrtoglavicom je u pocetku,nakon toga bude normalno,kad prodje par dana tako da radis,osecas se normalno.ja sam sa ovim krenula na fakultetu,znaci,ucila sam,davala ispite i imala periode gladovanja,mozak cini mi se jos brze radi,kad se nakrkas samo ti se spava,drema,trom si, itd,ovako si nekako izostren,ne znam bolju rec.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Autofagija
14.2.2021 10:05:03   
flamingos
Smeško,ja bez kafe ne mogu oči da otvorim.Ivanka,to što kažu da posle 18 ili 19 h se ništa ne jede-ima efekta samo u slučaju da se u toku dana vodi računa o ishrani.Vidi,najedem se i tokom dana toliko da nema gde više da stane i kako ću onda da smršam sve i da ne jedem uveče.To je moje mišljenje.Elem,stanem jutros na vagu-55,5 kg.To je moja kilaža.Dozvoljavam sebi da imam od te kilaže,pa do 57 kg.Čim vidim"da me vaga ne voli",krećem na dijetu.Izbacim slatkiše i vratim svoju kilažu.Srećno svima koji se odluče za bilo koju dijetu.Sećam se dana kada sam imala 72 kg-neka hvala.To je bilo pre više od 20 godina.❤


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Autofagija
15.2.2021 20:51:25   
Duškić
Meni se svidja samo iz razloga sto se sve jede, nisi ogranicen. Mozda mozedeset_ak dana kao neki detoks.
Kafu uglavnom pijem sa vrlo malo secera, a caj bez secera.

< Poruku je uredio Duškić -- 15.2.2021 20:52:03 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Autofagija
14.4.2021 7:37:17   
Marinkela
Na ovom nacinu ishrane,je moja majka zbog ,zdravstvenog stanja.
Bolje se oseca. Ja sam u drugom stanju pa nije moguce ali zasigurno cu pokusati u buducnosti da izmenim satnicu i nacin ishrane.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Autofagija
14.4.2021 8:43:28   
dddaca
Duskic, mozda je bolje da zamenis to malo secera sto dodajes sa nekim zasladjivacem. Jer i taj secer ima kalorije koje ne bi trebalo da se unesu u periodu kad gladujes. Bar tako shvatam

(odgovor članu Marinkela)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here
Prati razvoj svog deteta
Prijavi se za naše besplatne nedeljne e-novosti, koje pomno prate razvoj tvog deteta.
Tvoj e-mail
Predviđen datum porođaja ili datum rođenja deteta
Čestitamo! Predviđen datum porođaja je
Recaptcha