|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Baby alarm
7.11.2008 12:16:25   
Anoniman
Kada se Luka rodio, mama mi je kupila baby alarm. Imao je i onaj deo što se podmeće pod bebin čaršav da alarmira ukoliko beba prestane da diše. Međutim taj deo nisam koristila jer po mojim shvatanjima bebe toliko neujednačeno dišu da bi to moglo zbuniti „mašinu" a mene jako isfrustrirati. I ovako sam stalno bila istripovana da li diše. Ali onaj drugi deo koji se koristi kao pojačavač bebinog plača (ja to tako zovem jer je meni taj alarm uvek na max jačini (da sigurno čujem) – to smo koristili i mislim da je odlično za situacije kada vam dođu gosti pa bebu zatvorite da spava u drugoj sobi, ili ako vam beba spava noću u drugoj sobi.

KLIK

Jel ga vi koristite? Kakvo iskustvo imate?

< Poruku je uredio guppy -- 14.11.2008 19:30:14 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Baby alarm
7.11.2008 13:18:27   
guppy RR
Imam drugarice koje su to koristile, i nekima se alarm palio non stop jer nisu mogle nikako potrefiti onaj "sensitivity level" na mašini. Crkle su od straha kad su mislile da beba ne diše. A čula sam i za primer, kad je ta spravica dobro došla ljudima, kad je beba stvarno prestala noću da diše user posted image

Mi ne koristimo baby alarm, mali nam je jako stan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Baby alarm
7.11.2008 13:36:37   
Lu
To mi je glavni dio oprebe za bebu.
Sin uvijek spava u svojoj sobi koja je udaljena od dnevnog boravka i kuhinje,tako da nam je uključen u punjač,a pošto živim u kući i često sam vani kad on spava iznesem ga i mirna sam dok me nezovne,sad već zna reći" mama,ajde",nikada neplače kad se probudi.
Tu spravicu iskorištavam maksimalno,puno troši baterije pa sam odmah kupila one na punjenje i punjač.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Baby alarm
12.11.2008 8:23:33   
Anoniman
Jao meni se desio maler nedavno. user posted image

Naime, onaj deo što je kod Luke u sobi mora stalno biti u struji, i super mi je što pokazuje temperaturu u sobi, i ima lampicu koju možeš upaliti i ugasiti. A ovaj deo koji nosim sa sobom, on je predviđen da se napuni i da se koristi onda tako, bez gajtana. Međutim, baterije su oslabile, pa je stalno bio na punjaču (desilo mi se da ne izdrži noć, ugasi se pre nego što se Luka probudi).
Jedan dan-onaj deo što je u Lukinoj sobi ne reaguje. Mojoj tugi nikada kraja. Došao mužić - kaže - to se gajtan pokvario. Sva sreća pa onaj drugi kabel što ide u onaj deo alarma koji je kod mene, odgovara i u ovaj deo u Lukinoj sobi. I onda uveče utaknem na punjenje "moj" deo, pa kada krenem da spavam, onda gajtan pebacim u "Lukin" deo. Nikako da odem da kupim jedan takav gajtan... garant ima da se kupi u bilo kojoj radnji.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Baby alarm
13.11.2008 23:12:41   
MERYEN
Ja ga nemam,a budim se na njegov jaci uzdisaj ili izdisaj vazduha ,i stalno se tripujem dali dise,zato i izgledam kao preparirana user posted image spavam sve ukupno 4 satauser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Baby alarm
14.11.2008 8:15:12   
Anoniman
To je normalno! user posted image

Ja sam umela i bez njegovog uzdaha da ulazim u sobu da vidim dal diše. Proveravala sam na dva načina:
1. prst pod njegov nosić, i
2. ruku na leđa (ili stomak, zavisi kako spava)

A drugarica je svog malog štipala za petu da vidi dal diše.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Baby alarm
11.1.2009 23:44:21   
Anoniman
Sada nas je više... user posted image

Novi komentari? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Baby alarm
17.2.2009 8:58:40   
NadaR
baby alarm mi je zaista neophodan, dnevna je u prizemlju a soba na spratu tako da se skroz slabo cuje! Mnogo dobra stvarcicauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Baby alarm
17.2.2009 9:38:04   
Anoniman
A radi ti tako "na sprat"? Valjda to ima veze i od marke, i od jačine alarma... ili već ne znam ni ja od čega. user posted image  Moji roditelji žive u kući stare gradnje (deeeeeeeeeebeli zidovi), i kada tamo odnesem alarm, on gubi signal čim malko odmaknem tipa, ne u sobu pored, ali već u kuhinji ne radi. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Baby alarm
17.2.2009 10:22:00   
sonja999s
mi takodje imamo alarm i super je stvar jer sam ja uglavom dole, u dnevnoj sobi, a Alex spava gore. nedavno smo promenili baby alarm jer komsije isto imaju bebu pa su se frekvencije mesale i cesto sam cula njihovu bebu da place. sada vise nemamo taj problem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Baby alarm
17.2.2009 10:28:59   
Anoniman
user posted image  Ima neka priča... otprilike ovako: tata je čuvao dete, naravno upaljen baby alarm dok on gleda fudbal, i u jednom momentu na alarmu čuje "Ljubi te taja!"... Čovek u šoku skoči, u sobu - nema nikoga, dete spava. Opet seo, gleda TV, opet ista priča - čovek se istripovao... onda su shvatili da komšijin baby alarm radi na istoj frekvenciji. user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Baby alarm
8.2.2010 15:39:54   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada se Luka rodio, mama mi je kupila baby alarm. Imao je i onaj deo što se podmeće pod bebin čaršav da alarmira ukoliko beba prestane da diše. .......

KLIK

Jel ga vi koristite? Kakvo iskustvo imate?


Ja polako istrazujem i pravim spisak za kupovinu. Jedna od stvari koju bi volela da imam je i dobar baby alarm. Nisam ni znala da postoje alarmi koji detektuju pokrete bebe ali sada kad znam da postoje bas bi takav htela.

Kod nas nisam nasla takve i sad prvi put cujem da ovaj Chicco moze i to (na njihovom sajtu to i ne pominju user posted image )

Ali...nasla sam na Amazonu ovaj proizvod pa me zanima da li ga neko ima ili je koristio nesto slicno.

Ovde je i LINK ka sajtu proizvodjaca.

Nadam se da se ovo ne smatra reklamom user posted image



< Poruku je uredio upgrade011 -- 8.2.2010 15:40:53 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Baby alarm
8.2.2010 16:28:33   
natty
da nije alarma ne mogu ni da zamislim kako bi nam zivot izgledaouser posted image
verovatno ne bi nikad spavali kad bi bila otvorena vrata ili ih nikad ne bi culi da su zatvorena jer je kod mene uvek bucno obicno jedno spava a dvoje budni ili dvoje spavaju a jedno budno preko dana naravno tako da je za mene alarm spas!
triput ura za alarmuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Baby alarm
8.2.2010 16:43:35   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image  Ima neka priča... otprilike ovako: tata je čuvao dete, naravno upaljen baby alarm dok on gleda fudbal, i u jednom momentu na alarmu čuje "Ljubi te taja!"... Čovek u šoku skoči, u sobu - nema nikoga, dete spava. Opet seo, gleda TV, opet ista priča - čovek se istripovao... onda su shvatili da komšijin baby alarm radi na istoj frekvenciji. user posted image

user posted image user posted image Jao,nesto slicno se i nama desilo.
Una je bila sa nama u dnevnoj sobi a alarm se konstantno ukljucuje.Prvo nismo obracali paznju jer je bio otvoren prozor pa smo  mislill da laje pas,medjutim posle nekog vremena shvatim da se cuje plac bebe.Da mi muz nije objasnio o cemu se radi mislila bih da sam izlapelauser posted image Nakon toga smo ga prebacili na drugu frekvecenciju.
Mi imamo neki najobicniji,Giordani je marka.Za sad nas fino sluzi,dobar mu je signal sto mi je bitno kad odem kod zaove ili svekrve na kafu na drugi spratuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:30:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: upgrade011

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada se Luka rodio, mama mi je kupila baby alarm. Imao je i onaj deo što se podmeće pod bebin čaršav da alarmira ukoliko beba prestane da diše. .......

KLIK

Jel ga vi koristite? Kakvo iskustvo imate?


Ja polako istrazujem i pravim spisak za kupovinu. Jedna od stvari koju bi volela da imam je i dobar baby alarm. Nisam ni znala da postoje alarmi koji detektuju pokrete bebe ali sada kad znam da postoje bas bi takav htela.

Kod nas nisam nasla takve i sad prvi put cujem da ovaj Chicco moze i to (na njihovom sajtu to i ne pominju user posted image )

Ali...nasla sam na Amazonu ovaj proizvod pa me zanima da li ga neko ima ili je koristio nesto slicno.

Ovde je i LINK ka sajtu proizvodjaca.

Nadam se da se ovo ne smatra reklamom user posted image




Uf, uf, kako sam nespretno otvorila temu.
Stiže pojašnjenje.

Želela sam da otvorim temu uopšteno o baby alarmima, našla slikicu na Chicco sajtu i stavila, a priča sa tom podloškom je priča o mom baby alarmu čie marke nisam mogla da se setim a bila sam na poslu.

Čim sam otvorila tvoj link, otišla sam u obu da proverim, moj je Angel Care, samo neki stariji model od ovog koji je na linku (pa kupljen je pre 4 godine). Naime, baza je ista, verovatno i ovde gori plavo svetlo na ovom krugu (koje se može ugasiti), a dole na plavom meri temperaturu sobe (što smatram da je izvrsno). Ovaj drugi deo što roditelj nosi sa sobom, moj je klasičan. Istog je oblika kao ovaj, samo nema taj displej. Ima neko svetlo koje blinkće sporo zeleno ako je alarma aktivan, blinkće brže kada se alarm aktivira na bebin zvuk, i pišti i blinkće narandžesto kad je prazan. user posted image Moj se ne puni ovako, već na gajtan, kao mobilni. Taj gajtan nam je crko, nikako da kupimo novi (pošto ja to i dalje koristim, verovatno ću oženiti sina uz taj baby alarm user posted image ), ali je ulaz isti kao za bazu, pa mi je danju na punjaču taj pokretni deo, a noću baza, jer ako baza nije na punjaču, cela stvar ne radi.
Ona podloška... Nisam je koristila ni dana, nisam je ni raspakovala.
Slušala sam svoje dete par dana kako diše. Shvtila sam da on dva minuta diše ubrzano, minut nikako, pa 5 ubrzano, pa dva min nikako... user posted image (ah ta novorođenčad), i onda sam zaključila da bi meni taj senzor - podloška (šta već) pištao svako malo, i da bih ja dobila slom živaca. Odlučih da kako druge bebe spavaju bez toga, tako će i moja.

BTW, ovaj alarm je moja mama kupila u Mađarskoj, a kupila ga je jer je bio smešno jeftin spram alarma u Srbiji, i spram alarma u Mađarskoj, a ona je procenila da mu ništa ne fali. Mislim da ga je platila oko 20-30eur (ako me sećanje dobro služi).

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:33:34   
Anoniman
Meni je alarm jedan od najgenijalnijih izuma. Imam filipsov, tj aventov, tata mi je kupio u Londonu. Nema nikakve extra opcije, ali ne moze da uhvati signal od drugog alarma, zvuk je cist, ma savrsen je, ne bih ga menjala ni za jedan drugiuser posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:36:52   
LillyT
Nama nazalost nece biti potreban jer ce bebica imati samo svoj deo sobe i ne zivim u nekom velikom stanu pa da ne cujem. Volela bih da mi u skorijoj buducnosti bude potreban user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:40:38   
Anoniman
Ni ja ne živim u velikom stanu ali je meni služio i u nekim najobičnijim situacijama, tipa, dođu mi gosti (ništa specijalno, ali eto bude nas 4oro), bebu zatvorim u drugu sobu da spava (i mm i ja smo pušači, te vrata od spavaće sobe stoje zatvorena), a mi sedimo u dnevnoj i pričamo. Dovoljno je da nas dve pričamo i njih dvojica pričaju i da meni mozak svako malo bude odsutan razmišljajući dal se možda probudio a da ja nisam čula, da li je bljucnu a da ja nisam čula bla bla... a alarm reaguje na najmanji šum, i ja to čujem onda u dnevnoj sobi. Mirnije sedim i pričam, ne ustajem svaki čas. 

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:49:46   
LillyT
Hahahaaa, tacno sam znala da sigurno postoji primena tog alarma u nekim situacijama o kojima ja ne razmisljam user posted image  

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:51:15   
Anoniman
Ma... možda si ti jedna smirena i neparanoična žena, pa ti ne treba... ja sam šiiiiiiiiz. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Baby alarm
8.2.2010 17:53:21   
marija32
Baby alarm, sterilizator za flasice i kuvalo za vodu- genijalne stvari

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Baby alarm
9.2.2010 12:40:41   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: upgrade011

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada se Luka rodio, mama mi je kupila baby alarm. Imao je i onaj deo što se podmeće pod bebin čaršav da alarmira ukoliko beba prestane da diše. .......

KLIK

Jel ga vi koristite? Kakvo iskustvo imate?


Ja polako istrazujem i pravim spisak za kupovinu. Jedna od stvari koju bi volela da imam je i dobar baby alarm. Nisam ni znala da postoje alarmi koji detektuju pokrete bebe ali sada kad znam da postoje bas bi takav htela.

Kod nas nisam nasla takve i sad prvi put cujem da ovaj Chicco moze i to (na njihovom sajtu to i ne pominju user posted image )

Ali...nasla sam na Amazonu ovaj proizvod pa me zanima da li ga neko ima ili je koristio nesto slicno.

Ovde je i LINK ka sajtu proizvodjaca.

Nadam se da se ovo ne smatra reklamom user posted image




Uf, uf, kako sam nespretno otvorila temu.
Stiže pojašnjenje.

Želela sam da otvorim temu uopšteno o baby alarmima, našla slikicu na Chicco sajtu i stavila, a priča sa tom podloškom je priča o mom baby alarmu čie marke nisam mogla da se setim a bila sam na poslu.

Čim sam otvorila tvoj link, otišla sam u obu da proverim, moj je Angel Care, samo neki stariji model od ovog koji je na linku (pa kupljen je pre 4 godine). Naime, baza je ista, verovatno i ovde gori plavo svetlo na ovom krugu (koje se može ugasiti), a dole na plavom meri temperaturu sobe (što smatram da je izvrsno). Ovaj drugi deo što roditelj nosi sa sobom, moj je klasičan. Istog je oblika kao ovaj, samo nema taj displej. Ima neko svetlo koje blinkće sporo zeleno ako je alarma aktivan, blinkće brže kada se alarm aktivira na bebin zvuk, i pišti i blinkće narandžesto kad je prazan. user posted image Moj se ne puni ovako, već na gajtan, kao mobilni. Taj gajtan nam je crko, nikako da kupimo novi (pošto ja to i dalje koristim, verovatno ću oženiti sina uz taj baby alarm user posted image ), ali je ulaz isti kao za bazu, pa mi je danju na punjaču taj pokretni deo, a noću baza, jer ako baza nije na punjaču, cela stvar ne radi.
Ona podloška... Nisam je koristila ni dana, nisam je ni raspakovala.
Slušala sam svoje dete par dana kako diše. Shvtila sam da on dva minuta diše ubrzano, minut nikako, pa 5 ubrzano, pa dva min nikako... user posted image (ah ta novorođenčad), i onda sam zaključila da bi meni taj senzor - podloška (šta već) pištao svako malo, i da bih ja dobila slom živaca. Odlučih da kako druge bebe spavaju bez toga, tako će i moja.

BTW, ovaj alarm je moja mama kupila u Mađarskoj, a kupila ga je jer je bio smešno jeftin spram alarma u Srbiji, i spram alarma u Mađarskoj, a ona je procenila da mu ništa ne fali. Mislim da ga je platila oko 20-30eur (ako me sećanje dobro služi).


Ah ta Madjarska...Lepo mi mm kaze da odemo tamo i nabavimo sve sto nam treba pocev od odece za trudnice do svih stvari za bebca. Kad procitam ovde sta su sve tamo ljudi kupili i to za male pare... Ali... nismo izvadili nove pasose a kad bi dodali i tu stavku opet se nista ne bi isplatilo user posted image
Ja isto mislim da cu biti paranoik user posted image Vec vidim sebe kako dezuram pored kreveca...sa alarmom u rukama !...za slucaj da ne cujem/vidim dobro...Sta vise da kazem :)

Ovo je prvi alarm na koji sam naletela i delovao mi je sasvim ok - lepo uradjen, ima sve opcije koje bi ja htela a i cena nije velika u poredjenju sa onim sto moze da se nadje kod nas.  Nisam bas tacno sracunala koliko bi kostao sa postanskim troskovima. Jedini je problem sto nema servisa i rezervnih delova ali to nije toliko bitno. Vaznije je da senzori dobro rade i da se ne mesaju frekvencije a ti nisi spominjala da si imala takav problem (osim kabla). Pogledacu jos malo sta su drugi ljudi koristili ali za sada ovo mi je favorit.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Baby alarm
9.2.2010 12:45:10   
Anoniman
Hm, te frekvencije. Ja živim u zgradi sa fosilima, nema sa kakvim frekvencijama da se pomeša. Ali ima 4 frekvencije, pa valjda će jedna biti slobodna.
A sa alarmom ne možeš sedeti pored krevetca, jer će ti onda pokretni deo biti mnogo blizu kućištu, a onda pišti kao luuuuuuuuudooooooo! user posted image No, šta da ti kažem kada sam ja... UF, hajde da drugačije počnem rečenicu. Luka je spavao kod nas u sobi, i na jedne njegove strane je stajalo kućište, a sa druge strane je bio naš krevet. Ja sam pored glave držala baby alarm, upaljen, kada sam osetila da sam užasno umorna, i kada nisam sigurna da ću se probuditi ako zaplače. Alarm na max, i milina. user posted image Ali pazite ženice, ja sam se budila i sa ugašenim alarmom ujutru, a da se ne sećam da sam ga ugasila... Umor čini čuda.

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Baby alarm
9.2.2010 12:46:15   
Anoniman
ISPLATI SE da uzmete nove pasoše ako treba da kupujete i krevetac i sve. Ali ovo nije tema za to.
Pogledaj teme: Krevetac, Hranilica, Komoda za presvlačenje, Kupili smo krevet.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Baby alarm
9.2.2010 16:11:05   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

ISPLATI SE da uzmete nove pasoše ako treba da kupujete i krevetac i sve. Ali ovo nije tema za to.
Pogledaj teme: Krevetac, Hranilica, Komoda za presvlačenje, Kupili smo krevet.


Znam...imali bi tamo i pravog vodica i prevodioca, novopecenog tatu user posted image  , zaplenili bi kombi za stvari i zavrsili sve odjednom. 
Videla sam da se Madjarska pominje u vise tema. Izgleda da tamo svega ima i to po povoljnim cenama (sto me uvek rastuzi i vrati osecaj da zivimo na kraju sveta).
Najbolje otvoriti temu - Soping u Madjarskoj user posted image ili jos bolje - da neko organizuje soping ture...lol
...Ili najbolje - da neko te stvari uveze i kod nas.  Nije bas da nema interesovanja. 
I sad sam definitivno van teme ...lol

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here