|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li moram da se porodim u gradu u kom mi se...
17.1.2009 0:39:06   
kumara
Ne znam da li sam dobro nazvala temu, ali mislim da ste razumele... guppy ce promeniti ako nadje bolji naslov... user posted image

Znam da je rano, ali bas imam dilemu. Ja sam odrasla u Beogradu i tamo su mi svi, ali sam se udala u Sremskoj Mitrovici (koja je nekih 70-ak km od Beograda i 60-ak od NS). Tu mi zivi svekrva i tu nam je posao. Sve u svemu sad se i vodim na Mitrovicu i u licnoj karti i po zdravstvenoj knjizici. Ja nikako ne bih da se poradjam u SM jer smo culi razne lose price, a i iz porodicnog iskustva znamo da tamo stvari mogu da se jako zakomplikuju i to greskom lekara.

Da sad ne ulazim u detalje... Htela sam da vas pitam da li neka od vas zna da li ja mogu da se porodim regularnim putem u Beogradu ili u Novom Sadu, ili to moram dodatno da platim posto dolazim iz drugog grada? Tj. dali moram da nadjem neku vezu za to ili mogu regularno da odem u neko beogradsko porodiliste i tamo se prijavim?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 17:45:59   
sonja999s
ja mislim da moras da platis ako zelis da se porodis u nekom drugom gradu jer osiguranje placas u gradu u kojem zivis i porodjaj je samim tim besplatan. 

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 19:04:02   
Anoniman
A ako se plati može bilo gde u državi?

Jel zna neko cenovnik?

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 22:13:51   
sonja999s
znam da je u novom sadu prirodan prodjaj 50000din a carski rez 100000din

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 22:18:11   
sneza24
Ja znam jednu devojku koja je iz mog mesta a porodila se u BG.E sad da li se to placa ili ne neznam.Pitacu drugaricu jer je to njena snaja pa ona sigurno zna.Javicu vam kad saznam.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 23:09:07   
Anoniman
A šta se desi ako si... lupetaću, iz Niša, zadesiš se u gostima u Subotici, 2 nedelje pred termin i krene porođaj, a nemaš tih 50000? user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 23:14:48   
sonja999s
nemam pojma..onda ce ti verovatno ljubazno osoblje u bolnici reci: pa zasto ste putovali tako daleko od svog mesta ako znate da vam je termin porodjaja svaki casuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 23:14:49   
sneza24
jedna moja rodjaka se rodila u zagrebu jer su njeni roditelji bili na godisnjem.i stvarno mi je glupo to sa placanjem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
17.1.2009 23:21:26   
Anoniman
Ja znam da postoje cene, i znam da se plaća, ali mi je ustvari idijotski, jer može zaista da ti se desi tako nešto... da otputuješ ili sl.

Ili da se praviš lud i bežiš od jednog porodilišta (kao Lenka) pa smišljaš koji je najbolji način... user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
18.1.2009 0:33:15   
MERYEN
Kineskinja se poradjala kad i ja,porodila se prirodnim putem,zivi u Beogradu,poradjala se kod nas dakle u Kragujevcu,razlog je svi prijatelji i rodbina su ovde,a i ona je zivela ovde do pre godinu dana,platila je 40.000,00dinara,porodjaj i lezanje naravno terapije i sve ostalo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
18.1.2009 0:48:22   
kumara
Hvala drage moje na odgovorima. Raspitacu se i ja malo kod dr, pa cu da vidim sta cu. Ako mora da se plati, mora... user posted image Mada je to meni potpuno nenormalno, pa sve je to ista drzava, ali boze... user posted image Bilo bi cudno kad bi bilo sve normalno.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
18.1.2009 10:49:34   
Jeca*
U današnjem PRESS-u su objavljene neke cene porođaja i čitav tekst o zdravstvu. Pa pogledajte!!!
Piše da je porođaj 500 evra, a carskikm 1000 evra. Ali nisam sigurna da li je to standardna cena ili se odnosi na čašćavanje, jer je akcenat u tekstu na borbi protiv mita. Ja sam samo preletela, ali ko ima vremena neka lepo pročita.

EVO ČLANKA (nađoh ga na netu user posted image )

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
18.1.2009 12:05:53   
sonja999s
ceo tekst je protiv mita. nacepili su ih opasno

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
18.1.2009 13:07:06   
Jeca*
Da, da....
A Lenka, razmišljam malopre o tome što si pitala. Dr u domu zdravlja koji ti potpisuje doznake i sl (ili čak i vodi trudnoću, ako je vodiš u dz a ne kod privatnog lekara), mora da ti da uput za porodilište. Ako se porodiš bez uputa, traže da ga doneseš naknadno, tako da ja mislim da on može da ti da uput samo na teritoriji grada gde ti je socijalno i samim tim mislim da ne može za Bg npr. Moj drug živi i radi u Beogradu, a knjižica mu se vodi na grad gde je rođen. Trebao je na kolposkopiju žučne kese i hteo je to da obavi u Bgu, jer ima više poverenja nego u bolnicu u malom mestu. Morao je da ode na komisiju i objasnio da je to zato što i Bgu radi i živi i ne može da dobije mnogo dana bolovanja jer je to manja operacija i da mu je onda lakše da ne putuje, međutim odbili su ga. Na kraju je platio nekoliko desetina hiljada i obavio to u Bg-u. Mislim da moraš da platiš, ali raspitaj se.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
19.1.2009 13:04:05   
kumara
Hvala jos jednom! Javicu vam sta sam saznala.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
23.1.2009 0:12:30   
kumara
Ne znam jos nista tacno, ali sam pitala dr i ona mi je rekla da je jos rano, ali kao sve moze da se sredi jer nece te niko vratiti ako si dosla u BG u posetu i slucajno ti krenuo porodjaj. Rekla je bas tim recima, tako da verujem da ako znas lekara i sa njim se sve dogovoris (ili platis), u bolnici to tako moze da se predstavi.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
23.1.2009 0:15:49   
Anoniman
Lepo draga, i šta si odlučila: autoputem za BG ili preko Venca za NS? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
23.1.2009 0:19:39   
kumara
user posted image user posted image user posted image Ne znam jos!!! Ali ne brini, ti ces druga znati!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
4.5.2009 17:14:38   
marince1
Ja uopste ne idem kod lekara u mom gradu,nego u susednom mestu,isto kod nas u provinciji,jer je tamo bolnica za 3 klase bolja u svakom smislu.Tamo mi vode trudnocu,daju doznake i tamo cu se i poroditi.
Do sada nista nisamplatila,cak ni participaciju,jer je trudnice ne placaju!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
11.5.2009 14:16:00   
tea82
Pozdrav svima!
Ja sam iz Republike Srpske.Kod mene je obratna situacija.
Zivjela sam i radila u Bosanskom Samcu,i tamo mi se vodi i zdravstvena knjizica,tacnije filijala Doboj. Firma u kojoj radim ima sjediste u Banja Luci a poslovnicu u Samcu.

Udala sam se u Laktase, jos nisam promjenila dokumenta i trebala bih da se porodim u Banja Luci jer tu je nadlezno porodiliste i za opstinu Laktasi.

I kad promjenim dokumenta i mjesto boravka, i dalje ce mi se osiguranje voditi na filijali Doboj tj u Samcu jer sam tamo radila i sve dok sam na bolovanju (trudnickom/porodiljsko) ostajem prijavljena na poslovnici Samac.

Nadam se da mi to nece prestavljati problem kad se budem poradjala sto se tice placanja..

Veliki pozdrav

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
11.5.2009 14:17:26   
Anoniman
samo je bitno da nisi iz druge drzave ... a osiguranje ti pokriva cijelu BiH...pa gdje god da se porodis

(odgovor članu tea82)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
11.5.2009 14:24:15   
tea82
hvala lenka,utjesila si me sada ne moram da birnem o tome nego da mirno cekam svoju bebicu..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
11.5.2009 14:28:17   
Anoniman
nema na cemu Tea ... al opet provjeri ...jer znam curu iz Istocnog Sarajeva (RS) koja se porodila na Koševu u Sarajevu (Federacija) i da nije nista platila ... a i normalno je jer je ista drzava ... a zakonski imas pravo da biras gdje ces

(odgovor članu tea82)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:13:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

Porodilja Jelena Oliverić (33) iz Vršca mora da plati 56.500 dinara zato što se 31. decembra prošle godine kao hitan slučaj porodila u Kliničko-bolničkom centru „Zvezdara", a ne na teritoriji AP Vojvodine. Jelena kaže za Press da je filijala Pokrajinskog zavoda za zdravstveno osiguranje u Pančevu odbila da refundira troškove „luksuziranja porođaja u Beogradu".Jelena živi i radi u Vršcu, a inače je rođena Beograđanka. U Beogradu se 31. decembra zatekla na dočeku Nove godine, uz prethodnu konsultaciju sa ginekologom.
Hitan prijem
- S obzirom da je termin za porođaj bio polovina januara i da ništa nije ukazivalo da će do porođaja doći ranije, usudila sam se na putovanje uz prethodno kosultovanje sa lekarom. Rano ujutru, 31. decembra počeli su porođajni trudovi. Mom suprugu i meni učinilo se najrazumnije da odemo do najbližeg porodilišta jer je porođaj krenuo poprilično brzo, a vremenski uslovi na putu su bili loši da bismo krenuli put Vršca... - priča Jelena.Po dolasku u KBC „Zvezdara" dežurni lekar je konstatovao da je porođaj počeo i ona se u roku od pola sata našla na stolu.a
Dr Mavrić: Bio je hitan slučaj!
Ginekolog-akušer KBC „Zvezdara" Sava Mavrić, koji je porodio Jelenu Oliverić kaže da ne razume zašto Pančevo neće da plati troškove kad se iz dokumentacije sasvim jasno vidi da je porođaj bio hitan.On objašnjava da su se Jeleni javile određene indikacije zbog nepravilnog naleganja glavice deteta i da bi ona počela da krvari već na Pančevačkom mostu, da ju je uputio ka Vršcu ili Pančevu.  - Poslednjeg dana prošle godine rodila sam Katarinu. U KBC „Zvezdara" sam bila do 5. januara 2010. Napominjem da sam kod sebe imala uredno overenu zdravstvenu knjižicu, kao i da je u dokumentu na osnovu kojeg su me primili pisalo „hitan prijem" - kaže Jelena.Zaposleni u KBC „Zvezdara" su po službenoj dužnosti uputili obaveštenje i račun za naplatu socijalnom u Vršcu, koje je ispostava pančevačke filijale. Međutim, matična filijala u Pančevu je odbila plaćanje troškova, pa je prošle nedelje porodicu Oliverić zatekao račun iz KBC „Zvezdara".- U vršačkom socijalnom su mi rekli da po direktivi iz Pančeva ne mogu da plate račune za sve „terminske" trudnice i uputili me na pravnicu filijale Pančevo Smiljku Čalić. Ona mi je „ljubazno" objasnila da se i ona porađala dva puta i da tačno zna kako to funkcioniše, i da sam po njenoj proceni onoliko brzo koliko sam stigla do Zvezdare, mogla i do Pančeva, pa da ću sad da platim luksuziranje porođaja u Beogradu. Pitam se nije li u pitanju isti fond, Vojvodina ili Srbija? Zar je trebalo da se pri ulasku u deveti mesec privežem za gelender vršačke bolnice čekajući porođaj i porodim se u Vojvodini, pa makar i u nekoj njivi na putu do najbližeg porodilišta? - ogorčena je Jelena.Pravnica filijale u Pančevu Smiljka Čalić nije htela juče da govori o ovom slučaju već nas je uputila na direktorku filijale. Vršilac dužnosti direktora filijale Slavica Marinković rekla je da je prvostepena komisija odbila plaćanje računa jer se to smatra porođajem u terminu, kada trudnice ne bi trebalo da putuju.- Tu istoriju bolesti nisam videla, ali čim žena uđe u deveti mesec smatra se da može ranije da se porodi. Postoji čak i tačka u pravilniku po kojem žena kada uđe u deveti mesec ne bi smela da putuje bez odobrenja svog ginekologa koji je prati. Svi terminski porođaji ne smatraju se prevremenim i hitnim - objasnila je Marinkovićeva.
Prošle godine 170 žena oštećeno!Prema njenim rečima, prošle godine nijedan ovakav predmet nije plaćen, a bilo ih je 170.
- Prošle godine je odbijeno plaćanje 170 takvih predmeta na osnovu medicinske dokumentacije do koje je lekarska komisija došla. Iz nje se videlo da svi terminski porođaji nisu bili komplikovani i da su mogli biti obavljeni u mestu gde trudnica živi - tvrdi Marinkovićeva.Direktorka RZZO Svetlana Vukajlović kaže za Press da će „u filijali u Pančevu leteti glave ako se ispostavi da je odbila plaćanje, a porođaj bio zaista hitan".- Ako je filijala Pančeva poslala račun zato što smatra da nije bilo hitno, a jeste, onda će da lete glave u Pančevu jer to nije normalno i nije u skladu sa zakonom - rekla je Vukajlovićeva i pozvala sve žene koje su eventualno bile u sličnoj situaciji, a platile svoj porođaj, da joj direktno jave.

Šta mislite o odluci Pokrajinskog fonda da ne plati porođaj Jeleni Oliverić?
Bojan Kostreš, poslanik LSV
Takvih slučajeva bilo je i ranije. Radi se ili o pogrešnom tumačenju samog službenika koji je obrađivao taj slučaj ili o njegovoj zloj nameri. Porodilja neka se slobodno obrati pokrajinskom sekretarijatu i sve ćemo srediti. Smatram da je to direktna zloupotreba ljudi koji sede u tom Pančevu i tražiću da se to sredi.
Aleksandar Vučić, potpredsednik SNSTo je strašno, sramno i skandalozno!!! To pokazuje da smo bili u pravu kada smo govorili o donošenju ne samo statusa već i omnibus zakona o Vojvodini. Oni nanose samo štetu. I to pokazuje da se u ovoj zemlji gleda samo kako će građani biti opljačkani a ne da neko živi bolje!
Jelena Trivan, portparol DS
Meni ta priča, ako je istinita, podvlači pitanje koje nema veze sa srpsko-vojvođanskim odnosima. To je pitanje odnosa prema ženi, pa onda i prema bolesnima i nemoćnima koje imamo u ovom društvu. Pitanje je koliko smo mi društvo socijalne pravde i da li smo spremni da ga gradimo?
Gordana Pop-Lazić, poslanik SRSMi smo o tim životnim problemima govorili kada se donosio zakon o Vojvodini kao i Statut pokrajine. Nakon svega ovoga usledio je niz zakona koji su proizašli kao posledica. E sada su to životni problemi sa kojima se građani redovno suočavaju i nažalost, mislim da će se i u budućnosti suočavati.

Izvor: PRESS



IZVORNA PORUKA: Dora

Joooj, Bože... šta nam to rade?





IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Uzas!Meni su naplatili ni sama ne znam koliko puta preglede u DZ jer mi je zdravstvena knjizica bila overena u Bg,a ovde to ne priznaju!Radila sam u NS,ali je glavna filijala firme u Bg,tako da je svima u celoj Srbiji knjizica bila overena isto kao i meni!!!Jedva sam uspela da sredim knjizicu da ne bih i obican UZ placala kod privatnika,sama sebi sam bila osiguranik,samo zato sto sam trudnica...


IZVORNA PORUKA: minavb

Mislim da ovo nema veze sa Vojvodinom. Moja kuma, koja je iz Kraljeva, operisala je miom u Beogradu. U Kraljevu su hteli da joj rade klasicni rez, ona na to nije pristala i trazila je uput za Narodni front gde su to hteli da obave vaginalno. Dobila je uput ali je troskove morala da snosi sama, posto font snosi troskove samo za regionalni centar u kom ona nije htela da se operise. Takodje, sad svaku kontrolu  kod svog doktora koji je operisao, placa 4000 dinara. Decntralizacija.


IZVORNA PORUKA: liliana

I ja mislim da nema veze sa Vojvodinom, jer sve što se radi van nadležne filijale Zdavstvenog osiguranja podleže plačanju.


IZVORNA PORUKA: minavb

Tacno tako. Press je sklon pravljenu slona od komarca, te novine odavno ne citam.


IZVORNA PORUKA: OTI

Cula sam danas za ovo na vestima..
Nemam komentar..vise ne znam ni sta da mislim o ovoj drzavi..




IZVORNA PORUKA: LillyT

Mislim da ovo pravilo ne vazi samo za osobe do 26 godina, jer ja kada sam operisana, iako sam osiguranik Zrenjanina bila, mogla sam da idem u Visegradsku (bila sam student, 19 god). Ostali mislim da placaju sve uredno. A Press i Kurir, pa tu samo vrede vicevi.....
I ne vazi samo za Vojvodinu, nego za celu Srbiju, osim u situaciji kada bolnica nema uslova da te zbrine (teski slucajevi, operacije raka i slicno), onda imas pravo na besplatno (koliko ja znam)



IZVORNA PORUKA: viking

Lillyt, to sam baš i ja htela da kažem, veži za celu Srbiju. Moja baka je trenutno u Beogradu (inače je osiguranik u Užicu) i ovde nigde ne može da ode kod lekara a da ne plati.
Sve to je jeste bez veze i nezgodno jer u situaciji kada si bolestan, a naročito ako si hitan slučaj  i treba ti lekar poslednje čime želiš da se baiš jeste biroktarija, ali s druge strane je i logično jer su u pitanju različiti finansijski fonodovi i da nije tako sigurno bi svi išli gde im padne na pamet i ne bi se znao nikakav red.


IZVORNA PORUKA: LillyT

Viking, mozda je surovo, ali je logicno to sto kazes, onda bismo se svi lecili gde nam padne na pamet. Medjutim, kako je kada odes u hitnu, tu znam da ne treba nista (cesto se dogodi i porodjaj u hitnoj), ali ne znam da li se kasnije naplati 


IZVORNA PORUKA: viking

Pa upravo to, trebalo bi da hitni slučajevi budu izuzeti. U stvari, ja sam i milisla da jesu izuzeti, jer smo mi vodili baku u Hitnu prošlog vikenda (imala je dva šloga prošle godine) i nisu nam naplatili.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mislim takođe da ovo nema veze sa Vojvodinom, već da ako porodilja iz BG završi u NS, takođe plaća. Prosto, ako se porodiš van mesta gde si prijavljen da živiš - to se plaća. 


IZVORNA PORUKA: kaliopi

Mene si kao hitan slučaj porodili u Betaniji.
Znači iz Zrenjanina sam poslata u Novi Sad.(u Zr nisu imali uslove za tretman koji je meni u toj situaciji bio neophodan - ovo zvuči i više nego razočaravajuće...)
Osiguranje je sve pokrilo.






IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Možda zato što si "poslata" iz jednog u drugi! Ali mislim da inače mora da se plati! 


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Možda zato što si "poslata" iz jednog u drugi! Ali mislim da inače mora da se plati! 



... moguće...
nisam znala gde mi je dupe a gde glava.
MM se petljao oko toga.
Ako nekoga zanimaju detalji, pitaću mm.



IZVORNA PORUKA: bojana87

*ebem ti državu.
Ja sam osiguranik u Novom Sadu ali sam osigurana preko oca i već sam negde pisala da mi je kao trudnici u DZ-a naplaćen pregled skoro 4000 dinara.Tek to sto nema veze s vezom.
Ako je bio hitan slucaj ne vidim zašto joj naplaćuju porođaj.
Pa nije ona žena htela namerno u Bg-u da se porodi



(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:20:39   
liliana
Ja sam sse porodila u Beogradu, a ne živim tamo. Nisam ništa plačala. Samo ti treba uput.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here