|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Decija nedelja
6.10.2009 17:12:06   
Anoniman
U nedelji pred nama od 5-11oktobra u Srbiji će se obeležiti Dečja nedelja.  Svi se slažu da je usvajanje Povelje o pravima deteta  prava stvar, i svi je se obično set_e početkom oktobra, što je za svaku pohvalu,ali briga o deci i njihovim potrebama i pravima, postoji tokom čitave godine.

Vekovima su odgajane generacije dece koja su odrastala bez Povelje, zaštićene ljubavlju i toplinom porodičnog doma, pravičnim autoritetom nastavnika,i izrastale u časne i poštene ljude. Danas i pored donete Povelje koja reguliše prava deteta, mnoga pitanja i problemi dece ostaju nerešeni.

U Srbiji danas živi oko milion i 400.000 dece do 18 godina, što čini 20 posto ukupne populacije. Tužan podatak da otprilike pola miliona njih živi ispod ili  neposredno iznad granice siromaštva,i da postoje i oni koja se svakodnevno bore za goli život.

U našjoj neposrednoj okolini žive  deca lišena roditeljskog staranja,deca ulice,zlostavljena deca, deca koja žive na samoj margini društva, koja se ne retko kriju i od samih ljudi  koji hoće i žele da im pomognu. Veliki broj dece žive u nehigijenskim naseljima, bez vode i struje. Njima je neophodna velika pažnja društva kako bi postali njegovi ravnopravni članovi. Pružimo im preko potrebnu pomoć.

Postoje i društveno "nevidljiva" deca, bez dokumenata, koja nisu upisana  u matične knjige rođenih, bez državljanstva, deca koja nemaju zdravstvenu zaštitu jer roditelji ne mogu da im obezbede overene zdrastvene knjižice, deca ometena u psihofizičkom ravoju, deca sa poremećajima u ponašanju, deca koja ne pohađaju osnovnu školu, deca obolela od teških i retkih bolesti... U teškom položaju su i deca iz izbegličkih i romskih porodica. Veliki procenat dece iz romske populacije živi u nehigijenskim naseljima, 20 posto zaostaje u razvoju a ima i onih koji nemaju obrok svakog dana.

  Znate li da postoji izvestan broj mladih, koji nisu ničiji? Bez obrazovanja, bez roditelja i bliže familije, bez dokumenata, neretko mentalno oboleli i bez legalnog zaposlenja. O njima, osim u retkim slučajevima niko ne brine, prepušteni su sami sebi. Neki od njih nisu čak ni statistički podatak.

Pojaviće se najverovatnije u crnim hronikama, kao siva brojka kriminaliteta.

Veliki broj dece koja nisu obuhvaćena gore navedom statistikom, iako žive sa oba roditelja, često odrastaju u mikrookruženjima u kojima se ljubav i razumevanje zamenjuju sukobima i agresijama različitog tipa. Ovi sukobi i agresije (mnogi njihovi vidovi), ostaju dugo nevidljivi i neotkriveni a često se i prećutno preko njih prelazi, sve dok ne dobiju dramatičan karakter.  S druge strane, sukobi i agresije su i značajan deo makrosocijalnog okruženja u kome deca žive. Da li postoji sistematska prevencija devijantnih problema i pojava, kod dece od strane nadležnih institucija?

Deca trebaju i moraju  da budu od strateške važnosti za našu zemlju, jer su ona jedina naša budućnost.

Zato i apel svim ljudima, naročito onima na višim instancama - nemojte se baviti samo sobom i svojim foteljama već se set_ite dece i omladine i, ako niste, upoznajte se sa  njihovim problemima,i pomognite deci kako bi imala srećno detinjstvo i odrastala u što boljim uslovima, i ne samo u Dečijoj nedelji već tokom cele godine, jer sve su nedelje- dečje.


Mislim da je ovo sushtina svega...


< Poruku je uredio Lu RR -- 4.10.2011 8:03:51 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
6.10.2009 17:37:19   
Lu
I kod nas u vrtiću je obilježenauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
6.10.2009 19:40:39   
Anoniman
Ja se setjam kad sam u shkoli bila da smo obelezavali.... ali sada....smatram da je to glupost ukoliko se ostalih nedelja u godini ne poklanja paznja deci...

Kad je ova nedelja svi se sete i napushtene dece, i obolele, i zlostavljane...a cele godine niko ne mari...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
6.10.2009 21:31:34   
Maya21
Mm pošto radi u školi a i predaje likovnoima ove nedelje malo više posla . Sutra ide na salaš na Čenej da otvori malu likovnu koloniju, a Makiju je cela nedelja u vrtiću ispunjena raznim aktivnostima, npr danas su crtali po asvaltu na jednom platou u blizini vrtićauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
7.10.2009 7:57:11   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
7.10.2009 11:16:26   
kovo
Pozdrav svima!

Ja sam htela da vodim dete na deciju nedelju negde u grad,da pogledamo neku predstavu,da ucestvuje u nekim igrama za decu,ali nigde na internetu ne mogu da pronadjem program kao ni mesto gde se odrzava sta.Dali neko ima neku informaciju povodom toga?

Pozdrav



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
27.9.2011 21:52:08   
bokicans
Jel neko zna kada je ove godine,posto vidim da seta svake godine?

(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
29.9.2011 12:13:38   
New Mom

IZVORNA PORUKA: bokicans

Jel neko zna kada je ove godine,posto vidim da seta svake godine?

Od 3.10. do 9.10.2011.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
3.10.2011 21:39:04   
New Mom
KL je mala, ali i njihova grupa u vrtiću ima program za ovu nedelju.user posted image
ponedeljak: druženje sa "komšijama" (grupa iz susedne sobe)
utorak: žurka iznenađenja
sreda: maskembal
četvrtak: mini predstava (starija deca im spremaju)
petak: zajednički projekat sa temperama

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Decija nedelja 05.- 11.10.2009
3.10.2011 21:41:28   
Maya21
moj Maki se jako radovao decijoj nedelji a sad je bolestan pa ne moze da ide u vrtic user posted image imaju organizovan odlazak u pozoriste mladih, maskenbal i u petak, cini mi se, neku zurkicu user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Decija nedelja
3.10.2011 22:56:58   
Anoniman
PONEDELJAK - BUKVAR DEČJIH PRAVA

UTORAK - PREDŠKOLCI IDU U GOSTE U VRTIĆ ‚‚ZEMLJA ČUDA‚‚  DECA IZ MLAĐE I STARIJE GRUPE IDU NA NOVOSADSKI OTVORENI UNIVERZITET NA VAJARSKU RADIONICU

SREDA - PIDŽAMA PARTY

ČETVRTAK - KONCERT MUZIČKE ŠKOLE NA NOVOSADSKOM OTVORENOM UNIVERZITETU

PETAK - POZORIŠNA PREDSTAVA ‚‚KO SE BOJI VUKA JOŠ‚‚ U IZVOĐENJU POZORIŠTA IZ KOFERA

< Poruku je uredio Lu RR -- 4.10.2011 8:04:24 >

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Decija nedelja
4.10.2011 8:12:14   
Lu
Petak-posjeta policiji
Ponedjeljak- pojeta bolnici, darivanje i recitiranje bolesnicima i posjeta željezničkoj stanici (pošto su blizu)
Utorak- slikanje na otvorenom u centru grada, (štafleraji, krede, otisci rukica itd...)
Srijeda- posjeta osnovnoj školi
Četvrtak- posjeta crvenom križu i darivanje onoga što smo skupili u vrtiću
Petak- Multiplex kino (Kralj lavova)
Ponedjeljak- igre bez granica (trke u vrećama, povlačenje konopca itd...)
Utorak-posjeta vatrogascima

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Decija nedelja
4.10.2011 8:14:05   
Lu
Ova nedjelja kao i cijeli mjesec je posećen učenju građanskog vaspitanja, tolerancije i pravdeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Decija nedelja
4.10.2013 10:56:08   
lesica
Prva nedelja u oktobru je posvećena deca!
Od 7. do 13. oktobra se obeležava Dečija nedelja 2013

Kakvi su planovi vrtića/ škola u koje idu dečica? Ima li kakvih priredbi, radionica, hoće li voditi decu na neke izlete?

Koliko sam do sad upućena, u L vrtiću cele iduće nedelje imaju neke priredbice, pozorište, imaćemo radionicu, i da (kako to smem da zaboravim) žurku za decu user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Decija nedelja
4.10.2013 10:58:19   
lesica
IZVORNA PORUKA: bea83

Kod nas je danas šeširijada povodom dečije nedelje user posted image Ima li kod vas u vrtićima danas neke svečanosti?
Mi smo imali zadatak da napravimo šešir/kapu sa jesenjim motivima. Srećom pa nam je baba umetnička duša inače bi Viki išao sa običnom kapom sa zaheftanim lišćem, jer mama apsolutno nema talenta a tata koji ima, radi ceo danuser posted image Da vidite te šešireee jutrosuser posted image ili su ljudi jako talentovani ili su se baš potrudili i unajmili nekog da to napraviuser posted image

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Bea, mi sledeće nedelje cele nedelje imamo fešte user posted image a 20.9. smo imali priredbu dočekivanja jeseni.

IZVORNA PORUKA: Torbica

Bea, divno! Ni ja nisam umetnicka dusa, svake godine pravimo sesir i uvek ima toooooliko lepih da sam pocela na YouTube-u da gledam i pomognem svojoj (ne)kreativnosti... Prosle godine nam je bio od papira sa gomilom crteza.. A secam se da i za prolecni bal isti taj sesir se opet nosi, ako prezivi naravno! Kod nas nema nista za sad u najavi.

IZVORNA PORUKA: Sesilija 83

Unasem vrticu je sesirijada zakazana od ponedeljka...ali za ove bebace nema nista...sto je dobro s obzirom da ja jedva ukrasim tortu a kamoli sesir nepravilnog oblika... sreca imamo babu vaspitacicu pa ce za naredne godine da je angazujemo...

IZVORNA PORUKA: Peace*

Kod nas je sledeća nedelja "Dečija nedelja":

pon
- Razgovor o dečijoj nedelji
- Razgovor o dečijim pravima

ut
- pozorišna predstava "Zeka lepotan"
- crtanje kredama u boji, ukrašavamo dvorište

sre
- izlet na salaš
- mlađa grupa: Mali bioskop

četvr
- Žurka u pižamama

pet
- kulinarska radionica



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Decija nedelja
8.10.2013 16:07:48   
Olga75
evo kakav je raspored u zvercicinom vrticu :
ponedeljak : isli su u muzicku skolu , upoznavali se sa instrumentima i imali mali koncert
utorak : poseta zoo vrtu
sreda : poseta poljoprivrednom domacinstvu u Tavankutu
cetvrtak : poseta muzeju
petak : poseta stampariji Cikos
a njene utiske cu na kraju nedelje da napisem user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Decija nedelja
7.10.2014 21:35:06   
New Mom
Sta vasi klinci rade ove nedelje?

Kod mojih:
ponedeljak - razgovori o drugarstvu i drugarima
utorak - poseta iz drugog vrtica (kod Kace); pravljenje likovnog projekta za druge drugare (kod Kolje)
sreda - pozorisna predstava (kod Kace); poseta drugarima u susednoj sobici (kod Kolje)
cetvrtak - ucenje o rasi (Kaca); pesme o drugarstvu (Kolja)
petak - sadjenje drveta u dvoristu uz druzenje sa Lj. Rsumovicem

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Decija nedelja
7.10.2014 22:21:23   
serpica
Moja starija u skoli nista posebno,imaju susrete skola u sporotvima pa tu ucestvuju,a mladja vise nije u vrticu vec u pripremnoj grupi pri skoli,pa ce u cetvrtak da prave maskembal i da setaju po gradu user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Decija nedelja
7.10.2014 22:24:50   
Klarita
Klara neAm pojma sta danas bilo, ali juce crtali nesto kredama po dvoristu. Sutra imaju predstavu, u cetvrtak radionica sa nama roditeljima, tema Porodicauser posted image petak opet neam pojma, nemajka ja.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Decija nedelja
9.10.2014 15:39:27   
Klarita
Evo sa radionice Klarin crtez/delo ja presrecna. Moja ideja, a njenih ruku delo sve do jednog detalja, cvetice kao okvir radila jauser posted image Tema porodica
user posted image
Koja god radionica bila u vrticu ja njoj dam da radi, a ja usmeravam i dajem joj ideje. Uvek se nerviram sto majke zasednu i krenu da rade pa onda ispadnu dobri crtezi/ukrasi/jaja i ostalouser posted image Ali sad sam prezadovoljna. Slikacu ceo pano sutra, pa cu staviti, nije sto je "rad" nas ali je najboljiuser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 9.10.2014 15:40:33 >

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Decija nedelja
9.10.2014 15:45:09   
Olga75
Decija nedelja u Marijinom vrticu je ovako organizovana :
ponedeljak - razgovarali su o drugrastvu i decijim pravima
utorak - poseta salasu na Bikovu
sreda - poseta ZOO vrtu
cetvrtak -poseta karate klubu
petak - odlazak na obliznje igraliste i priredba za prvake

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Decija nedelja
1.3.2015 23:33:46   
mila83
Kod nas se uvek lepo obelezi Decija nedelja.Bude raznovrsnih aktivnosti,obavezno jedan dan imaju maskenbal povezan sa izabranom temom za Deciju nedelju, budu razne radionice,decije predstave...pravi praznik za oci,usi i dusu.Mi sa uzbudjenjem cekamo svake godine!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Decija nedelja
2.3.2015 18:13:35   
veselicaa
I kod nas se lepo proslavi decija nedelja.Imaju deca svaki dan tokom nedelje neka desavanja,maskenbal,predstave uce pesmice,prave neke kreativne radionice,ma bas bude divno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Decija nedelja
2.3.2015 18:36:29   
Bibilib
I kod nas je isto kao sto je Veselica opisala,uce se pesmice,pripremaju predstave,prodaju radovi iz kreativne radionice i bas je veselo...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Decija nedelja
4.10.2019 14:53:12   
Olga75
Stiže dečija nedelja user posted image
moje veliko dete će u nedelju ići kod drugarice da prave tortu
jš sam zbunjena i moram da zovem mamu da vidim da li ona žena uopšte zna šta joj je dete za nedelju isplaniralo user posted image
elem, tortu prave jer u ponedeljak je takmičenje u kulinarstu
u utorak se igraju - zamena uloga, Zver će da bude bibliotekarka
u sredu je jesenji kros
u četvrtak je sportski dan i dan za park
u petak talen šou.
ovo je program za " velike"
Raduju se dečijoj nedelji, već su uspeli da se posvađaju oko takmičenja u kulinarstvu user posted image
e,daaa, sutra idu na Šupljak, Ludoš i ludila. Pešačenje i svašta piše da će da bude. Profesor fizičkog je jedan hrabar čovek, mada njih iz razreda ide šestoro jer nije obavezno.
Eto, škola je baš angažovana i za male i za velike user posted image
Apdejtovaću dan za danom user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...



Click Here