|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Detetu smeta vožnja
21.3.2010 13:45:38   
oliveradj
Nisam našla sličnu temu. Primetila sam da moja malena ne voli da se vozi kolima. Kad je bila manja puno je plakala. Uglavnom smo izluđivali kada smo je vozili preko Fruške gore, a išli smo samo nekoliko puta. Juče smo išli na dečji rođendan. Vozili smo se dugo, išli smo preko _Fruške gore ona je svo vreme kenjkala, mi smo se trudili da je zabavimo nudila sam joj vodu, pitala jel hoće nešto ona je kenjkala da bi se posle velikih krivina ispovraćala. To je bilo prvi put da se ispovraćala i ja sam odmah skontala da njoj vožnja nikako ne prija. Nikada nisam imala sičnih problema mm jeste kao dete.
Napravili smo pauzu izašli na vazduh posle toga joj je bilo mnogo bolje kad smo se vraćali nije bilo problema.
Da li postoje neki lekovi ili čajevi koji se uzimaju pred put i šta raditi da li često stajanje pomaže da bi detetu bilo lakše. Jel ima neko ovakvo iskustvo?????????????????????user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Detetu smeta vožnja
21.3.2010 16:22:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Još jedna korisna informacija: ja ne podnosim put, pa pijem DRAMINE tabletu protiv povraćanja i mučnine na putu (ja pijem pola, iako je doza cela tableta). Luka mi je povraćao kada smo krenuli kući (nalio se soka i uspalio se što idemo kući), i sav je bio mučan. Neko vreme smo putovali tako, onda sam na kutiji DRAMINE pročitala da deca od 2-5god smeju popiti 1/4-1/2 tablete, i dala sam mu malo manje od 1/4 (stavila u kašikicu, par kapi vode - brzo se topi, ljuljnula mu usta i dala mu da spere sokom). Dete je svanulo za oko pola sata. Ta tableta uspavljuje, međutim njega je uspavala tek 2 sata kasnije, ali je bio veseo, a od celog puta koji je trajao malo manje od 11 sati, on je spavao svega 3,5 kada se sve sabere.




Izvor: KLIK

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Detetu smeta vožnja
23.6.2012 23:20:08   
isidora88
Mateja mi je povracao kad smo bili u poseti kod moje babe,inace je super podnosio put ali sam ja debil njega hranila kiflom u kolima a posto smo isli preko fruske gore on se jadan sav ispovracao,e pa posto idemo autom i na more sta da mu dam da ne povraca,ima godinu ipo dana?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Detetu smeta vožnja
28.6.2012 20:44:11   
isidora88
ima li neko odgovor?user posted image
i kako hraniti dete u toku voznje a da mu ne pozli?( da li da stanemo da ga nahranim pa da cekamo neko vreme ili kako)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Detetu smeta vožnja
28.6.2012 21:00:04   
tijatija
Ja sam mojoj deci davala pola tabletice dimigal i to kad smo se vracali iz SR jer ovde nisam nasla da je kupim i bas su nam pomnogle, svakih 6h pola tabletice samo neznam od kojeg uzrasta se mogu popiti, ja sam dala im uz jogurt popile su bez problema

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Detetu smeta vožnja
1.7.2012 12:39:54   
isidora88
meni mateja nece hteti da popije tabletu,ne znam kako da mu podvalim,mogu li da razmutim u malo vode i da mu spricem to dam jer drugacije nece popiti?

< Poruku je uredio isidora88 -- 1.7.2012 12:40:43 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Detetu smeta vožnja
1.7.2012 12:52:15   
bokicans
Meni dr reče čokolada na prazan stomak,ali opet to je za krace putovanje,

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Detetu smeta vožnja
1.7.2012 12:56:45   
LillyT
Čitam sada na kutiji Dimigala, deca od 2-6 godina treba da dobiju 1/4-1/2 tablete svakih 6-8 sati, ali ne više od 1,5 tablete za 24 sata.
E sada, pošto kontam da ćeš ga voditi kod dr pre mora, pitaj je šta da mu daš.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Detetu smeta vožnja
2.7.2012 5:01:45   
tijatija
Ja sam im dala uz jogurt malo gusci nisu osetile, a tabletica je inace bas mala pa kad je prepolovis nece je osetiti, ni moje nisu htele drugacije da popiju.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Detetu smeta vožnja
2.7.2012 13:31:09   
isidora88
nisam planirala da mateju vodim kod dr jer je kontrola tek na jesen,jel treba da ga odvedem ranije?user posted image
tija meni je problem sto cu tesko uspeti da ga nateram da popije jogurt ii bilo sta drugo od tecnosti pred polazak,ne znam koja je minimalna kolicina tecnosti potrebna da se razmuti tableta?

inace mi je apotekarka rekla da nista ne dajem jer nema 2 godine,ja ipak mislim da cu mu dati 1/4 tablete jer me je strah da ne povraca

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Detetu smeta vožnja
2.7.2012 14:11:41   
vukosava
Moje je upravo preslo 1300 km. Uziva dok putuje, skitara na mamu user posted image . A hotelske sobe obozava

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Detetu smeta vožnja
2.7.2012 16:18:14   
Anoniman
Vuko , smestite se vec jednom , nedostajes nam ! user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Detetu smeta vožnja
7.7.2012 19:41:20   
LillyT

IZVORNA PORUKA: isidora88

nisam planirala da mateju vodim kod dr jer je kontrola tek na jesen,jel treba da ga odvedem ranije?user posted image



L je prvi put išla na more sa pet meseci (tamo je napunila). Odveli smo je kod dr, napisali pitanja na papir, sve uredno zapisali, poneli sve što nam je rekla i nije bilo nikakvih problema. Iako je sada već devojčica, ja ću je opet voditi na kontrolu pred more, čisto da vidm da mi dr da neki antibiotik (pošto mora na recept) i da mi kaže šta od lekova i šta za alergije (jer je u poslednje vreme često osuta od znoja), pa ne znam kako će biti na suncu. Bolje da ponesem više lekova, nego da tamo jurim nešto.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Detetu smeta vožnja
7.7.2012 20:49:36   
isidora88
zbog cega antibiotik?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Detetu smeta vožnja
23.7.2012 15:14:14   
jovana jojo
I mi smo pre mora bili kod dr ali čisto iz predostrožnosti, a nije hteo da nam da recept za antibiotik jer i ovako vrlo retko prepisuje antibiotike

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 8:57:44   
nata11
Da li je neko imao situaciju da beba starosti do 6 meseci ne podnosi voznju?



Mi vise nemamo ideja sta bi radili. Skoro nigde da i ne idemo. Svaka voznja duza od 5 min se pretvori u njeno vristanje a moje plakanje. Upravo se vratili iz savetovalista i ona je prevristala celi put. Savete od dr nismo dobili sem nekih praznih prica mala je za bilo koji lek, dok se navikne, bla bla. 

_____________________________





(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 9:08:57   
veselicaa
Draga moje su sve obožavale vožnju.Nisam ni čula da bebe ne vole da se voze.Možda da bude pomalo u kolima,dok se ne vozite,da slušate muziku,pa malo vožnja ali samo u dvorištu,da se navikne.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 9:18:31   
vonavoj
Joj nato,jos se mucite.. probaj u kuci da je drzis u As.da se navikne.mozda joj to smeta..i sedi napred da te ne vidi,pa da te maltretira...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 9:19:22   
vonavoj
Nemoj zbog toga da places,pa neka vristi..ona oset_i i tvoju nervozu..mislim kad bi shvatila da ne obracate paznju na nju da bi se zanimala sama.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 9:26:08   
mama Jo
Jaoj nato... to bas zna da bude zeznuto.
Kod nas je bila situacija kad je starija bila beba... isto tako, jedno vreme gotovo da nigde nismo isli 😕
Katastrofa je bila.
Idemo kod mojih koji su pola sata udaljeni i jos natempiramo kad treba da spava, ona ne moze da se uspava, ma lrevristi.
Ja sam sedela nazad sa njom.
Ne znam sta bih ti rekla... nista specijalno nismo uradili.
Eb
No sad obozava da se vozi.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 9:52:00   
Filadendronka
Nato, da te utesim da nisi jedina. Neke od metoda koje malo pomazu jesu glasna muzika, ukljucena svetla pozadi da ne bude suvise mracno ( ako se nocu putuje), potpuna raskomocenost ( bebama je gotovo uvek prevruce), davanje vode tokom voznje. Ali najbolje je kretati kad je vreme spavanja ili uspavati kod kuce, pa spustis u AS i pravac auto. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 11:15:31   
nata11
Fil, mama jo koliko je trajala ta faza, sa koliko su prihvatile voznju u sedistu

Nisam pronasla u knjigama ni netu da li je moguce da je bebama muka tokom voznje. Kazu to je moguce posle 2-3 godine.

Svakako nesto moram preduzeti ovo je vise neprihvatljivo. Danas je uzela u ruke, u gradu haos, niko nas ne pusta da se ukljucimo na raskrsnicu, mm naglo zakoci i ona se pogrebe noktima po celu. Sta da nas je neko udario, da je lupila glavom.. ma ne mogu ni da pomislim.

Planirala sam uzeti kvalitetnije sediste ali u prodavnici kazu da nije prerasla jaje ( posto nije prekrupna beba) i da je i dalje u njemu najbezbednija. Muzika deluje 10 sekunda koliko da prepozna pesmu. Evo upravo skidam white-noise.

Resila sam da je obucem u zeku bez jaknica, stavim napred u sediste, ukljucim white-noise i svakog dana vozim po naselju. Samo ne danas, za danas mi je dosta voznje user posted image

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 11:16:42   
nata11
Visece igracke imamo ali ne znam da li bi nesto promenilo ono ogledalo. Jel neko postavljao user posted image

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 11:43:37   
vonavoj
Nato,nemoj da se ljutis ali gresis zato sto je uzimas..nikad,ali nikad ih nisam vadila iz sedista tokom voznje...ihaj.plakali su,mali pogotovo..Kad smo isli za Hr,imao je 10 meseci,urlao je 2h..nikad nismo saznali razlog..stajali,jeo,i nastavljai da place.Probaj da sedis napred i da ne reagujes na njen plac,ona privlaci paznju..i ne bacaj pare na ogledala.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Detetu smeta vožnja
23.12.2019 11:59:06   
Filadendronka
Von, sigurno si u pravu za uzimanje u ruke, pogotovo po pitanju bezbednosti. Ali ja licno ne bih pustila dete da place ni za sto zivota. Pauziracu svaki cas, dubiti na glavi ili u krajnjoj meri otkazati put. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here