|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   GAZIRANO PICE..
16.1.2009 14:12:24   
BINCE
drage mojke,,,,ja sam luda za coca-colom... pijem i po 2 litra na dan...znam da to nije zdravo,al mi organizam trazi moram...SAD ME INTERESUJE DA LI SU GAZIRANA PICA STETNA U TRUDNOCI....POSEBNO COCA-COLA,DA LI TO TREBA SKROZ IZBACITI IL SAMO SMANJITI KOLICINU...user posted image user posted image user posted image user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: GAZIRANO PICE..
16.1.2009 14:57:43   
Anoniman
Ja ne znam da je zaista štetno... žene uglavnom izbace gazirano, ali ne znam dal je to zbog kilaže ili iz još nekog razloga. user posted image  Ja u tom periodu kada sam bila trudna nisam bila luda za gaziranim, tako da nisam puno pila, ali nisam bila isključiva, ako mi se pilo gazirano - popila sam. Mada ja mnogo više volim Fantu narandžu.

Sačekaj još neki odgovor.

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: GAZIRANO PICE..
16.1.2009 16:55:56   
Lu
Draga Bince to što piješ 2litra kole dnevno je već samo po sebi problematično i bez trudnoće.
Gazirana pića nagrizaju jetru i bubrege,slatka su pa samim time izazivaju i žgaravicu koja zna biti nepodnošljiva u trudnoći,moja prijateljca je zbog žgaravice morala cijelu trudnoću spavati u polusjedećem položaju,čim bi legla gori joj grlo i guši se.
Nebih da te plašim ali znaš i sama da to nije dobro,bolje spriječiti nego liječiti!
Uživaj u trudnoćiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: GAZIRANO PICE..
16.1.2009 17:09:39   
kumara
Bince draga, pogledaj po forumu vec je negde bilo reci o tome. Ne o koli konkretno, mislim da je vise Sveps bio u pitanju (zbog kinina), ali potrazi, bilo je dobrih komentara. Ja sam bila potpuno luda za kolom i pre jedno 2 meseca sam prestala da je pijem jer sam se jako ugojila, a i dobila gomilu celulita, a to je sva od nje. U svakom slucaju, mislim da bi bilo dobro da je smanjis.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: GAZIRANO PICE..
17.1.2009 1:43:30   
stella
Ja bi ti preporucila ako mozes da izbacis skroz,ako ne makar da svedes na minimum,i da to nije svaki dan.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: GAZIRANO PICE..
17.1.2009 10:36:17   
BINCE
hvala vam drage moje,,,al mi muz to vec zabraniouser posted image user posted image user posted image user posted image ....dans ide samnim gin.uzbudjen je je je ovo njemu prvi put da ide gin...mislim sa zenom...hehehhee..ljubim vas


(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: GAZIRANO PICE..
17.1.2009 14:28:24   
MERYEN
Izbaci gazirano obavezno.
Javi nam reakciju mm.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 1:54:08   
kumara
Bince, bila sam danas kod dr opet i ona mi je naglasila da izbegavam gazirano.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 1:55:21   
Anoniman
A jel rekla zašto?

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 1:59:19   
kumara
Nisam pitala ni to... user posted image Trudila sam se da se koncentrisem na sve sto sam htela da je pitam, da ne otvaram spisak kao neka luda zena, i na kraju sam pola zaboravila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 2:00:55   
Anoniman
Ja sam danas kod pedijatra ponela spisak, i najopuštenije ga pročitala čoveku. user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 2:03:55   
kumara
Pa i ja cu to sledeci put da uradim, majke mi. (pec-pec)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 9:11:21   
BINCE
hvala vam drage pokusavam izbaciti kolu,al mi treba malo gazirano pa pijem ACE,valjda to nije stetno

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: GAZIRANO PICE..
21.1.2009 13:14:27   
Anoniman
Koka kola sadrži:
puno kofeina, kofein podiže krvni pritisak i to je veoma opasno u trudnoći,
zaslađivače koji su štetni za bubrege,
konzervanse i veštačke boje koji su štetni za ceo organizam,
a oni mehurići koji se nalaze u tom i u bilo kom gaziranom piću potiču od jedne veoma zapaljive i eksplozivne supstance koja se ubacuje u veoma malim količinama, pa kada dodje u kontakt sa tom tečnošću raspada se na ugljen dioksid i vodu i tako nastaju mehurići.
Od kas sam to saznala ja izbegavam sva gazirana pića jer još nije dokazano kako oni utiču na ljudski organizam kroz genetiku!



(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: GAZIRANO PICE..
30.1.2009 11:40:58   
jelana9
I van trudnoce,koka kola i kikiriki stvaraju masne naslage-koje se nijednom vezbom nemogu skinuti.
Osim toga,gledala sam na RAI UNO,kako gazirano pice utice na bebu u stomaku.
Ja sam izbacila potpuno,a kada mi se bas pripije stavim malo secera...Ali ni to nije dobro.Svako gazirano pice ima u sebi saharin-vestacki secer koji je namenjen dijabeticarima.Zdravim osobama steti...
Uzmi bplje negazirane sokove,ja sam pocela da pijem i prolom vodu-smanjuje kiselinu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: GAZIRANO PICE..
17.5.2009 11:26:29   
Veljovicka
Cao svima,ja nesto i ne pijem gazirano ali i dalje pusim. Ne kao pre ali ne mogu da izbacim cigarete,neki kazu da treba da se prestane a neki kazu da treba samo da se smanji i da ne valja da se u trudnoci najednom prekida. Sta vi mislite???user posted image

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: GAZIRANO PICE..
17.5.2009 11:38:28   
Jeca*
Pušenje u trudnoći <-- KLIK

upiši se i u spisak RR trudnica

Spisak RR trudnica <-- KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Veljovicka)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: GAZIRANO PICE..
23.5.2009 22:30:48   
marince1
E posto je ovo moja struka,moram se ukljuciti!Coca-cola je prilicno stetna za organizam iz dosta razloga,kao sto je vec receno.Nisu ni osvezavajuca pica ili kako se populrno nazivaju ''negazirani sokovi'' mnogo bolji,jer je to uglavnom hemija.Razlika je u tome sto nemaju ugljendioksid,a on i nije najveci problem,osim sto ostecuje jetru i pravi celulit.
Nejbolji su sokovi,npr. 100% voce ili uopse oni sto na deklaraciji imaju neki % vocnog soka.
Ali,ako ti je za utehu,bez obzira na sve ovo,ja cesto pijem gazirano.
Sama coca-cola je ''pice bez ideje''.Znas ono kad odes u kafic,pa nebi da pijes alkohol,ne pije ti se kafa,niti nesto drugo,user posted image pa kazes ''ma daj jednu coca-colu'' user posted image
E ja sam to promenila,kad neznam sta cu ,ja uzmem borovnicu,to koliko-toliko korisno za mene i bebu user posted image

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: GAZIRANO PICE..
24.5.2009 10:28:03   
Rina
Padne mi na pamet da popijem coca-colu jednom u par meseci...Najvise volim obicnu vodu user posted image Kad je vruce, naravno - pivo; a sad u trudnoci osim vode,cedim i narandze ,moze i limunada...nista bez 100 % voca user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: GAZIRANO PICE..
24.5.2009 10:58:03   
Anoniman
A koja si struka ti marince?

Ja bez schweppes-a tonic water ne mogu!

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: GAZIRANO PICE..
24.5.2009 18:48:05   
marince1
Ja sam prehrambenii tehnolog,tacnije jos malo mi fali...user posted image user posted image user posted image
Ma sta ti prija,to konzumiraj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: GAZIRANO PICE..
24.5.2009 19:34:36   
Anoniman
A ja uzela diplomu prehrambenog tehnicara tek... al mislim da necu da nastavljam to...

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: GAZIRANO PICE..
12.12.2009 21:10:21   
jacagoga
Uzasno mi se pije sveps, pa me interesuje da li smem zbog kinina a i gazirano je

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: GAZIRANO PICE..
12.12.2009 21:12:20   
gagana83
Mislim da ti je bolje da pijes bilo koje drugo gazirano picw umesto svepsa.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: GAZIRANO PICE..
12.12.2009 21:13:16   
Jeca*
meni su rekli da ga ne pijem bas iz razloga koji si navela. Pa ti i ja savetujem isto. Takodje mislim da bese ne treba jesti grejp, isto zbog kinina

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here