|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gorušica (kiselina) !!
30.5.2008 19:02:15   
ancika
Moja sestra je trudna tek 5 nedelja,i vec ima jaku kiselinu,i zali se na povracanje!
Sta je dobro protiv kiseline,i kakvi simptomi su normalini,a koji su zabrinjavajuci!
ako neko moze da mi odgovori!
pozz
unapred hvala!

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.3.2014 15:09:40 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kiselina!!
31.5.2008 0:04:26   
guppy RR
Ja sam JAKO puno povraćala, po 10 puta na dan.. SVE što sam pojela. Katastrofa.

Probala sam Rupurut tablete.... nije više pomagalo..
kažu dobar je čaj od đumbira ili keksovi sa njim, ... nisam ni to mogla..

i ... sad nikako da se setim šta sam sve probavala, da sam iskrena, jer ništa nije imalo efekt kao Coca Cola !!!!

ŠTA ZABRINJAVA?
Zabrinjava, ako povraća krv i ako često povraća... tada može vrednost elektrolita da padne jako nisko i mora na infuziju u bolnicu. To treba da proveri kod svog lekara i ginekologa.

(odgovor članu ancika)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: kiselina!!
3.6.2008 17:27:12   
Mila
Pozdrav svim trudnjačama!!!!
Povraćala sam samo tri nedelje i to počevši od pete. Probala sam da jedem badem, po preporukama nekih prijateljica, ali  mi on nije pomogao da smanjim mučninu. U nekoj knjizi sam pročitala da je neka trudnica jela grisine, kako bi umanjila mučninu, pa sam  to i probala, to mi je pomoglouser posted image !

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: kiselina!!
4.6.2008 12:59:05   
Maya21
Ja sam stalno jela kokice i puno puno mi je pomoglo :)

(odgovor članu Mila)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kiselina!!
6.6.2008 16:36:48   
Maxima
da,kokice nisu loshe...pavlaka nikako...molo Gelusil lak ....i to je to! user posted image

_____________________________

ANDREJ

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: kiselina!!
6.6.2008 16:47:15   
guppy RR
kokice i korica od crnog hleba user posted image

(odgovor članu Maxima)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: kiselina!!
19.6.2008 13:56:02   
Jellena20
za kokice znam,ali ostalo ne mogu nista da kazem, jer sam prosla 3 meseca bez problema, jednom sam poracala, na pocetku, i sutradan kupila testuser posted image pa se nisam uplasila jer je takav pocetak uglavnom, i jos jednom sam povracala, ali u pitanju je bla ona tableta mama vit, nesto mi tada nije odgovarala. sada samo uzivam....

(odgovor članu ancika)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: kiselina!!
17.7.2008 15:18:08   
gulivercic

Za kiselinu mi je uvek dobra voda ili lubenica (ali dosta), a za mucninu (koju vise nemam - sva sreca) slani stapici i raznorazni keksevi ali prva pomoc mi je uvek bila orbit zvaka sa ukusom dinje. user posted image
Ipak mislim da svaka trudnica treba da isproba sve sto misli da bi joj pomoglo, jer svi smo mi razliciti.

(odgovor članu Jellena20)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: kiselina!!
4.8.2008 10:29:56   
AleksandraDj
Ja sam povracala do kraja treceg meseca KONSTANTNO svaki dan, preselo mi je sve sto sam u usta stavila, bilo voda, sok ili hrana.. Pomogli su mi krekeri i kokice, bilo mi je bolje od njih mada sam i njih znala da povratim, bas sam bila neka zeznuta..user posted image Meni je bilo muka i od badema mada znam dosta drugarica kojima su bademi pomagali E da i inace sam jako gadljiva osoba, znam da se tako nagadim od neke price (jer ja odmah zamisljam te gadosti) nekad cak i sama sebe toliko nagadim dok pokusavam da objasnim sta sam videla gadno da se ladno na pola price prenerazim i otrcim do kupatila da se ispovracam, moj muz mi umire od smeha.. user posted image Kaze nikada nije video nikoga ko moze sam sebe da nagadi sa pricom..  user posted image
Tako da eto povratim i sad ponekad ali to je nista kako je bilo na pocetku.Pozdrav!!

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: kiselina!!
5.8.2008 23:25:46   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: kiselina!!
6.8.2008 22:08:21   
andrijana
Ja sam kiselinu smanjila kokicama. Toliko sam ih jela da su poceli da me zezaju da cu roditi pile. Stvarno su mi pomogle. I ja sam cula da kiselinu smanjuju krekeri i grisine ali istina je da ne pomaze svakom,ipak,nismo sve iste... A u pocetku trudnoce nisam mogla nista da jedem,nisam ni imala sta da povratim ali sam zato lesila mandarine... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: kiselina!!
6.8.2008 22:53:51   
MERYEN
Aleksandra DJ

user posted image user posted image user posted image user posted image

I ja sam povracala  puna 3 meseca,meni je i na vodu bilo muka,sve to prodje!
A sad me muci kiselina i to ce proci.

< Poruku je uredio MERYEN -- 6.8.2008 22:58:56 >

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: kiselina!!
17.10.2008 15:40:38   
gracija
U prvoj trudnoci nisam uopste imala mucnine,dok sad u drugoj mi je bila muka po cijeli dan sve do 4 mjeseca.Sto se tice kiseline meni pomazu bademi...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: kiselina!!
19.10.2008 16:47:42   
saka
Ja sam jela bogami sve,nisam primetila da mi od necega posebnog dodje kiselina..To je sasvim normalno u trudnoci.Mozda bi,ko bas ima problema sa tim,trebao da jede suvu hranu,ili npr.plazmu..mmm..to bi svakoj trudnici pomoglo,a?user posted image

(odgovor članu ancika)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: kiselina!!
23.12.2008 23:48:23   
Nuna
Meni nije bilo muka ni od cega,od prvog dana jedem sve user posted image ...ali zadnjih dana me kiselina muci,a pomazu mi voda obicna,mineralna i bademi. user posted image
Za sad pomaze,nadam se da ce i dalje. user posted image


_____________________________

U proljece dolazi nasa Zara...

(odgovor članu saka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: kiselina!!
28.1.2009 11:01:33   
Jele
Mene kiselina ubija user posted image . Noću me budi i ako ne spavam sa podignutim jastukom, krene sama da izlazi pod uticajem gravitacije valjda... Užas! Probala sam Milk Shake u McDonald's-u i pomaže, ali nabija kilograme. A inače pojedem plazmu ili koricu hleba. Bitno je da ne legnem odmah posle obroka i bitno je da obroci ne budu preobilni.
Da prostite, često imam osećaj da kad bih pljunula na patos da bih napravila rupu na spratu između komšije i mene user posted image ...

(odgovor članu Nuna)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: kiselina!!
4.3.2009 21:13:50   
Natasha5
probajte sa casom hladno mleko stvarno ponaze

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: kiselina!!
4.3.2009 21:16:40   
BINCE
ja nemam mucnine al,me ubi kiselina i to pretezno navece...i kisela voda DONAT....je dobra za kiselinu..iako je ja ne volim cekam da mi sama prestane uzmem malo krekera i suhe hrane i prodje...

(odgovor članu Natasha5)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: kiselina!!
4.3.2009 21:18:02   
BINCE
a i ja sam cula da su bademi za kiselinu pravo dobri...al ja ne volim ni bademe...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: kiselina!!
4.3.2009 21:20:37   
Natasha5
meni mleko stvarno pomaze a i izbegavam jesti testenine od njih imam jake kiseline

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: kiselina!!
5.3.2009 13:50:35   
BINCE
mene kiselina fata i od pavleke i mlijecnih proizvoda,,,a mlijeko nikad nisam piula ko mala tako da ga ni sad ne mogu..hahah,,pa ja nista ne volim od cega li ja zivimuser posted image user posted image user posted image ...sigurno od ljubavi  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Natasha5)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: kiselina!!
5.3.2009 13:52:11   
eugenija
Mene od cigara u zadnje vreme... Pušim, da... Gutam ih... Katastrofa! 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: kiselina!!
25.3.2009 13:34:03   
tomic
kiselina od svega... nema leka, nema pomocii..


_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: kiselina!!
25.3.2009 13:38:24   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: BINCE

a i ja sam cula da su bademi za kiselinu pravo dobri

samo nevalja preterivati sa bademima posto imaju izvesnu kolicinu cijanida, ali nisam vise sigurna za broj badema koji moze pojesti odrastao covek ali za decu je valjda od 3-5

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: kiselina!!
25.3.2009 13:40:10   
eugenija
KISELINA

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here