|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih dana
2.11.2009 0:53:17   
Tatamata
Sa prvim hladnijim danima zabrinute majke počinju svoje mališane da oblače u višeslojnu garderobu, jakne, džempere, kape, rukavice. Pitanje je, međutim, da li svojoj deci time zaista čine dobro: uverenje da prehlada nastaje zbog hladnoće samo je rasprostranjena zabluda. Za kašalj i kijavicu po pravilu su krivi virusi (a ponekad i bakterije).
 
Hladnoća nije ni neophodan uslov, a ni uzrok ovih oboljenja. „Ljudi se zimi češće razbolevaju zato što više borave u zatvorenim i slabo provetrenim prostorijama, te na taj način lakše dolaze u kontakt sa virusima“, kaže recimo Dejvid Votson, dečji lekar iz SAD.

Pročitajte više…
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 1:01:12   
eugenija
Oh, prva Tatamatina tema! Vatreno krštenje, jelte..

Čestitam user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 6:26:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tatamata

Hladnoća nije ni neophodan uslov, a ni uzrok ovih oboljenja. „Ljudi se zimi češće razbolevaju zato što više borave u zatvorenim i slabo provetrenim prostorijama, te na taj način lakše dolaze u kontakt sa virusima",


Ja se vodim upravo ovime!
Beba mi jerođena 25.11. i čim sam mogla na noge iznosila sam ga na terasu po desetak minuta produžavajući vrijeme postepeno.
Izbjegavam zatvorene,zagušljive,napušene prostore sa njim.
Vani ga obučem normalno,recimo na majicu jaknu zimsku,nikada mu ne oblačim džemper deblji ispod,štramplice kad je jako hladno,kapu,šal,rukavice.
Kad se igra u snijegu recimo,na štramplice i majicu mu obučem skafander i to je sasvim ok.
Zimi najmanje 2 sata provedemo vani svaki dan.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:24:02   
Anoniman
Moj Luka je rođen na leto, međutim, kada je došla zima, podjednako sam ga izvodila svaki dan. Uvek (dok sam bila kod kuće) išli smo i prepodne i popodne napolje.
Izbezumi me kada Luku napolje vodi neko drugi, pa mu pod jaknu sem majce obuče i džemper. On ima baš debelu jaknu i ako ima i džemper - preznoji se. Ja mu nikada ne oblačim, uglavnom u tašni ponesem neki prsluk, za slučaj da na kraju završimo kod nekoga, da imam.
Ima i kapu i šal i rukavice, šal mrzi iz dubine duše, oko njega svaki put ide prepirka. Prve zime (pola godine je imao), nosio je štramplice bez pogovora. Druge zime (godinu ipo je imao) nije bilo teorije da mu obučem štramplice, celu zimu ih nije nosio. Treće zime (dve i po je imao) je sam tražio štramplice. Videćemo kako će ove godine biti.

Ima deo texta koji ne kapiram:
Dobro je i ako se donekle razvije neosetljivost na kolebanja temperature - što može da se vežba recimo odlascima u saunu uz naknadno rashlađivanje. Redovno toplotno čeličenje odlascima u saunu ili naizmeničnim tuširanjem toplom i hladnom vodom preporučuju i nemački lekari.
 
DA VODIM DETE U SAUNU? user posted image

(odgovor članu Tatamata)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:28:53   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

ili naizmeničnim tuširanjem toplom i hladnom vodom preporučuju i nemački lekari.
 
DA VODIM DETE U SAUNU? user posted image


Oni nisu normalni, pa moji bi odmah zaglavili u bolnici.user posted image  


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:34:31   
oliveradj
Ma kakva sauna svašta, izvoditi dete napolje ne preterati sa utopljavanjem i biće dobro, virusi bakterije to se dešava zaraze se od ko zna koga, ali i to prođe.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:37:53   
Lu
Ma Tasho te štramplice...ja sam već negdje rekla bolje su mi pamučne helankice za dečke samo što ih je teško naći bar meni,štramplice ih sigurno češkajuuser posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:40:22   
Anoniman
lu, baš helankice, ili ima onih kao dugih gaća (kao za odrasle muškarce)?
Ja imam problem sa Lukom što on ne podnosi ništa na sred stomaka (u smislu lastiša od pantalona i sl), sve gura ispod stomaka (ja volim da kažem da mu pantalone vise na ekseru user posted image ).

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:48:25   
SUPER MAMA
Moja Monika e rodzena u oktobar mesec i bukvalno cim sam izasla iz bolnice sledeceg dana odma smo bili napolje na 5 minuta i tako sam povecavala.Inace kada je bila bas bas hladno-10 stepeni oblacila sam je u skafander a odozdo je bila po stramlicu.Evo ove godine napolje je iznosim svaki dandva puta na dan.I nije puno pretopljena, rukavice i sla jos nenosimo a kapu da.Bitna je i raznovrsna ishrana naravno.Kako i provetravanje prostoru gde boravi i spava.Sto ja mislim da sve mame to rade.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:52:50   
Lu
Mislim na helankice,nemaju gumu gore nego širi pojas,ma super su,ali ja dobila i Austrije,ovdje gdje pitam kao da tražim dio za svemirski broduser posted image
I opet se vraćamo na priču da za curice sve ima, a valjda mi dečke ne trebamo oblačiti,ali zanimljivo kako su i prodavačice glupe,
"pa šta ćeš obući dječaku,majicu,hlače i to je to"
A ja dodam "curici obučete suknjicu majicu i to je to"...u čemu je razlikauser posted image
Nego,bolje su mi i duge gaće od štrampli ali kod nas nema ni to za male dječakeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 8:55:52   
Anoniman
Ma nema ni kod nas, ili bar ja nisam videla, nego pitam dal uopšte postoji (duge gaće za dečake)? user posted image

Ja sam ostavila dadilji pare da kupe danas štramplice (svakako prolaze pored radnje), mene nervira što više ne prave hulahopkice za dečake. Pre se to pravilo, kao što ima na guzi dva šafa, tako da ima i od napred, da ne žulja pišu.

A to za prodavačice, ma odlepila sam, to je kao što dečaci u vrtić (kod nas) ne smeju da nose bodiće, a devojčice smeju. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 9:01:41   
Anoniman
E, da i ovo:

Dobar broj komplikacija zbog kojih deca završavaju u bolnici mogao bi se izbeći vakcinisanjem protiv gripa.

Sugerišu vakcinaciju dece protiv sezonskog gripa? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 9:04:58   
Lu
Ovo čak ne postoji ni u googluuser posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 9:06:39   
Anoniman
user posted image  

Dobre su! user posted image  Potražiću pa se javljam.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako da deca budu zdrava i tokom hladnih ...
2.11.2009 9:12:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

E, da i ovo:

Dobar broj komplikacija zbog kojih deca završavaju u bolnici mogao bi se izbeći vakcinisanjem protiv gripa.

Sugerišu vakcinaciju dece protiv sezonskog gripa? user posted image


e ni meni to nije jasno?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here