|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 11:54:31   
Anoniman
Jeste dobili ime po nekome iz porodice? Ili je jedan od roditelja birao? Ili zajedno?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 11:58:52   
Anoniman
moja mama i tatin otac (moj deda) gledali neki film u kojem je glavna junakinja imala to ime i tako je pala odluka... tatu nisu pitali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 11:59:06   
eugenija
Po jednoj likici iz jednog romana.. Možda je neko čitao.. "Evgenije Onjegin" - Moje ime je inače Tatjana.. I ne zovem se Eugenija, tako da nisam dobila ime po glavnom liku, već po njegovoj nesrećnoj ljubavi - Tatjani. Mama je čitala ovaj roman kad je bila trudna, svidelo joj se, i eto...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 12:03:30   
Anoniman
Ja sam trebala da budem Andrea - mamina želja, ali je tata rekao NE! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 12:15:20   
Jeca*
Moji roditelji nisu imali dileme jer je moja sestra, koja je tada imala 6 godina, rekla ili Jelena ili nikako drugačije user posted image  Kumovi su hteli da se zovem Sanja, ali to nije dolazilo u obzir, jer sestra nije dala user posted image  I eto. Hvala joj, volim svoje ime! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 12:59:42   
sneza24
Moja mama je htela da se zovem po njenoj mami ali baba(sa tatine strane) nije htela da se zovem Marija.Kum je dao spisak imena na kome je pisalo :
Snezana
Suzana
Sladjana
Suncica(babina zelja)
i mozda jos neko ali nemogu da se setim.I mama je rekla Snezana jer je njena mama volela to ime.Inace ona je umrla kad je moja mama imala 13 god.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 13:02:23   
prase
Ja sam dobila ime po prababi, a cilj igre je bio da imam što običnije ime jer moja mama ima jako neobično ime i čitav život je zbog toga patila... Uvek je morala da ponavlja po nekoliko puta, niko to nije umeo da zapiše iz prve kako treba, da ne pominjem gomilu raznih diploma na pogrešno ime user posted image Kasnije se malko pokajala, jer je moje ime (Marija) bilo jako popularno u vreme oko mog rođenja pa se uvek okretalo po 10 devojčica kada me zove po imenu user posted image Meni se moje ime dopada, jedino me nervira što se masa stranaca zaleti da me zove "Maridža" user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 13:11:59   
eugenija
"Maridža"


user posted image user posted image user posted image
Joj moju drugaricu Mariju pojedini zovu Mara...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 13:16:01   
NadaR

Po mojoj tetki koju inace obozavam... Jeste da je prastaro ime, ali ja ga volim i ponosna sam sto nosim njeno imeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 13:22:58   
prase

IZVORNA PORUKA: eugenija

"Maridža"


user posted image user posted image user posted image
Joj moju drugaricu Mariju pojedini zovu Mara...



Ajoj, ima ih par (srećom ne viđamo se često) koji mene tako zovu... a meni je to ime "Mara" (bez uvrede potencijalnim nosiocima istog) više za kravu nego za osobu user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 13:27:00   
Anoniman
Moja mama je jos kao mala devojcica govorila da ce kad poraste roditi devojcicu koja ce se zvati Katarina, tako da tu nije bilo mnogo rasprave i dogovaranja. Tata i kumovi su odmah prihvatili ime, jer tada nije bilo tako cesto ime kao sada. Ja jako volim imena koja nisu cesta user posted image  i ne volim sto je moje ime postalo cesto, ali mi uvek smislimo originalni nadimak (npr. Kacusa - prvi ruski tenk) user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako ste vi dobili ime?
6.3.2009 15:01:59   
Mery
Meni je mama htjela dati ime Elizabeta, hvala Bogu sto joj tata nije dozvolio. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako ste vi dobili ime?
7.3.2009 10:36:36   
MERYEN
Meni je tata dao ime po jednoj doktorki koju je on gotivio imao jako lepo misljenje o njoj i kazu da je bila jako lepauser posted image .

< Poruku je uredio MERYEN -- 7.3.2009 10:37:38 >

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako ste vi dobili ime?
7.3.2009 11:20:33   
dunja RR
moje ime nije cesto i jako ga volim, opisuje me skroz.[ ne zovem se dunja, to mi je drago rr ime]

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako ste vi dobili ime?
7.3.2009 15:25:54   
kumara

IZVORNA PORUKA: eugenija
Po jednoj likici iz jednog romana.. Možda je neko čitao.. "Evgenije Onjegin" - Moje ime je inače Tatjana.. I ne zovem se Eugenija, tako da nisam dobila ime po glavnom liku, već po njegovoj nesrećnoj ljubavi - Tatjani. Mama je čitala ovaj roman kad je bila trudna, svidelo joj se, i eto...


user posted image user posted image user posted image Jao Eugi, kako si me nasmejala!!!!

Ja sam dobila ime po pesmi jednog makedonskog pesnika. Inace je bilo i drugih imena u opticaju, ali su se oboje slozili oko Lenka. I drago mi je, jer je ovo nekako drugacije, bar u Srbiji. user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako ste vi dobili ime?
7.3.2009 16:10:25   
Verus
Moja mama je zelela decaka i puno trudnoca koje je pobacila i izgubila su bili decaci....i naravno, kada je mene nosila mislila je musko je (zelela je), ultrazvuk se koristio jako retko u to vreme (kaze mi mama da su slusali stomak sa drvenim instrumentom (!), tako da nije znala da je zensko dok se nije porodila.  Htela da je da se zovem Kristijan.  Ne znam zasto na kraju nisam bila Kristina ili nesto slicno....uglavnom, tata je hteo da se zovem Dragana (on je Dragan, sliku svoju ljubi, pa zasto bi me nazvao drugacije nego po sebi).  Mama rekla NE tako necemu, i odluce da me nazovu Vera, po maminoj mami, koja se zvala Veronika, cisto da ne bude bas isto al da bude po njoj.  Prvo sam mrzela svoje ime kao mala, a sada ga bas volim, jaaako je retko i staro. Naravno znaci vera u boga, a i na latinskom znaci istinita, ozbiljna.  Koliko sam ozbiljna e to bas ne znam user posted image
I to vam je prica kako je Kristijan postao Vera user posted image   Mama sada kaze da nikada ne bi menjala zensko dete za musko user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako ste vi dobili ime?
7.3.2009 17:35:18   
afrodita
Moj tata mi je dao ime po svojoj jedinoj
sesri koju je imao. Moj tata je imao jos
3 rodjena brata i sve bracu od tetki i ostale
rodbine samo je imao jednu sestru od cele
rodbine.user posted image Po njoj sam ja dobila ime.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako ste vi dobili ime?
7.3.2009 20:17:26   
maša
Meni je tata dao ime...sva sreća jer da je blo po maminom jooooj

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako ste vi dobili ime?
14.4.2009 22:34:27   
Ana RR
Dobila sam ime po maminoj mami, mojoj najdražoj baki!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako ste vi dobili ime?
14.4.2009 22:38:45   
Lilly*
Meni je tata dao ime po jednoj devojcici koja mu se jako svidela, a sasvim slucajno se tako zove i moja baka po mami, hmm user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako ste vi dobili ime?
14.4.2009 22:39:02   
Dora
Mama mi je dala ime po Isidori Sekulić user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako ste vi dobili ime?
14.4.2009 22:54:25   
Lilly*
Meni je bas lepo ime Isidora user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako ste vi dobili ime?
15.4.2009 8:13:50   
Sneža
Meni je ime dao brat od strica,još dok je mama bila trudna sa mnom,a on klinja od četiri godine,on priđe maminom stomaku i kaže:e ovo je moja sestra Snežana,tako da je rešio sve nedoumice i oko pola bebe(tj.mene) i oko imena!user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako ste vi dobili ime?
15.4.2009 8:18:55   
mamanp
Meni su zajednickim snagama dali ime mama i tata. Hvala Bogu te nije bilo po maminomuser posted image  

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako ste vi dobili ime?
15.4.2009 8:21:06   
Sneža
A koje ime je mama htela?

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here