|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 9:58:56   
Anoniman
Hajde da sakupimo iskustva, kako ste vi zaustavile mleko? Razlog može biti bilo koji: tako sam htela, ragade, trudnoća, odbija dojku...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 10:01:43   
Anoniman
Meni je bio prepisan lek bromokriptin, pila sam ga 10 dana, i tih 10 dana su mi grudi bile cvrsto zavezane pelenom, plus sto nisam smela da pijem vide od 2 case vode dnevno. Uzas, bolovi, neprijatnost...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 10:03:04   
prolece
moje  je stalo samo od sebe, razbolela sam se, dobila visoku T, mleko se promenilo i više nisam davala detetu da sisa, sutradan već nisam ni imala mleka, tipa 10-20ml po dojci. a dan posle ni kapi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 10:03:48   
prolece
šta sam ja uradila sa ovim slovimauser posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 10:19:31   
Anoniman
Luku sam odvojila od dojke kada je imao 3,5 meseca, jer sam tada već nedeljama unazad bezuspešno pokušavala da zalečim ragade na desnoj dojci. To nije bilo jednostavno, jer sam u levoj imala svega toliko mleka da ga podojim ujutro, sve ostalo je išlo na desnu, pa ragada prosto nije mogla da prođe. Onda sam jedan dan prekinula da ga stavljam na dojke, uzela pumpicu, i u vreme podoja ja izmlazam. Ne sećam se više, ali mislim da sam u početku izmlazala po 150ml po obroku, pa tako 2-3 dana, pa sam smanjila na 100ml po obroku, pa tako 2-3 dana, kada sam stigla na 50ml, i tako izmlaza par dana sledeći korak je bio ne izmlazati i ne dirati, i mleko je otišlo za par dana. Sve u svemu taj ceo proces je trajao oko 2 nedelje.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 14:23:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Meni je bio prepisan lek bromokriptin, pila sam ga 10 dana, i tih 10 dana su mi grudi bile cvrsto zavezane pelenom, plus sto nisam smela da pijem vide od 2 case vode dnevno. Uzas, bolovi, neprijatnost...


Potpisujem i dodajem vrtoglavicu i nesvesticu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako zaustaviti mleko?
19.8.2009 14:30:41   
Anoniman
bila je ova tema negdje ....žalila sam vam se haman mjesec dana i pisala šta sam sve radila user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako zaustaviti mleko?
15.5.2010 13:43:51   
Nena81
Ja sam trenutno u fazi prekidanja dojenje, iz razloga sto moram piti lekove koji se ne mogu piti dok dojim bebu. Moja malecka ima skoro punih 8mes, mnogo mi je zao, isplakala sam dusu pre neki dan ,al sta da radim i moje zdravlje je bitno.
Po  savetu gin uzela sam tabletice bromokriptin  po jednu ujutru i uvece sam trebala da pijem, jer imam bas dosta mleka. Posle prve tabletice ja sam imala tako jaku reakciju na lek, da je mm hteo da me vodi u hitnu; pocela sam da se gubim da se tresem, drhtim, nesvestica....sela sam na krevet i kao da sam tog momenta upala u neku crnu rupu, beztezinsko stanje, nista nisam osecala ni lakocu ni tezinu, ni da li disem, samo sam bila svesna da mi mozak radi.
Nisam mogla da pricam sem naj naj najtiseg sapata kolko da me razume.
Oci nisam mogla da otvorim, a kada sam uspela, onda sam ga videla duplo.
MM kaze da sam izgledala kao nadrogirana, na srecu to je sve proslo posle 45min otprilike.
Po savetu gin nisam vise pila te tablete, dosla mi je babica sredila grudi, podvezala najcvrsce stomoze, i  evo ja tako setam kroz kucu sa podvezanim sikama i kesam leda na njima.
Manje mleka imam u odnosu na prethodni dan, nadolazi al ne toliko,smanjila sam unos tecnosti na min minimuma, pa ce se nadam se sve srediti za koji dan.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako zaustaviti mleko?
15.5.2010 15:45:31   
marince1
Joj neno zao mi je user posted image

Sredice se to ,samo budi strpljiva


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako zaustaviti mleko?
15.5.2010 15:48:11   
SUPER MAMA
Neno drzise izdrzaces ti to.Jel da je tezi nacin ali kad moras sta ces.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako zaustaviti mleko?
15.5.2010 16:21:40   
Leki 77
A nisi mogla da se izmlazavas, pa dok traje terapija dete pije formulu, a kada prestane terapija, vratite se dojenju? Pretpostavljam da nisi, da ce terapija verovatno duze trajati. Ja sam zbog pocetka mastitisa pila ab tokom dojenja, ali sam imala srece da se ne izlucuju u mleko. Onda mi je palo na pamet da cu u jednom trenutku morati da pijem ab koji ce se izlucivati u mleko, pa sam pravila zalihe svog mleka u zamrzivacu. Ali ja sam mleka imala previse za Igorov apetit (iako je on bas bio prase). Moje dete je veliki ljubitelj sike, ako je i tvoje, mogu samo da zamislim kroz koje muke prolaziteuser posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako zaustaviti mleko?
15.5.2010 18:52:21   
Nena81
Hvala vam na podrsci devojke,
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  mnogo mi je tesko sto smo morali da prestanemo, jer nam je to vreme kada smo nas dve same i 100% posvecene jedna drugoj.
Kombinovala sam u glavi kako da izvedem da ipak odrzim laktaciju, ali sve je to previse posla,pored njih dvoje, sama sam bez icije pomoci oko njih i kucnih poslova.
Problem je urastanje nokta na palcu noge, koje je pocelo jos od prve trudnoce, operisano i na jedvite jade se smirilo. E onda je sad posle II trudnoce krenuo da urasta sa druge strane, na tom istom prstu. Pila sam ab sve koje sam mogla zbog dojenja a sad se na brisu pokazalo da taj soj stafilokoka reaguje na jace lekove koje ne smem da pijem i dojim bebu. Terapija + pauza zbog brisa pa opet terapija, to je nekih mesec dana, a to mi je ipak mnogo vremena da bih uspela da odrzim laktaciju.
Zao mi je, mozda sa III bude drugacije user posted image .

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako zaustaviti mleko?
29.5.2010 20:45:02   
Pilence81
Moja malecka je povracala od mog mleka,nije dobijala na tezini i mleko mi je bilo kao voda da su mi savetovali da prekinem da je dojim i da ne mucim i sebe i bebicu jer koliko god da je ona sisala vristala je dok je ne dohranim.Dusa mi se kidala kad sam morala da prekinem da je dojim,plakala sam dva dana dok nisam u sebi rascistila da je najbolje da ne mucim bebicu.Stegla sam grudi pelenom jedan dan vec drugi dan mi je mleko prestalo,sad tek po malo curne ali nista strasno.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako zaustaviti mleko?
29.5.2010 20:55:38   
Pipi duga carapa
Pilenceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako zaustaviti mleko?
29.5.2010 20:57:20   
Nena81
Pilence znam ti tugu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 17:43:24   
MASHKA
drugarice mene interesuje da li kada jednom prekinem sa dojenjem je to za sva vremena ili se laktacija ponovo uspostavlja u sledećoj trudnoći?

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 17:44:29   
MASHKA
IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice mene interesuje da li kada jednom prekinem sa dojenjem je to za sva vremena ili se laktacija ponovo uspostavlja u sledećoj trudnoći?

mislim na prekid uz pomoć tableta bromokriptina ili inekcija

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 17:47:38   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice mene interesuje da li kada jednom prekinem sa dojenjem je to za sva vremena ili se laktacija ponovo uspostavlja u sledećoj trudnoći?


pa naravno....dejstvo leka ne moze da traje toliko dugo

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 17:50:26   
Olga75
Ponovo se uspostavlja u sledecoj trudnoci tj . ne mogu se dojke "zasusiti"

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 18:55:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MASHKA

IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice mene interesuje da li kada jednom prekinem sa dojenjem je to za sva vremena ili se laktacija ponovo uspostavlja u sledećoj trudnoći?

mislim na prekid uz pomoć tableta bromokriptina ili inekcija


Kad mi je dr rekao da pijem bromokriptin pitala sam ga isto to, i rekao je da, naravno, ne utice na laktaciju kasnijeuser posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 19:56:52   
MASHKA
Nedja kaži mi molim te kakvo je tvoje iskustvo sa bromokriptinom, jel si imala nus-pojava?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 20:25:46   
indy_25
Ja sam prestala da dojim prije 2,5 mjeseca i kad stisnem dojku jos uvjek ima malo mlijkea jel to normalno.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 20:43:24   
Anoniman
Mashka, nažalost, užasno.
Imala sam vrtoglavice (ne one kao kod mamurlukauser posted image nego prave), slabost, mučnine...jako sam ga teško podnela.
Još teže mi je palo to što tokom zaustavljanja laktacije smeš da popiješ twek toliko vode u toku dana da ne dehidriraš, ne sećam se da li je bilo 2 ili tri čašeuser posted image
Plus, grudi povezane platnenom pelenom, najčvršće moguće, tvrdeeeee kao kamenuser posted image user posted image user posted image

Znam da ovo nije ono što želiš da pročitaš, i nadam se da ćeš proći bolje nego ja, ali eto, da te pripremim i za najgoreuser posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 20:46:41   
anajid
Indy25,ja sam prestala da dojim pre 4 meseca i jos uvek kad pritisnem ima kap dve mlekauser posted image

Nemam pojma da li je to normalno,uglavnom,nemam problema,nisu mi tvrde grudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 20:48:39   
MASHKA
a jel si imala dosta mleka kada si odlučila da prekineš? meni će lekar prepisati taj lek početkom decembra jer sada primam inekcije pa ću pokušati do tada da malo smanjim količinu mleka jer ga sada imam baš mnogo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here