|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Klempave usi kod beba?
16.2.2010 23:42:31   
lola78
Mozda ima ova tema negjde, pa se unaprijed izvinjavam ako ponavljam, ali mislim da ovakvo pitanje nije bilo. Moja bebana za sada ima pravilne usi, puni 3 mjeseca za nedelju dana. Znaci li to da ce joj takve i ostati, ili se one kasnije oklempave. Bas joj ih pazim, nisam nesto opterecena sa tim bash, ali se trudim dok je dojim i nosim da ih ne savijem. Sta mislite, jel treba jos da pazim, iako znam da moze biti klempavost i genetska, nego me zanima da li se one kasnije oklempave?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 12:22:30   
prase
Ja jesam opterećena ušima, na prvom mestu sa svojima user posted image Kao mala sam strahovala da će mi se oklempaviti "same od sebe" i stalno sam držala ruke na ušima i pritiskala ih prema glavi user posted image Ni dan danas ne trpim da mi neko "zavrati" uho unapred - imam neodoljivu želju da ga posle "vratim kako je bilo" odnosno držim rukom zalepljeno za glavu neko vreme... Imala sam jedno vreme slušalice za mp3 player koje su se kačile na uši i nakon par dana sam utripovala da mi je prostor između glave i ušiju povećan te sam ih bacila i kupila nove.

Iz tog mog prirodnog opterećenja borbom protiv klempavih ušiju je proistekla neviđena pažnja o Uroševim ušima, mada su me svi zafrkavali. Stalno sam mu govorila da mu ne gine trakica koja drži uši da nosi kad se ja vratim na posao user posted image Elem, bez obzira na sve to moje, uši su mu identične kao kod mm: oblik, položaj u odnosu na glavu - SVE. Sad, mm nije klempav, ali mu nisu ni "idealno slepljene, skoro kao nacrtane" uši... i non-stop me zafrkava da će tražiti starateljstvo ako budem preduzimala mere da se Uroševe uši malo vrate unazad...

Poenta priče: uši će biti onakve kakve one hoće, pazili mi na to ili ne. Viđala sam klempave bebe, koje su izrasle u klempavu decu. Viđala sam ne-klempave bebe koje posle nisu postale klempava deca. Evo i jedan hint: pre DNK analize su utvrđivali očinstvo po obliku i izgledu detetovih ušiju user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 12:36:43   
majka mara
e ovo moram mm da pokazem,jer smo se mi zezali jos u trudnoci za klempave usi,jer mm ih ima ali ih je operisao,i uvek mi je govorio ako mali nije klempav vodim ga dnk user posted image mom se klempavi desno vise i ako mu stavljam trkice,kapicu i ostalo,a najveci bedak je sto ja imam savrsene usi za reklamu

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 17:49:59   
lola78
Koliko su imale vase bebe kad ste def zakljucili da imaju klempave usi user posted image  Jesu li od 3 mjeseca vec imali klempave uske?

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 17:53:10   
Anoniman
Ima slicna tema
Kapica za usi

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 17:55:51   
sneza24
David ima moje usi.Male,male i nema sanse da mu se isklempave.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 17:55:55   
Anoniman
Ja sam obraćala pažnju da ne savijam Luki uši, ali nisam bila baš baš opterećena time. Mislim da uši ipak ne mogu da oklempave od POVREMENOG spavanja na savijenom uhu. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Klempave usi kod beba?
18.2.2010 23:38:16   
lola78
Znaci, posle tri mjeseca, usi su takve kakve su, i ne mogu se vise oklempaviti?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Klempave usi kod beba?
12.11.2010 0:10:20   
Mishica 77
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Moje dete ima klempave uši! Buuuuuuuuuuuuuu..... user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mišu ko ti reko da ima klempave usi?


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ma šta neko da mi kaže?! Viiiiidiiiim! Buuuuuu.... user posted image


IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Moje dete ima klempave uši! Buuuuuuuuuuuuuu..... user posted image user posted image user posted image


I moje isto, i baš mu lepo stoji
I ja imam velik nos, pa mi to nikad nije pravilo problem u životu.
Opusti se draga, to će sve biti deo njenog šarma



IZVORNA PORUKA: Mishica 77

qq, izem ti takav šarm. Pa ona je devojčica. Još ako bude imala retku kosu na taju pa "provire" kroz kosu, ladno ću se upucati u nogu od muke.
Baš sam tužna. Kad idemo negde je joj stavljam trakicu da se ne primeti. Joooj. Baš sam blesava.



IZVORNA PORUKA: Nedja

Draga, svi mi želimo da nam deca budu najlepša, najpametnija i najbolja u svemu, i to te ne čini blesavom, nego mamom
A, iz mog iskustva, najbitnije je da ona voli svoj izgled, i sebe, a drugi će to osetiti.
I...kad bi mi moj klempa došao za 15-16 godina i tražio pare da ide na "slepljivanje" ušiju, ne bih se dvoumila nego bih mu dala...tako da, ako joj zaista to bude problem, uvek postoji rešenje



IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

qq, izem ti takav šarm. Pa ona je devojčica. Još ako bude imala retku kosu na taju pa "provire" kroz kosu, ladno ću se upucati u nogu od muke.
Baš sam tužna. Kad idemo negde je joj stavljam trakicu da se ne primeti. Joooj. Baš sam blesava.


A jesi blesava

Pa jos bolje kad je djevojcica, moze kosom da ih prekrije, ili trakom i sl. ALI ja sam dosla do jednog zakljucka (mozda nisam u pravu), da su skoro svoj djeci velike usi u odnosu na glavu, tj da im usi rastu nesrazmjerno sa glavom? Tako da mislim da nema brige. A kako svi u MM-ovoj familiji imaju klempave usi, ja sam isto istripovana da ce jedno od moje djece imati klempave usi Mada, bolje i to nego da imaju veliki nos kao mama



IZVORNA PORUKA: sneza24

David ima baš male uši ali to je nasledio od mene,a ja i mm brat od tate.


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Aaaaaa, ja već odvojila novce za "slepljivanje". 




IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Snežo, i ona je imala baš male uši. Od jednom su se odlepile i landaraju. Bože me oprosti. Niko nema klempave uši. Sve mislim da je zato što je mršavica. Dok je bila buca, bile su slepljene. 


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mishice i Helena je malo klempus. AL manje nego kada je bila mala..mislim kada joj glava jos naraste da ce da "popuni" tako da nece biti takostrasno ko sto mislis ;) ni kod nas NIKO nije klempav...


IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Dok je bila buca, bile su slepljene. 


I meni se čini da su L počele da se klempave uši, a i ona doprinosi tome što ih tegli. Doduše, L nije mršavica, ali dok je bila bucmasta, uši su joj bile ok, a sada je počeo onaj gornji deo da se klempavi, pa je ja zovem Pepa Prase.
Dakana, i ja sam imala oscilacije, ti se trudi i dalje, a u krajnjem slučaju, opet si dojila neko vreme i to je veliki uspeh



IZVORNA PORUKA: sneza24


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Snežo, i ona je imala baš male uši. Od jednom su se odlepile i landaraju. Bože me oprosti. Niko nema klempave uši. Sve mislim da je zato što je mršavica. Dok je bila buca, bile su slepljene. 

Ma mi baš imamo male uši u odnosu na druge ljude i ja sam bila jako srećna još u porodilštu kad sam videla da ima moje uši.
Mada mu se u jednom periodu desno uvo malo isklempavilo ali se nisam opterećivala time jer ni ja,ni brat,ni tata nemamo klempave uši.






_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Klempave usi kod beba?
12.11.2010 0:29:37   
Podrum Š.
Mishice, pokažem ti ja slike mog Darka... I ja sam bila tužna ali... Gledam mm-a na koga Darko skroz liči. I on je kao mali imao klempave uši a sada ni traga tome, skroz su mu slepljene. Uopšte ne kontam fenomen.
Da znaš, neću da se sekiram oko toga, ako ikada bude želeo - neka operiše.
A i lakše je ženskoj deci, samo kosica preko, i ma koliko slabašna i tanka bila, prekrije.
user posted image  da se ne jediš.


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Klempave usi kod beba?
12.11.2010 10:16:12   
Anoniman
Jao, Mare je isto smešan kao bioskop kada ga gledaš od nazad, kao Dambo. user posted image Od napred se ne vidi toliko. 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Klempave usi kod beba?
12.11.2010 10:26:33   
Podrum Š.
Nek su samo oni živi i zdravi.
Sećam se da je Darku levo uvo bukvalno padalo user posted image . Najviše sam volela zimu - kapica i ništa se ne vidi.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Klempave usi kod beba?
12.11.2010 14:00:35   
Shishica
Ja sam moje operisala i umalo nisam iskrvarila na stolu..

Molila sam da moje dete to ne nasledi ali jeste .. malko je klempa user posted image Ali mozda proooodje... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Klempave usi kod beba?
12.11.2010 19:38:06   
Verus
Moja bebica UVEK spava na savijenim usima! Pre neko vece je sisala i kada samje okrenula a uho BUKVALNO zalepljeno za prednji deo uha!  I tako STOJI!  I onda posle minut (sto je delovalo kao vecnost), vrati se na normalu..uzas

user posted image

evo slike od 4.5 meseca

user posted image

a ovo je od nekih 6....moram staviti i neku od skoro...malo je bolje, a mozda bude jos bolje kako bude starija.  Niko nam nije klempav u porodici...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Klempave usi kod beba?
7.1.2011 18:07:47   
ivaj
Slucajno svratih na ovu temu i kunem vam se da se ovako slatko nisam ismejala dugo vremenauser posted image user posted image user posted image

Nije lepo smejati se tudjoj muci,ali na koji nacin ste vi to opisaleuser posted image user posted image ...
blesave ste skroz!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Klempave usi kod beba?
7.1.2011 19:22:31   
maja19
Verus kako lepe okice ima..ne zezaj za usice, sve se to menja. oni su jos mali..

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Klempave usi kod beba?
14.1.2011 22:45:06   
zoća
moje dete je isklempavilo uši.Mada svi tvrde da nema što kaže neko ovde kada ga pogledam od potiljka kao dambo.Niko nema klempave uši izgleda da će on biti prvi

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Klempave usi kod beba?
14.1.2011 23:22:59   
Podrum Š.
Već sam za Darka spominjala, a i Rei se levo uvo malo odmetnulo...
Ali mame ženske dece ne treba da se sekiraju, kosica sve sakrije user posted image
Nema tu priče tipa: ma neeeeee nije ti dete klempavo. Jeste pa jeste klempavo i šta sad? Manje ga volim... ili imaće komplekse... zezaće ga društvo? Ma neka i on njih zeza ...
Sve je stvar personalitija user posted image



_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Klempave usi kod beba?
14.1.2011 23:25:09   
zoća
a šta ću sa mojim dečakom kome kosa neće pokriti.Radiću na njegovom personalitiju

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Klempave usi kod beba?
15.1.2011 8:08:53   
Kvrkac
vi ste blesave user posted image user posted image

verus beba je slatka skroz  user posted image

pustite vi usi,nek su oni svi nama zivi i zdravi a usi cemo resiti,nema sekiracije user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Klempave usi kod beba?
3.11.2014 23:25:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: prase
Stalno sam mu govorila da mu ne gine trakica koja drži uši da nosi kad se ja vratim na posao user posted image



Mm me danima smara, pa da pitam ovde, da li nabavim tračicu? S sve više i više sam sebi klempavi uši, dok okreće glavu. Nema uši skroz uz glavu iako i mm i ja imamo. Sada to deluje slatko, ali ne bih volela da bude klempav. Šta ste vi radile u ovakvim slučajevima? Da li ja uopšte sada mogu nešto da korigujem?


IZVORNA PORUKA: prase

Poenta priče: uši će biti onakve kakve one hoće, pazili mi na to ili ne. Viđala sam klempave bebe, koje su izrasle u klempavu decu. Viđala sam ne-klempave bebe koje posle nisu postale klempava deca.


A jel može klempava beba da postane ne klempava? user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Klempave usi kod beba?
3.11.2014 23:26:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: zoća

moje dete je isklempavilo uši.Mada svi tvrde da nema što kaže neko ovde kada ga pogledam od potiljka kao dambo.Niko nema klempave uši izgleda da će on biti prvi



IZVORNA PORUKA: Verus

Moja bebica UVEK spava na savijenim usima! Pre neko vece je sisala i kada samje okrenula a uho BUKVALNO zalepljeno za prednji deo uha!


Baš ovako i kod S

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.11.2014 23:27:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Klempave usi kod beba?
3.11.2014 23:31:29   
mati
Dunjci samo ga prati, cim ga stavis da spavka a ti psvo proveri usi. Ne znam, meni je to moja mama usadila jos sa Matijom i i evo to i sad primenjujem. I nocu ga zagledjujem, ali stvarno... Bas me smarala sa tim da sam joj na kraju rekla da ako se i kojim slucajem isklempavi kupicu mu plavu traku da ispravi.user posted image
Mislim da je on jos mali i da se to moze ispraviti, samo prati uvek kad ga stavljas da spavka i kad primetis da se okrenuo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Klempave usi kod beba?
3.11.2014 23:34:20   
dunja RR
Hvala draga. A gde uopšte ima da se nabavi traka za uši?

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.11.2014 23:36:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Klempave usi kod beba?
3.11.2014 23:46:48   
mati
Aaaa, ma ja sam mislila oni kao sto devojcice nose, samo neku boju za decake ili belu. Ako ces da mu stavljas traku uradi to sto pre, da navikne na nju.
Mitru sad nema sanse da stavim kapu, odma skida. I onu sto se vezuje, besi se. A Mata je imao sest meseci prve zime, pa nije bilo problema sa skidanjem.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here