|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Loši snovi i noćni strahovi
24.11.2008 9:55:07   
Anoniman
Bebe relativno brzo počnu u snu da preživljavaju ono što im se dešavalo danju. To ih često budi. Bebi ne možete objasniti šta je san a šta java. Bebu možete smiriti ljuljuškanjem, maženjem, pevanjem.
Kada beba preraste u dete (nisam sigurna gde je ta granica, ja je postavljam na oko godinu dana starosti), polako možete detetu da kažete „Loše si sanjao“ nakon što ga probudite iz ružnog sna. Iz prve verovatno neće razumeti, ali posle drugog-trećeg puta, usvojiće to, iako možda i dalje neće razumeti tačno, znaće da ono što se dešavalo dok je spavao nije istina jer se ne dešava i dalje.
Ja sam Luku morala buditi još kao bebu. Nije prestajao da plače na ljuljanje, pevanje. Morala sam skroz da ga probudim, nije bilo dovoljno da otvori oči, nego da može sam stabilno da sedi. Tek tada je dopiralo do njega da sam tu i da je sve ok.
Kakva imate iskustva sa dečijim snovima?
Sledeća stvar su senke... Luka je neko vreme pokušavao da pobegne od svoje senke... Bojao se. Sada više se ne boji. Takođe kada je bio baš mali (još je ravno ležao u kolicima), imala sam užasan problem ako se noću vraćamo kući peške, jer se bojao krošnji drveća noću. Morala sam bukvalno da trčim niz našu ulicu do ulaza, jer je sva u drveću, i kako skrenemo u nju (u ulicu), on počinje da vrišti. user posted image  Jeste vi imale problema sa sličnim noćnim strahovima?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
25.11.2008 11:33:44   
Anoniman
Pošto ne znam šta je ono što Luka sanja, znam šta sam ja sanjala kao mala.
Nisam bila mala kao Luka, bilo je to negde 90te, kada je počeo rat (ja sam znači imala oko 9god).
Imali smo stan u Istri gde sam ja do tada provodila celo leto. Od sredine juna do sredine septembra. Onda je izbio rat, izbeglice su se uselile u stanove i ja od onda više nisam bila tamo. user posted image  Uglavnom, godinama nakon što prvi put nisam otišla, sam sanjala isti san. Baka i ja putujemo belim stojadinom autoputem sa dve trake, oko nas njive - kukuruzi. Slika crno-bela. U jednom momentu počinju da pucaju na nas, bežimo iz auta, kroz kukuruze, baku upucaju, ja trčim dalje, vidim čobanina u daljini, stignem do njega, uhvatim ga za ruku, on se okreće, i taman kada bih videla lice - budim se. Sve je bilo propraćeno uvek istom muzikom, koju sam napokon zaboravila... (pretpostavljam da se taj moj san javio usled "frustracije" zbog mora i u kombinaciji sa nekim partizanskim filmom). Godinama sam sanjala isti san. Onda smo se preselili (ne zbog snova nego smo otišli iz stana u kuću), i snovi su nestali. Nakon godinu dana sam taj san sanjala ponovo, bio je isti kao i pre, sa jednom razlikom: nastavila sam da spavam i videla sam ko je čoban...

Hoću da kažem da se deci svašta iskonstruiše u glavi...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
25.11.2008 13:12:09   
guppy RR
Uf user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
25.11.2008 16:47:35   
kumara
Ja se ne secam svojih snova. Ali se secam da sam se kao mala uzasno plasila mraka i senki. Posle mi je mama pricala kakve su sve akcije pravili da me odviknu od toga, ali je proslo tek kad sam ja to resila.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
25.11.2008 17:05:52   
andrijana
I meni se cesto desava da sanjam isti san! Kada sam bila mladja,sanjala sam da mi mama pada sa neke topole,koja se nalazila u groblju,posto sam ja zivela pored istog!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
26.11.2008 15:59:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

Nakon godinu dana sam taj san sanjala ponovo, bio je isti kao i pre, sa jednom razlikom: nastavila sam da spavam i videla sam ko je čoban...


A baš me zanima jeli taj čoban bio netko tebi poznat i drag,jer sam stekla dojam da si bježala od opasnosti i uhvatila se za njega da te spasi,a kada si vidjela napokon lice možda si se oslobodila straha i snova?
Možda svarno griješim ali me eto zanima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
26.11.2008 16:01:22   
Anoniman
Iskreno, bila sam iznenađeno što niko do sada to nije pitao! user posted image

Bio je to moj sada najbolji drug, kog sam upoznala baš u periodu kada smo se preselili. (znači, upoznala sam ga tek nakon one prve "ture" snova)

Igrom slučaja se zaista mnogo kasnije desilo da mi je spasao život...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
26.11.2008 16:02:53   
Lu
Eto vidiš baš lijepo,a znači ima nešto u tim snovima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
26.11.2008 18:35:12   
guppy RR
Ja nisam htela da pitam, činilo mi se nešto lično, jer si rekla da si prepoznala čobana, a nisi napisala ko je to bio. Ali eto, dobro je nekada i pitati.

Izvini opet, meni sve danas ide na smeh, jer sam nešto nervozna.. pa mi je smešno ono "ko ti je taj čoban"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
26.11.2008 22:25:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

"ko ti je taj čoban"



Ti si danas skroz looooda! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:36:58   
kumara
Ni ja nisam htela da pitam, kad vec sama nisi napisala, a moram priznati da sam bila radoznala... Hvala lu! user posted image

Ja sam jedno vreme svasta sanjala i bila u fazi da odmah ujutru trazim po netu sta to znaci, ali me hvala bogu proslo, jer to tumacenje snova moze da iazove nevidjenu paranoju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:43:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

jer to tumacenje snova moze da iazove nevidjenu paranoju.


ja to nikada ne radim

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:46:11   
kumara
Ja sam imala tu fazu jer sam skoro 10 dana svako vece sanjala istu stvar i ubila me radoznalost da saznam da li to nesto znaci. Bolje da nisam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:48:21   
Anoniman
Nećeš da nam kažeš?
user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:50:20   
kumara
Ruzno je, oa da vas ne traumiram... Sanjala sam da mi stalno ispadau zubi, ma uzas zivi, a to po sanovniku znaci smrt... user posted image Da ne zalazimo u detalje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:54:11   
Anoniman
user posted image  Pa još uvek si živa (sva sreća!). Tuđu smrt?

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:56:01   
kumara
Ma ima cela fora kako sanjas - da li boli kad otpadaju ili ne, koliko ih ima i ko zna sta jos, pa se kao po tome dobijaju rezultati cija je smrt u pitanju.

Joj, nemoj vise o tome. Potpuno je nerealno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
27.11.2008 15:58:51   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
18.12.2008 9:03:03   
Anoniman
Pomozite im ako imaju noćne more

Šta su noćne more, koja je razlika između noćne more i noćnih terora, i da li su noćne more prolazna pojava? Na ova i mnoga druga pitanja odgovaraju engleski psiholozi.

Noćne more se najčešće događaju u poslednjoj trećini noći (između 4 i 6 sati ujutro), tokom REM faze spavanja. To je faza u kojoj sanjamo. Noćni terori događaju se nešto ranije tokom noći, između 1 i 3 sata ujutro, u dubokom stadijumu ne-REM faze. Noćne more i noćne terore teško je razlikovati, ali ipak je reč o dva sasvim različita stanja.
Osnovne razlike:
- Kada dete ima noćnu moru, najčešće je najjednostavnije da ga probudite i utešite. Dete se sutradan skoro i neće sećati neprijatnosti tokom noći.
- Kod noćnih terora dete vrišti, znoji se i potpuno je preplašeno.
Noćni terori su mnogo ređi od noćnih mora i najčešći su kod manje dece, posebno kod dečaka. Neki pokazatelji govore da je reč o nečem što se ponavlja u porodici. Nije poznato šta uzrokuje noćne terore, a može biti čitav niz uzroka: stres, manjak sna i bolest, posebno bolest s visokom temperaturom. Noćni terori obično nestanu do puberteta. Ako se noćni terori često javljaju, obavezno dete odvedite kod lekara - dobar san je važan za zdravlje vašeg deteta.

IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
4.2.2009 10:18:44   
Modessty
Iteresuje me ova tema jer sam letos imala jedan interesantan slucaj.

Svake godine imamo pocetkom avgusta aikido seminar u Vrnjackoj banji. Ovog leta (tj.2008) sa nama je bio i Marko koji ima 8 godina.
Mislim da mu je to bilo prvo odvajanje od roditelja i sestre. Spavao je u sobi sa jos dva druga. Bio je odusevljen svime sto se desava.
I sve je bilo super do predposlednje noci. Marko je utrcao u nasu sobu u sred noci i kroz suze dozivao: "Treneruuuu, treneruuuu" Skocili smo iz kreveta i ja i mm u strahu da mu nesto nije lose. A on se pozalio kako je sanjao da mu neki crni covek stoji iznad glave i pije mozak!! Strasno! Dete skroz iztraumirano! Igor ga zagrli i uvede u sobu da mu pokaze da nema nikoga. Provere zajedno ispod kreveta, u ormaru... Marko kao resi da ce sam da spava. Nije proslo ni 2 min cujem ja kako neko lupa u kuhinji. Ustanem da vidim, kad ono Marko posao da pije vodu. A srce mu se cuje koliko jako lupa! Kazem mu ja onda da on predje kod nas. Kaze on: pa moze ako necu da vam smetam! user posted image Slatkica! Lepo vaspitano dete nema sta!!!user posted image "Ma ne mozes ti trenerima nikad da smetas! Imamo mi veeeeliki krevet! Desetoro mogu da stanu." I tako uzmemo njegovo cebe i jastuk i on se lepo smesti izmedju nas dvoje. Navuko cebe do nosa i sav se treso jos desetak minuta dok se nije uspavao.

Sad se smejemo kad pricamo o tome. Ali nije mi bilo uposte prijatno kad je dete uplakano i u panici utrcalo u sobu.
Mozda su mu vec nedostajali roditelji, a mozda su i oni medjusobno pricali neke gluposti pa on to posle sanjao.

< Poruku je uredio Modessty -- 4.2.2009 10:20:43 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
4.2.2009 10:24:35   
Modessty
Ja sam kao klinka cesto sanjala kako propadam. Odjednom mi se izmakne tlo pod nogama i ja padam i padam i padam!
Kazu babe da to sanjas jer rastes.

U prvoj godini srednje skole sam stalno sanjala da me neka spodoba juri. Prestala sam to da sanjam kad sam svesno resila da se u snu suprotstavim svom progonitelju.

A da! Sanjala sam mog muza dve godine pre nego sto smo se upoznali.user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
4.2.2009 10:25:25   
Anoniman
Ne znam, ali ume to sa snovima da bude baš gadno. Loše je kada sanjaš da vidiš sebe i nekoga da ti prilazi, ali je još gore kada sanjaš  realno, kao da ti se zaista dešava. Meni se desilo da sam sanjala da spavam na krevetu u dnevnoj sobi, okrenuta licem prema zida, i da sada ne dužim, lopov... šeta oko mene, misli da spavam, a ja ne spavam, ali ne smem da se okrenem jer se pravim da spavam u nadi da me neće dirati... problem je nastao što sam se ja probudila u jednom momentu sna, baš u položaju i garderobi u kojoj sam sanjala da sam bila, i još neko vreme nisam smela da se okrenem...

Sve u svemu, klincima valjda fali sigurnost kada sanjaju takve gluposti. Ili, mislim ja, sanjaju nešto što ne razumeju. "Crni čika mu pije mozak"? Moja prva asocijacija je "Šta pričaš gluposti? Jesu ti ptice popile mozak?"... deca to ne razumeju. Ko zna gde je čuo... A možda i grešim... user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 4.2.2009 10:36:46 >

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
4.2.2009 10:35:34   
Modessty
Ma ko zna! Al isprepadao nas! Druga deca nisu imala te probleme.
Marko inace jeste malo nesiguran.

Moguce je da su gledali stripove o vampirima koje je doneo jedan srednjoskolac. Mad ih je on sklanjao od dece. Nismo im dali da se bave tim glupostima.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
4.2.2009 11:25:49   
Jacaca
Modesty kako si to sanjala muza pre nego sto si se udalauser posted image Zanimljivouser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
4.2.2009 11:43:07   
Lu
Ljudi kod mene noćas zemljotres,a nigdje nejavljaju na vijestimauser posted image
Jao jesam se uplašila,drma se krevet ormar cijevi od grijenja bruje mislila sam srušiće se kuća i brzo je stalouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here