|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:02:13   
eugenija
Prošlo je već dosta vremena kako nisam zavirivala nosićem na ringerajčicu (ringeparadajzićuser posted image ), i sigurno bi bilo mnogo lepše da dolazim nekim srećnijim povodom, ali eto, najčešće muka čoveka natera da se obrati onda kada mu je pomoć zaista potrebna, bilo tehnička, bilo emocionalna. Meni su ovog puta obe i značajne i potrebne.

Evo šta se desilo. Nakon par stresova vezanih za odlazak kod lekara (redovan sistematski pregled, vađenje krvi iz vene za dve uber epruvete i trauma, revakcinacija DiTePer-a i nova trauma...), što se sve izdešavalo u jednoj sedmici, Viktor mi je u četvrtak pao u stanu preko plastičnog autića kojeg večito drnda po parketu. Ja taj pad nisam videla, dotrčala sam kada je zaplakao, i videla ga preko autića u položaju mačke. Uzela sam ga da ga utešim, međutim celo to popodne on nije želeo (mogao) da stane na noge. Nakon par pokušaja (kada bi se zaboravio), krenuo bi ponovo da plače i viče: "Mama, nosi me!" Posle 4 sata otišli smo lekaru, dobili uputnicu za dečiju hirurgiju (tu doživeli još par stresnih i traumatičnih scena) i uslikali stopalo. Na snimku nije bilo nikakvih znakova iščašenja, preloma ili otoka. Otok vidljiv golim okom takođe nije postojao nigde na nozi. Poslani smo kući, sa "pratite ga par dana, ovde ja ne vidim ništa" Tek kasnije sam primetila malu masnicu na vanjskoj strani butine. Viktor je sutradan jako plašljivo stao na nogu (petak, juče) i evo i danas hramlje (šepa). Ignorišem, ne forsiram pred njim bilo šta oko hodanja, i sve se nadam da će noga da prođe i da će dete normalno da počne da hoda. Međutim, ja sam toliko unezverena i isprepadana, da sam ga već u svojoj glavi videla kako hramlje ceo život.

Da li je neko imao sličnih iskustava i kada posle jačeg udarca deca obično prestaju da hramlju?





_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:11:53   
Brana
Prvo, welcome backuser posted image
Nisam imala bas takvo iskustvo sa Lazarom,ali mislim da je mozda samo jako udario nogicama,bolje receno ugruvao se,pa ga sada boli dok hoda,i mislim da je modrica znak da taj udarac prolazi,mazi mu modrice Helpapanom..u svakom slucaju,ako to hramljanje ne prodje uskoro,odvedi ga opet doktoru...Zelim da to sve lepo prodje!user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 21.8.2011 1:20:05 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:18:32   
eugenija
Hvala Brano user posted image Ne znam gde da pitam kako su sve curke, ali ne mogu ni pojedinačno, pa ću videti gde vam je kafana da drmnem jednu user posted image ..

Smenuje mi se ovih dana osećanje nade i vere da je sve bezazleno i prolazno sa osećanjem totalnog crnjaka od mogućih ishoda. Sve u svemu, jak osećaj bespomoćnosti i brige nadilazi neke nadežnije emocije. Grozno je gledati dete kako hramlje, užasno težak osećaj...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:25:25   
jovicaa
mozda da ga odvedes opet ili kod drugog lekara.. ovih dana sve vise gubim nadu u lekare... pa drugo ni ne mogu reci.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:26:22   
Brana
joj verujem tiuser posted image ,i ja tako pomislim kada se desi da mi Laki padne ili se udari..ne mogu da se smirim ceo dan,ali kada su maleni,padovi su neizbezni,koliko god ih mi cuvali i pazili...ali drzi se,bice to sve ok,oporavice se on,deca sve mnogo lakse podnose i preboljevaju!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:31:21   
eugenija

IZVORNA PORUKA: jovicaa

mozda da ga odvedes opet ili kod drugog lekara.. ovih dana sve vise gubim nadu u lekare... pa drugo ni ne mogu reci.


Pa nemam šta drugo, nego eto par dana ću još da posmatram (nema bolove, on čak hramlje i trči, joj kuku)... Tako bih rado da izbegnem lekare višeeeeeeeee, on je baš istraumiran sav.. Kad ustane prvo što kaže je da neće kod lekara. Onda me pita da potvrdim da neće. Uh...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:45:39   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: eugenija


IZVORNA PORUKA: jovicaa

mozda da ga odvedes opet ili kod drugog lekara.. ovih dana sve vise gubim nadu u lekare... pa drugo ni ne mogu reci.


Pa nemam šta drugo, nego eto par dana ću još da posmatram (nema bolove, on čak hramlje i trči, joj kuku)... Tako bih rado da izbegnem lekare višeeeeeeeee, on je baš istraumiran sav.. Kad ustane prvo što kaže je da neće kod lekara. Onda me pita da potvrdim da neće. Uh...

joj breuser posted image , jadna deca kroz sta sve prolaze.
ti najbolje znas i osecas da li je tvom detetu dobro ili lose, samo slusaj osecaj!
evo ja sam danas osecala da je aleksandar dobro, ali posto me je mama isparanoisala najgore, a dete mi drugi put u zivotu ima visoku temperaturu ja sam ga brze bolje po ovoj vrucini i paklu vukla tamo vamo da bi dosli opet do istog zakljucka, zubici ili virus. sledeci put cu biti pametnija pa cu sacekati malo, ali tako sam rekla i prosli putuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.8.2011 1:46:18 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 1:52:57   
eugenija
Jeste nezgodno, mi smo sada odrasle i donosimo velike odluke i to ni 5 ni 6, nego 7 (user posted image )! Hoću da kažem, odgovornost je prevelika, naročito kada su tu razna previranja poput tog koje si opisala.. Zaista je teško doneti odluku za koju nemaš pojma da li je prava.

No, nije sve ni na nama... (kako god to ko da shvati). Neko veruje u višu silu, neko u podnevni ručak, ja u Boga, i sasvim sam sigurna da je mog Viktora (i svu decu) do sada sačuvao u nebrojano mnogo slučajeva (da ih nismo ni svesni - i bolje da nismo :))

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 2:58:38   
dunja RR
Eugi ne mogu da verujem, a juče sam te spominjala!

user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
21.8.2011 12:23:49   
cockic
ja moram da se ukljucim u temu o padovima beba.

moj mali je jako aktivna beba:

sa tri meseca pao sa kreveta visina pola metra odmah lekar
nije nista vodite ga kuci.

onda sa nekih 6 i 9 meseci isto sa kreveta.
e onda kad je vec sa 6 propuzao a sa 7 ustao u krevecu
tu tek krece haos od padova.

sa nekih 10 kad je kretao da hoda padao je kao sveca i
to sve na glavu i imam utisak da sto sam se vise
motala oko njega vise je i padao.

sad uvek pada uvek na kolena i ruke mozda zato sto je puzao
ne znam ali nije ni to dugo radio.
ima 16 meseci padne i ustane bez nekih vecih udarca
ali sad bi da uradi kolut napred vec neko vreme dubi na glavi.
skoro je to uradio na parketu preko lopte i napravio je kolut napred.

slazem se da ih bog cuva sigurno jer koliko god ja pazila
to se desi u sekundi.

a zaboravila sam da je skoro pao mom tati napolju isto na ledja
gde sam se ja prepala.

ali on je jako cvst bio i kao beba sad kad padne pada prvo ne
dupe pa ledja i glavicu drzi da je ne ne udari kao da radi trbusnjake.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
31.8.2011 20:00:38   
Diabla
Ja samo da vam prenesem od Eugenije poruku, da je Viktorom hvala Bogu sve ok, da je prohodao kako treba. Docice cim joj net ukljuce!

Pozdrav! user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
31.8.2011 20:01:22   
Olga75
Diagla gde si ti zeno , nema te gooodinama user posted image  user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
8.9.2011 16:29:24   
zoća
danasnji bilans nausnica i celo sta da radimo kada nam je glava najteza

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
9.4.2012 22:32:48   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Petkovici

Pošto nisam našla temu u kojoj se ovo pominje, morala sam da je otvorim. Ukoliko ima nešto slično, neka admini zaključaju.
Naime, moja devojčica je prohodala pre 3 nedelje. Stabilna je, ne tetura se mnogo, ne sapliće se, ali ja konstantno moram da je pratim u stopu jer ona ne zna da padne unazad, a da se ne povredi. Kad krene da pada skroz se ukruti, kao da se protivi padanju, izviije se u most i pada pravac na glavu, kao sveća. Da li postoji neki način kojim bih je naučila da padne na guzu? Da li je iko imao sličan problem? Hvala unapred!



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
10.4.2012 13:18:50   
Petkovici
Žene, je l' je moguće da niko ništa ne zna da mi kaže o ovome???

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
10.4.2012 14:02:42   
pepeljuga
Zao mi je, ja stvarno ne znam, nesto pokusavam da vratim film, cini mi se da se desavalo da i V nekad tako ljosne na glavu umesto na guzu, u samom pocetku, mada je on prilicno rano prohodao pa kontam da mu je trebalo da nauci i da pada, kao i da hoda. Ako si bas zabrinuta, posavetuj se sa pedijatrom, ali mozda stvarno samo treba malo da usavrsi tu koordinaciju user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
10.4.2012 14:05:46   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: pepeljuga
mozda stvarno samo treba malo da usavrsi tu koordinaciju user posted image


Slažem se. Tek je prohodala, svakako moraš biti uz nju. Naučiće da pada. Andrej je padao unapred, na glavu, ali on je od starta trčao. Tek nakon dugo vremena je naučio da stavlja ruke ispred sebe kad padne.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
10.4.2012 14:11:12   
lelaigor
I ja se slažem sa Alexx i pepeljugom. Daria je prohodala, kada smo živeli u Futogu kod svekijevaca, nismo imali veliki prostor i dok je trajalo to "padanje" gledala sam da uvek budem uz nju, mada se dešavalo da ljosne i u dvorištu... Kad se malo izvežba i nauči da pada, biće lakše.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
10.4.2012 20:02:28   
Petkovici
Ma nisam zabrinuta, nego ništa ne mogu da uradim dok je budna, samo idem za njom...A nekad se desi da se satima ne zatetura...A baš mi je frka da je pustim da tako pada, em jezivo izgeda, em toliko izvije glavu unazad da m i se čini da će slomiti vrat!

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
5.5.2012 22:38:03   
New Mom
Meni je danas skraćen život. Kaća je sa visine pala na beton na glavu i lice.
Odmah smo je nosili na urgentnu, snimili su joj Rtg glave i leve ruke (nju "štedi" pa zato), nisu ništa našli. Poslati kući da je pratimo ova 2 dana.
Nije povraćala, samo stalno plače. Stalno. Ili spava.
Doduše na sat se budi i vrišti i viče me.
Nije jela, nije ništa ni pila.
Imaće masnicu duž leve strane lica.
Ne dao Bog ovo nikome...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
5.5.2012 22:41:23   
Snelle
Uh bre sva sam se naježila user posted image Sirota ona. Sigurno plače jer je preplašena, pa se zbog toga budi i traži tebe. A i mora da boli, iako je sve ok. Nadam se da će biti bolje uskoro user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
5.5.2012 22:42:52   
indy_25
Joj NM mogu da zamislim kako ti je :((( Ne brini bice dobro sve. Ja sam pisala nedavno kad mi je sara odgrizla casu i komad stakla joj zapeo u grlo ona poplavila moj muz je lupa, staklo ispade. Kad nisam tada umrla od soka necu nikad.

< Poruku je uredio indy_25 -- 5.5.2012 22:45:11 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
5.5.2012 22:43:02   
Anoniman
user posted image

Prati zenice, treba da budu iste.
Kada je Luka tako pao, neću daviti sa pričom, čelom na beton uz ubrzanje koje mu je mm dao hvatajući prenisko, on je povraćao, išli smo u bolnicu u Bar (bili na moru), rekli su da sada ne mogu ništa da urade. Da ga štedimo sunca, i držimo u zatamnjenom, pratimo zenice, i da mu ne damo odmah da spava duže od dva sata, a da ako za 2-3 nedelje bude zanosio glavom i imao čudne pokrete, da ga tada vodimo da mu snime glavu.

Verovatno te viče i plače iz straha, kontam da se prepala. A masnica... ko je šiša, proći će.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
5.5.2012 22:44:28   
cockic
NM glupo pitanje je kako user posted image ali da li se negde pela sama?mi smo sad u fazi stepenica
pentranje gore dole,bas se plasim sad hoce sam da se penje nedao bog da mi
tako izleti i da silazi izlupao bi se ceo.

a meni lena danas kad sam je noslila zakaci glavicu od stok vrata malo je plakala,
malo iznad cela,plakala minut i stala.sa decom nikad covek nema mira da li mali
veliki uvek neki haos.petar mi je sa tri pao na parket visina pola metra.

i to naravno nije bio jedini pad padao je bas kao beba jer je bio nemiran a sad
je bas aktivan zato se i nerviram.skace po krevetu i hoce da skoci na parket user posted image
sto je posebna prica za minut je na njemu.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
5.5.2012 22:48:52   
New Mom

IZVORNA PORUKA: cockic

NM glupo pitanje je kako user posted image ali da li se negde pela sama?mi smo sad u fazi stepenica


Sramota da napišem... Mm ju je nosio u naručju, ona se jogunila i bacakala i iskliznula mu (ceo dan je depresivan, neće nijedno dete da uzme, boji se).

Rekli su da ova dva dana bude na lakšoj hrani, da ne ide na jako svetlo i sunce i posle tih prvih sati da joj dam da spava koliko i kad želi.
A na kontrolu ako počne da povraća.
I da joj dajem 3X na dan Brufen (doduše to nama otpada jer ga povraća) za svaki slučaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here