|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
30.7.2017 22:09:54   
Buba Mira
Htedoh da postavim anketu, ali onda nema puno povratnih informacija user posted image
Dakle, zanima me opšte razmišljanje - da li novi partner treba da ima autoritet nad vašim detetom iz prvog braka, tj nad detetom koje nije njegovo, ili ne? user posted image
Da li treba da ima slobodu da podvikne na vaše dete ili ne?
Stavovi mojih prijateljica i poznanica u sličnoj situaciji su različiti. Šta vi kažete?
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 8:34:03   
Anck Su Nmaun
Mislim da bi trebao da ima autoritet, ali do nekih granica.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 8:50:41   
Duškić
Pa, da jos ako zivite svi zajedno mislim da bi trebalo postojati postovanje uzajamno i autoritet

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 20:52:15   
vocicana
Draga Buba miro, slazem se isa Anck i sa Duškićem. Naravno da mora da postoji neka granica i kod partnera i kod deteta. Ne znam kog je uzrasta tvoje dete, ali ako je ispod 8, sasvim je ok, da se malo nekako skontaju. Ja sam imala nizneprijatnih situacija, s tim da se uvek ocekuje da stariji popusti, medjutim, bilo je neosnovano.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 21:25:11   
Buba Mira
Ja ne dopuštam da mi bilo ko sem mene grdi dete. Ok, možda baka, ona može. Partner to i ne pokušava, više imam problem da mu moje dete skače po glavi, a on joj sve živo dopušta. Sve.
Iz iskustva nekih poznanica, kažu da ni to nije dobro. Da i on mora da ima autoritet.
Mislim da je sada kasno. Dete je već odavno skontalo da sa njim može kako hoće.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 21:45:26   
krin 40
Kao prvo,bitno je da li je "novi partner" prolazna veza,nešto "na početku" ili nešto što ceć traje i ima tendenciju da preraste u "zajednički život".Lično ja,dok nije ovo treće ne bih ni upoznavala dete i NJEGA.E kada je već ta "faza" apsolutno treba da ima autoritet.Verovatno će te ,ako Bog da,ostariti zajedno.Dete mora da ga ozbiljno shvata i poštuje i njegovo NE.E dalje je već produbljivanje teme jer autoritet i poštovanje se ne nameću već stiču a sa bi sve to "pilo vodu" majka ne može novom muškarcu u njihovim životima da na startu "veže ruke"

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 21:58:27   
Buba Mira
Naravno da niko normalan ne upoznaje partnera sa detetom ako veza već ne gazi neki ozbiljniji staž, kako vremenski tako i po kvalitetu odnosa, i ako taj odnos ne uliva poverenje. To je izlišno i govoriti. Mada, tu se ne slažem da treba upoznati dete tek kada se odrasli odluče za zajednički život. To je potpuno pogrešno. Valjda se i dete nešto pita? Šta ako se desi da se novi partner i dete uopšte, ali uopšte ne slože, a vi već promenili adresu?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:06:08   
Anck Su Nmaun
Joj skakljiva tema..ali me zagolicalo ovo "valjda se i dete nesto pita"? Pita se kad napuni 18! Ako mu se ne svidja nek bira bolje. Do tada valjda mi znamo bolje od njih sta je za njih dobro. Sta sad detetu se ne svidi tvoj izbor i ti ces da menjas partnera user posted image
Dobro malo mi je prekasno da mu saopstavate " noc pred selidbu" ali kad je vec ozbiljno naravno da treba da se upoznaju.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:13:59   
Buba Mira
Kako to da bira bolje ako mu se ne sviđa, dete od 6 godina... ne razumem. user posted image

Slažem se da mi znamo šta je najbolje za njih, ali bi me pošteno ubilo da znam da mi dete pati dok ja živim ljubav i prdim srculenca. user posted image

< Poruku je uredio Buba Mira -- 31.7.2017 22:16:30 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:15:21   
Anck Su Nmaun
Nisi skontala kad napuni 18. A do tada...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:21:03   
Buba Mira
Ok, ajd recimo 'vako: ozbiljna veza, dve godine, pred useljenje user posted image
Je l' sme, je l' treba
da vikne na dete kad je neposlušno ili ne? user posted image
Pri tom on to dete čuva, voda kod lekara, na treninge, i sve što obično očevi rade?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:25:20   
Anck Su Nmaun
Da! Koliko se oni dugo poznaju...rekla si da imaju super odnos?
Dete ako pravi neke nestasluke...pa treba viknuti na njega , zar ne...ili pustiti? Zna se kako ce viknuti, malo povisti ton, ne sad neko izivljavanje ili sta ti ja znam.
Ne znam ja sam bar takvog misljenja. Sutra ti nisi tu ona moze haos da pravi on joj ne moze nista jer nema autoritet. Ti mu nisi dala zeleno svetlo za tako nesto... nekako mi to ne ide. Jeste porodica ili ne...? A to je sve u sklopu.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 31.7.2017 22:28:25 >

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:26:54   
Milena18
Nemam iskustva, ali smatram da ako neko provodi vreme sa detetom i gradi odnos sa njim na način na koji si ti opisala, a pritom planirate, zajedničku budućnost, nema razloga da se u tome ne koristi nekim metodima vaspitanja samo zato što mu nije biološki otac.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 22:28:37   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Milena18

Nemam iskustva, ali smatram da ako neko provodi vreme sa detetom i gradi odnos sa njim na način na koji si ti opisala, a pritom planirate, zajedničku budućnost, nema razloga da se u tome ne koristi nekim metodima vaspitanja samo zato što mu nije biološki otac.


Bas tako.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 23:33:53   
Sarav
Uf, teška tema. Razmišljam o tome od kad sam videla temu i slažem se sa Milena 18.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
31.7.2017 23:51:46   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Milena18

Nemam iskustva, ali smatram da ako neko provodi vreme sa detetom i gradi odnos sa njim na način na koji si ti opisala, a pritom planirate, zajedničku budućnost, nema razloga da se u tome ne koristi nekim metodima vaspitanja samo zato što mu nije biološki otac.

Isto mislim. Pa dozvolim vaspitačici, učiteljici da vikne na njih. Mojim roditeljima, babama, djedu, tetki. Svima za koje smatram da su mi pravi prijatelji i da misle dobro meni i djeci. Da ne mislim tako, onda mi ti ljudi ne bi ni bili bliski, i samim tim ne bih im "dala to pravo" da viču na djecu. Znaci taj neki manji krug ljudi moze slobodno da ih podvikne ako smatraju da treba, u slucaju da nisam ja tu da reagujem.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
1.8.2017 8:05:57   
krin 40

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da! Koliko se oni dugo poznaju...rekla si da imaju super odnos?
Dete ako pravi neke nestasluke...pa treba viknuti na njega , zar ne...ili pustiti? Zna se kako ce viknuti, malo povisti ton, ne sad neko izivljavanje ili sta ti ja znam.
Ne znam ja sam bar takvog misljenja. Sutra ti nisi tu ona moze haos da pravi on joj ne moze nista jer nema autoritet. Ti mu nisi dala zeleno svetlo za tako nesto... nekako mi to ne ide. Jeste porodica ili ne...? A to je sve u sklopu.



Na ovo sam i mislila..škakljiva je tema što Anck kaže.A što se upoznavanja tiče(pričam uopšteno) ne mislim bukvalno pred "useljenje"user posted image .Prosto kada je to baš ozbiljno i tome vodi.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
1.8.2017 9:47:25   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Joj skakljiva tema..ali me zagolicalo ovo "valjda se i dete nesto pita"? Pita se kad napuni 18! Ako mu se ne svidja nek bira bolje. Do tada valjda mi znamo bolje od njih sta je za njih dobro. Sta sad detetu se ne svidi tvoj izbor i ti ces da menjas partnera user posted image
Dobro malo mi je prekasno da mu saopstavate " noc pred selidbu" ali kad je vec ozbiljno naravno da treba da se upoznaju.


Hm, ne slažem se sa ovim. Naravno da se dete pita i verujem da bi svaka žena ustuknula ako se njenom detetu, koje joj je verovatno najvažnije u životu, ne dopada izbor partnera. To bi već bila vrlo delikatna situacija jer nije lako prekinuti vezu pogotovo ako ti je sa tom osobom sve potaman, ali još je teže razočarati dete. Zato sa decom treba pričati i pripremiti ih unapred za takve situacije, mislim da je najvažnija stvar koju treba da shvate da bez obzira na izbor partnera dete je i dalje prioritet i da se to ne menja. Kada napune 18 već je za mnoge stvari kasno ako se na vreme nije pričalo.

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.8.2017 9:49:58 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
1.8.2017 10:02:23   
Anck Su Nmaun
Nisam mislila bas tako grubo ali kontam da ste shvatili poentu. Deca su takva i pogotovo u pubertetu ce jaaako jako tesko prihvatiti novog roditelja pa bio on i naj bolji na svetu. Podrazumeva se (mislila sam da ne moram bas to i da napisem ) da ce se dete treba pripremiti za sve to a ne samo s neba pa u rebra.
Imam u svojoj okolini par takvih prjmera i totalno mi je suludo da nam dete bira partnera user posted image tako ispada.


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 1.8.2017 10:04:49 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
1.8.2017 10:28:45   
Buba Mira
Svega tu ima i treba biti jako mudar. Na primer, moje dete je na početku znalo da bude jako ljubomorno kada ja zagrlim ili čak kad tepam dečku. Tipa, znala je da odreaguje - a ja, ja više nisam tvoja duša?? Pa smo shvatili da ona počinje njega da doživljava kao "konkurenciju", pa smo, osim što sad oboje cmačemo nju, i duuugo pričali kao pagagaji da je ona najveća ljubav i da to niko nikad neće promeniti.
Druga stvar na koju sam naišla je ta da je dete osećalo da svakim zbližavanjem sa njim, na neki način izdaje svoga oca. Znala je da se opusti i zaista uživa u zajedničkom druženju, a onda se trgne i zatvori se, bude hladna i odbojna. Kao da se u sekundi resetuje.
I da nije bilo ooogromnog strpljenja i pažnje koju je dobijala sa druge strane, oni danas ne bi bili najbolji drugari. I naglašavanje - drugari, jer ona ima zdravog i pravog tatu.
A za grdnju - pa do sada nismo bili u situaciji da je bilo potrebno, jer je sa njim baš dobra i sluša. Ali mislim i da je previše popustljiv. Previše. Može da mu skače po glavi, on ništa. user posted image
Mada mislim da bi odlepila kad bi viknuo na nju.
Ne znam, valjda mi je taj zaštitnički instikt jači od svih drugih emocija.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
1.8.2017 12:57:57   
IvanaSK RR
Moje mišljenje je da ako dete zivi sa vama da treba da postoji autoritet. Ako dodje ponekad na vikend nije strasno ni ako mu se penje na glavu. Mada bih ja i u tom slučaju pokusala da postavim neku granicu.
Ne mislim da on treba da je bije ili tako nesto, ali mora da ga postuje. Porasce ona, doci ce situacije kad ce mozda trebati da bude malo stroziji prema njoj, a ona ga, naravno, neće slusati.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
3.8.2017 8:55:15   
vocicana
Mnogo teska pitanje, ja sam u slicnoj prici, alidevojcica mog muza ne zivi sa nama, jako jako tesko za savetovanje. Mislim da treba da bude neke crte do postovanja, ne vikanja, vec jednbostavno neke recenice koja ce znaciti da nesto ne moze i nije u redu, a kada se salimo iigramo sve je dozvoljeno.
Ja sam imala jako nezgodna i neprijatna iskustva, zato se apsolutno ogradjujem. Ali uvek otpostuje kada nesto malo ozbiljnije kazem, ona nije moje dete, ja njoj nisam niko i nista, moj sin je njen brat, to je to.
Vrlo, vrlo nezgodno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
5.8.2017 16:51:59   
emicaa
Buba Miro po mom misljenju definitivno treba da postoji neka granica.tj si roditelj,ti si glavna ali u ozbiljnoj vezi kakvu vi imate ipak treba poslusati i kad on kaze NE.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
19.7.2018 15:34:33   
pari
Autoritet kao i sve ostalo dolazi vremenom cini mi se. Mislim da prvo mora da postoji neki odnos,poverenje, a onda ce doci i ostalo.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Novi partner i autoritet nad (tuđim) detetom
5.11.2018 1:19:59   
Dora89
Baš nemam nikakvog iskustva sa tim, ali znam za situaciju sa razvedenim bračnim parom kada majka savetuje decu da budu dobri i da slušaju sve što im kaže nova žena njihovog oca. Po mom mišljenju 👏

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here