|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Podrigivanje bebice
22.10.2008 19:23:09   
guppy RR
Ima više položaja u kojima bebica posle sisanja može dobro da podrigne. Koliko god se činila banalna ova tema, mnogi roditelji imaju problema time i bebice su nemirne, jer im gasovi ostaju u stomačiću i kasnije putuju dole crevima.

Da bi bebicami olakšali sve to, roditelji ih obično uzimamo na rame. Ali, ima i nekoliko alternativnih načina koji pomažu, nama lično je "upalio" samo sedeći položaj. Prilepiću strani link gde sam našla info o tome, a ovamo sličicu.

user posted image
  • Over the Shoulder: This is the most commonly used position when burping since it's the easiest to do. Put your baby in an upright position then pat his back gently. Make sure to support his head and neck. It would also be good to have a burping towel over your shoulder just in case he spits up.
  • Sitting: As the name implies, you put your baby in a sitting position then gently rub his back until he burps.
  • Over the Lap: Position your baby in a lying position with his back towards you. Lay him on your lap and gently tap his back until he burps. It would be more comfortable for baby if you place a pillow on your lap.

i još LINK

< Poruku je uredio guppy -- 22.10.2008 19:24:19 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Podrigivanje bebice
23.10.2008 8:57:50   
Anoniman
Luka je podrigivao kao na slici br 1, ali sam ga dizala još više, da mu obe rukice budu preko mog ramena. A onda kada je malo porastao, ili sam ga podigla u sedeći položaj, ili sam ga spuštala na krevet na stomak-to na savet pedijatra u savetovalištu. Kao juče da je bilo se sećam rečenice "spustite bebu na stomak, čim bude podigla glavicu, a podići će je-podrignuće!", i zaista je tako bilo.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Podrigivanje bebice
24.10.2008 9:31:33   
Jeca*
Meni Luka isto lepo podrigne kao na sl.1, odmah nakon jela. Ali problem je u tome što se on budi i posle 45 min da podrigne, nekad i više puta se probudi. DAjemo mu, po savetu pedijatra, Novalac AC (protiv kolika), ali pedijatar kaze takvo je dete, i dok se ne navikne stomacic....user posted image
Opet mi ima evo grceve vec par dana. Uopste ne spavamo nocu, place u snu, grci se, trza, pa probudi. Ja bas vodim racuna sta jedem, dajemo mu N. Harvey, Espumisan, HIPP čaj, ali ne vredi mnogo. Da već jednom prođu skroz....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Podrigivanje bebice
24.10.2008 9:34:50   
Anoniman
Uopšte ne mogu da se setim do kada sam ja pila onaj Hipp still tee (pije mama, beba nema grčeve)... tj ne znam kada su prošli grčići. U jednom mometu sam prestala to da pijem i ukinula Plantex-i nije ih više bilo.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Podrigivanje bebice
24.10.2008 9:35:38   
Anoniman
Uh!? Jel HIPP still tee ili Humana still tee...??? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Podrigivanje bebice
24.10.2008 10:17:55   
guppy RR
ja sam pila neki HIPP čaj za dojilje koji bi trebali da ublaže grčeve kod bebe.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Podrigivanje bebice
24.10.2008 11:12:55   
Jeca*
to pijem i ja

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Podrigivanje bebice
6.10.2009 22:43:24   
sneza24
Uglavnom ga stavljam da podrigne kao na prvoj slici nekad i kao na trecoj.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Podrigivanje bebice
13.10.2009 14:26:37   
Anoniman
Ja Saru stavim kao na prvoj slici, na rame, al mi se nekad desi da ne podrigne, pa je zato muce gasovi... uh, kako mi samo bude zao kad je vidim da se grci, crveni, napinje... user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Podrigivanje bebice
13.10.2009 14:44:00   
Anoniman
Digni bebu još više. Pročitaj gore šta sam napisala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Podrigivanje bebice
13.10.2009 16:42:06   
gagana83
Trinny,probaj da legnes na ledja i nju da stavis da ti legne na grudi licem okrenuta prema tebi,ostani tako par minuta i onda je podigni na rame.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Podrigivanje bebice
15.10.2009 15:17:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Trinny,probaj da legnes na ledja i nju da stavis da ti legne na grudi licem okrenuta prema tebi,ostani tako par minuta i onda je podigni na rame.


a kako nju stavim, na stomak, sa strane, to bas nisam skapirala?

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Podrigivanje bebice
15.10.2009 15:18:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Digni bebu još više. Pročitaj gore šta sam napisala.


Uglavnom podrigne, ali nekad probam sve te metode, pa ni tada nece... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Podrigivanje bebice
15.10.2009 17:27:12   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: gagana83

Trinny,probaj da legnes na ledja i nju da stavis da ti legne na grudi licem okrenuta prema tebi,ostani tako par minuta i onda je podigni na rame.


a kako nju stavim, na stomak, sa strane, to bas nisam skapirala?


Njen stomak na tvoj stomak.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Podrigivanje bebice
16.10.2009 13:40:03   
Anoniman
aha... pa to i radim stalno, jedino tako se nakon par minuta smiri i kao zaspi... ali sad joj sve duze i duze treba da zaspi tako... 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:02:57   
marince1
Evo da pitam uodgovarajucocj temi.
Mamike do kog urasta se bebe drze da podrignu?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:03:17   
*Alexx*
A do kog uzrasta se beba drži da podrigne?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:05:02   
Anoniman
Ne znam. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:15:53   
marince1
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

A do kog uzrasta se beba drži da podrigne?


zar nisam to pitala? user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:17:19   
Anoniman
Pitale ste u razmaku od 20sec, verovatno ste kuckale u isto vreme. user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:19:43   
marince1
telepatija user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:22:31   
sneza24
Verovatno kad beba pocne da sedi nema potrebe da se dize,nekako mi je logicno dok jos uvek lezi i dok sme samo u polu sedeci da treba da se podigne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 20:48:58   
Anoniman
Pa moj bebiron je sam poceo i lezecki da podriguje kao veliki covek jos u Betaniji user posted image ,sto mi je bilo jako smesno.Nisam morala nikad nesto specijalno da ga drzim da bi podrignuo,ali sada zna nekad da mu se desi da onako kmekne ako spava reko dana,odigne se malo,ja ga podignem i on lepo podrigne i nastavi svojim poslom.Stvarno sto se tice svih tih bebecih stvari nisam imala problema sa njim user posted image ,mogle bi zene ovakvih 50-oro odjednom da imaju,ni ne oseti se user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 22:41:26   
marince1
Jmpm bas super sto je tvoj malisan takav.

Snezo i ja sam kontala tako,da kad krene da sedi moze to i sam user posted image

Moj David podrigne kad lezi na stranu i na stomak,jedino ne kad lezi na ledja.
A nekad ga drzim i po 20 minuta i nista.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 22:43:43   
gagana83

IZVORNA PORUKA: marince

Jmpm bas super sto je tvoj malisan takav.

Snezo i ja sam kontala tako,da kad krene da sedi moze to i sam user posted image

Moj David podrigne kad lezi na stranu i na stomak,jedino ne kad lezi na ledja.
A nekad ga drzim i po 20 minuta i nista.

Ja sam prestala da se opterecujem time.
Trudim se da podrigne ako jede bas pred spavanje,u suprotnom je drzim par minuta,ako podrigne podrigne,ako ne nista.
Ionako lezi samo kad spava,stalno je nosim pa uvek moze da podrigneuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here