|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodilište u Doboju - Sv. apostol Luka
27.7.2010 10:16:48   
Lili1905
user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 27.7.2010 11:15:25 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: PORODILISTE U DOBOJU Sv.APOSTOL LUKA
27.7.2010 10:22:57   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lili1905

user posted image


draga imaš iskustva ili tražiš informacije?

mislim da nismo imali nikog ko se tamo porodiouser posted image

(odgovor članu Lili1905)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: PORODILISTE U DOBOJU Sv.APOSTOL LUKA
27.7.2010 10:28:22   
Lili1905
Nemam iskustva, vec sam postavljala ovu temu na forum ali mislim da je iz ne znam kojeg razloga izbrisana.

Molim sve koji imaju sta da kazu na ovu temu da pišu. Hvala.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
27.7.2010 10:38:40   
dunja RR
Anči šta bi user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
27.7.2010 10:42:07   
Ana RR
Ništa draga, samo sam promenila naziv teme, tj. smanjila slova user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
27.7.2010 10:43:12   
Lu
Naša bebać je se porodila tamo ali ona više nije na forumu.
Pitaću ju privano pa ću ti napisati ovdjeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
27.7.2010 10:45:06   
Lili1905
Hvala vam mnogo, mi imamo jos 33 dana do user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
27.7.2010 11:00:08   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ništa draga, samo sam promenila naziv teme, tj. smanjila slova user posted image



aaaaaaaaaa, ja reko izgubio ti se post, pa sam se zabrinula user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
2.8.2010 10:04:08   
Lu
Lili 1905, dugujem ti infouser posted image
Bebać koja se tu porodila prije skoro 3 godine kaže da je sve ok.
Išla je kod dr. privatno na pregled i on ju je porodio u bolnici.
Leži se tri dana poslije poroda.
Higijena, sestre, doktori...njoj je sve bilo ok, naravno da je počastila sestre da se bolje brinu o njoj.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
5.8.2010 9:49:27   
Lili1905
:)))))))) hvala mnogo na informacijama. Mi imamo jos 25 dana do termina pa se nadam da cemo imati lijepo iskustvo da vam napišemo. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
8.10.2010 2:40:35   
vukosava
Lekar moje sestre je morao da ide na godisnji odmor pa joj je zakazao indukciju. Nakon 4 sata indukcije su skontali da se malisha zaglavio, stavio rukicu na glavu pa je isla na carski rez.

Ne znam kako se proveo na odmoru, al znam da ona nije bas sjajno prosla.
Porodiliste u Doboju inace...

(odgovor članu Lili1905)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
22.11.2010 23:43:20   
Lili1905
Evo informacija iz prve ruke ..mi smo malo obišle porodilište u Doboju.
Od ličnih stvari možete unijeti samo osnovno:
-uloške isključivo vatene
-vlažne maramice, toalet papir
-četkicu i pastu za zube
-grickalice, voda
-2 peškira
-papuče
-kozmetiku
(moze i pumpica za izdajanje i silikonske navlake za bradavice kao i krema za bradavice)
Ništa civilno kako oni to kazu (odjeca,obuca). Spavacicu dobijete u bolnici odmah po ulasku je oblačite i u njoj ste do izlaska kuci.
Torba treba da bude što manja.

Za bebu ponesite :
-paket pelena za novorodjenče
-vlažne maramice
-pavlovićeva ili neka druga baby krema, kad krenete kući nek vam donesu presvlaku za bebu.
Beba nakon presvlačenja bude umotana u dvije obične njihove pelene i nosiljku.

Sobe su uredne, svako jutro ih zrače i oribaju, posteljina malo stara ali čista, WC je čist i uredan (osim ako neko ostavi iza sebe neuredno), tople vode ima.(2 WC-a, 2 tuš kabine)

Osoblje??HMmmm...Babice su ok. ali sestre koje hrane bebe ako vi nemate dovoljno ili nikako mlijeka su većinom dobre osim dvije vještice koje su ih hranile jednom na 6 ili 8 sati pa morate švercati bočice po sobi a vi zamislite kako je kad 5 beba u sobi plače bez prestanka cijelu noć (pogotovo soba za carski rez ...tim majkama zbog slabe ishrane nakon dva dana provedenih na infuziji mlijeko nadodje tek treći ili četvrti dan a bebe gladne)

SAVJET: u toaletu porodilišta na prozoru ima mrezica koja je na jednoj strani probijena ako se vama desi da nemate mlijeka tu ga mozete unijeti , samo unaprijed javite svojima da vam ga napravi u bočicu i donese i nebrinite ako se ohladi jer u bolnici rijetko da bebe hrane toplim mlijekom.

Što se tiče posjete porodilište je u prizemlju i bebu pokazujete na prozor, u porodilište niko ne ulazi, svi vam dodju na prozor (koji se ne smije i ne moze otvoritiuser posted image )

Nakon 14 sati pokušaja poroda mi smo završile na carskom.
Nakon carskog idete u šok sobu gdje provedete 2 dana na infuzijama i kojekakvim drugim bocama. Zatim vas premiještaju u sobu sa ostalim "caricama" gdje i dalje dobijate boce i sestre brinu o vama a i bebu vam tad donesu..ishrane sto se tiče one će vam reći sta treba rodbina da vam donese za svaki dan da se uspostavi rad crijeva.
(sok od jabuke, mlijeko , plazma keks..na čaju ste i supici)

Toliko od nas za sad.

Sretno svim buducim mamama!


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
23.11.2010 9:42:50   
Mery
Ja sam se porodila u Doboju i imam pozitivno iskustvo, zavrsila sam na carskom i lezala sam u apartmanu (sto je losija varijanta, koliko god da vam cudno zvuci), naravno nije sve idealno (a gdje jeste?) ipak mislim da ima dobre uslove.

< Poruku je uredio Mery -- 23.11.2010 9:44:12 >

(odgovor članu Lili1905)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
25.11.2010 14:56:28   
vukosava
U Doboju sve carski rez covece

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
27.11.2010 12:10:07   
Lili1905
Nije sve carski to smo se slučajno mi carice potrefile. Evo primjer kada sam ja bila u bolnici preko 30 porodilja je bilo u dvije sobe porodjene prirodnim putem a samo nas 5 carski rez. Od toga 3 koje su morale i nas dvije koje smo eto završile na carskog. A mana apartmana je što nemate s kim da razgovarate imate samo TV, tamo mi je bila prijateljica iz sobe i bilo joj je uzasno dosadno tih 5 dana. Kada ste u zajedničkoj sobi sve je super, druge porodilje vam mogu pomoci, dodati nešto, nasmijati vas do bola user posted image mislim doslovno jer nakon carskog smijanje je pakao user posted image . Ali sve eto prodje i ostanu pozitivne uspomene.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
8.2.2011 19:00:01   
nela79
Ko je od vas iz Teslica a poradjao se naravno u Doboju?user posted image

(odgovor članu Lili1905)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
8.2.2011 19:08:01   
bebać
ja sam bila zadovoljna...šta ja znam...nisam teška osoba po pitanju toga...draža mi je komunikacija sa drugim ženama i sestrama/doktorima(koliko je moguće uspostaviti)...a ja brbljivica sam to moglauser posted image user posted image nego higijena,hrana i šta ti ja znam...izdrže se 3 dana...a posle se ide svojoj lijepoj i čistoj kući i jedem šta mi je voljauser posted image

3 dana se može izdržati brate mili svagdjeuser posted image


(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
11.7.2011 10:53:34   
Malecka074
Ima li svezih informacija o stanju u ovom porodilistu? :)

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
23.9.2011 10:26:09   
jelenaaaaa
Meni je termin u februaru, ai me bas bas brine kako ce sve to izgledati, jer u zadnje vrijeme me okruzuju grozne vijesti iz porodilista u Doboju. One sto se poradjaju prirodnim putem to traje po 14 sati, a one sto se poradjaju carskim rezom sve neke infekcije dobijaju... user posted image

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Porodilište u Doboju - Sv. Apostol Luka
29.9.2011 11:15:00   
Agripina
Ja sam čula da je ok. Moja koleginica je dvoje rodila tamo, druga koleginica se porodila prošle godine u oktobru, kaže da nije bilo loše i da je super prošla. A što se tih priča tiče... pa uvijek ih ima. Ja sam isto čula i za Paprikovac, a trebam da se porodim u novembru i još uvijek mogu da biram između Doboja i Banja Luke. Kad bi slušala i vjerovala u sve te priče, bolje bi mi bilo da se porodim kod kuće, po starinski.

(odgovor članu jelenaaaaa)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here