|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pozitivna disciplina - tri fenomenalne knjige...
12.3.2013 9:41:56   
Torbica
Nama su ove korisne knjige poprilicno pomogle, ima ih tri, za period od - god, za period od - god i treca je od A-S! Toplo ih preporucujem, pre svega pomazu da se dete bolje razume, i daje neke alternative koje mogu pomoci pri cemu kazu da neke metode kod jednog deteta pale, kod drugog ne, i naravno, svako dete je prica za sebe! Kakav je Vas stav o ovakvim knjigama?

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 9:43:20   
Torbica
Uh, nisu se ispisale godine, dakle od 0-3, od 3-6 i od A-S.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 10:04:16   
Olga75
pa ja sam " pametna " user posted image
do sada nisam nesto citala knjige o roditeljstvu i vaspitanju user posted image
ali moracu da pocnem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 10:09:48   
zoća
ironično i satirično,možda će te pomisliti da sam otkačila ali meni je dosta pomogla knjiga KAKO DA NAJLAKŠE UPROPASTITE SOPSTVENO DETE nasmejala sam se do suza a izvukla zaključke

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 10:13:26   
Torbica
Jako su korisne, skroz ti promene film u glavi. Na pozitivno!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 10:27:11   
Torbica
Pored ove tri jako mi je dobra i Podizite svoju decu bez podizanja glasa!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 10:36:00   
cockic
ja sam prvu vec procitala kad je peki bio beba,i slabo zaplamti iz nje.

jer mi je sin nemirko.pisala sam vec na trmi vrtica.doveo ga mm juce i kaze kako mu je vaspitacica rekla da petar tuce drugu decu i otima igrackeuser posted image .a to isto radi i leni.a ja metode iz knjige zaboravi, moracu da donesem ostala mi knjiga kod sveki.
mada vec mi treba ona od 3-6 godina.

a ovde mi je knjiga kako odgajati cerke.i ta knjiga je super user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 10:42:33   
cockic
iz te knjige kako odgajati cerke,definitivno treba raditi na odnosu cerka otac.koliko vidim nije to samo kao jao tatina cera.devojcice su tatine pronceze.stvarno je otac jako vazan u toj prici.ja koliko vidim vec sad je lena vezana za tatu.ja sve radim oko nje jer sam sa njom 10h,ali kad tata dodje ko da je bog dosao kuci.samo trci za njim tata tata i da je uzme da njih dvoje pricajuuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 11:03:03   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: Torbica

Pored ove tri jako mi je dobra i Podizite svoju decu bez podizanja glasa!

Odmah me prijavi za pet :) Ovo bez podizanja glasa mi ne ide bas najbolje


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.3.2013 11:51:06   
bea83
Ja upravo razmišljam da krenem sa čitanjem neke dobre knjige o roditeljstvu, samo bih volela neku sa praktičnim primerima, teoretisanje mi ne vrši posaouser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 16:31:12   
Torbica
Ove su vrlo vrlo konkretne, nisu teoretisanje samo!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 17:03:29   
Cecana
Meni je odlicna knjiga Porodicni bukvar,a kad mi je dete bilo manje vaspitacica mi je preporucila Kako pripremiti dete za vrtic,super je knjiga sa konkretnim primerima i savetima.
Sve je lako skapirati kako treba i da detetu treba postaviti granice i nejvaznije od svega BITI DOSLEDAN-ovaj deo mi najteze ide.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 19:30:07   
Sanchy
Nisam jos nabavila te knjige ali imam nameruuser posted image ...do sad sam i ja malo slusala Milicu Novakovic ,malo prof.Zorana Milivojevica,malo proucavala Montesori metodu vaspitanja i tako,,generalno me sve to zanima..user posted image ,,po obicaju..user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 20:52:27   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Brand new mama


IZVORNA PORUKA: Torbica

Pored ove tri jako mi je dobra i Podizite svoju decu bez podizanja glasa!

Odmah me prijavi za pet :) Ovo bez podizanja glasa mi ne ide bas najbolje



I ja trebam ovako nešto! Sve manje živaca imam za njega. Izludi me načisto u sekundi da više ne razmišljam logično.




_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 20:58:21   
Modessty
A gde inače nalazite te knjige?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 21:19:53   
Snelle
Mod, evo online!
Ja sam uvek za varijantu korišćenja dobre literature pri vaspitanju dece. Pa ne može ni svaka majka uvek da zna šta je najbolje za njeno dete. Više puta sam se našla u situaciji da ne znam koliko stroga ili blaga da budem prema svom detetu kad nešto ne sluša. Da li to prirpisati razmaženosti, bezobrazluku ili jednostavno sastavnom delu njenog razvoja, tj. neizbežnoj fazi odrastanja. Mislim da roditelji vrlo lako mogu da pogreše u vaspitanju, ne mislim celokupnom, ali oko pojedinih stvari za čas pogrešimo, nekad jer nemamo živaca da se borimo sa svojim detetom pa idemo linijom lakšeg otpora a nekad jednostavno zato što pogrešno ili na neadekvatan odreagujemo. U svakom slučaju plus za ovakvo štivo!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 22:18:38   
Modessty
hvala Snelle! sad ću da pogledam. Danilo je inače mirno dete. Ne pravi neki lom, ne bije drugu decu, ne lomi, čak nije ni imao fazu otvaranja fioka i rasturanja stvari po kući. Problem je u tome što recimo čim mu nije nešto po volji on plače. Umesto da drugom detetu koje mu otima igračku kaže "nemoj" on se zaplače i žali se nama ili ko god od starijih da je tu. Mazi se i neće sam da jede, da se skine i obuče... i slično. Kad su moji tu moj i mužev autoritet maltene nestaje.
Evo sinoć se apsolutno bez razloga rasplakao - stavljala sam prašak u mašinu za veš a on je hteo i nije mi reko već se rasplako kad sam ja već sve završila. I onda se deonstrativno u hodniku bacio na kolena i počeo da plače. Samo sam mu rekla da neću da razgovaram sa njim kad tako vrišti i pritvorila vrata od kupatila. Istuširala sam se i obukla natenane. On je plakao i kao davio se od plača dok sam se tuširala. U jednom trenutku je prestao, pa je krenuo ponovo kad je čuo da sam isključila tuš. Obukla sam se i počela da sečem nokte, sve to ne otvarajući vrata i ne progovarajući ni reč. Plač je odjednom prestao i on je ušao u kupatilo kao da se ništa nije ni desilo!
Izvinite na ovako dugom postu ali stvarno sam na kraju nerava. Večeras je opet pravio scenu ali u vezi večere - dobio je ono što je hteo da jede ali nije hteo sam nego da ga ja hranim. Kad sam odbila krenula je scena.
Ludim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 22:31:37   
Snelle
Mod, kao da pričaš o mom detetu. Identična situacija kad joj neko otme igračku, gurne je, udari...ne zna da se brani, čuva i sve shvata previše emotivno, za razne gluposti plače. Sve u svemu, jako je osećajna i ja se bojim da je grdim u tim situacijama i bojim se da se vremenom neće promeniti i da će sutra i u vrtiću i školi imati probleme zbog te svoje osetljivosti user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 22:36:11   
Modessty
a ja šizim! Stalno mu pričamo da glasno i jasno kaže kad nešto ne želi. Nekad uradi to ali češće se zaplače. Ludimo od njega. A u vrtiću itekako zna da se brani!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.3.2013 22:38:02   
Snelle
A ja se bojim da ne napravim kontraefekat tom vikom. Pokušavam na lep način svaki put da joj objasnim da treba da se brani, da ne da svoje ako neko hoće da uzme na silu, da traži svoje nazad....

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.3.2013 0:54:15   
Moiraina
Upravo sam poručila ovu od A do Š. Planiram da uzmem i druge dve. Nažalost i ja spadam u grupu podizačica glasa, treba mi refresh pristupa jer mislim da je već oguglao na moju viku user posted image A stvarno je dobro dete, samo što ja nemam ideju kako da se postavim u nekim situacijama...

IZVORNA PORUKA: Modessty
Ne pravi neki lom, ne bije drugu decu, ne lomi, čak nije ni imao fazu otvaranja fioka i rasturanja stvari po kući. Problem je u tome što recimo čim mu nije nešto po volji on plače. Umesto da drugom detetu koje mu otima igračku kaže "nemoj" on se zaplače i žali se nama ili ko god od starijih da je tu. Mazi se i neće sam da jede, da se skine i obuče... i slično.

Identično je kod nas i od toga ludim.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 12:37:36   
Didy
Torbice, koju bi mi knjigu "Pozitivna disciplina" preporučila? Koja bi bila nekako najuniverzalinija? Mislila sam da poručim ovu od A do Š. Da li ti imaš sve 3?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 14:40:23   
Torbica
Didy, imam sve tri, definitivno ti je ova od A-S najuniverzalnija. Ja sam ti streber pa sam citala redom, a i imam ih svih uzrasta user posted image Pomoglo mi je puno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 18:19:20   
Anck Su Nmaun
Mislim da je knjiga jako korisna, za bilo koji uzrast valja procitati. Ja sam procitala ovu prvu ( hvala Torbici user posted image ), od 0-3 al ide ona na siroko. sad citam ovu drugu .
Jeste da neki konkretni primeri izlete iz glave ali sustinu uvek zapamtim.


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 19:11:05   
Ana RR
Mod, Snelle, tako je i kod nas. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here