|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje dece
11.12.2008 9:33:34   
Anoniman
Roditelji često nemaju pravi osećaj kada i kako treba da rasprave nesuglasice. Mnogi se svađaju ispred dece, vređaju se međusobno i prete... Misle da deca ne razumeju teške reči, ali naučna istraživanja su pokazala da svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje mališana.

Roditelji koji se svađaju negativno utiču i na psihološko zdravlje dece, a istraživači sada tvrde da mogu da izazovu i fiziološke promene.
Stručnjaci su proučili 206 šestogodišnje dece, većinom belaca, tokom simulirane telefonske svađe između njihovih roditelja. Koristeći uzorke pljuvačke, merili su promene u hormonu stresa, kortizola kod dece. Takođe su merili i detetov nivo bola, neprijateljstva i uključenosti u raspravu. I dodatno, majke su obavestile stručnjake o tome kako deca reaguju na svađe kod kuće. Deca koja su bila izrazito pogođena svađama kreiranim u laboratoriji imala su povišen hormon stresa. Deca koja su bila veoma pogođena imala su jak odgovor na svađe i visok nivo hormona stresa. Ipak, nivo neprijateljstva i uključenost u svađu nisu bili uvek povezani s povišenjem hormona stresa.
„Zbog činjenice da je povišen nivo kortizola povezan sa širokom lepezom mentalnih i psihičkih poteškoća, visok nivo kortizola može pomoći u objašnjenju zašto deca koja su veoma pogođena kada im se roditelji svađaju imaju veći rizik da će posle imati zdravstvene probleme“, izjavio je Patrik T. Dejvis, vođa studije i profesor psihologije na Univerzitetu Ročester u Njujorku. Istraživači tvrde da bi njihovi rezultati mogli da pomognu u određivanju delotvornosti intervencijskih programa uključivanjem fizioloških mera, kao što je merenje nivoa kortizola.
IZVOR

Mm i ja se retko svađamo, gotovo nikada. Ali čak i kada bi se svađali, verujem da to nikada ne bi bilo pred Lukom.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 12:07:30   
kumara
Ja sam sigurna da svadje uticu na decu. Moji su razvedeni, ali se nikad nisu svadjali kad sam ja tu. Medjutim, znam mnoge slucajeve gde su se roditelji uzasno svadjali pred decom i ta deca su stvarno istraumirana. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 12:23:48   
Lu
Mislim da je nama roditeljima svima jasno da se nesmijemo svađati pred djecom i da posljedice mogu biti užasne,dovoljno je da znamo da nas djeca oponašaju.
Moj sin je jako osjetljiv na povišene tonove u svakom obliku,tako npr.kad odem kod svekrve oni u kući pričaju jako glasno a zna se i posvađati sa svekrom pred nama.user posted image
Ona kad počne nešto objašnjavati i neprimijeti da je povisila ton a moj Roko odmah kaže bako nemoj se derati na mamuuser posted image ,i onda mi njemu objašnjavamo da se nesvađamo.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 12:33:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

bako nemoj se derati na mamuuser posted image


user posted image

Kada idem kod svekrve ili svekrvine mame, ja sa vrata, još nisam ni drugu nogu uvukla preko praga, kažem "Nemojte vikati, mi nismo gluvi!", i zamislite šta mi je svekrvina mama rekla u jednom momentu "Pa mora Luka da nauči da se oko njega viče!" a ja sam pitala "Zašto?" user posted image  Onda je otišla uvređena... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 12:37:01   
kumara

IZVORNA PORUKA: Tasha

"Nemojte vikati, mi nismo gluvi!"


user posted image user posted image user posted image Koliko si ti blesava!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 12:48:59   
prase
Šta ja znam... U mojoj porodici se negovala konstruktivna rasprava, kao oblik komunikacije nabijen emocijama koji liči na svađu. Na nas klince to nije uticalo. Kod moje tetke ista stvar - deca normalna. Suština je u tome što se na isti način i istim tonom kod nas polemiše o dnevnoj politici, istoriji, umetnosti i porodičnim razmiricama. Jedina posledica koju ja vidim je što sva deca danas rasprave sa okolinom okončaju u par minuta, jer su uvežbana i ne raspravljaju se rasprave radi nego razrešenja problema radi. Ja i MM često raspravljamo, umemo da se posvađamo, ali nismo posvađani duže od 10 minuta nikada. Mislim da je za oboje i za naš odnos (da ne kažem, brak) bolje da uvek sve raspravimo umesto da gutamo, oboje smo takvi, ne možemo da trpimo... E sad, da li ćemo to pred detetom da radimo, nismo još imali prilike da vidimo. A deca osećaju sve, osećaju nervozu a ne ton i urlanje, tako da je njima svejedno da li ćemo se svađati pred njima ili ćemo pred njima da se pravimo da se ne svađamo? Što se tiče buke koja prati svađu, od toga svakako bar trenutno dete ne možemo da zaštitimo jer živimo u prizemlju i sve rasprave koje se vode ispred ulaza (a ima ih podosta) on lepo čuje... i kulira... Od početka je neosetljiv na buku, namerno nismo pokušavali da mu obezbedimo potpunu tišinu da ne bi navikao. E sad, pre 20-ak dana, neke komšije iznad nas pravile žurku i to sa nekim mnogo jakim ozvučenjem i karaokama. Kao da su kod mene u stanu, tako se čulo. Ja i MM na kraju odustali od spavanja i otišli u kuhinju da pijemo kafu - a dete spava sve u 16 user posted image Žurka se završila (bar taj deo sa dranjem u mikrofon) negde oko 3, meni je trebalo do 4 da se smirim i zaspem... a u 5 dete ogladnelo i dovoljno se naspavalo da se malo i družimo posle klope user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 12:57:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

U mojoj porodici se negovala konstruktivna rasprava, kao oblik komunikacije nabijen emocijama koji liči na svađu.


user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 13:04:09   
Lu
Ako me muž naljuti i ja želim odmah to da razriješim ali nemogu pred djetetom jer mi neumijemo polako da se raspravljamo nego kratko i žustro,ništa okolo nego skrešem odmah što mi je na srcu,naravno bez vrijeđanja.
To se obično brzo završi i svi sretni ali ako je u tom trenutku mali tu ućutimo i čekamo dok on zaspi.
To izgleda ovako,nas dvoje nerazgovaramo nego se samo obraćamo djetetu ali naravno da on kroz razgovor uključuje i nas dvoje tako da smo u nekim trenutcima prisiljeni da se obraćamo jedno drugom,kroz sve to razmišljamo u glavi pa jel vrijedi naša svađa ovoga trenutka sa djetetom,bar ja tako razmišljam, i tako strasti se smiruju i moja prvobitna nervoza u glavi se stišava.
Kada dođe trenutak za raspravu ili svađu ja skoro nemam što više da kažem osim "nemoj molim te više to da radiš"ili "drugi put me obavijesti o svojim planovima".,
Kako smo dobili dijete meni ovakve situacije djeluju kao terapija,jer dok smo bili sami naše rasprave su izgledale mnogo spektakularnije.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 13:05:15   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

IZVORNA PORUKA: prase

U mojoj porodici se negovala konstruktivna rasprava, kao oblik komunikacije nabijen emocijama koji liči na svađu.


user posted image

Ovo objašnjenje nažalost mom sinu nebi pomoglouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
11.12.2008 13:14:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka


IZVORNA PORUKA: Tasha

"Nemojte vikati, mi nismo gluvi!"


user posted image user posted image user posted image Koliko si ti blesava!!!


Pa šta se deru? "Zlaaaaaaaaaaatoooooooooooo baaaaaaaaaaabiiiiiiinoooooooooooo, doooooođiiiiiiiiiiiii baaaaaaaaaaaabaaaaaaaaaa ljuuuuuuuubiiiiiiiiiiiiiiii ruuuuuuuuuuuuuukuuuuuuuuuuu!" user posted image

lu, o tom vašem ćutanju si nam već negde pisala. Uglavnom, fino vi to rešite.

Juče, odvela sam dete kod frizera, ošišala ga, meni se sviđa, stiže muž i kaže "Meni se ne sviđa kako ga ta tvoja šiša", i meni BAM roletna na oči, i ironičnim glasom odgovorim "Kada bi ti po nekada bio kod kuće, mogao bi ga voditi kod nekog drugog frizera!", nisam ni završila, on je urliknuo moje ime i dodao NE SE**! Ja sam rekla da ne se***, nego da je tako. Nema ko da ga vodi kod frizera sem mene, a u celoj priči, čak i da ga odvedem kod drugog frizera, isto bi ga ošišali jer se meni to tako sviđa. Htedoh reći da je kratko trajala "svađa". Luka nije ni odreagovao.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
12.12.2008 8:10:09   
kumara
IZVORNA PORUKA: Tasha

Pa šta se deru? "Zlaaaaaaaaaaatoooooooooooo baaaaaaaaaaabiiiiiiinoooooooooooo, doooooođiiiiiiiiiiiii baaaaaaaaaaaabaaaaaaaaaa ljuuuuuuuubiiiiiiiiiiiiiiii ruuuuuuuuuuuuuukuuuuuuuuuuu!" user posted image




Jao boze!!!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
12.12.2008 20:03:25   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: prase
U mojoj porodici se negovala konstruktivna rasprava, kao oblik komunikacije nabijen emocijama

user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
28.1.2018 21:30:28   
Dragce86
Nisam za svadju pred decom, nazalost, moji roditelji su to cesto praktikovali preda mnom i bratom i puno puta smo se traumirali kao deca! Suprug kaze da su njegovi uvek tiho saputali kad su imali kakvu raspravu kad deca legnu i da je retko kad cuo, tako da ni ne zna da li su se ikad svadjali :D Podrzavam to, treba kad god je moguce to preskociti i pitam se hocu li i ja zaista tako moci ( nasa kcerka je sada jos beba i ne razume, al kad poraste jos ) nadam se da cemo se vise truditi da budemo civilizovani :) Daj nam Boze :)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
28.1.2018 23:30:06   
degu
trudimo se da se kontrolisemo pred njima, generalno se ne svadjamo cesto i uvek se pomirimo, ali desi se ponekad da planem pred njima, inace sam impulsivna i na dupe bih progovorila user posted image
moji su se svadjali i bilo mi je strasno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
28.1.2018 23:32:15   
MamaNecaVo
Naravno da utice.Deca ne trebaju da slusaju a isto tako da gledaju roditelje dok se svadjaju.
Ako do svadje dodje treba da se resi na moran i civilizovan nacin bez vike i dreke.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
29.1.2018 8:57:20   
Duškić
Da, svakako utice. I fizicko a i mentalno zdravlje.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
24.2.2018 0:04:40   
Srecko47E
Utice sigurno.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
27.1.2019 22:41:53   
vocicana
Jednom sam bila i odusevljena i zacudjena pricom koju je ispricala zena sa kojom povremeno saradjujem ovde u bolnici, ona nije zdravstveni radnik, ali smo se dotakle te teme.
Njen je suprug nastrado pre par godina, na veoma tragican nacin, cini mi se da je lift bio u pitanju, to je radio kao dodatni posao, msm da se srusio i pao na njega, ali me ne drzite za rec.Posto sam dugo radila marketinske poslove, njega sam poznavala iz te price, vrlo fini ljudi.
Ona mi je jednom u prilici rekla, da kada god su imali problem, nesto se kvocali, nikada nije bilo povisenog tona, kako su deca uvek bilča prisutna, jer su svi strasno vezani bili, ali se svaka rasprava kroz koju se mozda ponekad i neka vulgarnost provukla, odvijala u tonu najnormalnijeg razgovora.
Pitala sam sebe, kako su uspevali da ispostuju taj njihov dogovor, sa druge strane odusevljena, jer kod mene svadje bez malo povecane frekvence kao da se nije dogodila. Bas mi je to ostalo urezano u mozak.
Ja ne uspevam, pre par dana sam mogla da crknem od muke, zato sto je Damjan bio tu kada se desilo da se zakacimo, gde je on samo slegao ramenima, popeo se na stolicu i gledao red u mene, red u oca. Nikada vise necu to da ponovim. Toliko mi je zao kada se to desi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
27.1.2019 22:51:49   
dunja RR
Voći i mi tako reagujemo, prosto smo oboje grlati, i znam da drugačije ne možemo. Ali to hvala Bogu jako kratko traje, i posle nekog vremena kao da ništa nije bilo. Prosto mislim da su ljudi različiti, ja ne znam da li bi mi prijalo da zadržavam u sebi. Ali mi se isvađamo, i ne nastavljamo, nema se vremena za objašnjavanje, kažemo sve tu i tada.

A što ti kažeš, bude mi žao jer je S uvek tu, sa nama, i on u tim situacijama priđe nama i vikne PREKINITEEE. I trgne nas u momentu.

Mi se izvinimo našim komšijama posle naših seansi (to nije često da se razumemo), ali toliko drage komšije imamo (sa obe strane stana, ne računam one preko puta našeg stana, koji su posebna priča, ali o tome u drugoj temi), da se skroz kapiramo.
Jedna baka živi levo od nas (znam je od svog rođenja), i kada joj se izvinimo zbog dranja, ona nam kaže ma šta se izvinjavate, ja volim da vas čujem, kada vas čujem nisam sama, vi ste moji ♥

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.1.2019 22:53:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
27.1.2019 23:03:12   
vocicana
Izbaci me.
Kakvo cutanje, ma naravno nego sta nego reci sve sto je na dusi, ali samo sa smanjenim tonom. Joj kako miu ga je bilo zao. Ja sam ucutala kada sam videla njegovu reakciju i muzu rekla da prestane da prica glasno, odmah sam sa njim otisla u sobicu i igrali smo se. Ali danas vidim i detetove reakcije, bas sam danas pukla.
Mazili smo se, setali smo, igrali se, razgovarali. Nadam se da nikada nece da se seca ovih glupih dana.
Da smo bar se sa razlogom svadjali, nego oko tako trivijalne gluposti, a zbog moje trenutne odsutnosti psihicke.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
27.1.2019 23:19:07   
dunja RR
Kod nas su te situacije retke, a obično se i završe posle smehom, mi smo malo ludi u stvari user posted image

Tako da je S navikao na nas, ali svakako ne podnosi da se deremo, odmah reaguje. Kao i na posvke (mi ne psujemo) i na loše postupke drugih ljudi, baš zna da proceni kada je neko dobar a kada nije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
30.1.2019 12:12:17   
vocicana
Moj mali isto vidim da konta ljude i sve, ali ne znam sta da kazem, trudim se da budem ok, ali sam juce u solo varijanti odurlala zbog jela, je kopira ponasanje svoje setre, koja iz nkeog razloga ne zeli nista da jede. Juce je pojeo sve sto treba iz tanjira, znaci tresla sam se kao prut.
Inace kao sto sam obecala, dobro se drzim obecanja, sve polako.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
12.7.2019 7:21:05   
MimaKos
Mi se jako retko svadjamo, bas svadjamo, i skoro nikad pred decom, ali se desi u autu da neko plane pa kaze nesto sto ne treba..


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
12.7.2019 9:14:19   
doramar11
Dogodi se naravno, ali nikad to nije dramaticna situacija.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Svađe roditelja utiču na fizičko zdravlje...
12.7.2019 10:30:05   
MimaKos
Ali stvarno treba izbegavati, jer vidim da se i oni uznemire bas


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here