|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sve više gojazne dece u Srbiji
3.10.2008 8:47:12   
Anoniman
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=59293

Na kontroli sa Lukinih godinu dana mi je medicinska sestra rekla da je mršav i kratak (nakon što je pogledala u onaj njen dijagram). Zaista sam ODLEPILA, jer naravno da je mršaviji od proseka ako je niži od proseka (a nema na koga da bude visok). Zar ne bi bilo mnogo gore da ima težinu koja piše u dijagramu a da je niži za 5cm? Samo sam je pitala "Jel da ga teglim pred spavanje?", i time smo manje više završile tu temu.
No, to je bilo pre gotovo godinu i po, i on je i dalje niži i sitniji od ostale dece, baš kao što je i mali moje naj drugarice niži i sitniji. Ustvari-njih dvojica su iste građe.
Umeđuvremenu sam naučila da ignorišem glupe komentare medicinskih sestara. Ja znam da on lepo jede, da SVE jede. Jede kvalitetno (kuvano) ali mu ne uskraćujem ni čokoladice ni grickalice.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
14.11.2008 13:52:56   
Anoniman
PROBLEM SA GOJAZNOŠĆU IMA STO HILJADA MALIŠANA

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
14.11.2008 19:53:51   
guppy RR
Ignoriši dok je dete zdravo i nema zbog toga problema user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
15.11.2008 15:01:26   
Anoniman
Iskreno, mislim da je najveći problem sa sestrama koje rade u savetovalištima i koje iz meni nepoznatih razloga vole debelu decu. Dešavalo mi se da mi sestra drži predavanje 45min kako da hranim dete jer je mršavo i kratko (tada sam je pitala dal da ga teglim pred spavanje), a dr stoji iza sestrinih leđa i prevrće očima i odmahuje rukama u fazonu "Ma pusti je tvoje dete je skroz ok!" user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
22.4.2009 0:47:29   
kumara
Evo i dodatka o gojaznosti u svetu KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.12.2009 0:54:46   
majdule
rešenje je da ne date deci pare za mc donaldsuser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.12.2009 1:10:30   
dandzi
slazem se 

(odgovor članu majdule)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
9.1.2010 18:24:26   
Helen
Drage moje,
iskreno se slazem sa vama po pitanju gojaznosti dece. Nazalost sve je to rezultat brze hrane, baka, tetaka i sl. Moja kcer je u pubertetu i sve  vise ima problema sa kilogramima. Na TV se vrte razne reklame po pitanju proizvoda za mrsavljenje. Interesuje me da li je neko probao  nesto od toga i da li uopste deca to smeju da koriste? Moja prijateljica je pocela da koristi nekakvu novu kafu za mrsavljenje, cini mi se da  se zove kafa sa garsinijom, pa me, ako je neko koristio, iinteresuje nesto vise o tome.

(odgovor članu dandzi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
9.1.2010 18:30:16   
cipiripi
dete u razvoju ne sme da koristi nikakve preparate ni da bude na rigoroznoj dijeti..
koliko ima godina?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Helen)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
9.1.2010 19:17:13   
Anoniman
Te preparate ne treba da koriste ni odrasli, a kamoli deca i tinejdzeri. Adekvatna ishrana i sport, jedino resenje za tinejdzere i decu.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
2.5.2010 13:12:18   
lanajelena
moja cerka ima tri godine i nesto blizu 12kg,ali ima visinu ...gde god da odemo svi nas nesto osudjuju zato sto je mrsava,cak smo je vodili i u razvojno savetovaliste samo sto smo tamo imali normalnu dr koja nam je govorila da je vaznija visina od tezine,inace i ja sam bila takva kad sam bila kao ona a sad ne mogu da se izborim sa kg jer su me roditelji stalno terali da na silu jedem i prosirio mi se zeludac...pre neki dan dan sam bila u parku i to je strasno kad pogledas koliko ima debele dece ali nenormalno debele i onda je moje zdravo dete problematicno a oni nisu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
2.5.2010 13:44:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena

moja cerka ima tri godine i nesto blizu 12kg,ali ima visinu ...gde god da odemo svi nas nesto osudjuju zato sto je mrsava

Mene jedva upisali u prvi razred osnovne skole zbog kilaze,bila sam ispod granice (stvarno ne znam koliko je to kg). A evo moja sestra od tetke prvi razred osnovne skole i ima 31kg,za njenu visinu je mnogo!

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
2.5.2010 14:31:26   
lanajelena
pcelice i kod mene je bilo taj slucaj user posted image ali su me ipak upisali

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
2.5.2010 16:03:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena

pcelice i kod mene je bilo taj slucaj user posted image ali su me ipak upisali
i mene... al preko veze user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 13:24:41   
nada78
Možda zato što se više niko ne igra napolju i jako malo dece se zdravo hrani. Gledam kod mene u komšiluku školarce, osnovna škola, doručak pica, ručak normalan, večera sendvič, gde god odu slatkiši. Možda bi trebalo fizičko da bude svaki dan u školi, ali da ih ne smaraju merenjem brzine na 60m nego da igraju odbojku, košarku, fudbal, možda čak i neki aerobik. I to posle škole jer u školama nema tuševa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 13:56:22   
vukosava
Bice sve vise i vise gojaznije dece. Sto se vise budu razvozavali po "aktivnostima", sto vise budu postajali "geniji" za kompjuterom, i sto nam vise bude dolazilo buckuris hrane kroz prodavnice bice sve vise i vise. A pogotovu u zavisnosti sta ce ta deca jesti dok su u obdanistu, predskolskom i skoli...

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 13:58:41   
nada78
Samo je kod nas valjda sramota nositi hranu spremljenu kod kuće za užinu. Sećam se da smo mi svi donosili svojeČ sendvič, voće ili neko domaće pecivo ili smo jeli u školi pa je bilo svega i sutlijaša i ostalog.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 17:30:34   
vukosava
Pogledajte ovo, u Americi oduzeli zeni dete i smestili ga u hraniteljsku porodicu jer ima vise od 90 kg sa svojih 8 godina. Smatraju da nije uradila doboljno da ga nauci da zravo jede i da ako ono ostane sa njom da ce mu zivot biti ugrozen. klikni

Pre deset godina su jednu devojcicu tako oduzeli roditeljima ali joj se tezina uopste nije smanjila ni u hraniteljskoj porodici pa su na kraju zakljucili da ima genetsku predispoziciju da bude gojazna. Imala je 3 godine kad su je oduzeli roditeljima.

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:00:49   
Anoniman
Ja razumem da u velikim gradovima postoji nužda da se dete odveze na trening, ali recimo u SU sve ti je na 2-3 km šetnje i opet decu razvoze user posted image Ja sam 20 godina igrala folklor i to od 7 godina i uvek išla peške (nismo ni imali auto),3-5 puta nedeljno... Danas ako vetar dune decu stavljaju u kola, jer ne znam oduvaće ga user posted image
O ishrani je suvišno i govoriti. Kad vidim koliko mojih prijateljica kljuka decu slatkišima jer ih mrzi da se gnjave sa njima oko jela, ništa me ne iznenađuje... Sve više dece vidim sa crnim zubima već sa 4-5 godina. Tuga! A da vam kažem koliko dece srećem napolju otkad je zahladilo? Miša se sam igra napolju svako popodne. Nema žive duše... A letos ih je bilo preko 20 klinaca Mišinog uzrasta.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:09:28   
zoća
moju decu nije sramota čak je Kaća ssrednjoškolac i nosi užinu
IZVORNA PORUKA: nada78

Samo je kod nas valjda sramota nositi hranu spremljenu kod kuće za užinu. Sećam se da smo mi svi donosili svojeČ sendvič, voće ili neko domaće pecivo ili smo jeli u školi pa je bilo svega i sutlijaša i ostalog.


(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:14:32   
jovicaa
dohrana=zlo. opet kazem. nesto sto sadrzi toliko aditiva ne moze da bude zdravo za dete.... e sad me mrzite, ali stojim iza tog svog misljenja.... iako sam i sama aleksu davala dohranu do sestog meseca.. ali sve vestacko treba sto vise izbegavati, rafinisani seceri su zlo.
vec sam rekla cim ljudi pocnu aleksu da donose cokolade, napravicu veliki "slogan" na ulaznim vratima:
NE DONOSITE MOM DETETU COKOLADU, KUPITE MU VOCE, BUDITE HUMANI!
ILI MISLITE O DECJEM ZDRAVLJU, NE SLATKISI!
to ne znaci da mu ja necu davati slatkise u umerenim kolicinama.... ali nervira me brate sto ljudi imaju tu uvrnutu potrebu da donose slatkise maloj deci, samo potpaljuju vatru!


< Poruku je uredio jovicaa -- 28.11.2011 19:16:36 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:21:08   
maca821
Ova tema mi je privukla pažnju iako još nemam dete. Meni je frapantan podatak koliko ima dece dijabetičara i gojaznih kod nas. Mislim da su za to krivi TV, igrice na kompjuteru, malo fizičke aktivnosti. Moj bratić recimo obožava igrice, ne skida se sa njih. Onda mame mrzi da kuvaju pa samo deci nešto sprčkaju na brzinu ili im daju pare da jedu napolju. Mislim da se treba vratiti starim vrednostima i domaćoj ishrani i uopšte nije sramota poneti užinu od kuće.
Svedok sam kako neke majke kljukaju svoju decu dok su mala pa onda oni posle imaju problema sa kilažom. Ja kad sam bila mala moja mama je bila u fazonu:" Nećeš da jedeš? Ne moraš ješćeš kad ogladniš!" I nikad me nije vijala da jedem, na čemu sam joj bezgranično zahvalna. Naravno ovo se ne odnosi na decu koja su teška na hrani pa moraš da ih vijaš da bi bar nešto pojeli, kao što je bio mm. Nadam se da to nije naslednouser posted image


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:22:37   
zoća
Jovice to sam jasno i glasno rekla da li se nekom sviđa ili ne.Kada dolaze baka i deka samo donose voće ali sam skrenula pažnju da nema slatkiša

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:24:03   
ivaj
Zivimo pored skole.Skolsko dvoriste nam je glavna "destinacija" gde setamo.
I znate li sta jedu ona deca?

70 posto njih jede cips za dorucak(uzinu),20 pice i palacinke,a onaj minimalni ostatak sendvice od kuce.
Meni je to strasno!
Da li ti roditelji imaju uvid kako im se deca hrane?! I da li su svesni da im deca doruckuju cipsuser posted image Niko,ali niko me ne moze ubediti da se svi kriju,ono kao roditelji im daju pare za sendvic a oni kupe grickalice.Verujem da kao i sve drugo tu naviku nose od kuce.

Secam se kada sam isla u skolu,na stolu me cekaju dva parceta hleba sa dzemom i cajem i sendvic za ponetiuser posted image A uvek sam bila mrsavauser posted image
I nikad se nisam hranila tako...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:37:37   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: zoća

Jovice to sam jasno i glasno rekla da li se nekom sviđa ili ne.Kada dolaze baka i deka samo donose voće ali sam skrenula pažnju da nema slatkiša

da i ja planiram, bez stida. ko se uvredi, neka se uvredi..... sta me briga, ja kao majka imam pravo da biram sta ce moje dete jesti...


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here