|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 06/21 [chat]
31.3.2021 18:52:04   
veselicaa
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:






14.06. 2021.Lesli user posted image user posted image
30.07.2021 Branchica user posted image
07.08.3021. Marija2 user posted image
11.10.2021.Milena18 user posted image user posted image
01.11.2021.Leni90 user posted image
03.11.2021.Leptirica92 user posted image
09.11.2021.BubaBubica user posted image





< Poruku je uredio dunja RR -- 30.5.2021 13:46:09 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
31.3.2021 18:56:41   
veselicaa
Drage trudnice ako niste na spisku,javite se sa terminom u pp ili ovde da vas upišemo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
31.3.2021 19:28:30   
Marija 2
         7.8.2021.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
31.3.2021 19:30:58   
Leptirica92
3.11.2021.


(odgovor članu Marija 2)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
31.3.2021 22:13:06   
Branchyca
Dobro vece drage trudnice! 


Samo da se javim u novom mesecu🤗

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 8:50:54   
lesli
Leptirice, nisam krvarila u ovoj trudnoci.Ustvari, jesam...ali u poredjenju sa tim sta je bilo prosli put i kako je izgledala trudnoca, ova je divna i to sto sam imala (posle onoga) necu ni da racunam u krvarenje. 


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 9:16:13   
lesli
Milena, kada ocekujes rezultate prenatalnog? Sad je vec 7 dana od vadjenja, je l’ da?Trebalo bi uskoro da te zovu...

Pozdrav za sve trudnice.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 12:47:40   
BubaBubica
Pozdrav, evo da se i ja konačno upišem, termin mi je 9.11.2021, juče sam bila na pregledu samo ne stigoh da javim. Sve je u redu, rastemo, slušali smo i srce 🥰 



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 12:48:37   
Branchyca
Bubice, divna vest!🥰


Kako se osecas?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 13:08:45   
Milena18
Super, Bubi user posted image
Lesli, kako si ti danas?
Da prošlog četvrtka sam vadila krv. Rekli su mi da se čeka 7-10 dana, ali ne znam da li se to odnosi na radne dane. Već sam se prilično unervozila.
Branchyce, mah mah...


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 14:47:52   
lesli
Milena moguce da ti bude gotovo onda sutra ili pre ce biti u ponedeljak. U prosloj trudnoci im je trebalo nekih 9-10 dana i zvali su me nesto kasno uvece. Tipa u 22h. I jos se covek izvinjava sto kasno zove. Mislim se ja u sebi, batali izvinjavanje (sve i da si me probudio u pola noci) i reci ti meni je l’ sve ok 🤣Ali da, tada su rekli 5-7 radnih dana. Nadala sam se da ce biti u cetvrtak/petak, jer sam vadila, cini mi se u sredu. Na kraju me uhvatio vikend i bilo je tek u onaj tamo ponedeljak. Rogove sam dobila.
Ovaj put sam radila drugi test, neki biosave qualified i bili su ekspresni, ali stvarno. Zvali su me posle nepunih 7 dana. Mislim da sam u utorak dala krv (uvece, zbog fraksiparina), znaci oni su to tek u sredu poslali, a zvali vec u ponedeljak. Bila sam ubedjena da me zovu da kazu da uzorak nije kako treba i da moram ponovo da vadim.

Inace, smirujem se polako.Pokacila sam se ponovo sa muzem. Bukvalno mi 3 dana pije krv zbog iste stvari. Ja razumem da je i on pod tenzijom jer je dosta stvari koje inace delimo ili ja obavljam, palo na njega. Ali on ne razume da sam ja pod konstantom tenzijom, oko svega. Ova trudnoca nije horor kao prethodna i javljaju se samo neki sitniji problemi, ali se ja svako jutro budim sa istim strahom vec 6 meseci - pipam ves i zagledam carsav cim se probudim.Postalo mi je lakse od kad sam usla u neku sigurnu zonu, ali to i dalje ne znaci da se ne borim sa svim strahovima koji su mi silom prilika nametnuti prosli put. To sto ne pustam (uglavnom) da izadje na videlo je vec druga prica.



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 14:48:50   
lesli
Inace, cestitke bubici! 😊Drago mi je da je sve ok i pored krvarenja. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 15:05:14   
Branchyca
Da Milena, to cekanje je bas frustrirajuce.Nikako ne moze da ti bude svejedno.
Lesli, super sto se bolje osecas, svakom dodje zuta minuta.
Ja sledeceg utorka imam kontrolu, mozda mi budu zakazali i ogtt.
Pozdrav za sve trudnice🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 15:30:46   
lesli
Pa svakom naidje, ali moj muz to izgleda ne razume.Kao da je on trudan, a ne ja 🙄


Jao Brancice ogtt 🤢Ja se prosli put izvukoh, samo sa glikoliziranim hemoglobinom. Ovog puta nisam. Ne dade endokrinolog.Ali je na srecu ogtt dobar. Bolji nego pre trudnoce. Cak mi se i insulin vrati nakon 2h na normalu 😁 pa mi je skinula glukofaz.
Doduse i ok sam podnela. Imali su neku glukozu sa aromom limuna, pa je i podnosljivo da se popije. 👍Jedino me ubila kiselina od onog slatkog, a prazan zeludac...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 15:54:01   
Branchyca
Iskreno mislim da cela ova situacija sa koronom, iako mozda nesvesno, jako utice na nas, dugo vec traje sve ovo..

A tebi muz jos i od kuce radi, pa ga je verovatno sve stiglo.A tu su i nasi podivljali hormoni, pa kad se sve sabere i oduzme, nastanu svadje.
Meni taj ogtt nije bio toliko gadan, da je preslatko jeste, al ja kao neko ko obozava slatko i ne osecam to toliko jako😅


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 18:15:02   
lesli
Da, radi od kuce vec 13 meseci, ali do sada nije imao tih momenata prsavanja, tako da mislim da je presudno to sto je na njega palo mnogo vise obaveza nego inace.

Ahahaha, pa ti si show. Prvi put cujem da se neko raduje sto ce da popije ono slatko. 😂Ja prvi put kad sam radila umalo da povratim, ceo dan mi bilo muka, nista nisam mogla da jedem, samo mi je voda trebala... Sad sam mislila da ce biti isto, ali sam mnogo lakse podnela zbog tog ukusa limuna. I dalje je fuj i slatko, ali mi nije bilo bas toooooliko fuj.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
1.4.2021 19:37:42   
Branchyca
Ma nije da volim, nego mi jednostavno nije nista u velikoj meri neizdrzivo, gore mi je ono cekanje posle toga🙄


Lesli, najbolje da odvojite malo vremena za sebe, da priustite sebi neki uzitak, cerkicu ima ko da cuva dok se mama i tata malo odmore 🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 8:06:08   
Milena18
Meni nije bilo toliko gadno ono slatko, imalo je isto neku aromu limuna, ali mi se posle pola sata tako prispavalo da je bilo strašno. Ali tada nisam bila trudna, videćemo kako ću sada podneti.

Lesli, razumem te potpuno. Jeste većina toga verovatno pala na njega, ali to nije bez razloga i nije zauvek, potrebno ti je njegovo razumevanje, a on ga nema baš uvek, pa zato i dolazite u te situacije. Da mu je teško, sigurno jeste. Ali trebalo bi malo češće da posmatra sve to iz tvog ugla, pa bi mu onda možda bilo malo lakše.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 9:14:22   
lesli
Brancice, izmotavam se malo za radovanje. 🙂

Meni sedenje stvarno nije bilo problem. Ovaj put sam cak i gledala neki film na telefonu preko hbo go i prodjose 2h za cas. Prvi put sam citala nesto. Ali sad sam danima imala u glavi “jao kako cu da popijem ONO” .Na kraju i nije bilo toliko strasno. Jeste odvratno slatko, ali ona aroma limuna spasava stvar 👍 Jedino ta kiselina sto me ubila, tako da sam poslednjih 1h testa provela u sedecem polozaju.Prvi put sam bila najobicniju glukozu i ono je stvarno fuuuuuuj. Nesto najodvratnije sto sam u zivotu stavila u usta.


Milena smirili smo se. I onda sam povela “informativni” razgovor sinoc 🤣 Ok smo sad.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 13:07:48   
Milena18
Super, Lesli, što ste rešili problem!

Meni je pre par minuta stigao rezultat prenatalnog testa. Uredan. I čekamo dečaka user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 13:42:07   
Branchyca
Heheh ma znam Lesli, naravno 😄


Jeeej Milena,  divnoooo🥰
Hvala Bogu da je sve u redu.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 13:45:00   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Super, Lesli, što ste rešili problem!

Meni je pre par minuta stigao rezultat prenatalnog testa. Uredan. I čekamo dečaka user posted image




Juuuuhuuuu, bravo! 🤗Je l’ M razocarana?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 13:49:42   
lesli
Decaci vode trenutno 😁I prosli put je bilo tako kad sam bila trudna...Valjda samo Pari, maraj i ja cekale devojcice , a ostalo decaci - von, smesko, mili, dora, dragce, QL

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 14:18:50   
BubaBubica
I kasnije su krenule devojčice, ja, Milena, i još par nas, zaboravih nickove, ali se i dalje pratimo na društvenim mrežama 🤗 
Milena baš mi je drago zbog dobrog rezultata! 🥰 
Mene i dalje muče mučnine, samo kad spavam nije mi muka, tako da jedva cekam da mi svane pa da funkcionišem normalno.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
2.4.2021 14:23:24   
Milena18
Lesli, Bubi, hvala!
Nismo joj još rekli , Lesli, posle ćemo kad budemo svi zajedno. Ali biće razočarana sigurno. Eno i mm samo što ne zaplače, on je hteo još jednu devojčicu user posted image A i ja sam priželjkivala devojčicu, priznajem. Kao kreteni smo neki, znam user posted image
Uh, laknulo mi je sad kad znam da je sve ok sa te strane.
Bubice, meni su mučnine tek sad u 13. nedelji malo popustile. Inače, meni je u tako lepom sećanju ostalo naše druženje ovde 2016. godine...

< Poruku je uredio Milena18 -- 2.4.2021 14:28:18 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here