|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2009 10:52:45   
Anoniman
Evo šta sam ja našla na bebac-u:

Urinarne infekcije su relativno česte u trudnoći i manifestuju se učestalim mokrenjem, pečenjem pri mokrenju, bolom u predelu bubrega, pa čak i pojavom krvi u urinu, uz temperaturu. Ukoliko imate te simptome, potrebno je da uradite pregled mokraće da bi se videlo da li imate bakterije i koje su, nakon čega će se dati odgovarajući antibiotici. Teške urinarne infekcije mogu da dovedu do pokretanja drugih komplikacija, poput prevremenih kontrakcija i sledstvenog pobačaja ili prevremenog porođaja, te je važno da se leče. Ako osetite da imate takve tegobe, javite se lekaru, a dok ne dobijete odgovarajuće lekove, pijte što više tečnosti, nezaslađene i negazirane, a kao vrlo dobar se pokazao i uvin čaj. Bitno je da pijete što više tečnosti, da bi se "ispirali” bubrezi i mokraćni putevi.
 
Sećam se da su se meni pred kraj trudnoće pojavile bakterije u urinu, i da me onda dr terala da kontrolišem urin češće, ali ništa nije preduzimano, porodila sam se, i posle je sve bilo ok.





< Poruku je uredio guppy -- 9.1.2009 19:20:57 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2009 19:22:31   
guppy RR
Malo sam popravila naziv teme, bila je manja greškica.

Inače znam da nekada pomogne već ako popiješ veću količinu vode t.j. redovno piješ vodu.... to su i nama rekli i bilo je tako.

A ovde piše "uvin čaj"... nismo li u nekoj temi pisale o tome, da se to ne pije u trudnoći user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2009 19:24:52   
Jeca*
Da, tačno. A o tome se pričalo OVDE

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.1.2009 23:19:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

Malo sam popravila naziv teme, bila je manja greškica.




Ima neko džepnu Vujakliju? user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
27.1.2009 12:16:54   
Maya21
E Tasho ja za takve situacije koristim Klajnov recnik jezickih nedoumica user posted image
Bakterije u trudnoci, naravno da ih imam... U ovoj trudnoci me nista ne zaobilazi... Zapatila sam nekako eserihiju koli i to neku nezgodnu vrstu... Meni je dr rekla da pijem dosta vode i caja ( bilo koji ) a moram i neke antibiotike. Uskoro zavrsavam sa njima pa cemo da vidimo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
27.1.2009 12:25:35   
Anoniman
O ešerihiji koli u temi o ešerihiji koli! user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
30.1.2009 13:23:46   
Anoniman
Copy - paste iz teme Blizanci -duple trudnice...

Bibica:
Drage mamice, evo mene opet .Sinoc sam dobila rezulate od mikrobiologiji i u mokraca mi je pronadzena Escherichia coli,a dijagnoza je CISTITIS AKUTA. u  1 ml mokracu imam 1.000.000 mokroorganizmi. Jako sam se uplasila i javila sam se ginekologu, a ona mi je rekla da to nece nastetiti na bebica. Dva dana pred da dobijem rezultate, bili smo kod nje i ona je bila jako srecna kad je videla otkucaj srca mali bebica. Ja i MM smo bili jak0 uzbudzeni kad smo videle za prvi put te male storena na ekrano. ali sad ovo sa infekcijom me jako zabrinjava. Moja Maticna doktorica mi je rekla da escherichija je uobicajena i da ni je tako strasno i da to nece stetiti na razvoj moih bebica. ali ce ta bakterija biti jako neugaodna za mene, jer se tesko iskorenuje.Doktorica mi je dala samo prirodni preparati da bih malo po malo otstranila ta bestija od moj organizam .dala mi je da jedem susenu brusnicu, lenjeno seme , i obavezno da bijem GROZDOV SOK (jer mi je potencirala da to je nesto najbolje protiv escherichia) a isto tako umesto obicne vode da pijem PROLOM VODA i Loutraky ( to je neka grcka mineralna voda puna sa magnezijum ).Rekla mi je da ne zeli da mi prepise caj od brusnice , jer nije sigurna kolko su oni prirodni. I tako mamice,ako neka od vas osjeti nekako nelagodno u predel mokracnih organa oabvezno da ide da proveri mokraca, jer problem moze biti jako neugodan, a infekcija bi mogla imati i bebica kad se rodi. pozdrav svima

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
30.1.2009 13:35:04   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha
O ešerihiji koli u temi o ešerihiji koli! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
na koga li me potsećaš!

user posted image      user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
30.1.2009 13:42:57   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
30.1.2009 19:48:44   
jelana9
Mozes probati prirodni lek za Cistitis.U forumu "zatrudnjivanje"...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
31.1.2009 17:04:05   
guppy RR
Ma čaj od brusnice ili prave brusnice kažu da su stvarno super.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
1.2.2009 21:57:17   
taya
Ja sam jos na pocetku trudnoce imala dosta bakterija u mokraci, sa sve onim groznim tegobama koje idu uz to....lekar kod kog sam tad isla mi je rekao samo da pijem sto vise vode i uvinog caja...sto sam ja i radila nekih mesec, dva...i broj bakterija se znatno smanjio..
Kasnije sam promenila doktora (iz nekih prakticnih razloga), a ta doktorica je rekla samo dosta vode (prolom) po mogucnosti, a da mogu i probati monural lek, koji smeju da koriste trudnice (tad sam bila cetvrti mesec)...i to mi je dosta pomoglo.
Poslednja urinokultura je pokazala da imam malo bakterija, ali nisu patogene, na svu srecu...u svakom slucaju, kako sam ja razumela doktoricu, kljucno je unositi bas dosta tecnosti, da bi se besika cistila...i tako ja svaki dan popijem minimum dve litre prolom vode i bar solju, dve caja- uglavnom kamilicu ili brusnicu.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.9.2009 21:34:55   
Nanica1
Danas sam dobila nalaz koji pokazuje da imam dosta bakterija i epitelnih celija u mokraci! Takodje su prisutne i soli bikarbonata u maloj kolicini! A od ponedeljka ili utorka me boli donji deo stomaka- malo vise naginje na desnu stranu ali nije skroz na desno nego negde izmedju. Ne znam da li to moze biti povezano?

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.9.2009 22:25:40   
Anoniman
Koliko ja znam, epitelne ćelije imaš jer nisi pravilno uzela urin.

Ne znam dal je povezano, pij čaj od brusnice, to ti sigurno neće škoditi, dok se ne konsultuješ sa dr.

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
18.9.2009 8:04:39   
Nanica1
A kako se pravilno uzima? Uzimala sam kao i prosli put- prvu jutarnju mokracu a tada sam imala malo a sada dosta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
18.9.2009 8:08:51   
Anoniman
 Kako pravilno uzeti uzorak urina? KLIK

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2009 16:32:10   
*iva*
Da li neko zna sta se radi ako krene pesak?

Imala sam uzasne bolove u donjem delu stomaka, kao cupanje...Ispostavilo se da su u pitanju kristali oksalata (pesak). Rekli su mi da pijem uroloski caj (uvin).

Samo sam par dana pred cr, htela bih makar malo to smiriti inace ce mi oci ispasti, jos mi i beba pritiska besiku, ma uzas...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2009 16:35:34   
Anoniman
draga moja- čaj od peršunovog lista. mm je samo to pomoglo. proveri kod ginekologa s obzirom da si user posted image , mada mislim da je sasvim bezbedan i u trudnoći. ukus je malkice bljak, ali zaista ima efekta.raspitaj se kod starih, sigurno će ti reći nešto o tom čaju.

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2009 16:42:39   
lelic
cao moje drage i ja sam imala bakterije i to eserijah coli na pocetku trudnoce pila sam samo brusnicu caj i nisam mogla vjerovat da sam je istjerala sa njim pa eto ako zelis probaj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2009 17:05:39   
indy_25
ja sam cula da caj od persuna potice spontani pobacaj u trudnoci zene su ga prije koristile za nezeljenu trudnocu zato nemojte da ga pijete dok  ste trudne.

(odgovor članu lelic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2009 23:13:11   
Anoniman
stvarno? user posted image ja prvo put čujem za to .... napisala sam da se ipak proveri.

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2009 23:19:18   
meha
Ja sam takođe čitala da čaj od peršuna izaziva spontani pobačaj.
U prvoj trudnoći sam imala ešerhiju coli i dr mi je rekao da pijem 2l domaćega kravljega mlijeka,poslije svih neuspjelih terapija i iskorjenila sam je.Zadnji nalaz pred porod nisam imala bakterija.Tako da možete probati neće vam štetiti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
15.10.2009 16:12:25   
anci 81
Devojke,da li je neka imala eserihiju u cervikalnom i vaginalnom brisu? Meni su danas stigli rezultati da mi je tu nadjena,a sutra mi stizu rezultati urinokulture. Inace sam 7. nedelja trudnoce,pa me zanima kakva je terapija i koliko je opasno? Pozdrav!

(odgovor članu meha)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
15.10.2009 16:37:22   
mihi
Za sada smes samo penicilinske preparate ako je E. Coli  u urinu osetljiva na njega ako nije savetovace ti cajeve tipa uvinog ili brusnicin a za cervikalni i vaginalni mislim da mozda smes neke vaginalete a to ce ti reci ginekolog.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
15.10.2009 16:43:25   
anci 81
hvala puno na odgovoru! vec sam uzela u apoteci neki pancicev caj,a sutra kod lekara... mene sve vreme boli stomak,tako da pijem utrogestan i primam inekcije utrogestana,a to je mozda od te glupe bakterije...user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here