|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 13:30:41   
Anoniman
Kako se računa? Jeca02 je negde napisala pre koji dan... ali meni je nešto danas mozak na izdisaju, i ne mogu da pronađem, pa ću da donesem jedan logičan zaključak.

Poslednja menstraucija mi je bila 8.10.2005., a VTP je bio 15.7.2006.

Dakle, na oktobar dodamo 9 meseci, a na datum dodamo 7 dana.

Jel tako?

Koliko vas se porodilo baš na VTP? Jel vas se više porodilo pre ili posle VTP?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 13:59:47   
Koka Loka
Na prvi dan poslednje menstruacije dodaš 7 dana i oduzmeš 3 meseca. To je najlakša i najbolja računica.

Prvi termin 31.12. - porodila sam se 28.12.
Drugi termin 9.3. - porodila sam se 5.3.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 14:04:19   
kumara
Meni bi po tome trebalo da bude 19.09. Na netu mi je izasao 20.09. To je otprilike to. Videcemo sta ce dr da kaze. user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 14:05:51   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Koka Loka

Na prvi dan poslednje menstruacije dodaš 7 dana i oduzmeš 3 meseca. To je najlakša i najbolja računica.




termin 05.08. - porodila sam se 01.08.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 14:09:39   
Anoniman
Ja sam na zakazani carski 10 dana pre termina, pa nisam merodavna. Mada ne verujem da bih dočekala termin jer sam već u 7-mom mesecu bila otvorena 2 prsta.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 14:56:42   
stella
termin bio 22.09 a porodila se 26.09

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 14:57:38   
stella
Pa smo se zezali ,koji si mj ja kazem 10-iuser posted image user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 14:59:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stella

Pa smo se zezali ,koji si mj ja kazem 10-iuser posted image user posted image


Imam i ja drugaricu koja je govorila isto to. user posted image  

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 15:08:39   
stella
user posted image

Ja sam racunala na mob a moze i na kalendaru.
Kod mene bilo 15-i decembar i od 15-og decembra samo se spustala na dole,na 22 je bila jedna sedmica i tako dalje.i brojala 40 sedmica,najlakse tako.a isto je ispalo kao kod dr a ona nesto sabira pa oduzimauser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 15:11:19   
Anoniman
Ja sam se gubila u trudnoći. Nisam znala koja sam nedelja... to tamo posle 20-te... dal sam 23 ili 24... nemam pojma... onda uzmem mobilni pa brojim, pa se zabrojim, pa opet... user posted image  user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2009 15:14:10   
stella
user posted image user posted image priznaj da je najlakse na mobuser posted image bas znas u dan user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
15.1.2009 7:55:03   
Lu
Meni  termin 01.12. porodila se 25.11.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
15.1.2009 13:35:28   
andrijana
Meni je termin bio 30.08. a porodila sam se 19.08.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
15.1.2009 15:56:38   
Anoniman
Meni je termin bio 09.03.2006. a porodila sam se 10.03.2006.
Za drugo mi je termin 17.06.2009.

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
15.1.2009 17:39:13   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha

Ja sam se gubila u trudnoći. Nisam znala koja sam nedelja... to tamo posle 20-te... dal sam 23 ili 24... nemam pojma... onda uzmem mobilni pa brojim, pa se zabrojim, pa opet... user posted image  user posted image


ja sam napravila kalendarčić trudnoće. Obeležila nedelje, preglede...sve!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
15.1.2009 20:22:56   
guppy RR
Najlakše je da pratite KALENDAR TRUDNOĆE NA RR (klik) tj. kalendar trudnoće po nedeljama
cmoka

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
16.1.2009 10:13:31   
MERYEN
Meni je termin bio 26.10.08. i porodila sam se 26.10.08.a kalendar mi je bio na rr tu sam pratila i sasvim sam zadovoljna.user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
16.1.2009 12:53:01   
sonja999s
ja u telefonu vodim nedelje trudnoce. naravno svratim na nas sajt pa se i dodatno informisem

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
17.1.2009 15:35:33   
prase
Nije loše da se oglasimo i mi kojima VTP određen na osnovu poslednjeg ciklusa ama baš ništa ne znači... Taj VTP je meni bio 13.09. a porodila sam se 07.10. Produžen i neredovan ciklus, bla, bla, bla... Naravno, nisam se oglasila samo da bih pomenula da ima primera gde VTP ni orijentaciono ne pomaže, naime meni je rečeno da je najpreciznija informacija sa ranog ultrazvuka. Meni je na prvom ultrazvuku koji je urađen u 8. nedelji trudnoće izračunato na osnovu tamo nekih parametara da mi je termin 06.10., što je daleeeeeeko bliže od onog 13.09. Pa sad, ako neko ima sličnu situaciju, da zna da nije izgubljen slučaj i da nas ima još user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
17.1.2009 17:39:49   
sonja999s
pa racunica koja se dobija dodavanjem 7 dana na poslednji ciklus - 3 meseca se racuna kada je menstruacija tacna, svaki mesec i kada su ciklusi od 27-31 dan,(plus pregled kod ginekologa, naravno) cini mi se da je tako. 

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 11:04:25   
lenaa
Moja prijateljica je devojcicu rodila 4 dana pre termina, zatim prvog sina 2 dana posle termina a drugog sina 5 dana posle termina

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 11:19:42   
LillyT
IZVORNA PORUKA: prase

Nije loše da se oglasimo i mi kojima VTP određen na osnovu poslednjeg ciklusa ama baš ništa ne znači... Taj VTP je meni bio 13.09. a porodila sam se 07.10. Produžen i neredovan ciklus, bla, bla, bla... Naravno, nisam se oglasila samo da bih pomenula da ima primera gde VTP ni orijentaciono ne pomaže, naime meni je rečeno da je najpreciznija informacija sa ranog ultrazvuka. Meni je na prvom ultrazvuku koji je urađen u 8. nedelji trudnoće izračunato na osnovu tamo nekih parametara da mi je termin 06.10., što je daleeeeeeko bliže od onog 13.09. Pa sad, ako neko ima sličnu situaciju, da zna da nije izgubljen slučaj i da nas ima još user posted image


Takodje i ja se drzim tog datuma. Isto mi je radjen prvi UZ u 8. nedelji i stoji 8.4.
Eto, jos jedan izgubljeni slucaj user posted image A kada cu se poroditi, nemam pojma, samo da bude u aprilu....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 11:42:27   
Anoniman
Meni je sada u drugoj trudnoći, VTP po poslednjoj mesntruaciji 13.9., a po UZ 23.9., rekla je dr da će u 12oj nedelji moći preciznije da odredi datum. 

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 13:59:55   
Daca88
Joj i mene zbunjuje VTP.
Moj ginekolog racuna tako sto na datum poslednje menstruacije doda 7 dana,i oduzme 3 meseca.
Ja sam imala zadnju menstruaciju 16.10,tako da mi je po njegovoj racunici termin 23.07.2010,mada ko to zna zbog ovulacije.Moji ciklusi su varirali od 28 do 35 dana.
Evo mojih primera,meni je na samom pocetku trudnoce uz racunao 1 nedelju manje,i tako je bilo do prvog ekspertnog.Tek mi se od 12 nedelje i ultrazvuk poklopio sa poslednjom menstruacijom.A kasnije mi je ultrazvuk nastavio racunati 8 dana viseuser posted image .Kada sam otisla sa 16 nedelja,ultrazvuk je izracunao 17n i 1d.
To verovatno kako beba raste i kako napreduje tako i racunaju.Ako se pokaze da je malo naprednija beba ultrazvuk ce pokazati vecu trudnocu.
Po poslednjoj menstruaciji sam sada 18n i 4 d,a po uz 8 dana vise,ali ja ipak racunam po menstruaciji.Mada idem sa 20 ned.na 3D koji ce mi biti drugi ekspertni uz,i tada ce mi valda raci precizno.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
23.2.2010 14:04:12   
Unica
meni na nalazu sa UZa uvek stoje dva datuma. jedan je prema zadnjoj men. a drugi prema velicini ploda i sto je mnogo bitnije (to se vidi posle) prema zrelosti posteljice.
ali to je ono sto aparat meri a znam i sama da moze UZda kaze sta hoce ako se skrati grlic,omeksa, krene otvaranje vise taj termin nije merodavan, osim da se vidi zrelost bebe (ako krene ranije)...

aaaa, uvek zakomplikujem sve...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here