|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitamini, folna kiselina
8.6.2008 15:51:42   
guppy RR
Uzimate li neke vitamine i folnu kiselinu?
Imate li problema sa tim?

Meni su neke određene tablete sa folnom kiselinom još potencirale jutarnju mučninu user posted image . Čim sam prestala sa uzimanjem i prešla na druge je bilo malkice bolje.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.6.2008 21:08:36   
Lanica
Nisam nikad imala problema sa uzimanjem folne kiseline a uzimala sam je 0,4 mg dnevno.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.6.2008 13:58:05   
Adri
Koje sve vitamine treba uzimati u trudnoci? Mlada sam i neiskusna...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Lanica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.6.2008 14:44:33   
Anoniman
Ja sam uzimala samo Prenatal - to je komplex vitamina i minerala neophodan trudnicama.

(odgovor članu Adri)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.6.2008 15:03:34   
guppy RR
Adri, ja sam uzimala prvo samo folnu kiselinu (još pre zatrudnjivanja i neko vreme u trudnoći), a onda sam prešla na tablete, koje su sadržavale folnu + druge vitamine i minerale.

U zadnjim nedeljama trudnoće sam morala uzimati i gvožđe, ali ništa na svoju ruku, nego na preporuku lekara.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.6.2008 14:31:38   
Anoniman
Naravno, sve na preporuku lekara.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.6.2008 18:35:45   
MERYEN
Ja sam uzimala folnu kiselinu pre zaceca dva meseca,i posle zaceca tri meseca u kombinaciji sa tocopherolom{vitamin e},pa je pauza napravljena dok beba nije ozivela i po preporuci lekara sad uzimam mamavit.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.8.2008 10:47:01   
AleksandraDj
Ja jos uvek uzimam folnu kiselinu 5mg dnevno, sve ostale lekove su mi izbacili i nikakve mi vitamine nisu naknadno dali. Nego ja imam problem sa uzimanjem i limuna,pomorandzi i grejpa, stravicnu mi kiselinu stvaraju, a ne znam da li smem da uzmam neki multivitamin (sumeci) jel neko to uzimao od vas. Moji doktori su sada na odmoru(pa nemam koga da pitam), a ovo vreme je stravicno, bas mislim da mi treba neki vitamin da se malo oporavim.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.8.2008 11:27:48   
MERYEN
Smes da uzimas sve vitamine,ja pored mamavit uzimam multivitamin sumeci od 9 vitamina to mi odgovara,pijem ga kao sok,pa ti ne jedes voce moras da unosis dnevno potrbnu kolicinu vitamaina zbog bebe.user posted image

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.8.2008 12:35:33   
AleksandraDj
Nije da nejedem voce, jedem lubenicu,dinje, grozdje, breskvice ali limun i slicno voce jednostavno nece kod mene..user posted image Hvala za savet, bas cu danas da prosetam do apoteke da vidim neke sumece.. Pozdrav!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vitamini, folna kiselina
14.1.2009 1:06:43   
kumara
Meni je dr danas rekao da uzimam folan i vitamin B6 do 12. nedelje, za sada.

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vitamini, folna kiselina
14.1.2009 1:31:34   
Milica#n
I ja sam danas pocela da pijem folnu kiselinu, u prvoj trudnoci sam pila folnu kiselinu do 12 nedelje pa zatim PRENATAL i pred kraj gvozdje, uzimala sam povremeno i magnezijum 500 jer sam imala grceve u nogama.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.1.2009 12:56:55   
sonja999s
ja nisam pila nista. tek sam u 32 nedelji dobila Mamavit i pila sam gvozdje negde oko 5 meseca i to je to

(odgovor članu Milica#n)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.1.2009 13:02:25   
Jeca*
Ja sam isto uzimala Folan prva tri meseca, ako se dobro secam, a onda sam prešla na MAMAVIT. Mislim da su MAMAVIT, a to su mi rekli i mnooogiii lekari, najbolje tablete tog tipa kod nas. Gvožđe mi nije trebalo jer mi je krvna slika bila, hvala Bogu, odlična, a u drugoj temi sam pisala zašto nisam uzimala Mg, Ca...(mislim da je u temi Bolovi u nogama bilo reči o tome)

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.1.2009 13:34:01   
BINCE
ja samo sada pijem FOLIC plus....tj.folna kiselina 3 puta na dan po jednu tabletu...ne na gladan stomak..hehuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.1.2009 18:12:52   
Natasha5
Jao ja sam mnogo zabrinuta.Pila sam folnu kiselinu do 12 nedelje i b kompleks.Ali sad mi doktor nista ni je dao a citam da treba da unasam neke vitamine mislim tablete a ne smem da uzimam na svoju ruku sta da radim?da odem kod drugi doktor.Jedem voce ali ne znam dali  je dovoljno?

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.1.2009 18:41:34   
Anoniman
Ne treba da menjaš lekara. Ako misliš na MAMAVIT i sl, jednostavno na sledećoj kontroli pitaj lekara zašto ti nije rekao da to piješ kada si od ostalih trudnica čula da to piju? Isto se i meni desilo, i ja sam bila pitala, i dr mi je onda rekla "Pa pij ako hoćeš".

(odgovor članu Natasha5)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.1.2009 18:44:46   
gracija
Natasha,bez brige.Ja sam pila samo folan do 12-13 nedelje i nista vise.Jela sam puno voca i povrca i krvna slika mi je bila ok.
Posto mi moj doca nije propisao nikakve vitamine,ja sam u sedmom mjesecu,na svoju ruku uzela "HIPP natal" za trudnice i to svako jutro popijem po 20ml.Evo sad sam u 9 mjesecu,nalazi su mi ok.
Ne znam u kojem si mjesecu,ali taj HIPP natal,mozes slobodno uzeti jer ti nece naskoditi...

(odgovor članu Natasha5)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.1.2009 0:15:48   
kumara
Natasha, ne brini, samo pitaj dr i bice ok. Evo i ja sad razmisljam, meni je dr rekao 1 Folan dnevno, a Bince pije 3 dnevno. To izgleda zavisi od zene do zene, a i od dr do dr. Ne se grizi, se ke bide ubo! (valjda sam dobro napisala! user posted image )

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.1.2009 1:39:44   
stella
Sa 2 mjuser posted image pocela piti folacin,1x dnevno,a posle nastavila prenatal vitamine za user posted image  
Ja sam ih pocela na svoju ruku a na kontroli mi je dr rekla da sam dobro postupila.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.2.2009 14:23:29   
eugenija
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Uzimate li neke vitamine i folnu kiselinu?
Imate li problema sa tim?

Od početka trudnoće uzimam folnu kiselinu u kombinaciji sa gvožđem. Kada sam ušla u 4. mesec, uključen mi je Oligovit 2x dnevno, i pored toga Fluorogal tabletice za cuckanje, za zubiće. Kada me mučila nesanica i stres, pitala sam da li smem da uzimam neku tabletu za umirenje, ginek. je jasno odbila takve predloge i uključila mi B vitamin + čaj od lipeuser posted image
A što se tiče problema u vezi sa uzimanjem vitamina, sem crne stolice od folne kiseline (user posted image ) , nemam drugih problema.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.2.2009 18:10:38   
MALECKA
ja pijem folan preventivno i cekam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.2.2009 1:10:40   
kumara

IZVORNA PORUKA: eugenija
A što se tiče problema u vezi sa uzimanjem vitamina, sem crne stolice od folne kiseline (user posted image ) , nemam drugih problema.



Nisam znala da stolica bude crna od folne kiseline. Ja taj problem nisam imala. user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.2.2009 11:53:18   
Vesna 1975
Crna stolica nikako nije od folne kiseline nego od gvozdja.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.2.2009 18:02:09   
kumara
E onda razumem. Jao boze kako ja nemam pojma o tim stvarima!!! user posted image

(odgovor članu Vesna 1975)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here