|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zašto deca ne slušaju roditelje?
3.4.2009 10:29:07   
Anoniman
Roditelji često misle da ih deca ne slušaju kada im daju savete ili da namerno ne žele da poslušaju kada im se kaže da nešto urade.

Ali istina je da deca slušaju, ali informacije koje čuju pohranjuju za kasniju upotrebu, pokazalo je istraživanje.

Tako na primer, ako detetu kažete da obuče kaput kada ide napolje, ono će najverovatnije prvo otići napolje i tek kada vidi da je hladno, vratiće se po kaput.
Izvor: bebac.com

Jel ovo istina? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
3.4.2009 10:33:20   
mamanp
ja znam sto znam: mene moj sin slusa kada to ide njemu u korist, u suprotnom ako njemu ne odgovara sto puta da mu nesto kazem on ce me pitati: "a kad si mi to rekla?"user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
3.4.2009 10:35:26   
Sneža
Posmatrajući mog sestrića(ljubi ga keka) ovo je itekako tačno!Poslušati nešto iz prve,nema šanse dok on sam ne odluči u svojoj maloj glavici da tako treba!A opet moja zaova ima dve devojčice(treće bebpče je na putu) i one su mnogo poslušnije,e sad da li su devojčice poslušnije od dečaka to je pitanje,i druga neka tema verovatno.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
3.4.2009 10:42:06   
Anoniman
Moje dete je užasan inatdžija! Tako da, ovako ja to radim:

Želim da idemo napolje, ponudim normalno: "Hajde idemo napolje!" On naravno kaže "NEĆU!", onda ja kažem "Hajde Luka da ne idemo napolje! Neću ja da idem napolje! Baš mi se ne ide!", tog momenta donosi cipele, jaknu i kaže "Obuci me!" user posted image  user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
3.4.2009 10:42:57   
Sneža
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
3.4.2009 10:45:10   
Anoniman
ma cerka se stalno nesto inati... nece ovo nece ono... al kad je u njenu korist onda letiiiiiii

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:02:59   
gracija
E jutros sam blizu sloma zivaca.
Naime,unazad 15 dana Milica me uopste ne slusa.Kad izadjemo u setnju ona ode nekud po svom,ne da mi ruku kad prelazimo ulicu,nece da pokupi svoje igracke,nece da ide da piski sama,nego trpi do poslednjeg momenta,kad joj kazem da obuje cipele,majicu ili bilo sta drugo,ona samo gleda kroz mene.Do skoro je sve to radila bez ikakvih problema ali sad nece.Sinoc i mm i ja smo joj pricali i pricali kako nije u redu da se tako ponasa,i onda je obecala ono cuveno "necu vise nikad",ali evo jutros se opet sve ponavlja.Toliko me je iznervirala da se sva tresemuser posted image .Vise ne znam sta da radim.Jel imate neki savjet?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:06:43   
Anoniman
Pa, ja kada Luka neće da se obuče se okrenem i izađem iz stana i kažem "OK, ćao, ja odoh!". Naravno stojim ispred vrata, naravno on urla za mnom, ali kada otvorim vrata i pitam "Hoćeš se obući?", on je već doneo i garderobu i patike.

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:08:26   
bebać
Sergej sada,primijetila sam,kad nešto neće legne na pod i gleda u mene,ako mu krenem počne da se valja!user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:11:20   
gracija
Ma pokusala sam Tasho i tako,i ona pocne da vristi koliko ima glasa,cuju je u drugoj zgradi.I obuce se ona na kraju,ali mene nervira sto nista nece da uradi iz prve vec tek onda kad me dovede do ludila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:14:37   
Anoniman
uh ... pa to im je jedini posao da ne slusaju ... ja izludim s ovom mojom ćerkom...isto nista ne slusa ... e jedino sama daje ruku cim izadjemo vani ... zato sto sam joj utjerala strah od auta jer je kod nas grozno ...ne mozes normalno hodati na svakom su cosku a voze ko ludjaci

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:16:08   
Anoniman
Ja sam prestala da se nerviram. Igračke ne skupljam, i zabole me izravno tačno da mu cela soba stoji naglavačke. user posted image  Nećeš da se obučeš, ne moraš - ja odoh, pa pa. Jednostavno sam odlučila da ću šiznuti ako se budem nervirala zbog takvih stvari, i digla sam ruku. Jedino za šta odlepim je kada mi ne da ruku na pešačkom, pre neki dan mi je pretrčao, jao kada sam ga stigla... user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:28:56   
gracija
Kad je posaljem u cosak po kazni,ili bilo kako drugacije da je kaznim njoj to uopste ne pada tesko.Ona je u nekom svom fazonu,a ja se vamo zderem.Nadam se da je ovo jos jedna faza koja ce uskoro proci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:33:42   
Modessty
Gracija a što je ne kažnjavaš tako što ćeš joj zabraniti nešto što voli?
Neznam koliko može da ima uspeha. user posted image
Naši prijatelji imaju klinca od 6 godina, koji je mnogo razmažen i svojeglav. Počeli su da ga bukvalno ucenjuju igračkama koje voli. Na primer - skloniću ti dinosaurusa i nećeš se sa njim igrai ako ne budeš dobar.... ili Nećemo ti kupiti to i to ako ne budeš poslušan...

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:36:23   
Anoniman
Mislim da ucene nisu efikasne jer deca počnu da se inate. Posebno ako su tvrdoglava.
Mislim da ima mnogo više efekta ignorisati. naravno, ne možeš uvek ignoristai što neće da se obuče, jer nekada žuriš, nekada može dete da se prehladi a ti si ta koja neće noćima spavati ako se dete prehladi, ali... kada god možeš, udahneš duboko, okreneš se i odeš u drugu sobu.
Pa razmislite samo koliko vas nervira kada vas neko ignoriše! user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:37:02   
afrodita
Prodje ta faza ali jos gora dodje.
Ja npr naj vise svadje imam sa mojim sinom
kada je u pitanju jelo. Ako neces pojesti neces dobiti
ovo ili ono, ako neces pojesti neces ustati...
A on meni NIJE LEPO UCENJIVATIuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:40:34   
gracija
Mod u tome mi i jeste problem.Sve one igracke koje voli ja joj sklonim,ne dam da gleda crtani koji voli,ona meni samo kaze:"Necu vise da pricam sa tobom ljuta sam"i to je to.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:40:37   
Anoniman
E nek ti je rekao. user posted image

Mene moji nisu ucenjivali za hranu. Baka je u jednom momentu uvela pravilo: jedeš sada, i sledeći put večeru, nećeš večeru - ništa do doručka. da vidiš kako sam za dva dana jela sve što je na stolu.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 11:44:22   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

Ma klinci su genijalci!
Pre neki dan šetamo s prijateljima i njihova šestogodišnja ćerka davi majku da odu do neke tamo prodavnice da pogleda igračke. U jednom trnutku majka joj kaže " Jao bre što si toliko dosadna?!" A mala odgovara "Pa mi deca moramo da budemo dosadni. To nam je posao" user posted image user posted image user posted image
Onda se nešto setila pa pitala kad će Tadić u penziju, jer je sad na nju red da bude predsednik države user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
14.5.2009 14:05:57   
NadaR
Onda se nešto setila pa pitala kad će Tadić u penziju, jer je sad na nju red da bude predsednik države

user posted image user posted image user posted image user posted image
pametnicauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
15.5.2009 9:10:43   
gracija
Moram da se pohvalim.Sinoc sam bila u setnji sa Milicom i sve me je slusala.Prije nego sto smo krenule van spremila se,dala mi ruku kad smo prelazile ulicu,kad sam rekla da idemo kuci -krenula je.Ja sam malo,malo pa gledala da li je to moje djete.Izgleda da joj je doslo da me opet pocne slusati.Nadam se i da ce potrajati.Pa eto vidjecemo...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
15.5.2009 9:13:10   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image za Milicu

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
15.5.2009 9:13:48   
Anoniman
Moje dete je za dobro jutro dobilo packu - čisto da se lepo ponaša ceo dan. Nemam ja vremena da molim za neke stvari kada žurim na posao. A i juče me je totalno izbezumio...

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
15.5.2009 9:21:06   
Lu
Ja se prilagođavam lagano,dokle mogu ignoriram(nešto što može) ako kasnimo u vrtić a on "oće još samo jednom" na tobogan ili uđe u auto za volan "samo jednom mama da provozam auto"itd...onda me čuje i selo i grad kad pustim glas a on mrtav ladan "pa zašto mama vičeš" kao sjedi on mirno u sjedalici i čeka da ga svežemuser posted image
A hranjenjeuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
15.5.2009 9:25:43   
Lu
A zašto ne slušajuuser posted image
Pa jednostavno,ne smatraju to tako bitnim kao što mi zamišljamouser posted image
Treba ostati hladne glave što je moguće više,ne mogu ni ja totalno da se isključim ali vidim da kad se nerviram to samo gore utječe i na njega i na mene.
E sad nam treba psiholog;
Kako ostati hladne glave sa neposlušnim djetetomuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here