|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zamrzavanje spermatozoida
8.12.2020 21:43:11   
Alex_88
Pozdrav. Nova sam na forumu. Zanima me da li je neko zamrzavao spermatozoide zbog lošeg spermograma, pred postupak vantelesne oplodnje? Naime, doktorka ne želi da me podvrgava hormonskoj terapiji, jer nije sigurna da li će imati spermatozoida za oplodnju jajne ćelije. Pošto idemo na vantelesnu preko Fonda, a to Fond ne pokriva i prilično je skupo, pa me zanima da li je neko imao slična iskustva.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 8:31:20   
Maraj
Alex , moja prijateljica i njen muz su zamrzli.
Prica ide ovako...
Njen muz,kada je radio spermogram, nije imao ni jedan spermatozoid. Dijagnoza azospermija. Onda su u bolnici Ivanovic radili neki zahvat, ja sad ne znam kako se on strucno kaze, al kako su oni meni tada opisali, iz mosnica supruga su izvlacili spermu, i tu su uspeli da nadju pokretne spermatozoide. Njih su zamrzli, dok ona nije prosla hormonski postupak za vto. I uspela im je vto u bolnici Ivanovic.
Verujem da je dr to predlozila jer je i kod tvog muza slicna situacija... jer sto bi se unapred podvrgavala hormonima ako suprug kasnije nece imati uzorak, za oplodnju...
Drzim fige da uspeteuser posted image
Javi sta se desavauser posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 9.12.2020 8:32:46 >

(odgovor članu Alex_88)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 8:47:15   
nata11
Alex mi smo zamrzavali 2017 zbog terapije koje je suprug trebao otpoceti.

Placali sami. Cene su bile sledece: spermogram oko 7000, zamrzavanje 28800, mesecno odrzavanje 1100 dinara. Jos uvek ih imamo i bas se cesto premisljam sta sa njima, unistiti kada vec imamo i embrione user posted image


Svakako zamrznite sigurnosti radi.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 11:07:43   
lesli
Nato, kakva su vam primanja tj da li vam to predstavlja preveliki izdatak? Ako ne, ja bih ostavila jos neko vreme. Bolje da se kajes sto si bacila pare nego sto nisi, a zatrebaju vam.
Maraj samo da ispravim sad vise nije klinika Ivanovic nego Teofanovic. Goca se razvela 😉

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 12:25:22   
nata11
Lesli ne verujem da cemo ih ikad koristiti posto imamo i 5 bladte ali nam klinika to zajedno cuva tj. ne naplaćuje posebno za embriona posebno za spermatozoide pa eto stoje tako. Inace nisam placala od prosle godine 😣😣 placam na 6-9medeci. To je 120e godisnje. Gde sve nadje se i za to. Na klinici su lezerni u tom pogledu. Ako ides na fet to cuvanje i ne naplate.



_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 12:45:39   
lesli
Ako ne naplacuju odvojeno...tim pre. Ostavi ih. Uvek imas vremena da im kazes da uniste.Ne znam kako su vam zamrznute blaste, ali mi smo imali u 2 slamcice po 2. Pa iskoristismo obe slamcice sada iako sam ja racunala da ce ostati ta treca, mozda jednog dana za trece dete. Sve blaste su prezivele odmrzavanje. Prosli put vratila onu bolju - beta 0, sada vratila obe - 1 se implantirala. Neka vama tog uzorka dok god se premisljas i dok ti to ne predstavlja preveliki izdatak.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 17:06:45   
Maraj
Lesli user posted image
Nisam znala da je promenila ime klinici.
Da, znam da se razvela, kada sam bila trudna sa S, odrzavala sam trudnocu u njenoj klinici, al tada nije menjala ime.
Hvala za info user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 17:40:04   
lesli
Jeste, jeste. Jos u junu je bilo promenjeno.A vidis, svaki dan covek sazna nesto novo 🤣

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 18:05:45   
Maslacak15
lesli ne siri poluinformacije hhahahah. bila si u ovulatornom ciklusu, tako da je i ta spontana oplodnja potencijalno u igri. naravno ne mozemo da znamo koji se usadio ali bilo ih je 3. mozda nisu blaste bile te....puno pozdrava!!


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 18:57:09   
lesli
Hahah, tacno maslacak 🤣Ali nekako nemam napismeno da jos uvek imam prohodne jajovode, a od onda nijednom vise nije uspelo prirodno 🙄 tako da ne znam da li je 3. ebrion uopste u igri 🤔
Ali ako se ikad odlucim za 3. dete, obecavam da cu prvo da probam sa femarom i ako uspe, dolazim da “pojedem” ovo sto sam napisala 😁
No da ne spamujemo vise, a? 🤣

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
9.12.2020 21:17:09   
Alex_88
Danas smo dali uzorak i našli su spermatozoide. Zamrzli su ih i sad krećemo sa terapijom. Takođe, klinika Ivanović/Teofanović je u pitanju. Nadamo se uspehu 🙏


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
10.12.2020 0:07:47   
lesli
Alex, super!Drzimo palceve! 🍀

(odgovor članu Alex_88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
10.12.2020 7:50:25   
Maraj
Divno Alex user posted image navijamo.

Lesli ja isto razmisljam kao maslacak.
Meni se desilo da sam radila vto kod ivanovića. Nije uspelo ali smo imali 1 zamrznut. Nakon 2 meseca od neuspele vto u prirodnom ciklusu su mi vratili taj smrzlic. Ali je Goca zahtevala da se sve "simulira'. Kad je ovulacija, govorila bi nam da treba da imamo odnose i onda je i vratila taj smrzlic. Taj mesec sam i zatrudnela. I nikad necu znati da li je L nastao kao smrzlic ili ne. Posle 2 god od tad prirodno sam zatrudnela... tako da Lesli, sve je moguce

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
10.12.2020 8:08:07   
lesli
Znam Maraj, ali ja sam jedino prvi put zatrudnela prirodno i imala onaj missed. Nakon toga vise nikad.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
10.12.2020 8:14:34   
Maraj
Lesli a ja nisam nikad prirodno. Zato sam i isla na vto. A eto... druga trudnoca... probali jedan mesec ,i odmah se "zakacilo" user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
10.12.2020 8:35:35   
Maslacak15
zato sto ovulacija nije OK u prirodnom nestimulisanom ciklusu....imas neki sitan defekt i zato ne dolazi spontano do zaceca. ali uz femaru ili klomifen je sve super:) drzim te za rec! nego da ne mlatimo u temi o spermatozoidima sad ce doci neka RR admin da zavede red :)

puno pozdrava zene!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
14.12.2020 12:43:56   
Olga75
Ja nekako mislim da ova tema treba da postoji od ranije user posted image
a ako ne postoji praštajte user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
3.1.2021 15:37:39   
Maki0112
Mi smo zamrzli spermatozoide u Feroni pre pet dana,kostalo nas je 8900 dinara ... ☺️

(odgovor članu Alex_88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zamrzavanje spermatozoida
26.1.2021 17:16:49   
bebec
Pozdrav svima, da li neko ima iskustva da podeli sa nama ko je išao na zamrzavanje spermatozoida,a onda posle odradili vantelesnu? KOLIKA je uspešnost sa zamrznutim materijalnom.?Mm i ja bismo hteli prvo da odradimo MicroTese pa da zamrznemo materijal za neki dalji tretman vantelesne


(odgovor članu Maki0112)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here